FC BARCELONA vs. GETAFE CF

E-AbE5CWEAQiwLBjpg
zdroj: twitter.com

Tak slabý a doslova roztrhaný zápas som veru už dlho nevidel. Faul za faulom. Nepresnosti na oboch stranách. K tomu absolútna neviditeľnosť rozdielu medzi svetovým veľkoklubom a lokálnym malým klubom hrajúcim momentálne najvyššiu súťaž. Dokonca som mal pocit, že sme pred ukončením trápenie čakali len na to, či sa podarí niekomu z hostí trafiť do priestoru brány a vyrovnať. Príležitostí mali veru na také niečo dostatok.

Musím natvrdo a na rovinu povedať, že sme neukázali vôbec nič.

Absolútne absentovala kvalita, nefungovala útočná činnosť a v strede plochy nás prehrával priemerný protivník. Málokedy sa teším z repezentačnej prestávky, teraz ale vítam možnosť oddychu a snáď zmeny v našom hernom prejave. Lebo na príliš veľa takýchto zápasov sa zrejme pozerať nevydržím.

Páčil sa mi jedine výkon de Jonga a s prižmúrením obidvoch očí sa dá ako tak uvažovať o Depayovi.

Inak slabé, slabé, slabé.

Hľadal som nejaké pozitívum, aspoň niečo. A našiel som. Debut si odbili Nico a Gavi. To je jediná vec, z ktorej sa teším...

E9_JY9PWEAUWScqjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Priebeh:

2´ Barcelona práve strelila gól!
Hned v úvode zápasu tu máme prvý gól! Barcelona rozbehla rýchlu akciu po ľavom krídle, odkiaľ Alba poslal prízemnú prihrávku do pokutového územia, kam si nabehol SERGI ROBERTO, ktorému sa v sklze podarilo dostať loptu za chrbát brankára Soriu.

19´ Getafe práve strelilo gól! Z ničohonič je tu vyrovnávajúci gól Getafe! Na ľavom krídle skvele zabojoval Arambarri, následne sa Getafe peknou kombináciou dostalo k hranici pokutového územia. Tam si SANDRO RAMÍREZ dokázal naraziť s Aleňom a podarilo sa mu vypáliť mimo dosah ter Stegena.

30´ Barcelona práve strelila gól! Domáci sa vracia späť do vedenia! Soria skúšal odkopom na ľavej strane nájsť Jankta, ktorý z prvej hlavou preposlal na Ünala. Tomu sa loptu nepodarilo udrž a Barcelona rozbehla ďalšiu rýchlu kombináciu. V pokutovom území si streleckú pozíciu našiel MEMPHIS DEPAY, ktorý vypálil presne k bližšej tyči.

60´ Jankto pod sebou našiel úplne osamoteného Maksimovića, ktorý mal hodne času na zakončenie. To napriek tomu poslal len do rukavíc ter Stegena.

84´ Depay rozohral štandardnú situáciu nakrátko, potom do pokutového území priletel center. Na ten si nabehol Busquet, ktorý predložil loptu pred prázdnu bránu Araújovi. Všetko bolo z ofsajdu a gól neplatí!

86´ Teraz veľa nechýbalo! Destovi sa podarilo centrovať do malého vápna, kde se nachádzal úplne osamotený Depay, ktorý zo vzduchu krkolomne zakončoval nad.

BZnLn-wXjpeg

Screenshot 2021-08-31 at 19-54-59 BAR 2-1 GET Barcelona - Getafe Zostavypng
Screenshot 2021-08-31 at 19-55-49 BAR 2-1 GET Barcelona - Getafe Zostavypng

Screenshot 2021-08-31 at 19-56-44 BAR 2-1 GET Barcelona - Getafe Zostavypng

Screenshot 2021-08-31 at 19-58-03 BAR 2-1 GET Barcelona - Getafe Prehad zpasupng

Screenshot 2021-08-31 at 19-53-23 BAR 2-1 GET Barcelona - Getafe tatistikypng

Vyjadrenia po zápase:

