FC Barcelona - FC Sevilla

yjpg
zdroj: youtube.com

!!!!!! R E M O N T A D A !!!!!!

Podarilo sa. Podaril sa skvelý obrat vo vývoji semifinálového dvojstretnutia dvoch popredných tímov. Po prvom zápase bola nesmierne blízko k postupu po výhre 2:0 FC Sevilla. Verili si a zrejme favoritom na postup aj boli. Lenže cez víkend sa udialo niečo, čo zmenilo celkom určite vývoj aj tohto stretnutia. Naša absolútne dominantná výhra na pôde súpera v rámci La Ligy priniesla zásadné poznanie.

Poznanie a sebavedomie.

Našli sme cestu, ako súpera poraziť. Vynikajúco poskladanou základnou zostavou vo vynikajúcom a hlavne ťažko dopredu čitateľnom rozostavení hráčov. Súper si s tým nedokázal poradiť. Nuž a to isté sme zopakovali aj v odvete pohárového klania. A opäť úspešne.

Opäť skvelý a bojovný výkon.

Tímový a súdržný.

Nebolo jediného hráča, ktorý by niečo odflákol. Nebolo jediného hráča, ktorý by odtiahol nohu zo súboja. Nebolo jediného hráča, ktorý by nebehal a neatakoval súpera.

Pružne, ako harmonika sa pohybovala formácia. Pri útočení sa krásne rozťahovala a nasávala vzduch, aby ho pri pozoruhodne rýchlom (na naše pomery) návrate do obrany prudko vypúšťala sťahujúc sa do oveľa menšieho objemu.

Hráči si menili miesta, zaskakovali jeden za druhého, dopĺňali sa presne tak, aby nevznikla žiadna diera.

Znovu sme dokázali odohrať v podstate dokonalý zápas. Súper mohol vyrovnať z penalty, iste, mohlo sa stať. Ale ak si aj odmyslím góly, hra bola taká, ako si predstavujem. Energická, rýchla, presná. Tie kombinácie na malilinkom priestore v trojuholníkových formáciách ma privádzali do vytrženia a súperovi odoberali obrovské množstvo mentálnych síl. Nečakané otáčanie hry počas dlhotrvajúcich pasáží nášho držania lopty súperovi odoberalo sily fyzické.

Boli sme oveľa lepší.

Boli sme oveľa tímovejší.

A oveľa viac sme chceli.

Nedokážem rozhodnúť, ktorý zápas sa mi pozdával viac. Ten ligový? Alebo teraz pohárový? Rovnako skvelé, rovnako krásne, rovnako úspešné. A tak bude aj tentokrát bodové hodnotenie rovnaké. Vysoké, najvyššie možné, zaslúžené.

zkQ742A6jpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Nedá mi ale nespomenúť jedného hráča. Tretí zápas po ťažkom zranení, relatívne vysoký vek. A napriek tomu neuveriteľný výkon. Piqué, lebo o ňom je reč, predviedol absolútnu svetovú extratriedu.

To bol prejav lídra, alfa samca, vodcu.

Hral úplne perfektne, bez jedinej chybičky, bez jediného zaváhania. Vyhrával hlavičkové súboje, rýchlostné súboje, pozičné súboje, mentálne súboje. Dirigoval obranu a zálohu. A ešte dokázal streliť extrémne dôležitý gól.

Dohrával s bolesťami v kolene? Ako kedysi legendárny Puyol?

Aj Piqué je legenda. A navždy bude.

EvmFpOBXYAAYNFCjpeg

Priebeh zápasu:

11´ Dest na pravej strane výborne prešiel cez obrancu a následne uvoľnil v strede ihriska Dembélé, ktorý pálil zo slušnej pozície, ale aj tentokrát bránku prestrelil!

12´ Barcelona práve strelila gól! OUSMANE DEMBÉLÉ sa síce dvakrát netrafil, ale na tretí pokus mu strela naozaj sadla a je z toho prvý gól! Francúzsky útočník bol s loptou najprv v pokutovom území, kde ho proti dvom obrancom skoro stratil, ale nakoniec sa s ním dostal na hranicu vápna. Tam nejakú chvíľu váhal a potom z ničoho nič vystrelil priamo do ľavej šibenice!

37´ Fernando ako prvý v stretnutí uvidí žltú kartu, pretože proti Busquetsovi sa prezentoval šľapákom.

67´ Tak už mohlo byť dvojstretnutie vyrovnané, Vaclíka však zachránila bránková konštrukcia! Dembélé sa z ničoho nič otvoril priestor na pravej strane, ktorý využil k presnému centru na Albu, ktorý sa do lopty veľmi tvrdo oprel, ale trafil len do brvna!

68´ Sevilla následne okamžite štartovala protiútok, ktorý Mingueza takticky zastavil za cenu žltej karty.

72´ Obrovský problém pre Barcelonu, ktorá bude čeliť pokutovému kopu! Ocampos sa totiž prebíjal do šestnástky, v čom mu miernym pridržaním zabránil Mingueza, ktopodľa hlavného rozhodcu fauloval!

73´ Ocampos mohol svojmu tímu zaistiť postup do finále Copa del Rey, ale touto šancou pohrdol! Penaltu riešil strelou do ľavej časti, ale to nemecký brankár odhadol a pripísal si veľmi istý zákrok, lopta mu ani nevypadla!

73´ Žltú kartu dostáva Messi (FC Barcelona).

87´ Pedri bol v streleckej pozícii, ale loptu prenechal za sebou pre Messiho, ktorý už pálil svojou povestnou ľavačkou, ale trafil len padajúceho protihráča. Domáci sa ešte dožadujú penalty kvôli ruke, ale hlavný rozhodca nič pískať nebude!

