FC BARCELONA vs. FC BAYERN

maxresdefaultjpg

S odstupom času, ako vždy. Už snáď mimo svojej typickej bubliny zarytého fanúšika. Preto až teraz vyjadrím svoj pohľad na zápas skupinovej fázy Ligy Majstrov.

Barca hostila tím hodný svojim výkonom pomenovania MAJSTER. Pretože musím na rovinu a priamo uznať, že hostia boli po všetkých stránkach lepší.

Pri pohľade zľava, pri pohľade sprava, pri pohľade zhora a aj pri pohľade zdola.

Dokonca aj pri pohľade smerom dopredu, tam, kam až dovidím, vyzerajú hostia lepšie. Zatiaľ.

Jediný pohľad, v ktorom sme lepší my, bol ten smerom dozadu.

Z minulosti sa žiť, samozrejme, nedá. Ale dá sa na tom dobrom a správnom z minulosti stavať. Dnes je realita krutá a tvrdá. Treba si priznať, a ja teda priznávam celkom určite, že na tie najvyššie poschodia európskeho futbalu momentálne nepatríme. Priveľa zranených hráčov, priveľa mladých hráčov s nedostatkom skúseností. Iste, ukázali po svojom príchode obrovskú kvalitu, skvelý pohyb a nasadenie. Aj technické zručnosti. Ale skúsenosti nie sú. Budú, ale nie sú. Chýbala stredná generácia vo vekovom rozptyle 25-29 s dostatočnou kvalitou. Kostra mužstva bola v tomto stretnutí pristará a napriek enormnej snahe nemala nádej pokryť skvele poskladaný a fyzicky neskutočne pripravený tím protivníka. Silné a dynamické krídla s podobne disponovanými krajnými obrancami, tvrdá a rýchla stopérska dvojica, neustále v pohybe tvrdo pracujúca partia robotníkov v strede poľa a zrejme momentálne najlepší zakončovateľ na svete.

Bayern nás predčil.

Očakávane a bez problémov. Zaslúžene. Prehrali sme s nimi aj v lepších časoch, prehrali sme aj teraz.

Nádejou bolo ale vyššie spomínané vystúpenie mladej krvi. Striedajúci hráči ukázali náznaky svojho umenia a ja osobne by som im teraz v ligových stretnutiach posielal na plochu čo najčastejšie. Len tak sa vyhrajú na vyššiu kvalitu, len tak sa posunieme ďalej.

V zápase ma svojim výkonom aspoň trochu potešili de Jong a ter Stegen, stopérska dvojica Piqué - Araújo dokázala viackrát zabrať a zabrániť aj vyššiemu prídelu. Sklamaní bolo oveľa viac. Roberto je môj miláčik, ale v tomto zápase nemal absolútne nárok. Busquets bez šance, bolo to jednoducho prirýchle. Stratený bol García. No a dvojica vpredu? Odrezaná, vypojená, bezmocná. Depay si aspoň sem-tam do lopty kopol, ale LDJ ani to.

Celkove zhrnuté a podčiarknuté: úplne zaslúžená výhra hostí. Snaživý, no na túto úroveň nedostatočný výkon domácich. Ani jedna šanca, ani jedna strela do priestoru brány. Nič.

bfwjpg
zdroj: bfw.de

Priebeh:

20´ Tentokrát už však musel ter Stegen predviesť svoje brankárske umenie. Leroy Sané sa dostal k lopte vo vnútri šestnástky, ale skóre sa nemení.

27´ Ďalšia tutová možnosť Bayernu. Ocitol sa v nej Musiala, no jeho strelu, ktorá pravdepodobne mierila do siete dokázala v hodine dvanástej skĺzom zastaviť obrana domácej Barcy.

34´ Bayern dal gól! Nemecký tím sa dostáva do vedenia! Spoza šestnástky napriahol k technickej strele THOMAS MULLER a jeho zrazený pokus končí za bezmocným ter Stegenom, ktorý nemal šancu reagovať – 0:1. Nešťastníkom bol v tejto situácií Garcia, ale gól bude určite pripísaný nemeckému reprezentantovi.

