Liverpool FC vs. FC Barcelona

 hodnotenie hráčov


newstraitstimes comjpg

zdroj: newstraitstimes.com

 

Nechal som si na hodnotenie zápasu a výkonu našich hráčov trochu času naviac.

Hoci rád pracujem v emočne vypätom stave, tentokrát dostala emócia pauzu a píšem až po vychladnutí a vnútornej analýze toho, čo sa udialo.

Lenže, veľa sa toho vo vnímaní utorňajšieho večera nezmenilo.

Na ANFIELD nás prevalcoval nenormálne nabudený a vyhecovaný súper.

Liverpool bol jednoducho neporaziteľný, či sa mi to páči, alebo nepáči.

Totálne nasadenie plné rýchlosti a tvrdosti presne na hrane akceptovateľného. Vynikajúci tlak na našich hráčov od začiatku podporený neuveriteľnými fanúšikmi zmietol Barcelonu z povrchu zemského. Pretože hoci aj my sme mali šance a nie malé, večer bol určený a naplánovaný len pre jedno mužstvo.

Gól sme nedali, zápas nerozhodli.


theindependent comjpg

zdroj: theindependent.com


A úprimne, je to tak správne.

Pretože v dvojzápase boli The Reds jednoznačne lepší a ich postup je teda z môjho pohľadu zaslúžený. Dokážem to uznať a stráviť.


tribuna comjpg

zdroj: tribuna.com


V kontexte celej sezóny sa určite musím našim hráčom poďakovať. Prebojovať sa do TOP štyri v rámci Európy je skvelé a možno tak trochu aj nečakané.


Kde sú iní giganti?

Kde skončili a ako Juventus, Bayern, Manchester United, PSG, Real Madrid, Chelsea, Manchester City, Atlético?

Za čo sa ale našim hráčom a trénerom nepoďakujem, je výkon v tomto zápase.

Pretože to bola hanba.


newsstraitstimes comjpg

zdroj: newsstraitstimes.com


Dá sa prehrať. Je možné prehrať aj 4-0. Nemám s tým problém, ak je odpor súperovi dostatočný a rozhodne povedzme efektivita. V utorok večer ale rozhodlo obrovské srdce domácich a strach premiešaný s panikou v radoch tak skúseného mužstva, ako je FC Barcelona.

To bola z našej strany hanba. Doslova sme sa pokakali. Zosypali.

Nenašiel sa nikto, kto by zavelil a pridal niečo extra v ťažkom boji.

Ani Messi. Ani Piqué.


barcablaugranes comjpg

zdroj: barcablaugranes.com


Nikto. Len odovzdanosť a beznádej. Prišli sme asi na hranicu našich výkonov s týmto kádrom. Ďalej to už nepôjde, už viac sa z tejto zostavy vytiahnuť nedá. Valverde dosiahol maximum, možno aj viac. Je potrebné sa s tým zmieriť a plánovanú generačnú výmenu urobiť s citom zapracovaním mladých hráčov nachádzajúcich sa v kádri.

A cez víkend sa bude na Camp Nou celkom určite pískať...

Holt, latka je nastavená extrémne vysoko, očakávania veľakrát (aj moje) prevyšujú realitu.

Mužstvo treba okysličiť. Bezpodmienečne.

 

Predstavím svoj pohľad na výkony hráčov:  

 

Ter Stegen: 4

Nič navyše, žiadny zázračný zákrok neponúkol. Druhý gól bol z môjho laického pohľadu určite chytateľný. Neskutočné zaváhanie pred štvrtým gólom bolo klincom do našej rakve a spolu s hráčmi sa na ňom podieľal aj brankár.

 

Roberto: 4

Nič. Tlak súpera bol obrovský. Mentálne a aj fyzicky bol hráč utlačený až na dno a výkon vyzeral podobne. Bez dostatku času, bez nápadu. Dopredu sa nedostal vôbec, bol rád, ak si pár sekúnd oddýchol počas bránenia množstva útokov valiacich sa na našu obranu.

 

Lenglet: 4

Ťažko rozhodnúť, koho hráč hlavičkoval tretí gól v momente, keď ešte bolo možné zastaviť lavínu domácich. Tretí gól zápas zlomil a na jeho inkasovaní má obrovský podiel stopérska dvojica.

 

Piqué: 4

Trochu snahy o líderstvo sa prejavilo, na konci v zúfalom tlaku sa vysunul dopredu v snahe streliť gól. Lenže to už bolo neskoro. Obrovský tlak súpera zomlel aj nášho stopéra a ten chyboval viackrát, ako býva zvykom. Otázka je, kto by tomuto súperovi odolal...

 

Alba: 2

Prvý gól ponúkol súperovi po nádhernej prihrávke za ním číhajúcemu súperovi. To bola hrôza číslo jeden. Hrôza číslo dva prišla po zmene strán, keď v kľúčovom priestore prehral súboj o loptu a my sme inkasovali druhýkrát. Tretia hrôza bola nepremenenie čistej gólovej šance po samostatnom nájazde na brankára. To sa musí v takomto zápase premieňať. Hráč je podľa mňa najlepším ľavým obrancom sveta, ale v utorok večer bol jeho výkon žalostný.

