FC Barcelona vs. Juventus Turín

youtubejpg

zdroj: youtube.com

Už prešiel nejaký čas od posledného zápasu skupinovej fázy tohtoročnej Ligy majstrov. Napriek tomu ešte stále vo mne buble zlosť a rozčarovanie. A nekonečná únava. Nie z predvedenej hry, tá bola paradoxne celkom dobrá a určite podstatne lepšia ako tá z posledného výjazdu v La Lige.

Zlý a nesprávny bol výsledok zápasu. Iste, prvých 20 minút sme hrali katastrofálne a kopili chybu za chybou. Lenže potom sme boli určite lepším tímom. Musím uznať, že sme dokonca aj bojovali. Snaha o zakončenie bola enormná a často chýbal iba kúsok šťastia, alebo mentálnej pohody. Lebo povedzte, koľko gólov by z tých siedmych striel vsietil Leo Messi pri svojej „normálnej“ forme? Tri? Štyri? Nedal ani jeden. Jeden gól sme súperovi vyslovene darovali. Ten prvý bol z môjho pohľadu jednoznačnou chybou rozhodcu, odpískať po takom súboji pokutový kop je chrapúnstvo najvyššieho zrna. Druhý gól bol krásny, vypracovaný. Lenže kde sa v tej chvíli pohyboval talentovaný Araújo? Neskúsene sa vytiahol mimo svojej pozície a zbytočne zdvojoval hráča kontrolovaného druhým stopérom. Chyba a darovaný gól. Tretí bol po penalte za ruku. To sa v pokutovom území stáva a tento moment bol jednoducho smolou. S tým sa dá robiť málo, s rukami pri tele sa nedá pohybovať, otáčať a reagovať na pohyb súpera. Kto hral akýkoľvek šport, vie o čom hovorím. Teda vlastne píšem. Suma-sumárum: súper prišiel k trom gólom ako slepé kura k zrnu. No a my sme nepremenili nič. Mrzia ma titulky v novinách na druhý deň. Očakával som ich a aj prišli. Vraj Ronaldo ponížil Messiho. Vraj Ronaldo rozbil Barcelonu. Ozaj? Nuž, schválne som si to pozrel detailnejšie. Hráč Juventusu sa poriadne lopty dotkol trikrát. Dvakrát kopol do lopty pri penalte a raz pri obrannom zákroku vo vlastnom pokutovom území. Inak neukázal vôbec nič. Ak by takýto výkon podal Messi, odo mňa by dostal známku tri. Viac ani náhodou. No a „ponížený“ Messi? Dotykov neuveriteľne veľa. Úspešné driblingy. Prekľučkoval sa niekoľkokrát cez protihráčov až k zakončeniu. Bojoval a napádal súpera. Takto si predstavujem hru kapitána a najlepšieho hráča sveta. Okrem efektivity pri zakončení to bolo z jeho strany konečne hodné jeho mena. Prečo to nepredvádza vždy?

Zápas ako taký bol zvláštny a podľa mňa výsledok nereflektuje dianie na ploche. Sú také stretnutia, stáva sa. Aj my na pôde práve nášho protivníka sme taký odohrali. Takže sa nám to tak trochu vrátilo.

Stratili sme prvé miesto v skupine napriek zisku 15 bodov z 18 možných a po postupe z toho druhého nás s vysokou pravdepodobnosťou nečaká nič ľahké. Práve naopak, plejáda ašpirantov na celkovú výhru v tejto súťaži. Tam sa ukáže, či a ako skončí táto prechodná sezóna. Či dokážeme aspoň trochu vzdorovať, alebo dokonca postúpiť do vyšších poschodí, alebo nám ostane už len domáca liga a pohár. Budeme sledovať.

marcajpg

zdroj: marca.com

Priebeh zápasu:

12´ Ronaldo si na ľavom krídle naviedol loptu do šestnástky a pokúsil sa prejsť okolo Araúja, ktorý ho ale pri jeho kľučke zrazil ramenom na trávnik. Hlavný rozhodca ukazuje na penaltový bod!

13´ Juventus Turín dal gól! Hostia otvárajú skóre! K penalte sa nemohol postaviť nikto iný ako CRISTIANO RONALDO a Portugalčan si bez väčších komplikácií poradil. Loptu kopol nízkym oblúčikom do stredu brány, brankár ter Stegen, ktorý skočil doprava, tak nemal šancu zasiahnuť.

20´ Juventus Turín dal gól! Hostia odskakujp už do dvojgólového náskoku! Ramsey potiahol po ľavej strane loptu do šestnástky a posunul ju pred ňu na McKennieho. Ten ju ešte prihral doprava na Cuadrada, ktorý mu ju oblúčikom sprava vrátil do stredu šestnástky a práve WESTON MCKENNIE napokon z voleja nedal brankárovi ter Stegenovi žiadnu šancu. Kde boli obrancovia Barcelony v tejto chvíli, je veľkou záhadou...

21´ Messi si prevzal prihrávku na útočnej polovici a dostal sa k strele zo zhruba 30 metrov. Jeho prízemnú strelu k tyči však dokázal gólman Juventusu Buffon vyraziť.

24´ Na center z ľavej strany si nabehol v šestnástke Sandro, jeho hlavičke ale preletela tesne ponad brvno ter Stegenovej brány.

27´ Prvú žltú kartu potom za faul v strede poľa dostáva Jordi Alba (FC Barcelona).

29´ Žltú kartu za tento faul proti Lengletovi dostáva Aaron Ramsey (Juventus Turín).