FC BARCELONA – Ronald Koeman

"Som rád, že sme vyhrali. Vyhrať doma bolo veľmi dôležité. Prvý polčas bol lepší ako druhý. V druhom polčase sme si nevedeli poradiť dobre s loptou. Neočakávali sme takýto scenár a kvôli tomu sme zaznamenali veľa strát. Musíme však oceniť prístup a prácu tímu, čo pomohlo vyhrať zápas. V uplynulej sezóne sme takéto zápasy ako dnes len remizovali. Spomínam si na tri či štyri takéto zápasy, v ktorých bol druhý polčas v našom prevedení rovnaký ako dnes. Pred koncom sme poslali do hry sviežich, veľmi mladých hráčov. Nie je možné hrať vždy na najvyššej úrovni. Som veľmi spokojný s prácou tímu. Z psychologického hľadiska bolo víťazstvo v tomto zápase veľmi dôležité. Na začiatku druhého polčasu sme stratili niekoľko lôpt a začali sme hrať nervózne. Súper nás pritlačil. Z pohľadu defenzívy sme sa však predstavili v dobrom svetle. Niekedy sa nám nedarí v útoku tak ako by sme chceli, ale doma je potrebné vyhrávať. V uplynulej sezóne sme stratili na Camp Nou veľa bodov. Teraz už máme dve víťazstvá. Na začiatku druhého polčasu sme stratili 4-5 lôpt v priebehu pár minút a necítili sme sa komfortne. Hráči, ktorí nemohli strácať lopty, to však robili. Po príchode Nica a Gaviho sme hrali viac pozične a dlhšie sme sa držali pri lopte. Je normálne, že niekedy trpíme. Nebol to taký dobrý zápas ako proti Realu Sociedad. Súper na nás tlačil, kvôli čomu sme stratili kvalitu. Po celý čas si však pripomínam zápasy z uplynulej sezóny, ktoré sme nedokázali vyhrať. Tentoraz sa nám to podarilo s inými hráčmi a s mladými. Sergiño Dest hráva ako pravý obranca, aj keď po celý život bol krídelníkom. S ním sme boli nebezpeční. Zmenili sme herný systém, Minguezu sme poslali do obrany. Dest mohol vďaka tomu hroziť súperovi s protiútokov. Nepáči sa mi piskot na hráčov Barcelony. Niekto, kto pracuje toľko ako Griezmann, by nemal byť kritizovaný. Na tak usilovného hráča netreba pískať. Viem, že nemal šťastie, ale je to len jeden zápas. Každý z útočníkov môže trafiť formu v niektorom zo zápasov, ale niekedy je ťažké si nájsť miesto. Zároveň sme mu nevytvorili šance. Existuje veľa hráčov, ktorí sú lídrami tohto tímu. Máme aj veľa mladých hráčov. Memphis je hráčom, ktorý môže urobiť rozdiel v ofenzíve. Po tejto ceste musíme pokračovať. Mať v tíme takého hráča je veľmi dôležité. Od prvého dňa sme veľmi spokojní s tým, ako trénuje Gavi a tiež Nico. Ukazujú kvalitu. Do zápasu sa dostali v ťažkom momente. Podstatné je, aby si verili. Vôbec o nich nepochybujem. Budú to skvelí hráči."

FC BARCELONA – Marc-André ter Stegen

"Bol to ťažký zápas, veľmi bojovný. Vyhrali sme vďaka tomu, že sme v priebehu zápasu prijímali dobré rozhodnutia. Obraz z hry je dnes vo všeobecnosti dobrý. Musíme ísť po tejto ceste. Vždy je možné niečo zlepšiť, v niektorých momentoch sme mohli vyvíjať tlak vyššie, ale vo všeobecnosti sme boli veľmi kompaktní, dobre sme bránili a v prípade potreby sme dokázali znížiť napätie a rýchlosť hry. Myslím si, že sa nám dnes dobre darilo."

FC BARCELONA – Sergi Roberto

Getafe hrá veľmi intenzívne a robia vám to veľmi obtiažne. V Bilbau sme remizovali, ale teraz pred reprezentačnou prestávkou sme jednoznačne museli vyhr. Dosť sme sa na to nadreli, ale sme s tromi bodmi spokoj. Bolo to veľmi dôležité víťazstvo, teraz môžeme ísť do repre pauzy pokojne. Real Madrid včera svoje stretnutie zvládol, takže teraz je všetko zase vyrovnané. Sme s tým spokoj. Bol to ťažký zápas, ale tím urobil maximum. Áno, je to už môj druhý gól v sezóne. Hlavn alew je, že som tímu mohol pomôcť. Musíme vyhrávať aj naďalej a zbierať tak body. So svojimi výkonmi som spokojný, hlavne ale s výsledkami tímu.”

E9-Cpp5X0AkbmGljpeg

GETAFE CF – Míchel

"Máme rovnaké pocity ako po prvých dvoch predchádzajúcich stretnutiach. Podarilo sa nám vyrovnať, ale inkasovali sme druhý gól. Neskôr sme mali opäť blízko k streleniu gólu a myslím si, že sme si to zaslúžili. Barcelone sme narobili problémy, ale je to už tretí zápas bez bodového zisku. Mužstvo žije z bodov a nie z toho, aký dojem po sebe zanechá. Po prestávke sme hľadali iné riešenia s rovnakými hráčmi. Bolo pre nás ťažké udržať sa pri lopte a vytvárať tlak, ale myslím si, že mužstvo podalo dobrý výkon po prestávke na občerstvenie. Príchod Gaviho na ihrisko bol pre Barcelonu veľmi dôležitý. Urobili sme dobre veľa vecí, ale niektoré zle. A to, čo sme urobili zle, stojí na tejto úrovni veľa. Fanúšikovia nemôžu byť spokojní. Všetky mužstvá vyhrávajú zápasy a bodujú. V určitých momentoch nie sme dostatočne nebezpeční, ale nemusíme meniť herný rytmus. Ak si budeme nabiehať do pokutového územia s vyšším počtom hráčov, budeme strieľať góly. Je potrebné vyriešiť niekoľko problémov. Musíme opäť získať nádej, pretože ak pôjdeme po tejto ceste, nakoniec začneme vyhrávať. Takmer všetky striedania mali dodať mužstvu impulz. Len Djene požiadal o vystriedanie. Chceme sa zlepšiť v hre s loptou aj bez nej. Poslali sme do zápasu Timora, aby si hľadal príležitosti na streľbu z diaľky."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com, flashscore.com