FC Barcelona vs. Juventus Turín

hodnotenie hráčov


marca 3jpg

zdroj: marca.comZákladná zostava:


Ter Stegen: 6

Asi to vyznie hlúpo, ale nechytil nič. Často píšem, že je to údelom našich brankárov. Nebolo tomu inak ani teraz. Keby aspoň jednu penaltu s trochou šťastia dokázal eliminovať, aspoň trochu zmeniť smerovanie zápasu. Ale nebolo súdené ani v bráne, ani v útoku.


Dest: 7

Bojoval a patril k tomu lepšiemu v našom drese. Snažil sa o pohyb po čiare dopredu a stíhal sa aj vracať. Zbytočnú chybu neurobil, pôsobil sústredene.


Araújo: 5

Nezačal zle. Ale po nešťastnom súboji s protihráčom a následnej penalte z ihriska mentálne úplne odišiel. Chyba pri druhom inkasovanom góle bola jednoznačná. Zbytočne opustil svoju pozíciu a tak sa pred brankárom objavila úplne sama až dvojica hráčov súpera. Zakončenie zo šiestich metrov bolo lahôdkové, bohužiaľ.


Lenglet: 3

Zle. Telo na ihrisku, ale spomalená verzia. Hlava mimo ihriska, žiadna verzia. Jeden z najslabších výkonov v našom drese. Pritom súper neukázal skoro vôbec nič. Napriek tomu bol stopér nervózny a nesústredený. Ruku v pokutovom území mi nevyčítam, to sa jednoducho stane. Ale neskoré príchody do súbojov, zbytočné a hlúpe fauly. Ak by ostal na ihrisku, nedohral by. Druhá žltá karta visela vo vzduchu nebezpečne nízko nad hlavou hráča a len benevolentnosťou rozhodcu ho netrafila už po ruke. Správne vystriedaný. Potrebuje masívny oddych a hlavne spoluhráča, ktorý ho potiahne. Pretože tento hráč ťahúňom jednoducho nie je.


unitedcharityjpg

zdroj: unitedcharity.com


Alba: 5

Herne asi na vyššiu známku. Ale znovu sa vrátila typická nervozita a podráždenosť. Komentovanie rozhodnutí rozhodcov, mávanie rukami a urazené gestá. Ako dieťa na pieskovisku. Túto jeho tvár rád nemám. Po inkasovanej žltej karte som čakal už len na druhú a následné vylúčenie. Našťastie ho tréner z hracej plochy stiahol.


De Jong: 6

Pohyboval sa po obrovskej ploche. Akčný rádius vynikajúci. Aj snaha, aj bojovnosť. Len trochu viac agresivity a hernej drzosti smerom dopredu. Viac snahy o rozbitie súperových obranných radov. Chýba mu taká pozitívnosť vyžarujúca energia, ktorou by dokázal strhnúť spoluhráčov. Nie je líder. Stane sa ním v budúcnosti?


Pjanić: 6

Snažil sa, to mu poprieť nemôžem. Motiváciou určite bola aj skutočnosť, že nastúpil proti svojim bývalým spoluhráčom. Celkom dobre pracoval s priestorom, tlačil sa aj do zakončenia, ale nebolo to úplne ono. Strelu v nohe celkom iste má, už by bolo načase aj predviesť ju.


Pedri: 6

Univerzita futbalu a ďalšia skúška pre mladíka. Obstál, aj keď na jednotku to nebolo. Dopredu pracoval s obvyklým zanietením, pomáhal tímu pri aktívnom napádaní, dokázal sa rýchlo preorientovať na obranný mód. Individuálne to v prehustenom priestore nefungovalo, kombináciu na krátko zvládol. Vzhľadom na vek a skúsenosti slušný výkon.


Messi: 8

Obrovský rozdiel s výkonom v lige. Prečo? Prečo teraz dokázal prejsť cez dvoch súperov? Prečo sa dokázal dostať k zakončeniu, aj keď teda stopercentné to nebolo? Prečo sa teraz dokázal prinútiť k atakovaniu protivníkov pri rozohrávke? Hral skvele a ak by bol premenil aspoň niečo, bolo by to za plný počet. Pôsobil ale napriek veľmi dobrému výkonu na moje vnímanie príliš „žoldniersky“ a príliš sa mi to nepáčilo. Málo burcoval, málo žil so spoluhráčmi. Správal sa už po niekoľkýkrát, ako keby sem nechcel patriť. Leo, skonči to, prosím. Buď odíď, alebo sa do tímu vráť aj hlavou.


