FC BARCELONA vs. GETAFE CF

EznBKCOWYAgc7fQjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Neskorý začiatok duelu spôsobil moju miernu podráždenosť umocnenú únavou po celodenných povinnostiach. A tak som podľa mňa oprávnene očakával výkon pomáhajúci vyliečiť sa z takýchto stavov. Odohnať únavu, odohnať podráždenosť a naopak, priniesť úsmev a pokoj pred uložením sa do postele. Oprávnene-neoprávnene, nedočkal som sa veru oprávnene očakávaného. Paradoxne, zápas mal v svojom programe všetko, čo ho robí atraktívnym. Dva vlastné góly, uznajte. Dva správne odpískané pokutové kopy, uznajte. Sedem striel končiacich v sieti, uznajte. Výhra domácich a krásne zakončenie do brvna od kapitána, uznajte. Zápletka po znížení hostí urobila stretnutie na dvadsať minút dramatickým. Vravím, zápas mal všetko. A napriek tomu ma až tak nebavil. Chýbalo mi vyššie tempo. Chýbala mi väčšia presnosť v kombináciách. Chýbalo mi viac nadpriemerných individuálnych výkonov, keď ma presvedčil v podstate len Busquets a možno ešte trochu Messi. Inak nás zachránila obrovská, priam neuveriteľná efektivita. Čo sme kopli smerom na bránu, skončilo v nej. Výnimkou bola krásna strela Messiho a tej chýbali 3-4 centimetre.

Takže takto som to videl ja.

A ako si to videl Ty?

Bolo to priemerné? Vynikajúce? Slabé?

Budem rád, keď napíšeš svoj názor.

Krásne bolo gesto hostí pred začiatkom stretnutia, keď vzdali hold víťazovi pohára uličkou slávy a vytlieskaním hráčov Barcelona.

Veľká vďaka, Getafe!

EzmzlOGWEAghfVWjpeg

Priebeh:

4 Messi napriahol spoza pokutového územia a trafil brvno, lopta sa odrazila na bránkovú čiaru a následne von z brány!

8 Barcelona dala gól! Barcelona ide do vedenia! LIONEL MESSI dostal skvelú kolmicu za obranu, rozbehol sa s loptou smerom k bráne a vystrelil, Soria si na loptu siahol, no zo šibenice ju už vytesniť nedokázal!

12 Getafe dalo gól! Je vyrovnané. Po skvelej súhre Kuba a Maksimovića sa na ľavom krídle uvoľnil Cucurella, jeho strieľaný center predĺžil Ángel Rodríguez a CLÉMENT LENGLET sa nedokázal uhnúť lopte, ktorá letela mimo brány a zrazil si ju do vlastnej siete!

28 Barcelona dala gól! Ďalší vlastný gól. SOFIAN CHAKLA chcel prihrať malú domov Soríovi, poslal mu ale loptu do protipohybu a gólman už nestihol loptu pred bránkovou čiarou!

34 Barcelona dala gól! LIONEL MESSI dostal prihrávku do voľného priestoru na pravé krídlo, potom z ostrého uhla namieril do žrde, sám však dobehol odrazenú loptu a nasmeroval ju do siete. Barcelona vyhráva 3:1.

69 Getafe dalo gól! Araujo v predošlom súboji prišliapol nohu Unalovi a skutočne sa píska pokutový kop! Loptu si zobral sám faulovaný ENES ÜNAL a s veľkým prehľadom kopol penaltu po zemi k ľavej žrdi, ter Stegen skočil na opačnú stranu. Je znížené.

87 Barcelona dala gól! Messi k dvom dnešným gólom pridáva aj asistenciu, keď si na jeho center z rohu naskočil na bližšej žrdi RONALD ARAÚJO a presnou hlavičkou medzi dvoma protihráčmi nezadržateľné skóroval!

90+1 Messi útočí na hetrik. Výbornou prienikovou prihrávkou ho uvoľnil de Jong, Messi ale prudkou strelou minul bránu.

90+3 Barcelona dala gól! V samom závere bude ešte Barcelona kopať penaltu! Griezmanna podkopol Chakla a rozhodca Figueroa bez váhania ukazuje na biely bod. ANTOINE GRIEZMANN sa trafil presne k pravej žrdi, Soría stranu vystihol, no na loptu nedosiahol.

FC BARCELONA – Ronald Koeman

"Myslím si, že výsledok je dobrý, pretože mužstvo podalo dobrý výkon. Najmä v prvom polčase sme boli koncentrovaní a mali sme šance. Do zápasu sme nastúpili rázne. S týmito minútami som spokojný. Videli sme skvelý Messiho gól po Busquetsovej prihrávke. V druhom polčase nám trochu chýbali sily a za stavu 3:2 sme si zbytočne komplikovali život. Vypadli sme z rytmu a koncentrácie a musíme sa z toho poučiť. V druhom polčase sme boli menej sústredení a robili sme veľa chýb. Zvoľnili sme tempo rozohrávania lopty a za stavu 3:2 sme si komplikovali život. Je to zbytočné. Nemôžeme takto spomaliť tempo. Musíme sa poučiť. Mingueza sa zranil, opustil ihrisko a priveľmi dlho sa zdržal pri postrannej čiare. Potreboval som vedieť, či môže pokračovať v hre alebo nie. Oscar nám povedal, že môže. Musíme sa učiť, ako lekári, tak aj hráči. Takto to nemôže byť. Možno môj postoj voči nemu bol prehnaný. Má za sebou skvelú sezónu. Mladí sa musia naučiť, že hráč Barcelony musí byť vždy na svojom mieste v každom zápase. Ani Pedri dnes nehral na svojej úrovni. Striedanie nevyplynulo z toho, že som bol nahnevaný, ale z toho, že som chcel dať minúty Umtitimu. Je však vidieť, že ani Araujo, ani Oscar nezahrali dobre. Mingueza nemôže tak často vybiehať na krídlo, keď hráme na troch stopérov. Už som s ním hovoril a všetko je vyriešené, žiadny problém. Nie sme silnejší ako ostatné tri mužstvá. Aj tie sú v dobrom momente. Všetci máme pred sebou ťažké zápasy. Rozhodne sa až v poslednom kole."

GETAFE CF – José Bordalas

"Naše šance sme pochovali v priebehu piatich minút. Po zlom odkope sme neprijali dobré rozhodnutie, čiže Messi nám strelil tretí gól. V druhom polčase to bolo lepšie, do 85. minúty sme hrali dobre, ale vtedy sme inkasovali štvrtý gól a k tomu absurdný pokutový kop, ktorý bol pre mužstvo prehnanou ranou. Barcelona bola vo forme, len teraz získala Kráľovský pohár."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com