FC Barcelona vs. Levante UD

Vynikajúci prvý polčas z našej strany pobavil. Bleskové kombinácie, dominancia v strede ihriska a sústredený výkon obrannej štvorice. Stopéri nepustili cez seba nič, hlavne Pigué hral skvele. Na pravej strane doslova kraľoval Semedo a z jeho aktivity ťažilo celé mužstvo. Stíhal sa vracať a k tomu ešte perfektne podporoval útočnú fázu.

Záloha mala pozične pokrytú celú stredovú zónu a v pohode kontrolovala tempo.

Vpredu zaujímavo pracoval Griezmann otvárajúc priestor Semedovi a Messimu. Po strate lopty výborne presoval a celkovo sa dobre pohyboval. O finálnu fázu sa tradične staral hlavne kapitán tímu a jeho dve famózne prihrávky premenil mladučký Fati. Druhý polčas bol v znamení zlepšeného výkonu hostí a akéhosi uspokojenia sa domácich. Hru sme naďalej mali pod kontrolou a čakalo sa len na moment, keď premeníme niektorú zo šancí a definitívne ukončíme zápas. Góly ale neprichádzali a tak sa osmelili aj hostia. Niekoľkokrát pohrozili naprázdno, nakoniec sa dočkali a urobili z jednoznačnej záležitosti drámu. Namiesto 8:2 tak bolo len 2:1. A nechcem vedieť, čo by sa dialo v prípade skoršieho zníženia skóre. Ustáli by sme to?

the18jpg

zdroj: the18.com

Screenshot_2020-02-03 fc barcelona vs levante 2-1 - Hada Googlom1png

Screenshot_2020-02-03 fc barcelona vs levante 2-1 - Hada Googlom2png

Screenshot_2020-02-03 fc barcelona vs levante 2-1 - Hada Googlom3png

Priebeh zápasu:

13´ Center hostí z priameho kopu bez problémov vyriešila domáca obrana a Barcelona rýchlo zaútočila. Fati prihrávkou z ľavého krídla našiel medzi stopérmi Levante voľného Lionela Messiho, ktorý si loptu spracoval pravačkou a ľavačkou vystrelil po zemi tesne mimo ľavej tyče Fernándezovej brány.

17´ Levante potom pokazilo rozohrávku a lopta sa dostala k Messimu. Ten si loptu naviedol do šestnástky na ľavačku, strelou po zemi k pravej tyči ale nechal tentokrát vyniknúť gólmana hostí.

18´ Griezmann si nabehol na výborný pas za obranu Levante a prenikol s loptou do šestnástky. Tesne pred bránkoviskom sa pokúsil obstreliť vybiehajúceho brankára Fernándeza, loptu ale poslal mimo jeho brány.

21´ Messiho center z rohu sa odrazil od jedného z hráčov hostí na hranici bránkoviska a lopta sa odrazila tesne mimo ľavej tyče Fernándezovej brány. Hostia si teraz poriadne vydýchli...

29´ Griezmann posunul na hranici šestnástky Levante loptu pätičkou na Messiho, ktorého okamžitú tvrdú strelu zlikvidoval gólman hostí Aitor Fernández.

30´ Barcelona dala gól! Domáci zaslúžene otvárajú skóre! Messi nádhernou kolmicou vysunul za obranu Levante z ľavého krídla ANSSUMANEHO FATIHO, ktorý utiekol Miramónovi do samostatného nájazdu a strelou pomedzi nohy prekonal vybiehajúceho brankára Aitora Fernándeza.

barcablaugranesjpg

zdroj: barcablaugranes.com

31´ Barcelona dala gól! Messi a Fati si svoju spoluprácu zopakovali a dostávajú svoj tím rýchlo do dvojgólového náskoku! Messi prenikol k šestnástke Levante, kde prihrávkou na jej ľavú stranu našiel voľného ANSSUMANEHO FATIHO. Barcelonský mladík si loptu naviedol okolo obrancu Miramóna na ľavačku a znovu strelou pomedzi nohy brankára Fernándeza poslal loptu do siete.

36´ Semedo si z pravého krídla nabehol na kolmicu Messiho, v šestnástke si zasekol dvojicu obrancov Levante a tvrdou strelou ľavačkou trafil brvno brány Levante.

44´Semedo sa pretlačil z pravej strany do šestnástky Levante a prihrávkou na prednú tyč našiel nabiehajúceho Griezmanna, Francúz ale zblízka loptu usmernil mimo brány Levante.