90+2´ Sevilla bude dohrávať v desiatich, ale to jej vzhľadom k blízkemu koncu príliš nevadí. Fernando radšej zastavil rýchle bežiaceho Trincãa miernym pridržaním, ktorým ho poslal k zemi. Videl teda druhú žltú kartu a vzápätí červenú.

90+4´ Barcelona práve strelila gól! Katalánci vyrovnávajú stav dvojzápasu v poslednej minúte nastavenia a pôjdeme tak do predĺženia! Griezmann sa postaral o posledný center nastavenia, ktorý sa mu ale nadmieru podaril, pretože našiel hlavu GERARDA PIQUÉHO, ktorý zakončil nechytateľne k pravej tyči!

95´ Barcelona práve strelila gól! Domáci idú do vedenia a od postupu a senzačného comebacku ich de15 minút! Tretí gól priel tiež z centra, o ktorý sa postaral Alba. Ten za obranou našiel MARTINA BRAITHWAITA, ktorý síce poslal loptu do Vaclíka, ale ten ho nedokázal udrž pred bránkovou čiarou!

99´ Hostia si žiadajú ďalšiu penaltu kvôli možnej ruke Lengleta, ktorý vyhral hlavičkový súboj, ale podľa rozhodcu to ruka v žiadnom ppade nebola. Jordán dokonca vidí žl kartu za protesty.

101´ Hlavný rozhodca si radšej ešte celú situáciu preveril u video rozhodcu, ale ten potvrdil jeho verdikt. To sa nepáčilo Koundé, ktorý za svoje reči tiež vidí žltú kartu.

102´ Hostia sú z priebehu zápasu značne frustrovaní, za nešportové chovanie tak dostáva kartu aj En-Nesyri
119´ Po dlhšej dobe je tu žltá karta tiež pre jedného z domácich, konkrétne pre Trincãa, ktorý zasiahol súpera do členka.

zdroj: marca.com

"Pred zápasom sa vždy analyzuje potenciálna hra súpera. Rozhodol som sa pre to isté, pretože predchádzajúci zápas v tomto rozostavení nám vyšiel na výbornú. Nezaviedol som priveľa zmien, hráčom som odporučil hrať vysokým presingom a oni zahrali fenomenálne. Po prvé, gratuláciu za svoju prácu a ambície si zaslúži mužstvo. Zlepšili sme sa pokiaľ ide o hru bez lopty, sme agresívnejší, vždy si vytvárame situácie. Som hrdý, dnešný výsledok je veľmi dôležitý pre klub, ale aj pre mňa. Ak vyhrávame, sme dobrí, ak prehrávame, sme slabí. Zostal už len jeden krok k zisku dôležitej trofeje. Za stavu 0:2 sme museli hrať perfektne a to sa podarilo. Ako tréner nemôžem od svojich hráčov žiadať nič viac. Hrali, tvorili, bojovali do samého konca. Tento postup si zaslúžili za to, že v dvojzápase boli lepším mužstvom. Je pravda, že mužstva naberá na sile, je jednotné, svoje úlohu zohrávajú aj mladí hráči. Vieme, že mužstvo hrá dobre s loptou, ale zlepšilo sa aj v momentoch, v ktorých je potrebné brániť. Sme silnejší, viac beháme, využívame agresívnejší presing. Budúcnosť vidím pozitívne. Ak by Sevilla vyrovnala, streliť jej tri góly by bolo mimoriadne ťažké. Všetci vieme, že Ter Stegen je skvelý brankár a špecialista na také situácie. Penaltu som sledoval, pretože som nemohol nič zmeniť a Marcovi som dôveroval. Myslím si, že tento výsledok je zaslúžený, vytvorili sme si viac šancí a boli sme lepší. Sevilla je mužstvo, ktoré chce hrať vysoko, preto sa tieto zápasy odohrali na veľmi vysokej úrovni a my sme si svoju úlohu odviedli na výbornú. Gerard dnes odohral skvelý zápas a dokázal, že patrí medzi lídrov nášho tímu. Pred koncom zápasu sa presunul do útoku, pretože tam mohol byť nebezpečný a streliť gól. Tak sa stalo, urobil to v dôležitom momente. Ale celé mužstvo dnes zahralo výborne, je potrebné oceniť všetkých hráčov. Som na nich hrdý. Po prvé, chcel by som pogratulovať hráčom za ich prácu a hru v dnešnom zápase, som na nich hrdý. Budeme bojovať vo finále, aby sme tento pohár vyhrali pre fanúšikov."

FC SEVILLA – Julen Lopetegui

rcnjpg
zdroj: rcn.com

"Bol to zápas, v ktorom sme zažili to, čo je vo futbale najkrutejšie. Do záverečnej fázy sme vstupovali v desiatich, ale aj Barcelona mala hrať v oslabení. Škoda. Stalo sa veľa, postretlo nás veľa, prišli zranenia, súper strelil gól z prvej strely... My sme sa nevzdali, mali sme šance na postup. Nepodarilo sa a preto sme sklamaní a smutní, ale hrdí na naše úsilie. Musíme rýchlo povstať a myslieť na La Ligu. Nedá sa povedať viac. Ak niekto hovorí veľa, je jasné, čo ho potom postretne. Myslím si, že v akcii s Minguezom prijal nevhodné rozhodnutie, bola to čistá šanca na strelenie gólu. Rozhodca to videl inak... Mužstvo je skľúčené, dnes musí prehltnúť jed. Noc po zápase bude zlá."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com