 

Semedo: 3

Ako keby ani neprišiel. Mal priniesť novú energiu a rozhýbať statické bránenie, pomôcť pri tragickom pohybe smerom dopredu. Lenže súper ho nepusti k ničomu. Vôbec k ničomu.

 

Busquets: 4

Jeden z našich najlepších hráčov v tomto zápase. To je paradox a hrôza, že? Nedostatok rýchlosti a agresivity vynikla proti súperovi hrajúcemu na hrane možného úplne naplno. Hoci v niekoľkých prípadoch dokázal kolmo prihrať, či na chvíľu podržať loptu, bolo toho žalostne málo. Opakujem: strašné.

 

Rakitič: 1

Absolútne nič. Odhadom vyhral 15% súbojov, ak sa do nich vôbec dostal. Pretože červený víchor okolo neho behal ako chcel a kedy chcel. Dozadu nič. Smerom dopredu takisto veľmi slabé a podržať loptu v strede ihriska bol pre neho v tomto zápase neuskutočniteľný čin. Bieda, slabučké.

 

Vidal: 7

Jediný hráč s fyzickým nasadením aspoň sa približujúcim domácim bojovníkom. Snažil sa a behal a bojoval, lenže osamotený skončil rovnako hlboko v poli porazených. Jeho striedanie som tak trochu nepochopil.

 

Coutinho: 0

Nehral, nehodnotím. Som jeho veľký obhajca a fanúšik. Toto bolo ale príliš aj pre mňa. Katastrofa. Hrôza. Nehodné jeho mena a už vôbec nehodné klubu.


bbc ukjpg

zdroj: bbc.uk

 

Suárez: 1

Absolútne neškodný. Ofsajd a pád na zem boli jeho jediným prejavom. Lopty smerujúce na neho končili po predskočení súperom späť v našej obrannej zóne. Nepredviedol vôbec nič, nepodržalloptu, nekombinoval. Za dlhú dobu najslabší výkon môjho obľúbeného hráča. A viete, čo je najhoršie? Lepší hráč k dispozícii nie je...


talksports comjpg

zdroj: talksports.com

 

Messi: 5

Niečo skúsil. Ale mágia ostala v Barcelone. Súper ho strojovaním úplne vygumoval a tie dve-tri šance k zakončeniu nedopadli dobre. Pokazený brejk v pomere 4-1 pokazil práve on. Obranná činnosť a akákoľvek bojovnosť tentokrát absentovali. Sklamanie. A kapitánom v tom burcujúcom slova zmysle určite nebol.


news18 comjpg

zdroj: news18.com

 

Arthur: 4

Aspoň o niečo sa pokúsil, aspoň občas podržal loptu trochu dlhšie. Podľa môjho názoru mal nastúpiť už do druhého polčasu, hneď po prestávke.

 

Malcom: 3

Veľmi krátky čas, raz sa stretol s loptou.

 

 Valverde: 1

Nuž, ťažko hodnotiť. Zostava na začiatku po nečakanom (?) zranení Dembélého asi iná byť nemohla. Stávka na skúsenosť a hernú inteligenciu bola zrejmá. Lenže uragán domácich futbalistov nám nedal ani drobnú šancu tieto naše prednosti využiť. No a vtedy sa určite žiadalo dať do zálohy miesto skúsenosti aspoň trochu dravej mladosti v podobe Arthura a asi by som sa nebál poslať do zápasu aj Aleňu. Pretože horšie, ako hral Coutinho a Rakitič by to nebolo. Striedanie Vidala bolo činom zúfalým, ničím nepodloženým, zbytočným. Len to potvrdzovalo našu totálnu bezmocnosť v tomto zápase. Opakujem, ako som písal vyššie, tréner dosiahol s týmto tímom maximum, viac z neho nevyžmýka nikto. Utorkový večer bol iste nesporným dôkazom, že končí éra starších a v pohybe komótnejších hráčov. Či bude následnú prepotrebnú výmenu prevádzať práve tento tréner, je otázne. Včerajšie sklamanie ide určite aj na jeho tričko.  


GettyImages-1081903014jpg

zdroj: metro.com

 

Priemerná známka tímu: 3,5

 

FCB TOP LINE:

Vidal


FCB légia skazy:

Coutinho + Suárez + Alba + Rakitič + Valverde


Hodnotenie zápasu: 10

Bohužiaľ, z nášho pohľadu to bola katastrofa. Lenže z pohľadu celkového to bola úžasná jazda domácich s absolútne zaslúženým vyvrcholením.

Kolaps jedného znamenal dokonalý triumf druhého.

Zápas bol krásny, dramatický a nesmierne intenzívny.

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?


Peter Maďar

megabarca.sk