FC Barcelona vs. Elche CF

hodnotenie zápasu


EvBCI_PXAAU_bj_jpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Vďaka za tri body, tak dôležité v tejto fáze sezóny. Veď je každému zrejmé, že hráme finálový zápas za finálovým zápasom. Zaváhania si už dovoliť nesmieme, zvlášť s takým súperom, akého sme hostili v stredu večer. Vďaka za druhý polčas, ktorý priniesol aspoň aké-také oživenie deja. Aspoň trochu kombinácií, aspoň trochu pohybu a aspoň trochu chcenia.

Pretože obdivujem každého, kto v polčase prvom nezaspal. Alebo si prípadne nenašiel niečo zaujímavejšie. Ale nebudem zbytočne negatívny. Zvíťazili sme, udržali sme (hoci aj so šťastím) konečne čisté konto. Ostali sme stále v hre o vysoké postavenie v La Lige.

Najbližší víkend prinesie hneď niekoľko šlágrov.

A ja by som si želal, aby sme to my zvládli na pôde FC Sevilla za tri body.

A želám si, aby zakoplo Atlético na pôde žltej ponorky.

A želám si, aby body stratil Real doma v súboji s iným Realom. Ten madridský s tým zo San Sebastianu.


Je to hnusné a sebecké a neprajné, napriek tomu si to želám.


V súboji proti Elche CF sa mi v prvom polčase pozdával prejav Trincãa. Snažil sa a ukázal niekoľko zaujímavých vecí. V druhej polovici sa rozohrali Messi s Pedrim. No a čo urobí obyčajné zrýchlenie s loptou, predviedol de Jong fantastickým prienikom. Slušný výkon v podaní Piquého ma potešil, hráč ukázal pokoj a skúsenosť.

Sklamaním bol prepadákový výkon Pjanića úplne strateného a neviditeľného. Tréner ho odmenil absolútne správne vystriedaním počas prestávky.

V zápase nebola udelená ani jedna karta, nebola ani jedna kontroverzia, ani jeden tvrdší zákrok. A priznám sa, že mi to trochu chýbalo. Dodáva to potrebnú šťavu a emóciu. A pokrm, divadlo, či film bez šťavy a emócie je nanič. Zápas celkovo bol slabý, hodový.

Bude ten sobotňajší lepší? Bude!


barcauniversaljpg

zdroj: barcauniversal.com


Priebeh zápasu:


5´ Z ničoho nič sa do zakončenia z hranice bieleho bodu dostal osamotený Boyé, ale nikým nebránený zakončil len tesne nad!

21´ Trincão sa teraz prekľučkoval cez brániacich hráčov a razom sa ocitol zoči voči hosťujúcemu brankárovi, ktorý ho bravúrne vychytal! Obrovská šanca Barcelony.

30´ Na priamy kop nabehol de Jong. Jeho hlavičku Badía vyrazil a následná dorážka Albu končí len na bočnej sieti. Ak by dal Holanďan gól, pravdepodobne by nebol uznaný pre tesný ofsajd.

48´ Barcelona dala gól! Gól strelil LIONEL MESSI. Domáci teraz predviedli perfektnú akciu, po ktorej sa dostala argentínska mega hviezda do zakončenia z bezprostrednej blízkosti. Badía si síce na loptu siahol, ale nedokázal ju vyraziť mimo priestoru troch žrdí.

69´ Asi som to zakríkol, pretože Barcelona dala gól! Gól strelil LIONEL MESSI. Ten ťažil z peknej individuálnej akcii de Jonga, po ktorej si ešte autor gólu obhodil jedného brániaceho hráča a zoči voči hosťujúceho brankára ho prehodil.

73´ Barcelona dala gól! Gól strelil JORDI ALBA. Po perfektnom prenesení hry na ľavú stranu od Messiho dával Braithwaite hlavou spätnú prihrávku na Albu, ktorý v páde krásne zakončil.

82´ Obrovská šanca domáceho tímu! Po rýchlej akcii na ľavej strane posielal Dest prihrávku na Griezmanna, ktorý trafil len brvno! Následnú dorážku poslal v ťažkej pozícii tesne nad.

