FC BARCELONA vs. DYNAMO KYJEV

hodnotenie zápasu


FCKcEUDXMAUNbMPjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Dva rozdielne polčasy. Dve tváre. Biela a čierna. Deň a noc.

Hodná polovica a nehodná polovica. Hodná nášho mena a nehodná nášho mena.

Tak nejak som videl stretnutie v Lige majstrov proti Dynamu Kyjev na domácej pôde. Začali sme výborne a tak nejak sme pokračovali až do prestávku deliacej zápas na dve polovice. Dokázali sme si skvelým presingom a aktívnou hrou smerom dopredu, hlavne po krídlach, vypracovať niekoľko čistých gólových príležitostí. Do šatní sa malo odchádzať za stavu minimálne 3:0 v náš prospech a zo šatní sa malo vychádzať s úsmevom na tvári a s chuťou v pohode dohrať až do konca.

To, čo sme však dokázali nepremeniť, je skoro neuveriteľné.

Čisté pozície v absolútnej blízkosti brány? Nič.


FCKe7aVWEAEHV0zjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Ujala sa jedna, jediná. Po zakončení stopéra, legendy klubu a v tomto zápase nášho úplne najlepšieho hráča. Herne, v strede poľa, v nasadení, v kombinácii, v obrannej činnosti sme podali v prvom polčase skvelý výkon. A tak, tešiac sa na ten druhý, som sa usmieval od ucha k uchu očakávajúc podobnú útočnú smršť a aspoň tri góly do súperovej siete.

A bác. A bum. A katastrofa.

Skĺznutie do totálneho priemeru. Upadli sme behom pár minút v kabíne. Upadli sme hlboko a ukázali tú naču nesprávnu stranu. Bieda, des, nič. Dopredu neuveriteľné trápenie, lopty strácali všetci hráči, ktorí mali ťahať. Nešlo Depayovi, nedarilo sa vôbec Fatimu. Prestali sme sa pohybovať, snaha o atakovanie klesla o dve tretiny. Jediné, čo celý zápas fungovalo, bol Piqué. Bránil, burcoval, zakončil, upokojoval, zaskakoval. V prvej polovici sa ešte dalo pozerať na Busquetsa, Albu a Desta.

Vyhrali sme, to beriem ako pozitívum.

Sme na dostrel Benfiky a teda ešte žije naša šanca na postup zo skupiny. Fajn, dobre, ok. Bude na to ale potrebný úplne iný výkon, úplne iná efektivita, úplne iná Barcelona. Dočkáme sa?

FCKPc6pXIAI-Bhejpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Priebeh:

Obrovská možnosť v úvode zápasu. Ocitol sa v nej Dest, no ten po perfektnom pase od Albu namieril hlavičkou nad bránku.

19´ Najväčšia šanca v tomto stretnutí. Perfektný center Depaya našiel v šestnástke nikým nestraženého Luka de Jonga, ale ten zblízka trestuhodne minul súperovú bránu.

21´ Ďalšia šanca pre Luka de Jonga, ten si prevzal loptu na hranici šestnástky, mieril výborne k žrdi, ale jeho technický pokus fantastickým zákrokom vyrazil Buščan na rohový kop.

36´ Tutovka pre Desta! Ten bol úplne sám pred Buščanom, ale ten zoči voči len napálil priamo do gólmana hostí.

36´ Barcelona dala gól! Domáci sa ujímajú vedenia! Barca poriadne pritlačila súpera a po krásnom centrovanom pase od Jordiho Albu sa v šestnástke oprel do voleja GERARD PIQUEA a ten presnou koncovkou otvára skóre – 1:0.

52´ Druhý gól Barcy vysel doslova na vlásku, ale po prihrávka de Jonga na Fatiho pred opustenú bránu zasahovala v hodine dvanástej defenzíva Dynama.

54´ Veľká chyba v obrane hostí, ktorú spôsobil Buščan. Mohol to využiť striedajúci Fati, ale ten v blízkosti zblízka zakončoval netradičným spôsobom zadkom k bráne mimo.


Zostavy:

Screenshot 2021-10-22 at 17-41-32 BAR 1-0 KYJ Barcelona - Dynamo Kyjev Zostavypng


Screenshot 2021-10-22 at 17-42-37 BAR 1-0 KYJ Barcelona - Dynamo Kyjev Zostavypng

Prehľad:

Screenshot 2021-10-22 at 17-44-58 BAR 1-0 KYJ Barcelona - Dynamo Kyjev Prehad zpasupng

Ako vyzeral zápas podľa štatistík:

Screenshot 2021-10-22 at 17-43-57 BAR 1-0 KYJ Barcelona - Dynamo Kyjev tatistikypng

Vyjadrenia po zápase:


FC BARCELONA – Ronald Koeman

Dnes ste si vytvorili veľa príležitostí, ale vyhrali ste len 1:0. Ako by si ohodnotil toto stretnutie?

"Myslím si, že je potrebné poznamenať, že pred prestávkou sme mali tri čisté šance. Nemôžeme takto zahadzovať šance, dnes sme hrali o život. Nemôžeme si to dovoliť, pretože súper môže vždy potiahnuť brejk a remizovať. Musíme rozhodnúť zápas, malo to byť 2:0 alebo 3:0. Dnes sme nevyužili naše šance."

Ako hodnotíš úroveň mužstva? Je pripravené na El Clásico?

"Áno, prečo nie?"

Myslíš si, že Sergio Agüero zlepšuje svoju hru tak ako si očakával? Je na úrovni, ktorú potrebuje mužstvo?

