FC BARCELONA vs. GRANADA CF

hodnotenie zápasu


E0KaLw7XoAEMDOkjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Smútok ma neprešiel ešte stále. A nemám ani tak na mysli smútok z prehry, tá sa občas pritrafí každému. Aj našim súperom v súboji o titul majstra. Pritrafila sa aj nám.

Smútok mi privodila skutočnosť, a ak sa mýlim opravte ma, že sme po veľmi dobrom prvom polčase dospeli k názoru, že zápas máme totálne pod kontrolou a v podstate sa nám nemôže nič stať.

Taká tá extrémne zlá bohorovnosť. Uspokojenie sa a spomalenie myslenia, pohybu a nasadenia. To prináša so sebou nepríjemné veci ako je strata koncentrácie v kľúčových momentoch a následné chyby. A ak je v súperových radoch schopnosť vyťažiť z minima maximum, skončí to celé presne tak, ako teraz.

Stalo sa nám to na jeseň viackrát. Hrubé individuálne zlyhania a prehra, či remíza.

Zápas sme mali jednoznačne a bez akéhokoľvek problému rozhodnúť v jeho prvej polovici. Šance Messiho a Griezmanna mali skončiť aspoň jedným gólom a nebolo by sa o čom baviť. Som presvedčený, že by to skončilo úplne inak a že by sme ešte pár gólov dokázali streliť.

Prehra je nepríjemná a prišla v nevhodný moment. Stratili sme výhodu, hoci pomerne pofidérnu, mať všetko vo svojich rukách. Teraz majú všetko vo svojich rukách rivali. Všetko sa ešte poriadne zamotá, tabuľka sa bude meniť po každom kole a určite ešte každý stratí, minimálne vo vzájomných zápasoch.

Uvidíme, ako to skončí.

Uvidíme, kto sa bude tešiť na konci.

Či to budeme my?

Verím, držím palce a FANDÍM!


griejpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Zostavy:

Screenshot_2021-04-30 BAR 1-2 GRA Barcelona - Granada Zostavypng


Screenshot_2021-04-30 BAR 1-2 GRA Barcelona - Granada Zostavy1png

Prehľad:

Screenshot_2021-04-30 FC Barcelona 1 2 Granada CFpng


Návšteva:

0


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


Screenshot_2021-04-30 la liga - Hada Googlompng


Vyjadrenia trénerov:

FC BARCELONA – Ronald Koeman

Samozrejme výsledok je veľkým sklamaním, pretože už to nemáme vo vlastných rukách. Musíme si teraz zanalyzovať, čo sa stalo a b pripravení na nedeľu. Pre ďalší vývoj La Ligy to bude kľúčový zápas. Myslím si, že sme v druhej polovici zápasu dominovali, ale chýbal nám gól, ktorý by nám v konečnom dôsledku dodal kľud. Tiež si myslím, že sme pri týchto dvoch góloch neboli v defenzíve správne skoncentrovaní. To nás stálo body, pretože na strane jednej sme nepremenili šance a na tej druhej sme pri tých ich niekoľkých akcch neboli dostatočne dobrí v obrane. Pri prvom góle bolo potreba loptu vypichnúť, pri druhom zase nenechať tam toľko miesta a súpera dostúpiť. Po zápase som s pár hráčmi hovoril, aby som im povedal, ako dôležité teraz bude vrátiť sa späť na víťaznú vlnu, pretože nedné stretnutie proti Valencii bude pre našu ašpiráciu na zisk titulu zásadné. Musíme túto porážku prij a zamyslieť sa, čo môžeme urobiť inak, aby sme v nedeľu bojovali o víťazstvo. Musíme sa poučiť z toho, čo sme urobili zle, hlavne v druhom polčase. Bude treba to napraviť a pokračovať ďalej. Myslím si, že je toho v hre stále dosť. Žiadny tím teraz nečakajú jednoduché zápasy. Musíme b na našej najlepšej úrovni, pretože proti Valencii nás čaťažký zápas. V prvom rade sa musíme vrátiť k našej mentalite. Porážka je ťažká, ale musíme ju stráviť. Musíme zanalyzovať, čo sme v druhom polčase urobili zle, prvá polovica bola dobrá. A musíme sa viac koncentrovať na defenzívu.”GRANADA CF – Diego Martínez

"Opäť sme zažili epický a historický deň. Po prvýkrát v histórii sa nám podarilo vyhrať na Camp Nou v zápase so skvelým mužstvom vo výbornej forme, prekonali sme druhý najlepší výsledok z pohľadu bodov a dokázali sme otočiť stav po mimoriadnom úsiliu celého tímu. Je ťažké vyjadriť slovami to, čo cítim k hráčom. Prakticky sme bojovali o udržanie, čo je našim cieľom a skláňame hlavy pred týmito hráčmi, ktorí sa nikdy nevzdávajú. Títo hráči vždy rešpektujú hodnoty, ktoré sa preukazovali počas posledných troch rokov, bez ohľadu na súpera či okolnosti. Som s nimi veľmi spokojný. Trénovať tento tím je pocta. Máme úžasné mužstvo a v ňom skvelých hráčov. Hráči veria v to, čo robíme. Pozrite sa na Aarona, je s nami od Segunda, nehrá veľa a zaslúžil si to, čo sa dnes udialo. Našou ambíciou je vždy víťaziť. Aby sme získali 13 víťazstiev a vyhrali aj zápas s Barcelonou, je potrebné urobiť veci dobre. Po prvýkrát sme vyhrali na Camp Nou, hoci v nohách máme 53. zápasov, najviac spomedzi španielskych klubov. Sme skromné mužstvo, ktoré nikdy predtým nehralo v Európe. Snažíme sa súperiť na hranici našich možností, rešpektujúc podstatu futbalu a dnes sme uviedli ďalší príklad. Vedeli sme, že prichádzame na štadión, na ktorom Barcelona útočí určitým spôsobom. Bola to jediná cesta, aby sme mali šancu na výhru v zápase s tak silným súperom, ktorý je v mimoriadnom momente, má najlepšieho hráča na svete a hráčov na takej technickej úrovni, že v každej akcii môžu vyhrať zápas. V defenzíve sme museli byť veľmi silní, podporovať sa a neumožniť, aby sa súper cítil komfortne. Za stavu 1:0 sme sa dokázali odolať a v druhom polčase sme boli precízni v presune a dobre sme spolupracovali, aby sme zastavili ofenzívu Barcelony. Okrem dvoch gólov mal aj Soldado skvelú akciu."Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?


Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com, flashscore.com