31´ Žltú kartu za zásah Moratu ramenom do tváre dostáva Clément Lenglet (FC Barcelona).

36´ Messi vysunul do nábehu na ľavé krídlo Albu, ktorý mu loptu vrátil na hranicu šestnástky. Messi tiesnený obrancami strieľal z prvej, jeho pokus ale znovu zlikvidoval brankár Juventusu Buffon.

50´ Center hostí v ich rýchlom protiútoku zablokoval najprv Lenglet, pričom možno i rukou, od neho sa ale lopta odrazila priamo k voľnému Ramseymu, ktorého vychytal brankár ter Stegen.

51´ Videoasistent potvrdil ruku Lengleta, Juventus tak bude kopať svoj druhý pokutový kop v zápase!

52´ Juventus Turín dal gól! CRISTIANO RONALDO premieňa i svoju druhú penaltu v zápase! Brankár ter Stegen skočil opäť doprava, Ronaldo ale tentokrát namieril nechytateľne k ľavej tyči. Juventus sa týmto gólom dostáva virtuálne na prvé miesto v skupine.

54´ Žltú kartu za faul v strede poľa dostáva Álvaro Morata (Juventus Turín).

58´ Messi zo štandardky nacentroval na prednú tyč, kde loptu nadvihol hlavou Griezmann. Hrací predmet potom vysokým oblúčikom spadol na brvno Buffonovej brány.

60´ Žltú kartu dostáva striedajúci Samuel Umtiti (FC Barcelona).

65´ Messiho strelu spoza šestnástky z prvej k ľavej tyči vyrazil brankár Buffon a pred Braithwaiteom, ktorý chcel dorážať loptu do odkrytej brány Juventusu, ju na poslednú chvíľu odkopol de Ligt.

67´ Messiho center z pravej strany preletel cez niekoľkých hráčov Juventusu až na zadnú tyč ku Griezmannovi, ktorý však trochu spanikáril a namiesto spracovávania lopty ju vystrelil výrazne mimo Buffonovej brány.

69´ Žltú kartu za podrazenie prenikajúceho Puiga dostáva Danilo (Juventus Turín).

73´ Penaltu bude kopať i Barcelona! Messi posunul na hranici šestnástky loptu na Griezmanna, ktorého zasiahol zozadu do nohy de Ligt.

74´ Kontrola tejto situácie na videu odhalila, že Griezmann bol v momente prihrávky v ofsajde, penalta sa teda napokon kopať nebude a loptu vráti do hry gólman Juventusu Buffon.

75´ Juventus strelil svoj štvrtý gól, ten bol ale po kontrole videoasistenta odvolaný! Sandro predĺžil za seba center hostí z rohu na Ronalda, ktorý loptu z voleja dobre nezasiahol. Ešte pred bránkovou čiarou však loptu dorazil Bonucci, ktorý bol v momente Ronaldovej strely v ofsajde a gól tak nemohol byť uznaný.

78´ Žltú kartu za podrazenie protihráča v strede poľa dostáva Júnior Firpo (FC Barcelona).

84´ Messi chce dnes hrozne dať gól, nedarí sa mu však a nedarí sa ani Barcelone. Jeho ďalšia technická strela spred šestnástky tesne minula pravú tyč Buffonovej brány.

90´ Čakať sa však asi nechcelo Lionelovi Messimu, ktorý si loptu potiahol pred polkruh pred šestnástkou hostí a vystrelil k pravej tyči. Jeho tečovanú strelu znovu zneškodnil gólman hostí Buffon.

zdroj: en24world.com

"Juventus pricestoval na Camp Nou s veľkou túžbou vyhrať tento zápas. My sme na druhej strane vyzerali tak, ako by sme vybehli na trávnik s tým, aby sme neprehrali. Rozdiel v prvých 30. minútach bol veľmi zjavný a potom za stavu 0:2 bolo veľmi ťažké začať bojovať. Vyzeralo to, ako keby sme sa báli. Juventus pricestoval na Camp Nou s veľkou túžbou vyhrať tento zápas. My sme na druhej strane vyzerali tak, ako by sme vybehli na trávnik s tým, aby sme neprehrali. Rozdiel v prvých 30. minútach bol veľmi zjavný a potom za stavu 0:2 bolo veľmi ťažké začať bojovať. Vyzeralo to, ako keby sme sa báli. Dnes začal Juventus s trojicou obrancov a my sme chceli zahrať tak ako v zápase v Turíne. Pre mňa rozostavenie nie je problém. Ak by bolo, tak by som ho zmenil. Ale pri pohľade na hráčov je to pre mňa najlepší systém."

Juventus TurínAndrea Pirlo

juventusjpg

zdroj: juventus.com

"Pre nás bolo dôležité, aby sme zahrali spôsobom ako v poslednom derby proti Turínu. Keď začnete zápas takto sústredený, koncentrovaný a odhodlaný, vtedy prídu výsledky. V dnešnom zápase som videl oveľa väčšiu túžbu po hre na strane mojich hráčov, než hráčov Barcelony. Pripravili sme sa na tento zápas s plánom dominovať v strede ihriska s trojicou záložníkov proti dvom pivotom Barcelony. Vsadil som na McKennieho, pretože viem, že vie dobre hrať pressing a súperovi robil problémy počas vyvážania lopty. Náš taktický plán fungoval a vďaka dobrej hre sa nám podarilo vytvoriť niekoľko situácií na strelenie gólu. Najlepšie sme sa cítili s loptou na nohe, pretože sme využívali prevahu v strede poľa a mohli sme sa dlhšie udržať pri lopte a kontrolovať zápas."

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com