FC Barcelona vs. Olympique Lyon


hodnotenie hráčov

 

Podarilo sa v stredu večer ukázať reálny rozdiel medzi dvomi európskymi ligami?

Pravdepodobne áno.

Barcelona porazila Lyon napriek jeho nespochybniteľnej snahe priemerným výkonom rozdielom dvoch tried. A mohla veru aj vyšším. Šancí bolo k dispozícii aj na ďalšie tri, či štyri góly.


marca comjpg

zdroj: marca.com


Buďme ale s pokorou spokojní s postupom, s nádhernými gólmi strelenými, či pripravenými geniálnym futbalistom hrajúcim tak neuveriteľne tímovo, s fantastickou atmosférou na legendárnom Camp Nou, s úžasným prečítaním súpera a so správnymi reakciami pri potrebe prestriedať zostavu od trénerského mága Valverdeho.


Vzdajme hold snaživému súperovi na čele s bojovným Fekirom a slušne hrajúcim N'dombelém. Ukázali snahu a aj trochu kvality.

Lenže na túto Barcu to bolo málo.

Krátky úsek, približne 15 minútový, nasledujúci po strelení gólu Lyon pridal v pohybe a snahe kombinovať. Lenže naši hráči si počkali evidentne podľa pokynov mierne stiahnutí za polovicou, aby následne v eufórii hrajúcich a napriek tomu v podstate neškodných protihráčov roztrhali v priebehu pár minút na márne kúsky. Jeden protiútok za druhým, tri góly a vysoké víťazstvo.

Áno, táto Barcelona je zrelá, skúsená, mentálne silná, herne schopná dominovať.

Taktické možnosti a vynikajúca lavička.

Páči sa mi.


skysports comjpg

zdroj: skysports.com

Hodnotenie hráčov:

 

Ter Stegen: 8

Výborná hra nohami a skvelé čítanie hry bolo aj vo včerajšom zápase vyslovene dominantným prvkom jeho výkonu. Strely na bránu boli len propagačné. Gól bol nechytateľný. S centrami si poradil bez problémov. Snaha o bleskové rozohrávky pri vabanku súpera v druhom polčase bola evidentne nacvičená a pripravená.

 

Roberto: 9

Vynikajúci pohyb smerom dopredu. Pozičnou hrou vygumoval ľavé krídlo súperovho tímu. Kombinácia so spoluhráčmi bola silnou stránkou a vyvážanie lopty z nebezpečných priestorov pri jeho hernej inteligencii a neuveriteľnej schopnosti odtiahnuť hru od čiary smerom do stredu doslova lahôdkovým predstavením.

 

Lenglet: 9

Skoro dokonalý výkon. Trochu viac odvahy v útočnej fáze počas štandardiek sa určite žiadalo, ale nepoznám taktické pokyny a už vôbec nie nacvičované a nacvičené signály. Pri súperovom góle bol celkom jednoznačne faulovaný. Okrem tohto momentu nesmierne pokojný a kvalitou podložený výkon. Hral celý čas vo výbornej forme a súpera v spolupráci s kolegami nepustil do ničoho.

 

Piqué: 10

Kráľ obrany a momentálne asi najlepší stopér na svete. Nepriechodný, nafaulujúci a presne rozohrávajúci hráč včera predviedol najlepší výkon v tejto sezóne. A asi sa zhodneme viacerí, že by sa uplatnil aj ako hrotový útočník. Práve táto osoba bola včera našim najlepším hráčom.


eveningstandard comjpg

zdroj: eveningstandard.com

 

Alba: 8

Výborný smerom dozadu, jeho rýchlosť bola absolútnou brzdou akejkoľvek snahy súpera o prečíslenia a protiútoky. Sústredil sa, zrejme v rámci taktických predzápasových pokynov, hlavne na defenzívnu prácu. V tej bol stopercentný. Smerom dopredu to od neho zvykne byť oveľa odvážnejšie a jeho nábehy spôsobujú častejšie zmätok v obranách protivníkov. Aj tentokrát sa ich niekoľko objavilo, ale úplne dokonalé to teda nebolo.

 

Semedo: -

Krátka taktická epizóda, nehodnotím.

 

Arthur: 10

Absolútne špičkový výkon hodný jeho predchodcu na tejto pozícii. Aj včera zahral na rovnakej úrovni, ako legendárny Xavi. Úžasné krytie lopty s častým menením smeru a pozícií. Kombinácie so spoluhráčmi a ponuková činnosť vynikajúca. Zatiaľ vydržal opäť len 65-70 minút a tréner ho veľmi správne vymenil. Ako prevencia pred preťažením. Hráč je ale vynikajúcim prísľubom na veľmi dlhé obdobie a včera to určite s prehľadom potvrdil.

