FC BARCELONA vs. CELTA VIGO

hodnotenie zápasu


maxresdefaultjpg

zdroj: youtube.com

Patrilo by sa napísať niečo pozitívne. Také fanúšikovské. Také trpezlivé. Rozmýšľam, hľadám myšlienky, premietam si stretnutie. No a jediné pozitívne veci, ktoré mi prišli na um, sú nasledovné. Zápas sa skončil a to je vzhľadom na predvedené určite dobré, teda pozitívne. Sezóna sa tiež končí a to je vzhľadom na posledných päť zápasov tiež dobré, teda pozitívne. No a pozitívom je ďalší, v poradí 30 gól Messiho v La Lige. Získa cenu pre najlepšieho strelca súťaže a to je obdivuhodné. A skončil som.


E1hhkXAXMAMqHWujpg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Teraz tie horšie veci, ktoré naši hráči znovu ukázali. Pohyb, konkrétne jeho intenzita, mali extrémne zostupnú krivku. V úvode to bolo v poriadku, na konci sa konala prechádzka. Aj s loptou, aj bez lopty. Mužstvo je zatavené a unavené na smrť. A mám silný pocit, že nie len fyzicky. Chýbala mentálna sila a odolnosť, chýbala akákoľvek emócia. Chýbalo všetko. Rezignácia v pohľadoch každého aktéra vrátane trénerského štábu. Bezradnosť striedajúcich hráčov. Pusté tribúny len dokresľovali zbabraný večer. Tak ako bolo na tribúnach, tak bolo aj v mojom srdci. V šuflíku určenom pre FC BARCELONU bolo prázdno, ticho a smutno. Sychravo, chladno, bezútešne. Opäť, koľkýkrát v tejto sezóne, sa mi ani v najmenšej miere nevrátilo to, čo som tímu poslal. Ani závan, ani drobnosť.


E1honl1WEAITAgnjpg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Hodnotenie jednotlivých hráčov písať nebudem. Ani teraz si nechcem dovoliť dať im extrémne nízke známky. Pretože inak by to neskončilo. Ani teraz nechcem hráčov uraziť a inak by to v mojej nálade neskončilo. V podstate svoj štandard, aj keď výrazne slabší, ukázala len dvojica Messi – Busquets. Inak obrovská slabota. Góly idú prekvapujúco za momentálne v slabej forme sa prezentujúcim ter Stegenom. Také niečo nesmie pustiť brankár jeho kvalít do brány. Obranná hra v podaní našich stopérov bola tragická. Ďaleko od seba, nesústredene, nespoľahlivo. Červená karta po nezmyselnom zákroku len dokončila tragikomédiu nešťastníka Lengleta.

Zázračný náhradník Puig mal podľa väčšiny fanúšikov hrávať non-stop a určite by sme mali titul. V jeho nestavaní sa hľadalo ospravedlnenie slabých výkonov a vyhadzoval sa kvôli nemu na rôznych fórach tréner. Hráč dostal poriadnu porciu minút proti súperovi, ktorý nám svojim poňatím hry dovolil útočiť do otvoreného priestoru. Nuž a hráč neukázal skoro nič. Bez prekvapivej prihrávky lietal a behal všade a… nikde. Nedokázal držať pozíciu, nechával za sebou kopu priestoru. V súbojoch stratený. Nepredviedol to, čo by predviesť mal. No a v útoku sme boli vyslovene žalostní. Niečo drobné ukázal Dembélé. Bol schopný urobiť svetovú fintu a následne si loptu predkopnúť ako Fero z dedinskej súťaže. Strelili sme jeden krásny gól po krásnej prihrávke. A koniec. O náhradníkoch je škoda písať. Braithwaite, hoci som mu na začiatku kvôli fyzickému nasadeniu veľmi fandil, na takúto úroveň jednoducho nemá. Zvyšok sa príliš ani s loptou nestretol.


E1h192dXoAEEG8Ujpg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Asi sa budem vyslovene rúhať, ale ešte neviem, čo dokážem pozerať posledný zápas.

Lebo nečakám nič iné v porovnaní s poslednými stretnutiami.

Mám pocit, že prebieha polčas rozpadu.

Že sledujem nablýskaný povrch s pokazeným vnútrom.

Že sa začínam pozerať na dielo de Balzaca LESK A BIEDA KURTIZÁN inými očami…

„Příběh, který už si do detailů po těch letech nepamatuju, ale přesto jsem nezapomněla. Na tu zkaženost, na tu čistotu. Na bolest, touhu a vášeň. Na chvíli, kdy všechno vsadíte a prohrajete. Na okamžik, kdy toho litujete. Na chvíle, kdy věříte a kdy věřit přestáváte. Příběh plný kruté reality života, která nemá s nikým slitování, a zároveň plný naděje, že jednou... možná... to všechno bude jinak... a nebo taky ne.“


Zostavy:

Screenshot_2021-05-18 BAR 1-2 CEL Barcelona - Celta Vigo Zostavypng


Screenshot_2021-05-18 BAR 1-2 CEL Barcelona - Celta Vigo Zostavy1png


Prehľad:

Screenshot_2021-05-18 FC Barcelona 1 2 Celta Vigopng

Návšteva:

0Ako vyzeral zápas podľa štatistík:

Screenshot_2021-05-18 BAR 1-2 CEL Barcelona - Celta Vigo tatistikypng

Vyjadrenie trénera:

FC BARCELONA – Ronald Koeman


"Ak si pozrieme prvý polčas, skutočne sme hrali dobre, kontrolovali sme hru a vytvárali sme si situácie. Súper potiahol jednu akciu, kvôli ktorej sme na polčas išli za stavu 1:1. To bolo psychicky náročné. Druhý polčas už nebol tak dobrý, ale mohli sme ho vyhrať. Po vylúčení Lengleta sme inkasovali druhý gól, opäť nám chýbalo šťastie. Dúfam, že pre Messiho to nebol posledný zápas na Camp Nou, pretože po celý čas je najlepším hráčom na svete a hrať bez neho by bolo nemysliteľné. V tejto sezóne strelil už 30 ligových gólov, ktoré dali Barcelone množstvo bodov. Otázku ohľadom budúcnosti je potrebné položiť Leovi. Pre mňa aj pre klub by bolo najlepšie, ak by zostal, pretože on tomuto mužstvo dáva neuveriteľne veľa. Nezdá sa mi, že dnešný zápas bol ojedinelým zakopnutím. V zápase s Granadou sme mali šancu dostať sa na čelo tabuľky a premrhali sme ju tým, že sme prehrali rovnakým spôsobom. Musíme akceptovať realitu, pretože majster získa titul spravodlivo. My sme na to neurobili dostatočne veľa."Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?


Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com, flashscore.com