FC Barcelona vs. Dynamo Kyjev

maxresdefaultjpg
zdroj: youtube.com

Ospravedlňujem sa za neskoré hodnotenie, povinností bolo príliš veľa. Napriek ubehnutému času ma ale ešte stále neprešlo určité rozladenie zo zápasu. Pretože hneď v úvode som sa nesmierne namaškrtil a do hlavy si napísal poznámku, že stretnutie sa skončí výsledkom 8-0. Tak sme začali, tak sme si dokázali vypracovať šance a tak sme trhali hosťujúcu obranu.

Lenže potom prišlo, a práve ono spôsobilo to moje rozladenie, pravdepodobne totálne podcenenie situácie zo strany našich hráčov. Na jednej strane sa nečudujem, veď aj ja som tomu podľahol. Prvých 15 minút totiž po ihrisku behali vyplašené sliepky nenachádzajúce správny smer pohybu. K lopte sa súper nedostal ani na sekundu a veru po tomto úseku mohlo byť v pohode 3-0 a bolo by po zápase. Následne sa ale zo svojich slepačích kostýmov hráči protivníka vyzliekli a my sme zrazu zistili, že budeme čeliť trochu vyššiemu nebezpečenstvu. Zrazu proti nám stáli na ploche hrdé a rýchle jastraby a začali postupne trhať svojou rýchlosťou naše drvivým úvodom príliš uspokojené hviezdy.

Zrazu bolo súpera plné ihrisko. Zrazu sme zápas nemali pod kontrolou. Je pravdou, že sme si vypracovali ešte aj ďalšie šance, ale aj v tomto stretnutí bolo pre nás dostať loptu do siete neriešiteľným rébusom. Rovnaké šance mal aj súper a len neskutočný, nadpozemský výkon brankárov udržal skóre na relatívne nízkom čísle. Viac by asi svedčala naša výhra 6-3, tak nejako mi to vychádza. No nič, máme 9 bodov z 9 možných a vysoko aktívne skóre 9-2.

Liga Majstrov je teda výsledkovo v poriadku a to sa počíta. Ale hra až na pár okamihov nepotešila.

Priebeh zápasu:

4´ Bola nariadená penalta v prospech Barcelony.

5´ Barcelona dala gól! Autorom gólu z pokutového kopu je LIONEL MESSI, ktorý svoju šancu bezpečne premenil.

7´ Barcelona mohla okamžite vyhrávať dvojgólovým rozdielom! Pedri však v obrovskej šanci rozozvučal len brvno.

8´ Vzápätí mal azda ešte väčšiu šancu Antoine Griezmann, ktorý loptu nasmeroval na odkrytú bránku trestuhodne vedľa.

18´ Lionel Messi mohol pridať svoj druhý gól. Končekmi prstov však vytlačil jeho zakončenie na rohový kop výborný Ruslan Neščeret.

35´ Kyjev mohol vyrovnať! Do hlavičkového zakončenia nabehol Bujalskij, no ter Stegen ukázal zákrok svetových kvalít.

47´ Cygankov sa výborne presadil cez Albu a následne z bezprostrednej blízkosti loboval ter Stegena, no trafil ho len do hrude, od ktorej sa lopta odrazila na rohový kop.

48´ Hosťujúci celok sa raduje z vyrovnávajúceho gólu! Oslava je však prerušená, pretože lopta opustila pri rohovom kope hraciu plochu.

53´ Ter Stegen opäť s neskutočným zákrokom. Hostia teraz hrozia z brejkov. Teraz zlyhal zoči voči brankárovi Suprjaha.

58´ Výborný pokus Messiho likviduje famóznym zákrokom Neščeret! Namiesto gólu z toho bude pre Barcelonu len roh.

63´ Mäkký pas Jordiho Albu hlavičkoval rybičkou Sergi Roberto len do brankára, ktorému lopta vypadla a následne skončila odkopnutím na roh.

65´ Barcelona dala gól! Gól strelil GERARD PIQUÉ, ktorý dostal na hlavu milimetrový center a výborným zakončením loptu umiestňuje k tyčke.

67´ Mužom dnešného zápasu je bezpochyby domáci brankár ter Stegen! Ten si pripisuje ďalší famózny zákrok, keď vychytal samostatný nájazd Cygankova.

70´ Žltú kartu dostáva Vitalij Bujalskij (FK Dynamo Kyjev).

75´ Dynamo Kyjev dalo gól! Gól strelil VIKTOR CYGANKOV. To, že dnes obrana Barcelony horí sme si už všimli. Jediným „hasičom“ je len ter Stegen, ktorý aj v tomto prípade prvýkrát výborne zareagoval, no na dorážku do prázdnej bránky od Cygankova bol prikrátky.

zdroj: cceit.com

"Na začiatku sme hrali dobre a mali sme príležitosti, aby sme viedli minimálne 2 či 3:0. Neskôr sme mali problémy predovšetkým s kontrolou hry súpera a voľného priestoru. Myslím si, že sme mali problémy v strede poľa a postupne sme hrali na čoraz nižšej úrovni. Zápas sme nakoniec vyhrali, ale súperovi treba uznať, že si vytvoril viac príležitostí, než je proti nám vo zvyku. Je možné si myslieť, že to bol jednoduchý zápas, pretože súper mal množstvo absencií kvôli koronavírusu, ale dokázal, že je to konkurencieschopné mužstvo. Vedeli sme, že ide o silný tím. Nabrali sebadôveru a do samotného konca mohli vyrovnať, no náš brankár bol fenomenálny. Súper si vytvoril niekoľko príležitosti jeden na jedného, v ktorých nás brankár zachránil. Opäť raz dokázal, že je úžasným brankárom. Nemá za sebou veľa tréningov, ale je vidieť, že je vo forme. Získať v Lige Majstrov 9 z 9. bodov je dôležité. Museli sme začať dobre a vieme, že ani jeden zápas sa nevyhrá len tak. Dnes sme nehrali na adekvátnej úrovni, ale proti Juventusu sme hrali veľmi dobre. Vieme, že musíme hrať lepšie. Podľa mňa je problémom to, že niekedy nedokážeme útočiť presingom. Ak to robíme, musíme to robiť všetci a mať vysoko vytiahnutú obranu, inak nechávame množstvo priestoru. V tomto smere sme mali veľa pochybností. V hre bez lopty sa musíme poriadne zlepšiť."

DYNAMO KYJEV - Mircea Lucescu

fcbarcelona comjpg

zdroj: fcbarcelona.com

"Náš prístup bol dobrý, ale samotný zápas sme nezačali dobre. Mali sme veľa šancí a niekoľko situácii jeden na jedného. Neboli sme schopní využiť šance jeden na jedného. Jednou z najväčších príčin tohto stavu bol nedostatok skúseností. Sme spokojní s našim výkonom, ale sme sklamaní, že sme prehrali zápas, v ktorom sme hrali tak dobre. Ak by sme nepozahadzovali všetky tie šance, domov by sme sa vracali minimálne s jedným bodom."

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com