FC Barcelona vs. Ferencváros Budapest

youtubejpg

zdroj: youtube.com

S radosťou musím hneď na úvod prezradiť tajomstvo. Utorňajší zápas ma pobavil. Spať som išiel uvoľnený a s úsmevom. Bez nervozity spôsobenej okolnosťami v spoločnosti.

Teda po dlhšej dobe ma hra Barcelony upokojila a dovolila mi preradiť sa do iného, nie nervózneho módu. Iste, k dokonalosti chýbalo pomerne veľa. Iste, súper nebol z rangu najsilnejších. Iste, objavili sa aj chyby a nedostatky. Ale vo všeobecnosti bol zápas celkom atraktívny a zábavný. Dostatok striel, dostatok kombinácií, dostatok šancí.

Súperovu bránu sme ohrozili podľa štatistík 22 krát. To je na naše pomery dosť. Priestor medzi žrďami trafili hráči v našom drese 11 krát. V gól sme premenili 5 striel a ďalšie 3 boli veľmi nebezpečné a brankár súpera sa pri nich prezentoval špičkovými zákrokmi.

V hre sa objavili mladé nádeje a vekový priemer základnej zostavy bol tesne nad 23 rokov. To je skvelé. Aj postupne počas zápasu sa na ihrisko dostali hráči potrebujúci zbierať čo najviac minút. Bolo krásne sledovať radosť strelcov, ktorí sa presadili v tak mladom veku v tak ťažkej súťaži. Takže aj v tomto ohľade som spokojný.

V zápase padli dva góly z pokutových kopov, jedna červená karta, niekoľko žltých. To tiež prispelo k atraktivite stretnutia. Rozhodca bez chybičky.

Asi len jeden negatív vyrušujúci ma z pohody bol pohľad na kapitána. Hral dobrý zápas. Ale výraz na jeho tvári bol strašný. Messi je ubolený, utrápený, nešťastný. Prejde ho to?

sport es2jpg

zdroj: sport.es

Priebeh zápasu:

11´ Hosťujúci celok sa z ojedinelého brejku dočkal gólu! Nguen sa dostal do úniku a strelou o brvno poslal loptu do siete, lenže akciu maďarského celku prerušil ofsajd!

18´ Prvá veľká šanca pre Barcelonu! Messiho strelu vyrazil Dibusz iba k nohám Fatiho, ktorý miesto dorážky ešte poslal loptu na malé vápno, ale vracajúci sa obranca loptu odkopol!

21´ Ferencváros zahodil ďalšiu obrovskú šancu! Isael si nabehol na prihrávku do šestnástky, vsadil na razanciu, lenže jeho delovka orazítkovala iba bránkovú konštrukciu!

26´ Pokutový kop pre Barcelonu! Messi sa dostal do pokutového územia a Kovacević ho nešikovne fauloval!

27´ Barcelona dala gól! Domáca Barcelona sa dostáva do vedenia! K exekúcii sa postavil LIONEL MESSI, ktorý s veľkým prehľadom dopravil prízemnú strelu do siete!

32´ Žltú kartu dostáva Aïssa Laïdouni (Ferencvároš Budapešť).

37´ Trincao našiel v pokutovom území Fatiho, ktorý pohotovo vyslal prízemnú strelu, ale Dibusz perfektne zasiahol!

40´ Prihrávku do vyloženej šance dostal aktívny Trincao, ale Dibusz proti nemu vybehol a pripísal si ďalší fantastický zákrok!

42´ Barcelona dala gól! Na parádny oblúčik za obranu z kopačky de Jonga si nabehol ANSSUMANE FATI a strelou z voleja upratal loptu k vzdialenejšej žrdi! Fati loptu síce netrafil ideálne, ale mal aj trochu šťastia, Dibusz nemal šancu zasiahnuť.

44´ Žltú kartu dostáva Eldar Ćivić (Ferencvároš Budapešť).

52´ Barcelona dala gól! Messi už mohol zakončovať, ale nakoniec našiel ešte Fatiho, ktorý vyzval PHILIPPEHO COUTINHA, ten technickou strelou upratal loptu k prednej žrdi!

68´ Nguen sa dostal do úniku a Piqué ho v pokutovom území nedovoleným zákrokom poslal k zemi!

68´ Červenú kartu dostáva Gerard Piqué (FC Barcelona).

70´ Ferencvároš Budapešť dáva gól! Maďarský celok sa dokázal presadiť! Kexekúcii pokutového kopu sa postavil IHOR CHARATIN a s prehľadom upratal loptu k žrdi!

82´ Barcelona dala gól! Dembélé potiahol loptu po pravej strane do šestnástky, poslal spätnú prihrávku a mladík PEDRI pohotovou prízemnou strelou k žrdi vsietil svoj prvý gól v Lige majstrov.

85´ Žltú kartu dostáva Ihor Charatin (Ferencvároš Budapešť).

88´ Mak sa v pokutovom území dostal k odrazenej lopte a zakončil ľavačkou! Neto jeho strelu vyrazil!

89´ Barcelona dala gól! Messi sa tentokrát predstavil ako prihrávajúci hráč, v pokutovom území poslal loptu do priestoru, kde bol OUSMANE DEMBÈLÉ a ten placírkou zvýšil na 5:1!

90+1´ Žltú kartu dostáva Adnan Kovacević (Ferencvároš Budapešť).

90+2´ Messi mohol pridať svoj druhý gól v zápase! Jeho technickú strelu z priameho kopu však krásnym zákrokom vyrazil hosťujúci brankár!

zdroj: barcauniversal.com

"Vo všeobecnosti som so zápasom spokojný. Aj s bodmi aj z tým, že sme strelili 5 gólov. Odohrali sme dobrý zápas. Trochu nás stálo, aby sme naskočili do tempa, ktoré chceme. Našim problém je niekedy to, že znížime rytmus a presing. Myslím si, že ak sa nám to podarí udržať, budeme veľmi dobrí. Je to pre nás kľúčové. Sme schopní vydržať a strieľať góly, aj keď hráme v oslabení. Podstatné je, aby útočníci skórovali a Messi skóroval a asistoval. Sme na tom dobre. Nevyhrali sme všetky zápasy a môžeme sa zlepšiť. Pred nami je veľká budúcnosť, ale musíme sa zlepšiť. Musíme byť pokojní, budeme hrať lepšie, viac tímovejšie. Potrebujeme čas."

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com