83´ Francúz v ďalšej veľkej šanci! Tentokrát si po kolmici Messiho obhodil Badíu a síce rozvlnil sieť, ale len tú bočnú!


Zostavy:


bcnpng

elchepng


nahrpng


trepngPrehľad:


prepng


Návšteva:

0


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


statspng


Vyjadrenie trénerov:

FC BARCELONA – Ronald Koeman


barcablaugranes2jpg

zdroj: barcablaugranes.com


"Po dvoch posledných zápasoch sme potrebovali víťazstvo. Odohrali sme skvelý druhý polčas, urobili sme rozdiel. V prvom polčase sme však mali zahrať lepšie. Aby som udržal sviežosť v mužstve, využil som všetky striedania. Je tu toľko zápasov, že v určitom okamihu sme veľmi unavení a chýba nám energia. Je dobré, že do druhého polčasu sme vložili viac energie, aby sme otvorili skóre a uľahčili sme si úlohu. V prvom polčase sme boli pomalí, chýbal nám rytmus, mali sme len 2 príležitosti. V druhom polčase to bolo oveľa lepšie. Lopta sa hýbala v lepšom rytme. Okrem toho sme rýchlo strelili gól. V druhom polčase sme hrali oveľa lepšie, než v prvom. Nebol som spokojný s našim herným rytmom a našou hrou s loptou. Bolo to trochu pomalé. Obrana sa veľmi sťahovala, strácala loptu, bol tam nejaký priestor. V druhom polčase sme hrali lepšie. Áno, bolo to dobré. Nie práve najlepší rytmus nebol dôsledkom zlého prístupu. Niekedy silné stránky súpera zapríčinia, že na ihrisku veci nevychádzajú tak, ako by ste chceli. Sme ľudia. Mužstvo dnes ukázalo svoju osobnosť a túžbu. Po dnešnom víťazstve bude zajtrajší deň určite iný. Je to normálne, ak prídete o 2 body v zápase s Cádizom v momente, ktorý bol ideálny na to, aby ste stiahli náskok na čelo. Musíme zabudnúť na tieto zlé pocity, odohrať dobré zápasy a dosiahnuť v nich dobré výsledky. Nemôžete zabúdať na to, že hráme množstvo zápasov. Ako futbalista môžem byť unavený. Robíme veľa zmien, aby mužstvo bolo svieže. V danom zápase hľadáme vždy najlepšie riešenia. Hráči ako Griezmann odohrali množstvo zápasov. Museli sme hľadať sviežosť. Je to normálne, máme predsa viac ako 11 hráčov. Je to dôležité víťazstvo, pretože na začiatku sezóny sme stratili veľa bodov a väčšinu z nich na výjazde. Ak nebudeme vyhrávať všetko, tak prídeme o šancu. V posledných 13. či 14. zápasoch sme boli takmer perfektní. Problém bol na začiatku sezóny."ELCHE CF - Fran Escriba


marcajpg

zdroj: marca.com


"Som smutný z dôvodu výsledku, ale nie som sklamaný z pohľadu hry. V prvom polčase sme mali príležitosti na strelenie gólu. Hrali sme tímovo a nebránili sme veľmi stiahnutí. Zasiahol nás rýchly inkasovaný gól a druhý gól nás dorazil, tú akciu sme mali zastaviť na samom začiatku. Tím dobre pochopil, čo sme chceli, bol organizovaný. Inkasovaný gól zmenil naše plány, ale nikdy sme neprestali bojovať. Ľudia, ktorí ma poznajú, vedie, že dávam minúty, ale v tak dlhej sezóne boli všetci dôležití. Výnimkou sú len hráči, ktorí nepodávajú výkony na tréningoch, ale to sa nedeje. Boli sme dobre rozostavení, vo futbale je niekedy potrebné faulovať. Príkladom je druhý gól - mohli sme akciu zastaviť, dokonca aj keby sa to skončilo žltou kartou. Sedem faulov proti Barcelone je málo, nejde o nedostatok agresivity, ale niektoré momenty je potrebné dobre čítať. Nezastavenie spomínanej akcie je negatívum, ale určite si z toho zoberieme niečo pozitívne do budúcnosti."Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com