FC Barcelona – Elche CF

hodnotenie hráčov


ter Stegen: -

Nie je čo hodnotiť. Nemal ani jeden zákrok. Nič neprešlo na bránu. Iba rozohrával a potom dlhé minúty stál a stál.


Koundé: 6

Smerom dozadu úplne bez práce. Smerom dopredu sa síce do kombinácie ponúkal, ale príliš efektu to neprinieslo. Bolo to také neučesané. Vo finálnej fáze neukázal očakávané riešenia. Priemerný výkon v priemernom tempe.


García: 7

Vzadu bez práce. To, čo prešlo, upratal do bezpečia. Dostatočne sústredený, dostatočne prítomný v zápase. Súboje, ak sa do nich vôbec dostal, vyhrával. Nefauloval. Prinášal do rozohrávky pokoj a presnosť.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Araújo: 7

Strom vysoký. Strom tvrdý. A sústredený a presný v načasovaní pohybu. Stále to budem opakovať, chýba mi od neho gól. Má na to parametre. Inak v poriadku, príliš sa iste nezapotil.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Balde: 8

Veľmi slušný výkon. Výborný pohyb po čiare a skvelá voľba v kombináciách. Dve asistencie. Túto sezónu ma vyslovene prekvapil.


Kessié: 2

Zápas mu podľa mňa absolútne nevyšiel. V súbojoch neskoro. Zlé načasovanie pohybu. A tri fauly lakťom. Nechtiac, neúmyselne. Ale fauly to boli. A každý jeden za žltú kartu. Dohrať nemal, to sa nesmie nikto hnevať...


Pedri: 9

Chlapec sa baví a baví tým aj celý barcelonský svet. Bol skvelý. Loby ponad obrancov, rýchle otáčanie hry. Rýchla a presná kombinácia v prvej polovici zápasu.


De Jong: 6

Veľmi priemerné. Pripadal mi nesústredene. Pohyb bez koncepcie, pričom miesta bol dostatok. Prekvapujúco nepresná kombinácia. Súboje tak pol na pol. Slabá finálna fáza. V druhom polčase sa úplne vytratil.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Lewa: 10

Musím. Plný počet. Bol znovu bojovný. Ukázal neuveriteľnú kvalitu. Bol vždy tam, kde byť mal. Gólostroj pokračuje, hoci iste mohlo byť zárezov aj viac. Rýchly, tímový, pokojný, burcujúci. A rozhodujúci.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Depay: 8

Bolo to herne na nižšiu známku. Lebo lopta mu utekala, prihrávky neboli až tak presné, kombinácia nevychádzala. Vykúpil sa krásnym uvoľnením na minimálnom priestore a fantastickým zakončením. Nádherný moment.


Dembélé: 6

V tomto stretnutí bol trochu mimo, čo je pochopiteľné. Narodila sa mu v noci dcéra a tak bol pravdepodobne myšlienkami niekde inde. Pretože okrem rýchlosti toho príliš neponúkol. Loptu strácal v súbojoch, kombinácia nevychádzala, prihrávky nepresné. Asistencia na tretí gól trochu reputáciu hráča vylepšila, ale celkovo to nebolo ono. Dokonca si myslím, že na jeho slabší výkon doplatil aj Koundé...striedajúci hráči


Bellerín: 6

Extra zmenu nepriniesol. Čakalo sa zrejme oživenie pravej strany a viac energie. Neprišla. Strážil čiaru, to mu uprieť nemôžem. Ale bez nadstavby smerom dopredu.


Ferran: 6

V tejto fáze zápasu a pri takom skóre mali práve striedajúci hráči ukázať kvalitu a ešte viac zrýchliť hru a pokúsiť sa o ďalšie góly v sieti súpera. Ferran sa do jedného zakončenia dostal, nevyšlo to. Okrem toho ale nič moc, pre mňa mierne sklamanie.


Gavi: 7

Mladý býček nabehol na ihrisko a okamžite si začal plniť svoje povinnosti. Tvrdá a agresívna hra. Výborný pohyb. V tejto forme do zostavy jednoznačne patrí.


Fati: 6

Jedno akrobatické zakončenie a… Nič. Po skvelej prihrávke sa síce dostal do úniku, ale namiesto zakončenia skúšal úplne zbytočné zaseknutie lopty. Nehral v dobrom rozpoložení. Musí zabrať, musí sa na ihrisku pobiť. Len s talentom si na tejto úrovni nevystačí. A bola by ho obrovská škoda. Takže, Ansu, makať a makať. Aby oslavné piesne na Tvoju adresu zneli ešte hlasnejšie, ako teraz.


Raphinha: 6

Celkom dobré, celkom bojovné. Ale nenachádzal tú správnu odozvu spoluhráčov. Jedno zaujímavé zakončenie.tréner


Xavi: 7

Tréner je to skvelý. Na výkon tímu má obrovský vplyv. Vždy. Teraz to bolo ale trochu bojazlivé, ak si smiem dovoliť také konštatovanie. Pretože Kessié mal po prvej žltej karte skoro okamžite po začiatku stretnutia a následných ďalších fauloch striedať. Že nedostal červenú kartu, bol v podstate zázrak. V druhom polčase vybehlo na plochu síce motivované mužstvo, po treťom góle išlo ale nasadenie na minimum. A to je tak trochu vizitka Xaviho. Ale celkovo v poriadku.


Priemerná známka: 6,69


FC BARCELONA TOP: Pedri + Lewa

FC BARCELONA TROP: Kessié


Peter Maďar

megabarca.sk