FC Barcelona vs. Levante UD

hodnotenie zápasu


youtubejpg
zdroj: youtube.com


Ten pocit, keď očakávania nie sú ani zďaleka naplnené. Ten pocit, keď sa to Tvoje mužstvo trápi a nie a nie dať gól. Ten pocit, keď bezmocne pozeráš na najlepšieho hráča v histórii futbalu bojujúceho proti sebe samému. Ten pocit, keď na konci stretnutia čakáš na nejaký trápne odrazený „haluzácky“ gól v našej sieti. Ten pocit, keď si po konečnom hvizde rozhodcu zhlboka vydýchneš a napriek výhre ideš spať so zlým pocitom.

Veru, vyhrali sme. Máme tri body a doťahujeme sa na čelo tabuľky. Pomaly, s obrovskou mentálnou námahou, ale štveráme sa. Napriek nekonečnému trápeniu a absolútnej neschopnosti premeniť niektorú zo šancí, či aspoň náznakov šancí. Napriek šťastiu a umeniu brankára pri zahodených príležitostiach protivníka. Napriek zraneniam a nepriazni osudu pri niektorých rozhodnutiach arbitrov. Vraví sa, že práve takéto zápasy vyhrávajú tituly. Tak ostáva len veriť, že to tak bude aj v našom prípade.

Forma je preč. Opäť sme hrali pomaly. Profesorské spoliehanie sa na väčšie meno klubu a na vyššiu individuálnu kvalitu mení našu hru spred niekoľkých dní znovu na hru hodnú „hodových“ zápasov. Na jazyk sa mi tlačí otázka a tak ju aj položím.

Prečo nehrajú od začiatku aspoň dvaja mladíci (Puig, Aleñá, Pedri, Konrad)?

Veď doteraz vždy dokázali rozhýbať hru, nútiť aj matadorov behať a rýchlejšie si vymieňať loptu vo vzájomných kombináciách.

Prečo sa stále na ploche na jednom mieste tlačí až trojica typologicky rovnakých hráčov (Messi, Griezmann, Coutinho), keď je na prvý pohľad jasné, že si navzájom prekážajú?

Ešte kombinácia Messi-Griezmann vďaka inteligencii Francúza ako-tak fungovala kvôli jeho ochote stiahnuť sa hlbšie za spoluhráča a viac-menej obiehať aj v priestore okolo neho. Ale Coutinho bol znovu stratený. Nie pre nedostatok kvality. Ale pre nedostatok priestoru. Trvám na tom, a posledný zápas mi to znovu potvrdil, že Messi našu hru v mnohých ohľadoch kazí. Iste, bol dominantným hráčom, každá akcia išla cez neho. Ale čím to je? Nie náhodou tým, že každý hráč sa snaží, až na drobné výnimky, hľadať práve jeho? Že na ihrisku vládne zákon prikazujúci prihrať práve kapitánovi? Pretože rozohráva všetky štandardné situácie a kope priame kopy napriek momentálnej slabšej forme? Jeho herná kvalita je nespochybniteľná a ani náhodou ju nemôžem vo svojej malosti znehodnocovať. Lenže napriek tomu si dovolím zopakovať, že bez Lea v tejto sezóne hráme lepšie.

Tímovejšie, kolektívnejšie, rýchlejšie, presnejšie, živelnejšie.

Bez neho ma zápasy bavili, s ním ma nebavia.

Nechápem, ako si to môžem vôbec dovoliť, ale cítim to tak.

Zápas proti Levante nezačal tak, ako mal. Mali sme súperovi streliť gól a potom mu napráskať ďalších päť. Mali sme viac riskovať smerom dopredu. Viac sa tlačiť do pokutového územia. Viac sa sústrediť pri šanciach. Trafiť z pár metrov úplne odkrytú bránu predsa pre profesionála nemôže byť žiadny problém. Takýto zápas má skončiť 5:2, lebo odvážny štýl prinesie šance aj pre súpera. Ale baví, je sa na čo pozerať, je čo obdivovať. V takom zápase musí byť napätie z toho, čo sa stane pri každej akcii. Včera som ale nič také nevidel. Nudil som sa, pozeral na odmerané tváre lídrov tímu a napätie cítil len na konci v očakávaní blbého vyrovnania. Toto ma nikdy nebavilo. Ani včera.


deporjpg

zdroj: depor.com


Priebeh zápasu:


13´ Hostia mohli ísť do vedenia! Po výbornej prihrávke na os domácej obrany sa dostal do zakončenia zoči voči brankárovi De Frutos, ale ter Stegen ho bravúrne vychytal.