 

Busquets: 8

Začal v obrovskej pohode a s neuveriteľnou energiou zastavoval súpera ihneď po našej strate lopty. Jeho tvrdou a presnou prácou sme získali okamžite po otvorení hry prevahu prinášajúcu nám pomerne veľa šancí. Dve sa podarilo premeniť v pokojný náskok a to znamenalo aj mierny ústup hráča z vysoko nastavenej úrovne. Potom sa už totižto objavili aj drobné chyby a nedorozumenia. Po súperovom miernom nadýchnutí sa po strelenom góle sa začal prejavovať aj rýchlostný deficit. Ale celkovo podarený výkon platného člena zostavy.

 

Rakitič: 9

Chyby nášho kapitána a najlepšieho hráča planéty pri občasných stratách lopty by nás boleli oveľa viac bez prítomnosti tohto úžasného strednopoliara. Včera ukázal v plnej kráse svoje defenzívne schopnosti pri získavaní lopty počas presingu v tvrdých súbojoch typu FACE TO FACE kombinované s nenormálnou schopnosťou pomocou obrovského akčného rádiusu zabezpečiť priestor práve za Messim. Čierna robota a tvrdá práca. Vynikajúci. Nesmierne cenný.

 

 Vidal: 9

Buldozér vybehol na trávnik presne v správny moment. Obehal stred ihriska, zbúral niekoľko súperov v tvrdých súbojoch a odobral im akýkoľvek zvyšok síl potrebných na prípadné nadýchnutie sa k nejakému náporu. Energia, s akou vybehol na plochu a s akou sa pustil do upratovania bola pôsobivá. Presne na takúto činnosť sa tento hráč narodil.

 

Coutinho: 7

Už to bol oveľa lepší prejav, ako v posledných zápasoch. Smerovanie kvality jeho výkonov má ten správny azimut. Zlepšuje sa síce len postupne, ale zato v ten pravý moment sezóny. Veľa behal, ponúkal sa do nábehov a dostával prihrávky za obranu. Jasné, niekoľko vecí mu aj nevyšlo. Ale nebolo to také mizerné. Som spokojný s jeho napredovaním a myslím si, že práve on bude totálnym ťahúňom mužstva v rozhodujúcich chvíľach sezóny.

 

Dembélé: 7

Veľa toho neodohral. Ale predviedol úžasnú efektivitu. Jedna šanca a okamžite gól. Do otvorených obrán súperov prinútených hrať vabank je výborným typom.

 

Suárez: 10

V 36-tej minúte som si povedal, že má odrobené a môže ísť na lavičku odpočívať a že mu dám desiatku. To bol výkon ešte stále absolútne svetového útočníka. Povláčil po ihrisku niekoľko súperov. Protismerné kľučky fantastické. Výborný pohyb kombinovaný s obrovskou bojovnosťou priniesol úplne jednoznačný pokutový kop a jeho uvoľnenie a následná prihrávka spoluhráčovi do prázdnej brány bola excelentná. Mám pocit, že trochu schudol a že sa mu vracia jeho inštinkt zabijaka. Včera bol perfektný.

 

Messi: 10

Dlho som rozmýšľal, či desať. Nie preto, že strelil dva krásne góly. Nie preto, že na dva prihral spoluhráčom. Nie preto, že sa vrátil viackrát do obrany a zoberúc loptu zmätenému súperovi okamžite založil protiútok. Nie preto, že bol v podstate celý zápas ťahúňom protiútokov. Nie preto, že sa dostal do ďalších gólových šancí. Nie preto, že svojim pohybom nútil súpera zdvojovať, či dokonca strojovať ho vytvárajúc tým priestor ďalším spoluhráčom. Ale preto, že ma to už nebaví. Stále desať? Stále absolútne TOP? Kde sú jeho hranice? Lebo včera nepredviedol úplne sto percent. Napriek všetkému vyššie napísanému boli v jeho výkone rezervy. Je to normálne? Po takom neuveriteľnom výkone hľadať ešte rezervy? Je to tak.

LEBO MESSI!!!


france 24 comjpg

zdroj: france24.com

 

Valverde: 10

Tréner, klobúk dole. Nič viac a nič menej. Valverde znovu dokázal absolútny cit pre zostavu a pre následné striedania. Chce ho ešte niekto odvolať?


msm comjpeg

zdroj: msm.com

 

Priemerná známka tímu: 8,9

FCB TOP LINE: celý tím

FCB légia skazy: nikto

Hodnotenie zápasu: 9

Pozerateľný zápas s výborným výkonom nášho tímu. Mierna komplikácia po góle súpera dodala trochu korenia a drobný nádych drámy. Páčila sa atmosféra na štadióne. Od TV som odchádzal s úsmevom a to je asi najdôležitejšie.

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?


Peter Maďar

megabarca.sk