FC Barcelona vs. FC Sevilla

hodnotenie hráčov

 

eveningstandard comjpg

zdroj: eveningstandard.com


Krásne jesenné farby listov mierne sa vlniacich vo vetre ako keby nepretržite menili svoj tvar a pohyb a evokujú tak aj mnohotvárnosť predvádzaného výkonu od našej Barci.

Veď ako inak nazvať včerajšie stretnutie proti ambicióznej a nebezpečnej Seville?

Raz držal opraty zápasu v rukách práve náš súper a len vďaka neuveriteľnému zákroku brankára a totálnej streleckej nemohúcnosti súperových útočníkov sme po štvrtine zápasu neprehrávali 0:3.

Potom naopak, prebudená záložná formácia začala smerom dopredu sypať jednu lahôdkovú prihrávku za druhou a po troch krásnych góloch v priebehu ôsmych minút sme rozložili súpera na drobné kúsky. Pokus andalúzskeho klubu ešte niečo urobiť so zápasom na začiatku druhého polčasu znovu mierne naklonil priebeh zápasu v prospech hostí, ale ráznu bodku, ten povestný posledný klinec do rakvy, dal dovtedy pomerne mdlo pôsobiaci Messi nádherne zatočeným priamym kopom.

Priznám sa, normálne mi bolo českého brankára Vaclíka v súperovom drese a aj celkovo tím Seville ľúto. Nehrali zle, vytvárali si šance, dobre sa pohybovali.

Lenže neskutočná efektivita (vďaka za ňu) a kusisko šťastia bola neporaziteľnou silou.

A tá hrala včera vo farbách blau-grana. 


trome comjpeg

zdroj: trome.com

 

Nedá mi nespomenúť cirkusanta a exibicionistu v oblečení rozhodcu.

Klaun prvej triedy zase raz ukázal, ako sa pískať nemá.

Tendenčné posudzovanie zákrokov potrestaných žltými kartami a vrcholné číslo v podobe nepochopiteľných červených kariet pre mladého stopéra Arauja a Dembélého sprevádzalo trápny výkon „špičkového“ arbitra.

Svoje celkom určite dosiahol – vidieť ho bolo.

 

Ako si v tomto konkrétnom zápase počínali naši hráči?

 

Základná zostava:

 

Ter Stegen: 10

Perfektným zákrokom svetovej extra triedy na začiatku stretnutia zabránil prieniku gólovej strely do našej brány. Ak by som bol v tej chvíli zakončujúcim hráčom, dal by som sa od žiaľu vystriedať a odišiel domov. Brankár v páde do protipohybu reflexívne vyrazil strelu mimo a určil tak ráz stretnutia – totálna efektivita u nás, nulová u hostí. Jeden z troch najlepších hráčov stretnutia v našom drese. Ozaj, gratulujem k čistému kontu.

 espn injpg

zdroj: espn.com


Semedo: 9

Lepšie som ho ešte hrať nevidel. Plný energie sa preháňal po svojej strane hore-dole. Výborne kombinoval a veľmi dobre si rozumel (hlavne v prvom polčase) s Dembélém. Pomerne často si sa navzájom vysúvali za obranu súpera po podarených „uličkách“. Technické finesy mu vychádzali takisto na sto percent. Zaslúžene MOTM. V mojich očiach takisto.


barcablaugranes com 2jpg

zdroj: barcablaugranes.com

 

Piqué: 4

Zápas hral cez nohu a bolo to cítiť. Práve cez jeho priestor prechádzala v úvode súperova útočná snaha a darilo sa jej veru veľmi slušne. Výkon nášho brankára a nemohúcnosť útočníkov v bielych dresoch zachránila stopéra od hanby. Nepresvedčivý, podpriemerný prejav. Pôsobil pomerne unavene, reprezentačná prestávka predĺžená o absenciu v najbližšom kole pre žlté karty teda určite pomôže oddýchnuť si a vrátiť sa k špičkovým výkonom.

 

Todibo: 6

So svojou premiérou v tejto sezóne sa naša stopérska nádej popasovala celkom slušne. Pôsobil síce na začiatku trochu neisto a zakríknuto, ale potom rozohral sebavedomý part, keď si dokázal poradiť aj pod tlakom a konštruktívne vyvážal loptu do bezpečnej zóny. Dostatočná tvrdosť a slušná hlavička boli viditeľné a občasný výpadok v pozičnej hre sa asi vzhľadom na vek a hernú prax odpustiť dá.

zimbio comjpg

zdroj: zimbio.com


Roberto: 6

Nebolo to úplne dokonalé, ale smerom dopredu pôsobil celkom isto, dozadu občas niekto prešiel, niekto nie. Ja viem, rozbehne sa po čiare a potom, po prebehnutí súperových hráčov, nahrá späť na stopérsku dvojicu. Je to určite trochu na istotu. Lenže Barcelona má štýl hry založený práve na výstavbe útoku od stopéra postupným prepracovaním sa k súperovmu pokutovému územiu. Je to tak vo všetkých vekových kategóriách a prináša to okrem využívania naučeného aj pomerne skorú únavu súperových hráčov behajúcich do obrany a potom zase po otočení hry smerom dopredu. Trúfam si povedať, že to je jeden z dôvodov, prečo na Camp Nou súperi v poslednej štvrtine zápasu nevládzu behať.

