FC Barcelona vs. Ferencváros Budapest

hodnotenie hráčov

 

 

Základná zostava:

 

Neto: 7

Jedna strela do brvna, jedna penalta a jedna jedovka po zemi od Maka. Inak len klasická rozohrávka. Sústredený na kombináciu pod tlakom. Spoľahlivý výkon.

 

Roberto: 8

Veľmi dobrý výkon pripisujem jednoznačne možnosti kombinovať, ktorú prinieslo kombinačne schopné pravé krídlo. Konečne niekto nabiehal na trojuholníky, na narážačky, otváral priestor na nábehy. A odchovanec to naplno využil. Zápas si užil a mne sa na jeho hru pozeralo dobre. Spokojnosť.

 

Piqué: 7

Aj mi ho bolo ľúto, aj som sa smial. Chyba spoluhráča ho dostala do neriešiteľnej situácie. V protipohybe reagoval na maličkého útočníka hostí a napriek tomu s ním rýchlostne stíhal, pretláčali sa navzájom. Výškový rozdiel nedovolil stopérovi predskočenie bez kontaktu. Nuž a kontakt prišiel. Možno ho mal nechať zakončiť. Okrem toho ale odohral slušný zápas, správnym spôsobom dirigoval obranu a v podstate s jedinou výnimkou vždy dokázali upliesť na súpera ofsajdovú pascu. Ešte raz, škoda tej karty, lepšieho stopéra stále nemáme.


marcajpg

zdroj: marca.com

 

Lenglet: 6

Dosť dlho trvalo, kým sa dostal do zápasu. Trochu mi to pripadalo, ako keby súpera podcenil. Nesústredený výkon až do vylúčenia kolegu. Potom sa našťastie spamätal a do konca zápasu hral bez chyby. Prečo to tak ale nebolo aj v prvom polčase?

 

Dest: 6

Naša ľavá strana až tak nedominovala. V prvom polčase sa vykašlal na nabiehajúceho hráča súpera, ktorý trafil spojnici tyčí na našej bráne a len centimetre rozhodli o neinkasovaní. Potom sa už upokojil, ale aj tak na mňa tentokrát pôsobil akosi kostrbato.

 

De Jong: 9

Výborný. Presný. Pohyblivý. Sústredený. Rozmýšľajúci. Kombinačne v strede poľa dominoval. Prenášal hru na dlhšie vzdialenosti a otáčal ju na krátke. Vyhrával súboje 1-1 a dokázal vyviezť loptu cez jednu líniu. Prihrávka na gól Fatimu bola dokonalá a právom si zaslúžil poďakovanie od mladučkého hráča.


onefootballjpg

zdroj: onefootball.com


Pjanić: 5

Sklamanie. Len posúval loptu, len občas a na krátku vzdialenosť skúšal kolmú prihrávky. Nedostatočné otáčanie hry. Po jeho zbytočnej strate lopty a následnom trápne vypustenom súboji musel (?) za ručnú brzdu zatiahnuť iný hráč a dostal za to červenú kartu, plus súper kopal pokutový kop. To si náš hráč asi za klobúk nedá.

 

Coutinho: 8

Jazdil bez zastavenia až do vystriedania. Presný kombinačne, dostatočne bojovný a zodpovedný prejav. Bolo vidieť, že aj napriek nechuti behať a napádať sa vždy premohol a rozbehol. Strelený gól je bonusovou záležitosťou. Maximálna spokojnosť.

 

Trincão: 8

Lahôdkové predstavenie. Chýbal len strelený gól. Inak hral naozaj skvelý zápas a musím uznať, že našu pravú stranu potiahol o level vyššie. Okamžite sa prejavil aj pravý obranca aktívne sa zapájajúc do kombinácií, pretože mal s kým kombinovať. Výborné napádanie a výborná práca na krídle.

 

Fati: 9

Čo dodať? Dieťa strelilo gól, hoci kostrbatým spôsobom. Dieťa naservírovalo loptu do čistej šance, ktorú spoluhráč s prehľadom premenil. Výborná práca s otváraním priestoru a slušný návrat do obrany. Klenot, skvost, umelec.


acefootballjpg

zdroj: acefootball.com

 

Messi: 9

Až na ten výraz v tvári svedčiaci o pocite ublíženia predviedol kapitán skvelý výkon podčiarknutý výbornými individuálnymi akciami a aj skvelou asistenciou na gól. Slabšie priame kopy a slabší presing tentokrát dokázal vyvážiť prácou smerom dopredu.


sport esjpgzdroj: sport.es

 

Striedajúci hráči:

 

Araújo: 8

Opäť dokázal vysokú kvalitu. Je veľký a dokázal to využiť vo vzduchu. Je silný a dokázal to využiť v súbojoch telo na telo. Je rýchly a dokázal to využiť pri hre po zemi. Dôrazný a sústredený. Veľmi dobrý výkon.  

 

Pedri: 8

Rozprávka? Mladučký hráč vraj prišiel na zápas s igelitovou taškou v ruke. Skromný a nenápadný. A po zápase s tou istou igelitovou taškou išiel taxíkom domov. Vodičský preukaz ešte nemá, ledva dostal identifikačnú kartu. Strelil gól v nie úplne optimálnom postavení a nech mu to je odmenou za snahu. Ukázal svoj talent a perspektívu.


en24newsjpg

zdroj: en24news.com

 

Busquets: 8

Pán profesor upokojil hru a ukázal, že je ďaleko pred hráčom, ktorého striedal. Okamžite prevzal dianie v strede ihriska do svojich rúk. Súper nebol z kategórie najvyššej, ale to ma netrápi. Výborne naskočil do stretnutia a podal naozaj dobrý poctivý výkon.

 

Firpo: 6

Príliš nevynikol ani smerom dopredu a príliš nevynikol ani smerom dozadu. Len priemerný prejav.

 

Dembélé: 9

Skvelé predstavenie. Niekoľkokrát predviedol neuveriteľné zrýchlenie. Výborný dribling, presná kombinácia. Ukázal obrovský potenciál. Skvelá asistencia a skvelý gól. Sebavedomie bude teraz hore, treba to jednoznačne využiť!

 

Tréner:

 

Koeman: 10

Plná paľba za základnú zostavu. Plná paľba za striedania. Mladíci si zahrali dosýta a strelili góly po krásnych akciách, či asistovali na ďalšie góly, nabrali dôležitú vieru v samých seba. Upokojil hru po vylúčení stopéra.  

 

Priemerná známka tímu: 7,17

 

FCB TOP LINE:

Fati + Trincão + Messi + Dembélé + De Jong


FCB légia skazy: -

 

Hodnotenie zápasu: 8

Zábava na plný plyn. Aj s chybami, aj s geniálnymi vecami. Na rozbeh do súťaže dobrý súper a dobrý výkon. A aj dobrý výsledok.

 

 

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?

 

Peter Maďar

megabarca.sk