FC Barcelona vs. CD Leganés

Pohárový zápas na domácej pôde priniesol nášmu tímu šancu prebojovať sa medzi 8 najlepších tímov v tohtoročnom Copa del Rey. Súper bol prvoligový a tak sa žiadalo poslať do hry tú najlepšiu možnú zostavu, keďže sa táto fáza stále hrá len na jeden zápas.

Treba povedať, že súper bol vďačnou obeťou pre doráňanú Barcu a že bol dobrým súperom aj na nacvičovanie nových taktických prvkov, ktoré by chcel tréner do našej hry vložiť. Celý zápas sa odohrával v pokojnom tempe, pasáž medzi 30 a 60 minútou bol miestami v uspávacom móde. Určite na to mal vplyv aj vypracovaný náskok. Veď pohárová matematika velila zamerať sa hlavne na neinkasovanie. To sa podarilo, po dlho čase sme nedostali gól.

Pomôže to psychike tímu?

beinsportsjpg

zdroj: beinsports.com

Vpredu sme sa zabavili, strelili až 5 gólov a predviedli niekoľko dobrých kombinácií. Kontrola zápasu bola jednoznačne v našich rukách a ani v jednom momente nehrozilo riziko prípadnej zmeny. Záložná formácia si napriek priemerným výkonom poradila takisto veľmi slušne. Pozitívom bolo určite aj pomerne slušné napádanie súpera ihneď po strate lopty, agresívne dohrávanie súbojov v centrálnej zóne, málo faulov a celkom dobrá ponuková činnosť do kombinácií. Nebol to super výkon, ale naznačil zmenu myslenia tímu. Čaká nás ďalší ľahší súper, budeme hrať doma.

Takže Barca: líž si rany a lieč sa.

Screenshot_2020-01-31 copa del rey 2020 - Hada Googlom1png

Screenshot_2020-01-31 copa del rey 2020 - Hada Googlom2png

Náhradníci:

Screenshot_2020-01-31 copa del rey 2020 - Hada Googlom3png

Priebeh zápasu:

Ostrý úvod zápasu! Leganés mohlo otvárať skóre! Strela Braithwaitea tesne minula pravú žrď!

4´ Barcelona dala gól! Prvá poriadna strela na bránku Cuellara, ktorý musí ihneď vyťahovať loptu zo siete. Messi perfektne zakombinoval s Fatim a ťažil z toho ANTOINE GRIEZMANN.

9´ Albov center presne pred brankára Cuellara a následná pohotová dorážka Griezmanna! Ten musel krotiť nadšenie z presného zásahu, pretože to bol ofsajd!

17´ de Jong pomedzi nohy Lengleta našiel na ľavej strane voľného Albu, ktorý napriahol zvnútra šestnástky! Strela presvišťala okolo brány!

22´ Solídny centrovaný pokus, ktorý ešte hlavičkou zmenil Lenglet! Lenže išlo to nad bránu!

27´ Griezmann sa rútil na Cuellara! Zákrok jedného z brániacich hráčov, ale aj brankára sa podpisuje pod vôbec úvodný rohový kop zápasu!

28´ Barcelona dala gól! CLEMENT LENGLET dva razy hlavičkoval zle. Na tretí pokus to vyšlo. Skvelo si naskočil na center Messiho od rohovej zástavky.

60´ Barcelona dala gól! LIONEL MESSI je tretím menom v listine strelcov. Awaziema zdolal v pokutovom území a jeho zakončenie stečoval Tarin. Gól je aj tak pripísaný argentínskej futbalovej hviezde.

62´de Jong v streleckej parkete a hrozilo, že Leganés inkasuje štvrtýkrát! Cuellar išiel do správnej strany, ale zákrok nemusel vyťahovať!

78´ Barcelona dala gól! Bránka Leganés dlhšie zívala prázdnotou, ale ARTHUR prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Pred ním ťahali za kratší koniec Fati a prekvapujúco aj Messi.

89´ Barcelona dala gól! Obrovský prehľad, skvelá rýchlosť a šikovné nožičky. Tieto prvky v sebe schováva LIONEL MESSI. Na milimetrovom kúsku spracoval Cuellara, ktorý mu vybehnutím chcel zobrať loptu a nasmeroval ju pod hornú žrď. Skvelá bola kolmica od Rakitiča.

FC BARCELONA – Quique Setién

„Chceli sme si d pozor na 5 hráčov v obrane súpera. Leganés v zápase dobre zapojilo do hry krajných obrancov, takže aj vďaka tomuto rozostaveniu sme sa mohli lepšie brániť. Prvých 20 minút sme hrali dosť dobre, hru sme kontrolovali a boli sme precízny. Protivník nás ale miestami mohol zasiahnuť, nie som tak úplne spokojný. Aj keď sme veľa vecí urobili správne. Mali sme šťastie a podarilo sa nám rozvlniť sieť. V konečnej fáze prvého polčasu sme ale trochu stratili kontrolu. Pritom to sme mali b najviac v pohode. Príliš sme sa ponáhľali, chceli sme sa veľmi rýchlo dostať do pokutového územia. Je potreba nájsť ten správny moment, kedy je nutné hru zrýchliť a kedy naopak spomaliť. K totiž stratíte loptu, objavia sa problémy. Musíme sa pokúsiť to prekonať.”