"Ansu a Coutinho dnes odohrali po 45 minút. Myslím si, že si s nimi musí lepšie porozumieť, lepšie porozumieť pozícii, na ktorej ho mužstvo potrebuje. Miestami sme si komplikovali život v hre na krátko. Niekedy je ťažké nájsť dobrú vzdialenosť medzi útočníkmi. Musia hrať, ale zároveň musia byť zodpovední za takú hru, akú potrebuje mužstvo."

Fanúšikovia v druhom polčase niekedy pískali, pretože očakávali niečo viac. Rozumieš tejto nespokojnosti?

"Áno, tiež som bol nespokojný, pretože zápas je potrebné rozhodnúť skôr, ak sa vytvárajú šance. Mužstvo ukázalo, že je schopné naplniť očakávania čo sa týka výsledku, ale pri toľkých príležitostiach je potrebné streliť viac gólov."

Si spokojný s výsledkom, ale nie s hrou. Chápem to dobre?

"Som spokojný s hrou, ale nie s efektivitou, pretože tá chýbala. Keď tak dominujeme a vytvoríme si toľko príležitostí, je potrebné strieľať góly. To je zodpovednosťou útočníkov, ktorí majú kvalitu na to, aby strieľali góly. To nám chýbalo. Mohlo to byť 3:0 alebo 4:0. Bol by to normálny výsledok. Taký mal byť. Za stavu 1:0 si mužstvo za bežných okolností vytvorí menej šancí."

Ansu Fati sa za stavu 1:0 zachoval čudne a vtedy si sa veľmi rozčúlil, podobne ako Sergio Busquets. O čo si Ansu požiadal?

"To je dôkaz, že Fatimu chýbajú isté veci a to je normálne. Bol veľmi dlho mimo hru, myslím si, že potrebuje čas, aby sa zlepšil z každého pohľadu. Je to normálne, nemôžeme od 19-ročného hráča čakať, že vyrieši všetko, čo nám chýba, to, čo robil Messi. Fatiho chápem. Vtedy som myslel aj na Coutinha a Busiho. V prípade Ansu musíme ísť krok po kroku, nemôžeme očakávať zázraky, pred ním je ešte veľa práce."

Získali ste tri body, ale urobilo mužstvo krok vpred?

"V tomto klube je potrebné strieľať góly a vyhrávať. Cieľom je víťazstvo, ale samozrejme, že sa môžeme zlepšiť. Treba však zdôrazniť našu prácu bez lopty, pretože Dynamo nebolo absolútne nebezpečné, takže sme sa pri pohľade na predchádzajúce zápasy zlepšili. Ale ak máme maximálne požiadavky, tak dnes to nebolo maximum, pretože maximum potvrdí výhra o tri góly."

Povedal si, že vám chýbala efektivita. Ako ju teda zlepšiť?

"V tak dôležitých zápasoch musíme byť zodpovednejší, je potrebné rozhodnúť zápas. Pre niektorých hráčov je to zároveň nová skúsenosť. Nie vždy si vytvoríme toľko šancí, preto je to o to dôležitejšie."FC BARCELONA – Jordi Alba

Čakal si, že v dnešnom zápase budete tak trpieť?

"V prvom polčase sme mohli streliť viac ako jeden gól, ale neurobili sme to. V druhom polčase sme neboli dobrí v presingu a trápili sme sa. Súper si nevytvoril žiadne šance, ale dojem, ktorý sme zanechali, nie je dobrý. Myslím si však, že v prvom polčase sme hrali veľmi dobre. Musíme sa však zlepšiť oproti tomu, čo bolo v druhom polčase."

Čo vám v druhom polčase chýbalo?

"Pokračovať v hre s rovnakou intenzitou, ale to sa dá dosiahnuť tvrdou prácou."

Gól musel streliť obranca...

"Áno. Gerard strieľa na obrancu veľa gólov. Pravda je taká, že dnes som mu poslal skutočnú perličku. Musel som to povedať, aby mi poďakoval (smiech)."

Ako sa cítiš? Mal si problémy s pravým členkom.

"Nie je to nič vážne, ale určite so mnou nie je všetko v poriadku."

Teraz je pred vami El Clásico.

"Tento týždeň bol dôležitý a vyhrali sme oba zápasy. Prípadná dnešná prehra by znamenala vypadnutie z Ligy Majstrov. Fanúšikovia dobre zareagovali, pomáhajú nám rozvíjať sa. V nedeľu očakávame ťažký zápas. Nezáleží na tom, v akej dispozícii alebo po akej sérii vás zastihne El Clásico, dúfame, že fanúšikov potešíme a vyhráme."DYNAMO KYJEV – Mircea Lucescu

Kto postúpi

"Pravda je taká, že Benfika hrá veľmi dobre a po zápasoch s trojicou týchto tímov si myslím, že pre Barcelonu bude veľmi ťažké postúpiť do osemfinále. Je pravda, že má naďalej skvelých hráčov, jej hra je veľmi technická, ale keď ju vidíte na ihrisku, hneď si uvedomíte, že jej niečo chýba. Myslím si, že postúpi Benfika. Barcelona prechádza ťažkým obdobím, nie je jednoduché vymeniť celú generáciu hráčov. Rozhodne sa medzi týmito dvoma klubmi."

Zápas

"V obrane sme pracovali veľmi seriózne, boli sme veľmi ostražití. Všetko sme mali takmer pod kontrolou, ale chýbala nám vyššia intenzita v útoku. Hrali sme bojazlivo. Barcelona bola od nás lepšia v stratégii a agresivite. V každom prípade sme odohrali veľmi vážny zápas a v hre sme boli do poslednej sekundy, nevypadli sme v žiadnom momente."

El Clásico

"Pre Barcelonu to bude veľmi ťažký zápas, pretože Real k nemu po víťazstve v Kyjeve pristúpi s väčším entuziazmom a v súčasnosti je to lepšie organizované mužstvo."


Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?


Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com, flashscore.com