FC Barcelona vs. CD Leganés

hodnotenie hráčov


eurosportjpg

zdroj: diarioas.com


Základná zostava:

 

Ter Stegen: 7

To, čo k nemu prešlo, spracoval v absolútnej pohode. Nemal príliš práce a tak sa viac zameral na presnú rozohrávku, či kombináciu so stopérmi.

 

Semedo: 6

Ešte stále to v mojich očiach nebolo úplne to pravé orechové. Perfektná asistencia, ale inak pomerne sterilný výkon. Svoju rýchlosť by mohol využívať častejšie, ako včera. Dozadu nepustil nikoho, to bolo v poriadku.

 

Piqué: 7

Veľa práce nemal. V útočnej fáze sa nepresadil, niekoľkokrát sa ukazovala možnosť na dlhý pas za obranu, stopér ale na poslednú chvíľu rozhodnutie zmenil. Pripadal  mi dosť nerozhodne a známku mu vylepšila len krásna pirueta s loptou pred koncom zápasu, ktorou poslal napádajúceho útočníka do bufetu.

 

Lenglet: 9

Z obrannej štvorice najlepší. Ukázal veľký prehľad pri obrannej činnosti. Vybiehal veľmi vysoko a ukončoval snahy súpera o prečíslenie za stredovou čiarou. Vyvážal loptu a skúšal prenášanie hry dlhými krížnymi pasmi. Aktívny v súperovej šestnástke, presadil sa aj gólovo. Jeden z najlepších výkonov v sezóne.


mileniojpg

zdroj: milenio.com


Alba: 6

Málo. Málo. Málo. Forma odišla a nie a nie sa vrátiť. Odohral taký slabší štandard, ničím neprekvapil. Stále na mňa pôsobí letargickým dojmom. Akoby sa mu nechcelo hrať. Zobudí sa v rozhodujúcej fáze sezóny?

 

De Jong: 6

Prekvapujúco priemerný výkon. Veľa strát. Slabšie zapájanie do kombinácie a v nej nepresnosti netypické pre mladého hráča. Paradoxne sa mu viac darilo pred koncom zápasu, keď sa pohyboval v priestore pravého krídla.

 

Vidal: 8

Najlepší záložník. Výborne sa pohyboval a dokázal byť v súbojoch dostatočne rýchlo, vyvaroval sa tým zbytočných faulov. Perfektná práca s priestorom, agresívny presing. Kombinačne si rozumel so spoluhráčmi.

 

Busquets: 7

Prehľadom dominantný. Prácou s priestorom eliminoval rýchlostné nedostatky. Oproti predchádzajúcim zápasom slabší v súbojoch, aj počet nepresných prihrávok bol tentokrát vyšší, ako zvyčajne. Lepší priemer.

 

Griezmann: 9

Výborné predstavenie od začiatku až do konca pôsobenia. Tvrdá práca, množstvo nábehov a častá ponuka na prihrávky. Konečne vychádzala spolupráca s kapitánom. Strelil gól. Perfektne pracoval pri napádaní súpera. Jeden z najlepších výkonov v sezóne. Dokázal jednoznačne, že môže hrať ako číslo 9.


elpasjpg

zdroj: elpaís.com

 

Fati: 5

Po výbornom začiatku prichádza mierne vytriezvenie. Vzhľadom na vek je každý zápas obrovskou školou a tak to bolo aj tentokrát. Miestami poplašený, či až zbrklý prejav. Bolo to strachom, alebo trémou? Nepôsobil rovnako uvoľnene, ako pri premiérových štartoch. Nedokázal sa príliš presadiť v krídelných priestoroch a pri kombinácii loptu na môj vkus pričasto strácal.

 

Messi: 9

Nedám 10. Lebo stále chýba úsmev a uvoľnenosť. Strojová snaha priniesla štatisticky dokonalý výkon. Dva góly a dve asistencie sú krásnym výsledkom. Ale hráč má latku postavenú oveľa vyššie hlavne v hernom prejave. Stále to nie je úplne ono. Ale dočkáme sa. Vtedy, keď to bude najviac potrebné.


marca comjpg 

zdroj: marca.com


Striedajúci hráči:

 

Rakitič: 7

Pomerne nedôrazný v súbojoch, to ma prekvapilo. Ani v pohybe to nebolo stopercentné a jeho zvyčajné pozičné pokrytie obrovského priestoru tiež nebolo na dostatočnej úrovni. Takže známku si zdvihol geniálnym vysunutím Messiho. To bol nádherný moment.

 

Firpo: 4

Hlboký priemer. Nepresnosť na nepresnosti. Kombinačne stratený. Prácu smerom dozadu pri rezignujúcom súperovi nemal žiadnu, dopredu neponúkol nič.

 

Arthur: 7

Do zápasu naskočil pomerne svižne. Dobre sa pohyboval a pokúšal sa o nábehy z druhej vlny, čo mu nakoniec prinieslo aj možnosť streliť gól, ktorou nepohrdol. To mu mierne zvýšilo známku. Dokázal podržať loptu pod kontrolou. Chýbala mi aj tentokrát v jeho podaní kolmá hra.

 

Tréner:

 

Setién: 10

Vyhrali sme. Postúpili do osmičky. Základná zostava bola bez námietky. Striedania včas, oživili hru dostatočným spôsobom. Neinkasovali sme a hra na 4 obrancov priniesla konečne po dlhej dobe čisté konto. Kontrola zápasu a 5 krásnych gólov. Takže desina.

 

Priemerná známka tímu: 7,8

 

FCB TOP LINE:

Messi, Lenglet, Griezmann, Setién


FCB légia skazy:

Firpo


Hodnotenie zápasu: 8

Slabučké zo strany hostí, ale presne vhodné pre nás. Výhra v pohode, postup v pohode. Nikto sa nezranil, strelili sme pekné góly a ponúkli niekoľko ďalších šancí, či kombinácií. Bez stresu a paniky.

 

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?


 

Peter Maďar

megabarca.sk