16´ Zahanbiť sa nedal ani hosťujúci brankár Aitor Fernández, ktorý vytesnil na roh nepríjemnú strelu z kopačky Braithwaita.

22´ Griezmann v ďalšej šanci. Tentokrát hlavičkoval do brankára a následne Lenglet trestuhodne posiela loptu z päťky vysoko nad.

40´ Obrovská šanca Griezmanna! Po mäkkom spätnom centri pálil z druhej vlny práve Francúz, ktorému sa na bránkovej čiare v hodine dvanástej vrhol do zakončenia brankár Fernández.

42´ Žltú kartu dostáva Nikola Vukčević (Levante UD).

49´ Žltú kartu dostáva Frenkie de Jong (FC Barcelona).

53´ Technická strela z kopačky Messiho tesne končí vedľa brány.

76´ Barcelona dala gól! Gól strelil LIONEL MESSI, ktorý si prebral loptu na ľavom krídle a následne perfektne umiestnenou strelou od tyčky otvára skóre dnešného zápasu.

87´ Žltú kartu dostáva Martin Braithwaite (FC Barcelona).


Zostavy:

bcnpng

levpng


nahrpng


trepng


Prehľad:


prepng


Návšteva:

0Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


statspng


Vyjadrenie trénera:


FC BARCELONA – Ronald Koeman


marcajpg

zdroj: marca.com


"Výhra v zápase je vždy dôležitá, o to viac v našej komplikovanej situácii v lige. Bol to ťažký zápas, ale hráči bojovali o víťazstvo a zaslúžili si 3 body. Mužstvo podľa mňa dobre pracovalo, hoci v druhom polčase sa udialo niekoľko horších momentov. Myslím si, že hráči sa v druhom dejstve zlepšili, vytvorili si veľa šancí a párkrát vystrelili, no Levante dnes malo brankára vo forme. Nemám námietky voči hre mojich hráčov. Po väčšinu času sme kontrolovali hru, ale Levante sa pred koncom zápasu vrhlo do útoku. Za stavu 1:0 je to bežné, boli tam štandardné situácie, rohové kopy. Vtedy je potrebné brániť. Paco López nasadil útočníka navyše, ja som zareagoval tým, že som poslal Umtitiho. Je potrebné robiť všetko, aby sa vyhralo. Kritika je zaslúžená, pretože sme prehrali v 4. z 5. výjazdových zápasov. Body sú veľmi dôležité. Ale ak preanalyzujete viac aspektov, tak uvidíte, že mužstvo sa zlepšuje a vytvára si šance. Musíme mať vyššiu efektivitu a strieľať góly ako prví, pretože nám to výrazne uľahčí ďalšiu hru. Dúfam, že sa tak stane v nasledujúcom zápase a mužstvo ukáže, že vie brániť výsledok. Musíme po celý čas pracovať, aby sme sa zlepšovali."LEVANTE UD – Paco López


marc 2jpg

zdroj: marca.com


"Mužstvo zahralo veľmi dobre, dalo zo seba všetko. Mali sme veľa príležitostí, čo na Camp Nou nie je také zrejmé. Nezaslúžili sme si, aby sme odtiaľto odchádzali s prehrou. Moji hráči ukázali svoj charakter, som na to hrdý. Nie som spokojný s prehrou, nikto nemá rád prehry a najmä po takom priebehu zápasu. Angažovanosť, štýl a príležitosti, ktoré sme si vytvorili, boli veľmi pozitívne. Som nahnevaný, pretože sme mohli získať body, ale zároveň som hrdý na hru mužstva, ktoré si verí, podobne ako svojim schopnostiam a odvádzanej práci."Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com