FC Barcelona vs. CD Leganés

hodnotenie hráčov


bola netjpg

zdroj: bola.net


Základná zostava:


Ter Stegen: 6

Jeden inkasovaný gól by určite zmenil situáciu na ihrisku, našťastie za chrbátom bezmocného brankára zakročil stopér. Ďalšia strela skončila na tyči. Do konca zápasu potom nuda a nuda a nuda. Sem-tam rozohrávka, sem-tak vybehnutie.


Roberto: 6

Menej aktívny prejav. Klasická hra na istotu bez vyvezenia lopty. Pohodlie. Jeden z mojich obľúbených hráčov neodohral najlepší zápas.


Piqué: 7

Hrať tak vysoko je vždy nebezpečné a raz sa to aj skoro vypomstilo. Po šanci súpera zatiahol v spolupráci s kolegom mreže a za svoj chrbát už žiadnu loptu nepustil. Vo vzduchu dominantný. Vyhrával aj súboje na zemi. Pokusy o prenášanie hry na krídla boli striedavo úspešné a neúspešné.


Lenglet: 9

Z obrannej štvorice určite najlepší. Hlavou bol v zápase dostatočne hlboko. Sústredený a veľmi dobre čítajúci hru. Zákrok na bránkovej čiare bo výborný a správne načasovaný. V súbojoch exceloval a získal veľmi veľa lôpt. Súperov strety so stopérom boleli a po väčšinu zápasu ich nevyhľadávali. Veľmi kvalitný výkon.


Firpo: 7

Podceňovaný hráč ukázal pomerne snaživý výkon. Prioritou bolo vyhnutie sa akejkoľvek chybe a to sa viac-menej aj podarilo. Výborná prihrávka do šance pre Griezmanna síce gól nepriniesla, ukázala však schopnosti a možnosti ľavého obrancu.


Rakitič: 7

Vôbec to nebolo zlé. Tvrdá práca s priestorom. Výborná súbojová odolnosť. Získal množstvo lôpt a prakticky sám v záložnej formácii dokázal otáčať hru pri rodiacich sa protiútokoch. Málo fauloval. Rýchlosť ho nezdobila nikdy, dokázal to ale vyvážiť pozičnou hrou. Slušné. Možno mohol byt odvážnejší v koncovke, kým sa nestiahol na DM. Strelu na to má.


Arthur: 5

Zápas mu nevyšiel. Nepredviedol nič zaujímavé ani dopredu, ani dozadu, ani doľava, ani doprava. Nemastný a neslaný. Ako v tej rozprávke: ani koňmo – ani peši, ani oblečený – ani nahý. Forma je niekde ukrytá a hráč ju bude musieť rýchlo nájsť a vytiahnuť. Inak si napriek nabitému programu veľa nezahrá. Pretože okrem programu je nabitá aj záloha.


Busquets: 6

Leganda sa (s prepáčením za výraz) vyprdkala, pobehala si po perfektnej trávičke, rozdala pár prihrávok a odišla oddychovať na lavičku. Nič extra. Veľmi priemerný výkon, pri všetkej úcte k nemu.


Griezmann: 7

Uznanie gólu by jeho výkonu dodalo inú hodnotu. Napriek tomu podal slušný výkon plný neustáleho pohybu na ofsajdovej línii. Práve takáto neviditeľná práca pomáha držať súpera v nervozite a napätí a práve to prináša chyby a otvára priestor pre prieniky iných hráčov. Rovnako vysoko hodnotím obrannú činnosť, ktorú má vžitú a predviedol ju aj v tomto zápase. Chýbajú góly a on to vie. Prídu? Prídu!


bleacherrepoport comjpg

zdroj: bleacherreport.com


Fati: 9

Toto dieťa je jednoducho geniálne. Má v sebe tú schopnosť dať gól z ničoho. Také to vnuknutie, že teraz vystrel, aj keď na to nie je logický dôvod. A padá to presne do brány. Nečakaný ťah trénera zaradiť ho do základnej zostavy priniesol výborný výkon krídelníka. Agilný, pohyblivý, zdravo drzý. Lahôdka.


eveningstandardjpg

zdroj: eveningstandard.com


Messi: 9

Po predchádzajúcom zápase zlepšenie. Výrazne lepší pohyb a presnejšia kombinácia. A napriek šetrnému módu si v niektorých momentoch robil to, čo chcel, čo si zaumienil. Vynikajúca akcia s prienikom cez množstvo hráčov a premenená penalta. Počet gólov, ktoré strieľa, je neuveriteľný. Teším sa na piatok, Sevilla je jeho obľúbenou obeťou.


bola net 2jpg

zdroj: bola.net


Striedajúci hráči:


Vidal: 7

Vhodné striedanie. Priniesol potrebné oživenie a energiu do stredovej formácie. Vyhrával osobné súboje a hral opäť v pohode a s úsmevom. Dal zabudnúť na nervózny prejav z Mallorci.


Puig: 7

Miláčik fanúšikov sa ukázal vo výbornom svetle. Odvážny a behavý, napriek drobnej postave dôrazný a húževnatý. Snaha o okamžitú kolmú hru. Práve súboje s relatívne slabším súperom sú pre jeho rozvoj dôležité. Škoda občasnej naivity pri obrannej činnosti, ale určite vyplýva z útočnej mentality hráča.


Semedo: 7

Svojho predchodcu na pravej strane obrany tentokrát nahradil viac, ako dobre. Okamžite začal kombinovať s Messim a okamžite to prinášalo efekt. Jeden z centrov premenil kolega v útoku v gól. Škoda ofsajdu a tým aj neuznania.


Umtiti: 5

Nastúpil na pár minút s cieľom dohrať rozhodnutý zápas a nechať odpočinúť kolegu z obrany. Nuž a dostane úplne zbytočnú žltú kartu, už piatu v poradí. V piatok sa teda na ihrisko znovu nedostane. Škoda, to by si asi hráč jeho kvalít mal postrážiť.


Suárez: 5

Rozohrievanie sa pred najdôležitejšími zápasmi pokračuje. Tréner rozumne dávkuje minúty hrotovému útočníkovi vracajúcemu sa po ťažkom zranení. V zápase si trochu pobehal, ale veľa toho nepredviedol. Do hry sa nedostával.


9f867-15923457710007-800jpg

zdroj: marca.com


Tréner:


Setién: 8

Odvážne postavenie Fatiho od začiatku kvitujem. Aj zloženie obrany (hoci v prípade Albu vynútené) bolo v poriadku. V zálohe prerotoval všetko, aj útok si zahral dosýta. Poriadny oddych dostal k dispozícii Braithwaite, bude práve on našou hlavnou zbraňou v piatok večer?


960x0jpg

zdroj: forbes.com


Priemerná známka tímu:

6,88


FCB TOP LINE:

Lenglet + Messi + Fati


FCB légia skazy:

Arthur + Umtiti


Hodnotenie zápasu: 5

Pomerne slabý a nervózny zápas. Plno žltých kariet, málo šancí. Betonáreň hostí produkovala kvalitný betón a darilo sa dlho vylievať ho po ihrisku a znemožňovať tak hru domácich. Tí sa tiež príliš nepretrhli a tak ostal po zápase divný pocit z premárneného času.


Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk