FC BARCELONA vs. LEVANTE UD

hodnotenie zápasu


FAOT063UYAA7ACMjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Teda! Toto teda ani náhodou nebol obyčajný futbal. To bola úplne seriózne doslova óda na radosť. Tak, ako teraz, som sa futbalom nebavil extrémne dlho. Tak, ako sa vo mne striedali emócie, sa nestriedali pri sledovaní zápasu tiež extrémne dlho. Celý čas som sa usmieval a tešil z krásnej hry. Z vynikajúceho pohybu hráčov. Z toho, akí mladíci nastúpili v našom drese a ako dominovali. Ako sme dokázali ubrániť v obrane čisté konto. Ako sme pracovali vpredu vytvárajúc si dostatok šancí na pohodlnú výhru. Bolo čistou extázou vidieť chcenie a chuť mužstva behať, napádať protivníka, vnútiť mu svoju predstavu o zápase. Vidieť technické majstrovstvo, finty a kľučky. Sledovať snahu o rýchlu výmenu lopty, o kolmú hru najviac ohrozujúcu súpera. Iste, nebol to súper rangu najvyššieho. Iste, nebol to výkon bez akejkoľvek chybičky. Ale každý fanúšik videl, že hráči chcú. Že drú. Že sa bijú s svoje miesto. Že im na tom záleží. Tribúny v niektorých momentoch až šaleli strhnuté videným na ploche. A takto, presne takto, to má byť stále. Hrať, zabávať, makať, jazdiť, behať, ruvať sa. A potom je úplne jedno, ako to dopadne.

Pretože divák, fanúšik, vidí a cíti.

Tak, ako videl a cítil v nedeľu poobede.

Bolo to skvelé, dojímavé, úžasné.

Chutilo, tešilo, uspokojilo.

Návrat mladučkej hviezdičky bol neuveriteľným zakončením vydareného predstavenia. Fati predviedol klasické VENI, VIDI, VICI. V tej najkrajšej možnej podobe. V tej nalepšej možnej emócii. Paráda. Okamžite ukázal svoje individuálne schopnosti, okamžite upútal. Gól bol tiež ukážkou dokonalého inštinktu, tej vrodenej schopnosti uhádnuť presný moment na zakončenie. Podarilo sa, happy end ako z filmu. No a čo.


Priebeh:

Isidro Diaz de Mera fúkol do píšťalky a Nemanja Radoja (Levante) je potrestaný za faul. Barcelona má šancu skórovať zo značky pokutového kopu.

6´ Memphis Depay (Barcelona) sa oprel do lopty z pokutového kopu. Presná strela k ľavej tyčke nechala brankára sa bezmocne prizerať.

14´☺ Luuk de Jong (Barcelona) prevzal v pokutovom území pas za obranu a zoči-voči brankárovi skóruje prudkou strelou k ľavej žrdi.

23´ Gerard Pique (Barcelona) sa prepracoval k centru, ktorý vymyslel Memphis Depay. Ale jeho strelecký pokus končí kúsok od pravej tyčky v zámedzí. Lopta je za bránkovou čiarou a Levante má odkop od bránky.

44´ Brilantný center doputoval až do šestnástky, z kadiaľ ho Memphis Depay (Barcelona) usmernil hlavou presne do hornej časti siete. Gólman ale ukázal, čo v ňom je a predviedol ohromujúci zákrok. Barcelona získava rohový kop.

66´ Veľkú šancu na zmenu skóre zahodil Memphis Depay (Barcelona)! V šestnástke si dokázal vytvoriť priestor a vyslal slušnú strelu do ľavého dolného rohu, ale Aitor Fernandez predviedol ohromujúci zásah a pokus zmaril.

85´ PENALTOVÝ ZÁKROK po tom čo Ansu Fati (Barcelona) padol v šestnástke po zákroku súpera. Všetci hráči okamžite bežia za rozhodcom ale ten zostal pokojný. Hra pokračuje.

90+1´☺ Ohromujúce zakončenia kúsok od šestnástky! Ansu Fati (Barcelona) sa odhodlal k prudkej a presnej prízemnej strele zároveň, ktorá sa zastavila až v strede bránky.


Zostavy:

Screenshot 2021-09-27 at 12-29-22 BAR 3-0 LEV Barcelona - Levante Zostavypng


Screenshot 2021-09-27 at 12-30-03 BAR 3-0 LEV Barcelona - Levante Zostavypng


Prehľad:

Screenshot 2021-09-27 at 12-30-50 BAR 3-0 LEV Barcelona - Levante Prehad zpasupng


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:

Screenshot 2021-09-27 at 12-28-23 BAR 3-0 LEV Barcelona - Levante tatistikypng

Vyjadrenia po zápase:

FC BARCELONA – Alfred Schreuder

Barcelona odohrala veľmi dobrý zápas z mnohých pohľadov, ale do očí udrel predovšetkým presing. Prečo to dnes vyzeralo inak ako naposledy?