 

De Jong: 8

Výborné defenzívne predstavenie. Nasledovník Busquetsa predviedol špičkový výkon plný pohybu a energie. Poradil si pod tlakom a rozohrávka bola dostatočne konštruktívna. Výborná kúpa, výborné výkony. Aj včera to tak bolo.

 

Vidal: 9

Nádhera. Úsmev na tvári a jazda. Nekonečný trip náčelníka najbojovnejšieho kmeňa. Bol dominantným prvkom v strede ihriska a jeho hra na zemi bola pastvou pre oči. Súboje s ním museli extrémne odoberať sily a unavovať. Museli bolieť. Hral vo veľkej forme, strelil po krásnom nábehu a ešte krajšom vysunutí gól. Zaslúžené ovácie pri odchode ho museli hriať na duši. Hru v našom drese si neskonale užíva a váži.

 arturo-vidal-sevillajpeg

zdroj: fcbarcelonanoticias.com


Arthur: 8

Bez jediného prehraného súboja išiel z ihriska po hodine hry odmenený potleskom postojačky. Opäť výborný výkon. Ak raz dominuje našej hre obrana, inokedy zaberie útok, tentokrát to bola určite záložná formácia a hráč bol jej perfektnou súčiastkou. Asistencia na gól bola lahôdková, nepopierateľne.

 

Suárez: 8

Druhý zápas za sebou s vysokou známkou? To je veru pravda a ja ju dať musím. Lebo taký gól vidieť málokedy. Inak klasika – vytváranie priestoru pre spoluhráčov, tvrdá práca na hrote, nabiehanie, zrážanie sa a zakončovanie. Klasický hrotový útočník mohol svoje konto dokonca aj navýšiť, ale šancu nepremenil. Každopádne – gól bol víťazný a prekrásny.

 

sportskeeda comjpg

zdroj: sportskeeda.com


Dembélé: 8

Ukázal podstatnú časť svojich schopností. Aj okrem krásne prevedenej individuálnej akcie pred svojim gólom, keď súpera bleskovou zasekávačkou poslal do bufetu a prestrelil brankára, ponúkol niekoľko výborných rýchlych kombinácií so Semedom. Hral aj smerom dozadu a zodpovedne sa vracal až k vlastnému pokutovému územiu. Zbytočná červená karta trochu pokazila celkový dojem, ale hodnotím hru.

 

Messi: 6

Šesť? Či sedem? Je to najlepší hráč na svete, nároky sú vyššie. Takže nižšia známka. Napriek dokonalému trestnému kopu a individuálnemu prieniku zakončenému nebezpečnou strelou, napriek niekoľkým prienikovým prihrávkam, napriek snahe – bolo to slabšie, ako som zvyknutý. Príliš veľa strát, príliš nepresných prihrávok. Tento zápas nebol jeho. Jeho hnev samého na seba si ale určite niekto škaredo odnesie.

Real Madrid v klasiku?


barcablaugranes comjpg

zdroj: barcablaugranes.com

 

Striedajúci hráči:

 

Busquets: 6

Upokojil hru a vniesol do príliš rýchleho tempa svoj povestný pokoj. Viac krát získal loptu po výbornom čítaní hry. K vážnejšej situácii sa nedostal. Taký svoj priemer.

 

Araujo: 6

Pôsobil dominantne. Je veľký a silný a v zápase to niekoľkokrát využil. Nádejné predstavenie, hlavičkovo vynikajúci a aj kľudne pôsobiaci. Nepochopiteľne udelená červená karta. Vzájomné naťahovanie sa o loptu, súboj telo na telo, plece na plece. Škoda, hráč by sa veru zišiel v ďalšom kole.

 

Rakitič: 7

Zabavil divákov brazílskymi hernými prvkami a pokúsil sa o efektné zakončenie. Dokázal podržať loptu a krátkymi prihrávkami v kombinačných trojuholníkoch pomáhal eliminovať snahu súpera aspoň o čestný gól, ktorý by si, mimochodom, zaslúžil. Potešujúci bol búrlivý potlesk pri príchode na ihrisko.

Fanúšikovia nezabúdajú.  

 

Valverde: 10

Po tak dominantnom víťazstve treba udeliť najvyššiu možnú známku. Pretože perfektne položil základnú zostavu. Do obrany na výber nebolo, to je pravda. Ale v zálohe našiel proti súperovi presné a správne zloženie. Práve záloha totálne dominovala. V útoku sa v mojich očiach pred zápasom ponúkal Griezmann namiesto Suáreza, ale aj toto rozhodnutie sa ukázalo ako správne. Všetci traja útočníci strelili gól a strelil ho aj tak trochu prekvapujúco v základe nastúpivší Vidal.

Takže, dobrá práca, Ernesto!


mirror comjpg

zdroj: mirror.com

 

Priemerná známka tímu: 6,7

 

FCB TOP LINE:

Ter Stegen, Semedo, Valverde, Vidal


FCB légia skazy:

Piqué

 

Hodnotenie zápasu: 8

Bolo to pomerne zábavné z hľadiska herného. Dramatické z pohľadu vývoja, keď sme mohli úplne pokojne aj prehrávať. Nakoniec by asi spravodlivo vyznel pomerne častý vzájomný výsledok 4:2. Vrcholným číslom večera bolo vystúpenie svetovo známeho klauna, majstra svojho oboru

Antonia Miguela Mateu Lahoza.

Toľko rozdaných kariet sa jednoducho len tak nevidí. Výborná bola atmosféra na štadióne.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?


Peter Maďar

megabarca.sk