maxresdefaultjpg
zdroj: youtube.com

Tak som sa tešil a tak som sa sklamal. Ak bolo výzvou hráčov Barcelony pokúsiť sa uspať čo najviac fanúšikov sledujúcich neskoro večer ich výkon, potom tomu rozumiem. Snažili sa a veru veľa nechýbalo a boli by ma v tejto výzve porazili. Beriem do úvahy všetky možné poľahčujúce okolnosti a súvislosti, ale toto bolo priveľa. Alebo primálo? Jasné, podľa uhla pohľadu…

Priebeh ma sklamal a nebudem tajiť ani to, že som intenzívne zvažoval protestný spánok. Dopozeral som.

Pozitívom bol pre mňa len výkon Messiho, ktorý síce takisto nepatril k tým úplne top v jeho kariére, ale aspoň opäť strelil gól (poradové číslo 699) a predviedol niekoľko skvelých droblingov, či prihrávok. Slušne hral Lenglet a nebojácny mladíček Fati. Občasné záblesky Rakitiča plniaceho úlohy zatvárača priestoru, občasné ukážky umenie ďalšieho mladíka Puiga.

Inak šedivý-prešedivý priemerný priemer.

Negatívny záver s nepochopiteľnou nervozitou, kúskovaním hry a následnou sériou žltých a červených kariet pre hráčov a trénerov? Reklama na La Ligu to teda nebola.

Záver je z môjho pohľadu jednoznačný: výborné tri body, ale strašný zápas. Toto v piatok stačiť nebude.

mundoalbiceleste comjpg
zdroj: mundoalbicelestes.com

Priebeh zápasu:

11´ Leganés center z priameho kopu odpratal a prešiel do veľkej šance. Javi Eraso síce po kľučke nestrieľal, ale Miguel Ángel Guerrero osamotený pred malým vápnom prekonal ter Stegena, spred čiary odkopával Clément Lenglet.

13´ Center z ľavého krídla prepadol až na vzdialenejšiu stranu malého vápna, kde bol Aitor Ruibal síce z uhla, ale poslal krížnu strelu a tá trafila žrď.

37´ Žltú kartu dostáva Unai Bustinza (CD Leganés).

42´ Barcelona dala gól! ANSSUMANE FATI otvára skóre tohto stretnutia. Dostala sa k nemu lopta na hranici šestnástky a neskoro ho dostúpil Rodrigo Tarín. Strelou pomedzi jeho nohy sa mladík zapísal na streleckú listinu.

65´ Barcelona dala gól, ktorý ale pre ofsajd nakoniec neplatí. Nélson Semedo dostal od Messiho prihrávku do šestnástky, nasmeroval loptu do päťky a Antoine Griezmann sa k nej dostal ako prvý.

66´ Gól nakoniec neplatí, Nélson Semedo bol naozaj v ofsajde, a tak ostáva skóre nezmenené 1:0.

67´ Lionel Messi bol faulovaný v šestnástke a FC Barcelona bude zahrávať pokutový kop.

67´ Žltú kartu dostáva Rubén Pérez (CD Leganés).

70´ Barcelona dala gól! Samotná exekúcia penalty sa poriadne dlho naťahovala, avšak LIONEL MESSI si poradil bez problémov a poslal Cuéllara na opačnú stranu. Domáci aj napriek neuznanému gólu spred pár minút vedú o dva presné zásahy.

82´ Traja hráči Leganés skvele zapracovali pred šestnástkou Barcelony, získali loptu a voľný Guido Carrillo vystrelil len tesne vedľa troch žrdí ter Stegena.

82´ Žltú kartu dostáva Chidozie Awaziem (CD Leganés).

83´ Žltú kartu dostáva Samuel Umtiti (FC Barcelona).

84´ Žltú kartu dostáva Clément Lenglet (FC Barcelona).

84´ Žltú kartu dostáva Ricard Puig (FC Barcelona).

89´ Žltú kartu dostáva Júnior Firpo (FC Barcelona).

90+3´ Žltú kartu dostáva Ivan Rakitić (FC Barcelona).

90+5´ Hlavný tréner Leganés – Javier Aguirre, dostáva červenú kartu za reči a okamžite musí odísť do šatne.