FC Barcelona vs. Getafe CF

hodnotenie zápasu


maxresdefaultjpg

zdroj: youtube.com


Tak som sa konečne dočkal niečoho nového. Bez mučenia sa priznám, že americký futbal vôbec nepoznám a ani trochu ma nezaujíma. Lenže veľkoklub (ako je FC Barcelona) musí neustále vymýšľať nové a nové marketingové aktivity a pritiahnuť tak divákov na štadión, či do fanúškovskej obce.

Preto chápem aj pozvanie športového klubu venujúceho sa práve americkému národnému športu – americkému futbalu.

Pretože náš sobotný súper mal vo svojom portfóliu hlavne prerušovanie hry, kúskovanie zápasu, nespočetné množstvo faulov. Určite mu to v tejto sezóne prináša množstvo bodov, chválim ich aj za totálne fyzické nasadenie a vynikajúcu hru v dobre pospájaných blokoch, ele mne sa taká hra jednoducho nepáčila. Nemalo to rytmus, nemalo to tempo, nemalo to šťavu. Bohužiaľ, ani z našej strany to nebol úplne optimálny výkon, keď sa z môjho pohľadu dá o kvalite hovoriť len v pasáži od 30. minúty do konca polčasu. Inak sme mali obrovské problémy s aktívnym presingom hostí a ich dohrávaním súbojov hľadajúc hranicu dovoleného.

Zápas určite bolel každého jedného hráča v našom drese.

Pozitívom sú, samozrejme, tri body a dva krásne góly. Negatívom doslova mentálne zrútenie sa po inkasovanom góle a slabá efektivita. Pretože aj Messi a aj Griezmann mohli po jednom góle streliť, šance na to vypracované boli. Na záver len skonštatujem, že vďaka za výhru.

Po zakopnutí Realu sme už na dostrel...


Zostavy:


Screenshot_2020-02-17 la liga - Hada Googlom1png

Screenshot_2020-02-17 la liga - Hada Googlom2png


Náhradníci:


Screenshot_2020-02-17 la liga - Hada Googlom3png


Priebeh zápasu:


12´ Skvelá prihrávka smerujúca na Messiho. Sergio Busquets perfektne preloboval všetkých obrancov a Messi mal pred sebou už iba brankára. V ťažkej pozícií nedokázal presne zakončiť.

23´ Djené Dakonam (Getafe) síce poslal loptu za chrbát ter Stegena, no v súboji s Umtitim sa dopustil faulu a po zhliadnutí VAR systému rozhodca uvážil, že gól platiť nemôže.

3Barcelona dala gól! Messi perfektne našiel v šestnástke GRIEZMANNA, ktorý mal pred sebou už iba brankára a pohodlne ho preloboval.

39´ Barcelona dala gól! Júnior Firpo (Barcelona) poslal perfektnú prihrávku do šestnástky kde bol Fati, no ten prihrávku pustil na ROBERTA, ktorý ľavačkou nechytateľne poslal loptu do pravého spodného rohu brány.

66´ Getafe dalo gól! ÁNGEL dostal center do šestnástky súpera a úplne nestrážený poslal loptu do brány súpera.

70´ Mauro Arambarri (Getafe) poslal center do šestnástky, po ktorom sa lopta niekoľko krát odrazila v malom vápne a ter Stegen vytiahol loptu z čiary.

91´ Lionel Messi potiahol akciu pravou stranou, loptu si hodil na ľavú nohu a skúsil vystreliť. Jeho technický pokus šiel tesne vedľa brány.


eveningstandard comjpg

zdroj: eveningstandard.com

Prehľad:


Screenshot_2020-02-17 FC Barcelona - Getafe CFpng


Návšteva:

80.409


bfnza comjpg

zdroj: bfnza.com

Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


Screenshot_2020-02-17 la liga - Hada Googlompng

Vyjadrenia trénerov:


FC BARCELONA – Quique Setién

"Dobre sme vedeli, že to nebude jednoduché. Máme za sebou ťažký zápas, no mohli sme rozhodnúť už v prvom polčase. Naši hráči sú mimoriadne kvalitní a ich talent naplno prekvitá v takýchto zápasoch. To od nich chceme. Aby sa v dôležitých chvíľach prihlásili o slovo a riešili náročné situácie. Pri vyvážaní lopty sme všetci tak trochu nervózni, ale patrí to medzi hlavné charakteristické črty našej hry. Je fakt, že tlak nášho súpera bol mimoriadne siný, no musíme rešpektovať aj ľudí a ich názor. Viac vám nemám čo povedať. Zápasy sa majú hrať na ihrisku, nie mimo neho. Náš súper mal 29 faulov, a my sme mali viac žltých kariet ako náš súper."GETAFE CF – José Bordalás

"Ten zápas sme prehrali v priebehu ôsmych minút kvôli najlepšiemu hráčovi na svete - Leovi Messimu. Cucorellova strata nás donútila sa stiahnuť. Behom ôsmych minút súper strelil ďalší gól. Rovnako nás zasiahlo rozhodnutie o zrušení gólu. Tím zahral dobre. Nemôžeme zabúdať na to, že sme malý klub. Odohrali sme skvestretnutie. Škoda len, že sa ho nepodarilo zakončiť iným výsledkom. Protivník chcel, aby už zápas skončil, nikam sa nepnáhľal. "


Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk