FC Barcelona vs. Celta Vigo: hodnotenie hráčov


fc-barcelona-v-rc-celta-de-vigo-la-liga-5c1e91b9adb9d7236b000001jpg

FC Barcelona, zdroj: 90min.com

 

Tak, ako som sa včera nesmierne tešil na Vianočnú kapustnicu uvarenú v obrovskom kotly Nou Camp-u podávanú našimi hráčmi, tak nesmierne som ostal sklamaný.

Pretože ak má špičkový kuchár k dispozícii také ingrediencie a uvarí z toho také včerajšie blato, je niekde chyba.

Možno v tom kuchárovi, možno nakoniec predsa len v tých ingredienciách.

Lebo klobásy boli nekorenené, údené mäso nedovarené a teda nedostatočne mäkké, hríby presne naopak skoro na vodu rozvarené.

A kapusta, ten absolútny základ akejkoľvek kapustnice?

Nepremytá, tvrdá a strašne KYSLÁ.


Veru, tak na mňa pôsobil výkon FC BARCELONA počas tohtoročnej futbalovej rozlúčky.


messi_dembele_liga_1_1819_valenciajpg

Unavená Barca, zdroj: barcawelt.de


Hra na údržbu a nekonečná otupujúca monotónnosť pohybu v priemernej rýchlosti s priemernou kombinačnou činnosťou. Okrem brankára nečnel vôbec nikto. Všetko sa plavilo miernym tempom dole riekou do nekonečnej diaľky konca zápasu čakajúc na rozhodcov hvizd ukončujúci trápenie hráčov a hlavne ukončujúci trápenie divákov. Lebo už dávno vo mne nebublal pocit, či až povinnosť, vypnúť v 70-tej minúte priamy prenos a ísť sa venovať niečomu užitočnejšiemu. Vyslovene ma premáhal spánok a aktéri priamo na ihrisku nepredvádzaním horúčky sobotňajšej noci k uloženiu sa do postele priamo vyzývali...


81MKA1OYH4L_SY355_jpg

Obliecť a spať!!!, zdroj: amazon.fr


Len krátky postreh k druhému polčasu a k našej mizérii.


Viete, koľko protiútokov sme mali sľubne rozbehnutých a dotiahnutých v prečíslení až pred pokutové územie Celty?

Presne desať.


A viete, koľko protiútokov sľubne rozbehnutých a dotiahnutých v prečíslení až pred pokutové územie Celty sme pokazili?

Presne desať.

Neskorou prihrávkou, nepresnou prihrávkou. Bieda.


Očakávania z PREVIEW sa potvrdili čiastočne.

Prišlo zaujímavých 77 117 divákov, čo sa dosť priblížilo k môjmu odhadu 80 000.

Potešilo.


2037940-Camp-Nou-0jpg

 Zaplnený Nou Camp, zdroj: travelblog.com


Druhý predpoklad bol až sedem nastrieľaných gólov v pomere rozdelenom na šesť do siete Viga a jeden do našej. Nuž, čisté konto je parádnym vysvedčením obrany, ale v útočnej hre som ostal veľmi sklamaný.

Ešte si dovolím poznámku k výkonu rozhodcu. Hneď od začiatku bolo jeho rozhodovanie, mierne povedané, rozpačité. Niekoľko tvrdých faulov na nohy našich hráčov (Alba, Rakitič, Messi) ostali bez akéhokoľvek povšimnutia a spôsobili podľa mňa dostatočný predpoklad na vznik nervozity a nesústredenia sa. Komentovanie ďalších a ďalších nepresností ukončil až inokedy stoicky pokojný a pokorný Messi svojim emočným výbuchom smerom k rozhodcovi. A to veru vidno málokedy.


s3reutersmedianetjpg

Messiho výbuch, zdroj: reuters.com


Rozoberiem hráčov detailne, ak dovolíte.

 

Ter Stegen: 9

Znovu zabezpečil svojim výkonom pre FC Barcelona zápas bez inkasovaného gólu. Iste, v spolupráci s obrannou štvoricou. Lenže Ter Stegen vytiahol jeden kúzelný zákrok po nepríjemnej ukrytej strele v prvom polčase reagujúc bleskovo. Ruka bola na zemi presne v požadovaný moment a loptu za čiaru nepustila. Počínal si veľmi isto pri vysokých centroch pred bránu, čo nebýva pravidlom. Rozohrávka na svetovej úrovni, podľa mňa ani veľa hráčov z poľa všeobecne nemá takú presnú prihrávku, akou disponuje naša brankárska hviezda. Včera prinášal dostatočný pokoj a kľud. Spokojnosť.

 

Semedo: 6

Začiatok vynikajúci. Neustále si v pohybe pýtal loptu a doslova lietal po čiare hore-dole. Prihrávková činnosť vynikajúca až do momentu strelenia druhého gólu. Odvtedy išiel výkon rapídne dole a skočila sa pastva pre oči. Začalo tŕpnutie, koľko ešte nepresností ponúkne v spolupráci s kolegami v zálohe a útoku. Veľmi priemerný výkon.

 

Lenglet: 8

Odohral svoj pomerne vysoký štandard a v spolupráci s Piquém vygumovali útočné esá Celty. Dostatočne dôrazný a bojovný prístup s minimom faulov. Veľa zblokovaných striel. Sústredený počas celého zápasu. Slušné, poctivé, to lepšie v našom drese.