53´ Už to mohlo byť o dva góly! Leroy Sané si vymenil loptu s Lewandowskim, ale prvý menovaný ľavačkou len nastrelil nohu ter Stegena, ktorý zachránil svoj tím od dvojgólovej straty.

56´ Bayern dal gól! Druhý gól visel na vlásku už dlho a po desiatich odohraných minútach v druhom polčase ho strieľa ROBERT LEWANDOWSKI. Ten sa dostal k lopte potom, čo Musiala napálil žrď a poľský snajper len dorazil do odkrytej siete – 0:2.

85´ Bayern dal gól! Výborný výkon hostí korunovaný a odmenený tretím gólom v sieti ter Stegena. Gnabry orazítkoval iba tyč, no lopta sa opäť odrazila k ROBERTOVI LEWANDOWSKEMU, ten poslal celú defenzívu Barcy „na zadok“ a nekompromisne dáva svoj druhý gól v zápase – 0:3.

Screenshot 2021-09-17 at 09-07-24 BAR 0-3 BAY Barcelona - Bayern Zostavypng

Screenshot 2021-09-17 at 09-08-41 BAR 0-3 BAY Barcelona - Bayern Zostavypng

Screenshot 2021-09-17 at 09-13-12 Review  1 kolo skupiny E Ligy mistr FC Barcelona 0-3 Bayern Mnichovpng

Screenshot 2021-09-17 at 09-10-46 BAR 0-3 BAY Barcelona - Bayern tatistikypng

Vyjadrenia po zápase:

FC BARCELONA – Ronald Koeman

"Od začiatku sme vedeli, že hráme so skvelým mužstvom, ktoré patrí medzi favoritov na víťazstvo v Lige Majstrov. Dostali sme sa do zápasu pomerne dobre, ale vpredu nám chýbala rýchlosť a potom sa začali problémy. Pri prvom góle sme mali smolu a tento gól zmenil obraz celého zápasu. Bayern potom ukázal, že je v lepšej dispozícii. Pokúšali sme sa bojovať, poslali sme mladých hráčov, ale v druhom polčase bolo vidieť rozdiely. Mali sme svoj plán, chceli sme im zabrániť v hre. V prvom polčase to bolo dobré, ale potom bolo vidieť rozdiely najmä vo fyzickom aspekte. Niektorí hráči mali problémy, ako Jordi Alba, ktorý bol nakoniec veľmi unavený. Na trávnik prišlo niekoľko mladých hráčov, v druhom polčase sa vrátil ako Coutinho, preto bolo vidieť rozdiel. V útoku máme svoje problémy, musíme počkať ešte niekoľko týždňov, aby sme mali viac zdravých hráčov. S dostupnými hráčmi sme sa snažili urobiť maximum a fanúšikovia si to všimli. Samozrejme, v druhom polčase boli veľké rozdiely, pretože sme do hry poslali mladých hráčov, ktorí sú budúcnosťou klubu. Musíme byť trpezliví, snažiť sa eliminovať chyby a ak budeme mať zdravých hráčov v najlepšej fyzickej forme, určite budeme bojovať o viac. Nie, momentálne si z toho nerobím starosti. Nechcem hľadať výhovorky, ale všetci vedia, že v útoku máme veľa zranených hráčov. Preto je ťažké hrať proti mužstvám ako Bayern. Potrebujeme týchto hráčov, musíme pracovať a naďalej sa zlepšovať. Musíme pamätať na to, proti komu sme hrali. Samozrejme, že v našej hre je možno zlepšiť veľa vecí, v takýchto zápasoch musíte byť najlepší. Každý, kto sa vyzná vo futbale, vie, že Bayern bol dnes lepší. A nie je to tak, že to akceptujeme. Po celý čas pracujeme na tom, aby sme sa zlepšovali. Opäť musím zopakovať, že náš útok bude o niekoľko týždňov vyzerať inak, pretože sa vrátia zranení hráči. Vieme, že nám chýba veľa vecí, ale snažíme sa to zlepšiť. Nepáči sa mi, ak fanúšikovia pískajú na svojich hráčov, pretože dnes zo seba dal každý maximum. Sergi Roberto hral na pravom krídle a ak by boli všetci hráči zdraví, tak by tam nehral. Táto pozícia si vyžaduje rýchleho hráča, ktorý dokáže hrať jeden na jedného. Poznáme schopnosti Sergiho Roberta a Oscara Minguezu a neočakávame od nich, aby predriblovali Daviesa. Treba to pochopiť a brániť svojich hráčov na ihrisku."