50´ Griezmann prestrčil loptu k ľavej tyči na Fatiho, ktorý okolo vybiehajúceho brankára Aitora Fernándeza posunul loptu dozadu na voľného Messiho. Jeho strelu letiacu do odkrytej brány odkopol jeden z obrancov Levante a Busquets potom dorážkou prestrelil svätyňu hostí.

53´ Za veľkého piskotu sa dostal do otvorenej obrany Barcelony Martí, ktorého strelu zvnútra šestnástky vyrazil výborným zákrokom ter Stegen. Dobiehajúci Morales sa potom dostal k odrazenej lopte, odkrytú bránu Barcelony ale prestrelil.

55´ Rochina prenikol k šestnástke Barcelony po pravej strane a prihrávkou na prednú tyč našiel voľného Melera. Ten strelou z prvej po zemi namieril k bližšej tyči, ter Stegen však dokázal jeho pokus zastaviť.

66´ Hernâni strieľal z hranice pokutového územia Barcelony po prihrávke z pravej strany, jeho výbornú strelu pod brvno však reflexívnym zákrokom vyrazil gólman ter Stegen.

72´ De Jong oblúčikom z pravej strany prihral loptu k Fatimu, ktorý zakončoval „nožničkami“. Jeho krásne zakončenie skončilo tesne mimo pravej tyče brány Levante.

74´ Messi sa prekľučkoval cez niekoľkých protihráčov do šestnástky a z pravej strany zakončoval, znovu ale trafil len vybiehajúceho brankára Aitora Fernándeza.

81´ Hernâni vysunul do nábehu na ľavom krídle Toňa, ktorý prihrávkou z prvej našiel medzi obrancami Barcelony voľného Rochinu. Ten taktiež prvým dotykom usmernil loptu smerom na bránu Barcelony, ter Stegen bol ale pripravený a loptu chytil.

88´ Mayoral vypichol loptu Lengletovi pri rozohrávke Barcelony a posunul ju hneď do šestnástky na voľného Martího. Ten však v stopercentnej gólovej príležitosti zlyhal, keď ju poslal vysoko nad ter Stegenovu bránu.

92´ Levante dalo gól! Hostia po chybe brankára ter Stegena znižujú! Center z rohu odhlavičkovali domáci k RUBÉNOVI ROCHINOVI za šestnástku, ktorý loptu hneď vypálil na bránu Barcelony. Jeho prízemná strela preletela cez Veza, ktorý zostal po rohu ešte v pokutovom území domácich a gólman ter Stegen si ju zrazil do siete. Domáci ešte reklamujú ofsajd Veza, ktorý mal podľa nich strelu tečovať, jeho dotyk sa ale nepotvrdil a gól je tak uznaný.

FC BARCELONA – Quique Setién

"Som spokojný z viacerých dôvodov, ale nie so všetkým. Súperovi sme pri zakončovaní akcií dovolili až priveľa. Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas, myslím si však, že sme mali šance na to, aby sme strelili aj viac gólov. V druhom polčase sme však trochu stratili kontrolu a súperovi sme umožnili priveľa. Napriek všetkému by som vyzdvihol tímovú prácu. Mali sme veľmi veľa šancí a to je potrebné oceniť. Je to veľmi dôležité. Zápas sa mohol skončiť výsledkom 8:2 či 8:3. Nasledujúci týždeň bude veľmi dôležitý. Vždy je potrebné vyhrávať. Čaká nás dôležitý zápas v pohári, proti súperovi, ktorý na svojom štadióne vytvára veľký tlak. Dôležité bude aj nasledujúce stretnutie."

LEVANTE UD – Paco López

"Je pravda, že ide o našu štvrtú prehru v rade, ale pozornosť musíte venovať niečomu inému. La Liga je v tejto sezóne veľmi vyrovnaná a ak prídu dve alebo tri výhry, na všetko sa bude pozerať z inej perspektívy. Pricestovali sme na ťažký štadión a proti tak náročnému súperovi sme zahrali veľmi odvážne. Až do momentu prvého inkasovaného gólu sme netrpeli, potom sa nás zmocnili pochybnosti, ktoré sme však počas prestávky zahnali. V druhom polčase sme verili do samotného konca. V prvom polčase sme nehrali dobre presing a preto sme veľa behali. Keď vidím ako mužstvo zahralo v dnešnom zápase, som optimista. Tento tím sa nikdy nevzdáva. Pred štyrmi zápasmi sa hovorilo o iných príležitostiach, ale vždy sme stáli pevne na zemi. Dnes sme mohli vybojovať aj bod. Zostávajúca časť sezóny bude veľmi náročná, ale verím vo svojich hráčov."