 

Piqué: 8

Ťahúň včerajšej Barcelony. Vzadu totálne dominancia vo vzduchu a aj na zemi. Je vo veľmi dobrej forme a dal zabudnúť na chyby v úvodných kolách tejto sezóny La Ligy. Slušne si rozumel s Lengletom a s Ter Stegenom. V druhom polčase niekoľkokrát krásne vyviezol loptu a skúsil aspoň on pri biede našich útočných hráčov rozhýbať statickú hru.


pique-lengletpng

Piqué & Lenglet - TOP DUO, zdroj: marca.com


Alba: 7

Bleskové ľavé krídlo neponúklo v tomto predstavení to najlepšie zo svojho repertoára. Po väčšinu zápasu mierne chaoticky pobiehal po čiare chybujúc smerom dopredu a paradoxne aj smerom dozadu. Identický výkon, ako Semedo na strane druhej. Pripadal mi rovnako nesústredený. Vie hrať oveľa lepšie. Tentokrát zapadol do priemeru.

 

Rakitič: 4

Jeden z mojich najobľúbenejších hráčov včera spriemeroval priemer. To dokáže málokto, uznajte. Malátny pohyb, nepresnosť v kombinácii, asi len pozične to dávalo aký-taký zmysel. Bieda, priemerná bieda.

 

Busquets: 5

Záložná formácia trpela únavou materiálu a každú chvíľu som čakal jej totálnu deštrukciu. Že sa nerozsypala? To je asi len zhoda náhod. Drží po kope už len zo zvyku a zotrvačnosti. Busquets pôsobil rovnako ako Rakitič, unavene a unavene a unavene. Večer zaspia, každý vo svojej posteli, a budú spať dva týždne non-stop. Slabučké.

 

Vidal: 7

Táto naša nová akvizícia je ešte stále plná sily a chuti, včera znovu nesmierne bojovný výkon. Spokojnosť s nasadením. Vybojoval dostatočne veľa lôpt, lenže jeho hra trpí na nedostatočnú spoluprácu kolegov behajúcich (či chodiacich) popri ňom. Snaživé, ale niečo, nejaká pridaná hodnota, včera chýbala.

 

Dembélé: 7

Prvý polčas ma svojim výkonom bavil, druhý polčas ma doslova nudil. Pripojil sa k ostatným a zapadol do šedi večera. Jasné, strelil ďalší gól a je určite ťahúňom tímu v posledných zápasoch. Talent a fyzický stav z neho robia postrach. Treba to ale dokazovať zápas čo zápas, Ousmane...

 

 Suárez: 4

Hm. Aj Luis už bol zrejme myšlienkami pri štedrovečernom stole so svojimi detičkami. Inak si neviem vysvetliť jeho netypickú nechuť behať a bojovať. Pretože práve tým dokáže prebiť občasné technické výpadky. Z môjho pohľadu ale včera spomínaná bojovnosť absentovala. Nepridal ani obligátny gól, pričom šancu mal stopercentnú. Myslím, že aj on potrebuje masívny psychický oddych a vráti sa vo veľkom štýle.


luis-suarez-barcelona_1u6lib4zjpst61w6paxh8ibcmqjpg

Nešťastný Suárez, zdroj: goal.com

 

Messi: 7

Najlepší futbalista sveta má latku nastavenú tak vysoko, že včerajší výkon bol po dlhšej dobe na jeho pomery doslova biedny. Dokázal znova skórovať a po jeho strele padol aj ďalší gól. Ale pohyb slabý. Ale kombinácie nepresné. Ale nervozita. Ale prílišné vozenie lopty. Ale výnimočne nesprávne načasovanie prihrávok. Celé také upotené, nasilu. Tak ako dokáže byť doslova dych berúcim, bol včera priemerným.

 

Coutinho: 4

Malý Brazílčan potrebuje oddych asi najviac z celého tímu. Pretože v posledných zápasoch nie je ani tieňom toho úžasného hráča, ktorý ku nám prišiel. Ani tieňom. Včera neukázal vôbec nič. Dopredu katastrofa, dozadu lemra lemravá. Až som sa párkrát nahnevane postavil pri jeho vyklusávaní. Bieda, Cou, bieda...

 

Arthur: 6

Očakávané oživenie nepriniesol. Zapadol do tímu absolútne presne. Nevytŕčala z neho ani drobná odrobinka. Niekoľkokrát sa s loptou pohral a podržal ju proti presile, lenže celý čas to bolo bez prihrávky dopredu. Len strany a obrana.

 

Aleňa: bez známky

 

Valverde: 6

Rozostavenie bolo na začiatku zápasu podobné s predchádzajúcimi. Prehustená štvorčlenná záloha so stiahnutým Dembélém. Mala zachytávať potenciálne brejky súpera a okamžite preklápať hru na naše útočné hviezdy.

Fungovalo? Nefungovalo? Fungovalo!!!

Lenže presne v tých momentoch, tesne pred finálnou akciou, pred finálnou prihrávkou zlyhali hráči. Nerozhodnosťou a nepresnosťou. Pretože brejkov sme mali k dispozícii desať a desať sme aj pokazili. Takže taktické rozostavenie s dominantnou zálohou v tesnej spolupráci s obranou v poriadku, realizácia na ihrisku v neporiadku. Línie hrali pre nedostatočný pohyb Busquetsa a Rakitiča príliš ďaleko od seba a to by mal Valverde vidieť.

 ernesto647_052417021446jpg

Nespokojný Valverde, zdroj: indiatoday.com

Priemerná známka tímu: 6,4

 

FCB TOP LINE: Ter Stegen + Piqué + Lenglet

FCB légia skazy: Rakitič

Hodnotenie zápasu: 5

Slabší zápas pretkaný nepresnosťami a pomalosťou.

Neatraktívny priebeh proti veľmi slabému súperovi.  

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?

Peter Maďar

megabarca.sk