"Taký je náš štýl, nielen dnes. Vidieť to bolo aj v druhom polčase zápasu proti Cádizu. Stretnutie proti Levante nám vyšlo, hráči sa predstavili vo veľmi dobrom svetle. Pozitívny vplyv na nich mala energia na štadióne. Veľmi dôležitý bol aj návrat Ansu Fatiho na trávniky."

Ako dôležité je pre vás to, že sa Fati vrátil do hry a dnes strelil aj gól?

"Všetko je vidieť na reakcii štadióna. Ansu je úžasný hráč, na ihrisku bol niekoľko minút a strelil pekný gól. Práve to potrebujeme. Ansu dnes odohral štvrťhodinku a je to len prvý krok. Musíme byť trpezliví, pretože je to mladý hráč, ktorý sa vracia po niekoľkomesačnej prestávke. Ale samozrejme, že sme šťastní, že je už s nami."

Máš pocit, že spolu s návratom Ansu Fatiho sa do Barcelony vrátila aj radosť?

"Áno, na štadióne dnes bolo od samého začiatku vidieť pozitívnu energiu. Mužstvo hralo veľmi dobre, rýchlo sa nám podarilo streliť dva góly. Fanúšikovia čakali na návrat Ansu, ale dnes sa aj iní hráči ukázali v dobrom svetle, napríklad Busquets, Gavi alebo Nico."

Myslíš si, že keď sa vrátia ostatní zranení hráči, bude Barcelona schopná bojovať o všetky tituly?

"Áno, keď budú všetci hráči zdraví a v najlepšej forme, náš káder bude veľmi silný. Musíme akceptovať to, čo sa dialo v posledných týždňoch. Hráči hrajú odvážne, podporujú ich fanúšikovia. Čakáme na návrat Jordiho Albu, Sergia Agüera a ďalších, vtedy budeme nebezpečnejší. Dnes sme videli Barcelonu, ktorú chceme sledovať každý deň."

Myslíš si, že si mladí hráči zaslúžia šancu aj v nasledujúcich zápasoch?

"Samozrejme, Ronald Koeman o tom hovoril už v uplynulom roku. Ak sú hráči dostatočne dobrí, ich vek pre nás nie je dôležitý. Na týchto hráčoch je vidieť, že sú veľmi talentovaní a môžu mužstvu pomôcť. Ak sa pozrieme na jednotlivé pozície, uvidíme, že šancu dostáva čoraz viac mladíkov. Sú budúcnosťou Barcelony a je veľmi dôležité, aby mohli v takýchto zápasoch zbierať skúsenosti."

Barcelona dnes strelila tri góly, ale rád by som poznamenal, že v posledných dvoch zápasoch ani neinkasovala. Ako hodnotíš mužstvo pred dvojicou veľmi dôležitých zápasov budúci týždeň?

"Áno, je veľmi dôležité, aby naše mužstvo hralo dobre aj v defenzíve. Tá je kľúčová, pretože vo futbale sa všetko začína od efektívnej obrany. Musíme byť disciplinovaní a koncentrovaní, tak ako naši hráči zahrali dnes. Na zápas proti Benfice sa pripravujeme týmto spôsobom."

Dostáva sa mužstvo po posledných horších týždňoch do formy?

"Dnes sme všetci spokojní s hrou mužstva a formou jednotlivých hráčov. Cítili jednotu, spoločne útočili, bránili a hrali presing. Máme pozitívne pocity, k tomu sme šťastní z návratu Ansu Fatiho a jeho gólu. Myslím si, že táto atmosféra uľahčí dosiahnutie dobrých výsledkov."FC BARCELONA – Luuk de Jong


L4cwK7z9jpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Aký to bol pre teba zápas - strelil si gól na Camp Nou pred fanúšikmi.

"Áno, toto je môj prvý gól za Barcelonu, streliť gól je vždy niečo pekné. Odohrali sme skvelý zápas ako mužstvo. Útočili sme vysokým presingom, dominovali sme, vytvorili sme si veľa šancí. Podarilo sa nám streliť rýchlo gól po penalte Memphisa. To sme chceli, dominovať nad súperom a rýchlo sa ujať vedenia. Bol to dobrý zápas aj z mojej strany."

Pomôže ti to získať sebadôveru?