FC BARCELONA – Gerard Piqué

"Je to veľmi zlý výsledok. V prvom polčase sme súperili, ale inkasovali sme gól. V druhom polčase prišli mladí chalani, ktorí majú 17 či 18 rokov. Tak to teraz vyzerá, v akom momente sme. Uvedomujem si, že tento rok bude ťažký, ale budeme bojovať. Máme svoju základňu, je dobré, že juniori zbierajú skúsenosti. Takto to teraz vyzerá. Je zrejmé, že nebudeme patriť medzi favoritov. Predtým sa o nás takto hovorilo a nepodarilo sa nám vyhrať titul. Futbal sa mení veľmi rýchlo. Bayern bol veľmi solídny a my sme tam, kde sme, tak to teraz vyzerá. Nechcem hľadať výhovorky, sme Barcelona a budeme bojovať. Chcem v tom pomôcť. Tento mesiac bude kľúčový. Musíme presvedčiť ľudí, že sme stále dôležití."

footballaxisjpg
zdroj: footballaxis.com

FC BARCELONA – Pedri

"Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký a náročný zápas. Bayern je skvelé mužstvo, ale myslím si, že zápas by bol iný bez toho gólu v prvom polčase. Bol to pre nás ťažký úder. Je to len začiatok a musíme pokračovať s rovnakou nádejou ako vždy, aby sme sa postavili čelom ďalším súbojom a videli chyby, ktoré musíme napraviť. Vieme, že rytmus Bayernu je veľmi ťažký, boli sme na to pripravení, preto sme sa snažili udržať pri lopte, ale nepodarilo sa nám to. Musíme pracovať, aby sme odhalili chyby, ale myslím si, že naše mužstvo môže dať ešte veľa. Z fyzického hľadiska sa cítim dobre. Vedeli sme, že to bude veľmi náročný zápas a nakoniec som dokázal odohrať 90 minút, ale som smutný z prehry."

FC BARCELONA – Araújo

"Futbal je futbal. Je pravda, že súper hral lepšie a dlhšie sa držal pri lopte, ale zostáva nám ešte 5 kôl a kto povedal, že nemôžeme s Bayernom bojovať o postup do poslednej chvíle? Prvý gól bol smolný a aj ten druhý, lopta tam padla... Je pravda, že sme prišli o najlepšieho hráča na svete a o Griezmanna, ale máme Memphisa Depaya, Frenkieho de Jonga, vráti sa Ansu Fati a Ousmane Dembélé... Máme skvelé mužstvo a budeme bojovať. Máme skvelé mužstvo a skvelý káder, prvý gól bol veľmi ťažký. Je to len začiatok, musíme pokračovať v hre s rovnakým entuziazmom ako vždy a zdokonaľovať sa."

FC BARCELONA – Alejandro Balde

"Bol to môj sen aj napriek výsledku. Pracujem na tom, odkedy som v klube, čiže od mojich 7. rokov. Možnosť debutovať proti Bayernu v Lige Majstrov, klubu, ktorý patrí medzi tie najlepšie v Európe, je splnený sen. Nečakal som, že sa dostanem na trávnik, ale Jordi Alba požiadal o striedanie a ja som sa rozcvičoval asi 30 sekúnd a povedali mi, že idem. Vtedy mi hlavou prebehlo veľa vecí. Chcel som ísť, debutovať. Som veľmi spokojný. Vzal som si dres Daviesa, ktorý hráva na mojej pozícii a ktorého mám veľmi rád a tiež Upamecana. Nechám si aj svoj dres, zarámujem si ho pre seba. Toto je pamiatka, ktorú si nechám. Dúfam, že budem naďalej dostávať minúty v prvom tíme, zbierať skúsenosti, trénovať a učiť sa od najlepších."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com, flashscore.com