outlookindiajpg
zdroj: outlookindia.com


Griezmann: 5

Opakujem sa, ale tento hráč na ihrisku s Messim a tento hráč na ihrisku bez neho, sú dve úplne odlišné osoby. Je podľa mňa úplne jednoznačné, že spolu im to nefunguje. Buď jeden, alebo druhý. Taká nádherná možnosť striedať dvoch svetových hráčov je luxusnou možnosťou. Tak prečo to nevyužijeme? Prečo si Messi neoddýchne častejšie a jeho úlohu neprevezme dvojica Griezmann a Coutinho? Prečo povedzme zápas nerozbehne jeden a nedokončí druhý? V zápase bol stratený, pretože si nevedel nájsť svoj priestor. Dve šance nepremenil, strela z voleja letela úplne mimo, hlavička skončila na brvne. Práca pri obrannej činnosti celkom v poriadku.


Trincão: 3

Nervózny. Netrpezlivý. Pre súpera ľahko čitateľný. Zbytočný. Určite v ňom niečo je, ale v tomto zápase to nepredviedol ani náhodou.


Striedajúci hráči:


Braithwaite: 7

Výkon bol v mojich očiach na šesť bodov, ale jeden mu pridám za neutíchajúcu bojovnosť a prístup. Mal som dokonca pocit, že na to reagovali aj spoluhráči. Jazdil, snažil sa, bojoval ako lev, burcoval. Gól to neprinieslo, zmenu energie na ploche áno. Bol dostatočne tvrdý a drzý. Chýbalo trochu viac pokoja a technických riešení. Silou to vždy nejde.


Firpo: 3

Rád používam prirovnanie, že je niečo neokorenené a neochutené a neosolené a tak podobne. Toto bolo presne také isté, ako prirovnania. Úplne obyčajný hráč predviedol úplne obyčajný výkon. Žiadna stopa v zápase. Nič. Je viem, že prišiel nahradiť kolegu, aby ten neinkasoval druhú žltú kartu. Ale aj tak mohol niečo ukázať. Trochu viac sa tlačiť dopredu, zariskovať, vyskúšať niečo. Ak na to teda vôbec má...


Puig: 8

Aj tu som sa rozhodol pridať jeden bod navyše do hodnotenia. Lebo môžem, lebo chcem. Hráč priniesol závan modernosti a nespútanej energie. Dokázal si ustrážiť svoj priestor a nevybiehal z neho, čo sa mu v minulosti občas prihodilo. Sústredil sa presne na to, kvôli čomu na plochu prišiel. Okamžite sa chytil do kombinácie a zrýchlil ju. Súper ho ťažko bránil. Pri strate lopty okamžite prepol do obrany. A zopakujem: držal svoju pozíciu, nevybiehal z nej mimo a neotváral priestor. Hrať, hrať a hrať.


twitterjpg

zdroj: twitter.com

Umtiti: 7

Nádejný skoro polčas. Je konečne zdravý. Konečne hral. A hneď ukázal v súbojoch dostatok sebavedomia a správnych rozhodnutí. V minulosti to bola skala nepriechodná, typ tvrdého a čisto hrajúceho stopéra. Ak sa dokáže priblížiť do formy z tých čias, neprajníci veľmi rýchlo zabudnú na všetko zlé ohľadom liečby a podobne. Dlží doráňanej Barcelone veľmi veľa, je načase začať so splácaním.


marca 2jpg

zdroj: marca.com


Mingueza: -

Málo času na hodnotenie.Tréner:


Koeman: 7

Stále netuším, čo mu vytknúť okrem tvrdohlavého stavania dvojice Griezmann – Messi. Nefungovalo to. Nefunguje to. Nebude to fungovať. Tak prečo? Pri zraneniach asi inú základnú zostavu postaviť nemohol, to je fakt. Striedal správne a dostatočne skoro. Dokonca ma potešil nasadením Puiga, ktorý skvele rozhýbal hru. Prejav mužstva nebol až taký zlý, akým zlým bol nakoniec výsledok. Šance na góly boli, tréner ich ale premieňať nemôže.Priemerná známka tímu: 5,75


FCB TOP LINE:

Puig + Messi


FCB légia skazy:

Lenglet + Firpo + TrincãoHodnotenie zápasu: 7

Hm, čo napísať? Tempo zápas určite mal. Striel bolo z našej strany dostatok, dokonca sme dokázali aj trafiť bránu. Slabučká, vlastne dokonca nulová efektivita, priniesla nulu na našom konte. Naopak, súper uplietol z h...a bič. Pripomenulo mi to zápas v Turíne a tak nejak mi v podvedomí poletuje slovo KARMA. Ak si primyslím dva-tri góly v súperovej sieti a o jeden menej v tej našej, zápas svoju úroveň mal. Ak si neprimyslím, mal ju tiež.


Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk