zdroj: youtube.com

Bláznivý víkend s bláznivými výsledkami. Veď posúď:

United 1 : 6 Tottenham, Aston Villa 7 : 2 FC Liverpool, Bayern 4 : 3 Hertha…

Kto by to bol predpovedal?

Hneď na úvod hodnotenia zápasu nášho mužstva musím pripomenúť, že náš súper extrémne potrápil v zápase európskeho superpohára aj víťaza poslednej edície Ligy Majstrov Bayern Mníchov, ktorému podľahla až po tuhom boji v predĺžení. Teda veľmi kvalitná a extrémne motivovaná FC Sevilla nemohla byť považovaná ani náhodou za fackovacieho panáka. Nakoniec, ukázala to aj na hracej ploche, keď vynikajúcim spôsobom napádala našich hráčov a stíhala sa počas celého priebehu presúvať v kompaktnom bloku. Veľmi dobre fyzicky pripravení hráči schopný bleskurýchlej kombinácie na malom priestore hrozili prakticky v každom momente. Že sa k ďalším gólom nedostali, je výsledkom práce našich stopérov, ktorí opäť podali skvelý výkon. Čneli nad spoluhráčmi o hlavu doslova a do písmena. V našej hre sa ukázalo príliš veľa nepresností, zbytočných strát lopty a občasných pozičných výpadkov. Remíza je pravdepodobne zaslúžená a spravodlivá, hoci sme šancí na strelenie gólu mali určite viac. Faul na Messiho v pokutovom území nebol z pre mňa nepochopiteľných dôvodov odpískaný, dokonca ani skúmaní systémom VAR. Prečo? Nuž, ťažko hľadať odpoveď, hoci tento moment mohol rozhodnúť práve o našom víťazstve. Čo už…

Hoci Sevilla pôsobila opticky lepšie, my sme boli určite nebezpečnejší. A musím náš tím pochváliť za aktívne napádanie a za rýchle návraty po stratách pri útočných snahách. Progres mužstva je viditeľný.

Individuálne výkony boli až na výnimky (Piqué, Araújo) len priemerné.

Zápas ako taký mal úžasné tempo a miestami sa hra doslova prelievala hore-dole. Viac, ako výsledok 1:1, by stretnutiu svedčalo skóre 3:2, či 4:3. Ale ja 7 bodov po troch zápasoch beriem, rešpektujem aktívny pomer strelených a inkasovaných gólov.

lapelotitajpg
zdroj: lapelotita.com

Priebeh zápasu:

8´ Sevilla dala gól! Gól strelil LUUK DE JONG, ktorý sa dokázal zorientovať po rohovom kope najlepšie a s prehľadom otvára skóre dnešného zápasu.

10´ Barcelona dala gól! Gól strelil PHILIPPE COUTINHO. Za obranu Sevilly smeroval výborný pas, ktorý v snahe stopnúť brániaci Navas len zastavil Brazílčanovi na nohu.

20´ Sevilla zahrala túto brejkovú akciu ako z učebnice, no chýbala jej čerešnička na torte. Rýchla kontra po pravom krídle bola Fernandom len jemne tečovaná a nie plnohodnotne zakončená.

21´ Po výbornom pressingu získala Barcelona loptu na polovičke súpera a razom sa ocitol Griezmann v nebezpečnom zakončení, ktoré nasmeroval len tesne vedľa.

33´ Po chybe v barcelonskej rozohrávke sa rútil do šestnástky Suso, ktorý ale napokon zakončoval z väčšieho uhlu a loptu napálil len do bočnej siete.

64´ Nasjrí potiahol loptu po ľavom krídle a po jeho spätnej prihrávke zvonila barcelonská konštrukcia! Nastrelil si ju brániaci Araújo.

77´ Žltú kartu dostáva Miralem Pjanić (FC Barcelona).

81´ Lionel Messi sa dostal k zakončeniu spoza obrancu, no výborný Bunú zabránil zmenu stavu.

82´ Do šance sa dostal aj Frankie de Jong. Jeho zakončenie minulo hosťujúcu bránku len o kúsok a môže za to najmä teč obrancu. Roh.

87´ Žltú kartu dostáva Nemanja Gudelj (FC Sevilla).

90´ Messi perfektne vysunul Trincaa, ktorý sa rútil na brankára Bunúa, no trestuhodne nepremieňa svoju šancu.

zdroj: marca.com

"Bol to náročný zápas. Sevilla hrala vysoký presing. Našim problémom bolo, že nám nevychádzala hra s loptou na nohe tak, ako by sme chceli. Súper si viedol výborne, dokázal vytvárať tlak a kondične bol lepší ako my. Je to výborné mužstvo. Zdá sa mi, že sme hrali dobre, aj keď v druhom polčase sme stratili priveľa lôpt. Potom je ťažké udržať rytmus zápasu. Som spokojný s nasadením hráčov. Boli unavení, ale bojovali až do konca. Súper sa však nepoddal. Môžeme byť spokojní s našou prácou. Hra vyzerala pozitívne. Potrebujeme jednoducho viac času, aby sme sa zohrali. Boli to tri ťažké zápasy, dva sme vyhrali, jeden remizovali. Som spokojný, vybojovali sme si 7 bodov."

FC SEVILLA – Julen Lopetegui

(zápas sledoval z tribúny kvôli trestu, v zápise bol ako tréner uvedený Pablo Sanz)

sevillafcjpeg

zdroj: sevillafc.com

"Musím oceniť bod získaný na tomto štadióne proti skvelému súperovi. Sme spokojní, ale nie úplne, pretože si myslím, že sme mohli aj vyhrať. Mali sme šance, aby sme to dosiahli. Získať bod na Camp Nou je vždy veľmi náročné a podľa mňa je potrebné pochváliť mentalitu a charakter tímu. Možnože sme sa trochu báli, aby sme v posledných minútach neprehrali, ale mužstvo vo všeobecnosti odohralo dobrý zápas. V posledných minútach sa nám príliš nedarilo a v takej situácii je normálne, že vás súper môže potrestať, ale neurobil to. Sme tím, ktorí sa snaží súperiť určitým spôsobom a verí v to, čo robí. Myslím si, že sa môžeme aj naďalej rozvíjať a vyžadovať od seba ešte viac, ale sme spokojní, pretože to bol ťažký zápas. Sme v skvelej forme a máme radosť z toho ako sa mužstvo sústredí na trávniku."

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com