"Nepochybne. Streliť gól za Barcelonu je vždy niečo výnimočné. Som spokojný, že môžem vďaka tomu získať sebadôveru. Útočníkov vždy poteší ak strelia gól, ale musíte hľadať to najlepšie pre mužstvo. Hral som pre mužstvo, útočil som presingom, tvrdo som pracoval. Nemal som ďaleko k asistencii. Musíme strieľať góly, ale najdôležitejšie je víťazstvo tímu."

Ako dôležitá je tvoja spolupráca s Destom? Hral si aj s Memphisom. Ako sa cítiš s týmito hráčmi?

"Veľmi dobre, ale dobre sa mi spolupracuje so všetkými. Hrali sme dobre a vymieňali sme si loptu. Gól padol po perfektnej prihrávke Sergiña, musel som len vystreliť. Vždy je to ľahšie, keď hovoríte tým istým jazykom, ale spolupracujem aj s inými spoluhráčmi. Nabrali sme veľké sebavedomie a chceme sa naďalej rozvíjať."

Pred vami je veľmi dôležitý zápas proti Benfike.

"Teraz sa môžeme tešiť z tohto víťazstva, ale od zajtra sa musíme sústrediť na Ligu Majstrov a Benfiku. Mali sme ťažký začiatok s Bayernom, ale čo už, teraz musíme vyhrať nad Benfikou, aby sme získali prvé body v skupinovej fáze. Musíme naskočiť do rytmu súťaže a tvrdo pracovať ako mužstvo."


FC BARCELONA – Ansu Fati

Ako sa cítiš?

Som veľmi šťastný z víťazstva a že som mohol nastúpiť pred fanúšikmi, pretože mi to v posledných mesiacoch chýbalo. Mám radosť, že tu mám na tribune svoju rodinu, ďakujem lekárom a fyzioterapeutom, že mi počas toho obdobia tak pomáhali. Čaká ma ale ďalšia práca, je potreb zbierať ďalšie minúty a vyhrávať ďalšie zápasy. Som len jedným z hráčov, takže sa pokúsim tímu pomôcť, k bude treba. ”

Čo si si predstavoval, k si sa pri postrannej čiare rozcvičoval a potom tesne pred vstupom na trávnik?

„Že si znovu môžem to, čo mám najradšej. To bolo pre mňa to najdôležiteie. Mám veľkú radosť, že tá chvíľa konečne nastala.”

Čo to pre Teba znamená, že se vrátiš po tak dlhej dobe a hneď takto štýlovo?

„Od začiatku môjho angažmánu v tomto klube som veľmi šťastný. Chcem veľmi poďakovať svojim spoluhráčom a kapitánom, že mi umožnili nosiť číslo 10, hr tu je pre mňa česť. Cítim, že nás fanúšikovia milujú. Budeme ich potrebovať, pretože sezóna bude dlhá a s ich pomocou bude všetko ľahšie. Sme Barcelona, budeme bojovať a chceme se pobiť o Ligu a aj o Ligu majstrov.”

Premýšľal si niekedy nad tým, že se vrátiš a hneď skóruješ?

„Samozrejme, že som nad tým uvažoval, ale nikdy to nie je tak jednoduché a nečakal som, že se to podarí. Som strašne šťastný z víťazstva a z troch bodov, pretože to je najdôležiteie.”

Pripravoval si si nejako oslavu svojho gólu?

„Nie, nič pripraveného som nemal. Chcel som hlavne poďakovať mojim príbuzným a doktorom, aj k teraz tu na štadióne to kvôli reštrikcm nejde. Bola to improvizácia.”


FC BARCELONA – Gerard Piqué

"Fanúšikovia Barcelony sú veľmi nároční a dnes boli na našej strane. Boli angažovaní, spokojní a šťastní. Veľmi dobre chápu situáciu v klube. Takýchto fanúšikov som už dlho nevidel."

"Mladí futbalisti majú pred sebou skvelú budúcnosť, vďaka minútam na trávniku sa budú zlepšovať."

"Musíte byť realistický. V Premier League sú mužstvá ako Chelsea, City a Livepool, ktoré majú veľkú šancu vyhrať Ligu Majstrov."

"Už v roku 2019 som povedal, že kalendár je taký, aký je. V poslednom čase som sa nesťažoval. Povedal som, že je potrebné to premyslieť a pomôcť klubom. Zápasy v pondelok ešte viac napínajú kalendár. Sme ako stroje, nemá to zmysel. V zápase proti Cádizu sme hrali v desiatich, takže sme behali ešte viac."

"Pokutový kop bol jasný a o vylúčení De Jonga nebudem hovoriť. Je to už únavné."Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar