FC Barcelona vs. Getafe CF

hodnotenie hráčov

 

Základná zostava:

 

Ter Stegen: 10

Chladnokrvné „monštrum“. Zákrok za stavu 2-1 pred koncom zápasu bol jednoducho svetový. Výborne spolupracoval so stopérmi, ako vždy. Pomerne presné dlhé prihrávky. Obrovská opora.


tribuna comjpg zdroj: tribuna.com


Roberto: 8

Na jeho strane hral namotivovaný ex hráč nášho klubu a tak mal plné ruky a nohy práce. Zvládol to smerom dozadu a darilo sa mu aj opačne. Častými ofenzívnymi nábehmi skúšal svoje šťastie a raz sa veru vyplatilo. Vynikajúco ušiel strážcovi a chladnokrvne zakončil. Víťazný gól sa vždy počíta a dvíha známku.


 mini_2020-02-15-BARCELONA-GETAFE-56JPG

zdroj: fcbarcelona.com


Piqué: 8

Obrovské penzum práce. Je neuveriteľné, koľko súbojov v tomto zápase zvládol. Niekedy mi to pripadalo, ako keby bránil len sám. Krajní obrancovia útočili, to je v popise ich práce. A stopér bránil a hlavičkoval a bojoval. Jasná vec, urobil chyby. Fauloval na hranici pokutového územia po svojom vlastnom zaváhaní. Ale ustál ťažké kontakty pred našou bránou, vyhral všetko vo vzduchu. Opakujem, stopercentný nebol. Ale bojoval do roztrhania tela.


1203616232jpg0jpg

zdroj: barcablaugranes.com


Umtiti: 6

Miestami pozične stratený. Nenápadnejší ako jeho kolega. Občas sa pokúsil, a úspešne, vyviezť loptu cez jednu líniu. Občas zbytočne vracal loptu až ku brankárovi, čím sme sami seba dostávali pod tlak. Chýbalo mi u neho väčšie zanietenie pri našich štandardných situáciách. Pri jeho fyzických parametroch by mal byť určite nebezpečnejší. Priemerný výkon.

 

Alba: 6

Do hry sa skoro vôbec nedostal. Až do momentu nešťastného zranenia som si ani nevšimol, že hrá. Skúšal, samozrejme, nejaké nábehy. Ale k ničomu to neviedlo. Smerom dozadu takisto trpel pri tlaku hostí na našu rozohrávku.

 

De Jong: 6

Sterilné. Dobré ingrediencie, ale bez soli a korenia to nešlo. Priemer smerom dopredu, priemer smerom dozadu. Neviditeľný.

 

Arthur: 6

Platí to isté. Dokázal síce držať loptu, ale príliš veľa toho zo svojho umenia nepredviedol. Prihral síce Firpovi kolmo dopredu a ten dokázal vykúzliť krásnu gólovú prihrávku na rozhodujúci moment zápasu, ale viac pokusov o niečo podobné som nevidel. Šedý priemer.

 

Busquets: 7

Najlepší záložník. Krásnym lobom vysunul kapitána, ten však šancou pohrdol. Potom striedal lepšie a slabšie momenty. Tie lepšie ale určite prevažovali. Pokúšal sa ako jediný o kolmú hru, prenášal jej ťažisko zo strany na stranu. To viedlo aj k prvému gólu, keď práve po jeho trojnásobnom otočení ťažiska hry súper neudržal formáciu a vzniknutú dieru dokázala využiť dvojica Messi-Griezmann. V druhom polčase sa ukázali aj chyby a po jednej z nich musel hasiť vznikajúci požiar aj za cenu žltej karty.

 

Griezmann: 7

Perfektný nábeh a krásne zakončenie. Okrem toho ešte jedna stopercentná šanca, ktorú by mal premeniť aj so zaviazanými očami. Nuž, zaviazané ich nemal a tak prestrelil. Inak výborný pohyb, veľmi slušná ponuková činnosť a okamžité napádanie po strate lopty. Neskôr sa vytratil


goaljpgzdroj: goal.com


Fati: 6

V prvom polčase ukázal v jednom momente svoju silu, keď elegantne prenikol cez dvoch protihráčov a vytvoril tak sľubné prečíslenie. Škoda jeho fyzických parametrov, je to ešte predsa len dieťa. Inak by v súbojoch obstál lepšie a viac by si dovolil. Ale to príde. V druhom polčase práve po jeho strane dokázal súper pritlačiť, keďže defenzíva nie je (práve kvôli fyzickým predpokladom) silnou stránkou hráča.

 

Messi: 7

Kedy sa už roztrhne to povestné vrece s gólmi? Kedy mu to opäť začne padať? Perfektná asistencia na prvý gól. Na jeho pomery slušný pohyb pri napádaní. Inak miliónkrát faulovaný. Výborná kombinácia, slušný dribling. Len to momentálne premieňanie šancí je katastrofálne. No nič, hetrik na Santiago Bernábeu to napraví.


messi-cropped_fc3vdavcl24n13slw3xarokfkjpgzdroj: beinsports.com


Striedajúci hráči:

 

Firpo: 7

Prekvapil. Pozitívne. Po nečakanom príchode na plochu si skvele plnil defenzívne povinnosti. Dokázal hrať bez prílišného množstva faulov a podarilo sa mu eliminovať aj hrozby vznikajúce po výpadkoch Fatiho. Center na gól prišiel síce práve z jeho strany, ale ne dvoh hráčov v jednom momente stačiť nemohol. Asistencia na gól bola perfektná od nábehu až po presnú prihrávku. Dobrý výkon.

 

Vidal: -

Krátky pobyt na ihrisku.

 

Rakitič: 5

Nenaskočil dobre. K lopte sa dostal len veľmi málo. Pomer presných a nepresných prihrávok bol vyrovnaný.

 

Tréner:

 

Setién: 7

Varí z toho, čo má k dispozícii. Zranenia robia ďalšie a ďalšie vrásky na čele trénera. Základná zostava bola v poriadku, snáď vzhľadom na charakteristiku súpera sa žiadal od začiatku fyzicky hrajúci Vidal miesto Arthura. Dopredu tiež na výber veľa nie je. Striedanie bolo v poriadku, aj keď Fati asi mohol ísť o niečo skôr. V druhom polčase išlo všetko nebezpečné cez našu ľavú stranu práve po jeho výpadkoch.

 

Priemerná známka tímu: 6,86

 

FCB TOP LINE:

Ter Stegen, Piqué


FCB légia skazy: -


newstraitstimes comjpg 

zdroj: newsstratitstimes.com


Hodnotenie zápasu: 5

30 minút nič, 15 minút paráda, 45 nič. Extrémne tvrdo hrajúci hostia. Dohrávanie súbojov. Naša sterilita smerom dopredu. Po inkasovanom góle nepochopiteľný strach o výsledok. Slabšia efektivita v zakončení. Krásna návšteva. Zápas bez tempa, bez plynulosti.

 

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?


 

Peter Maďar

megabarca.sk