FC Barcelona vs. Osasuna Pamplona

youtubejpg

zdroj: youtube.com

Druhý zápas za sebou so slušným prídelom súperovi a s čistým kontom na našej strane. Potešilo. Dokonca aj herne to bolo opäť slušné a zábavné, mám pocit konzistencie kvalitného prejavu napriek strate na pôde atlétov. Hrali sme dobrý zápas a získali tri body. Skóre utešene narastá a my sa štveráme tabuľkou smerom hore na poschodia, kam patríme. Máme ešte k dobru jednu dohrávku a do konca roka niekoľko papierovo ľahších zápasov. Ak niekto nad nami zaváha, a zaváha určite, môžeme úplne pokojne tráviť Vianoce a Nový rok na pozíciách umožňujúcich zapojiť sa aktívne v súboji o titul.

Zápas s Osasunou zastihol náš tím vo výbornom rozpoložení. Každý jeden zo štyroch ofenzívnych hráčov strelil gól. Pritom ten od Griezmanna bol lahôdkou málokedy vídanou. Tento hráč odohral asi najkompletnejšie stretnutie v našom drese a celkovo potvrdil rastúcu formu a zvyšujúci sa podiel na hre. Páčil sa určite Messi, herne a aj gestom po góle, keď vzdal hold zosnulej legende futbalu. Výborným rozhodnutím trénera bolo určite zaradenie Braithwaitea na hrot útoku. Neortodoxný, netechnický, tvrdý bojovník rozbíjal obranu súpera a tvrdou prácou otváral priestor pre kolegov. Strelil gól typický pre takýto vďačný typ útočníkov, dorážka kolenom pri dôslednom sledovaní lopty. Všade dá nohu a všade dá hlavu. V takýchto súbojoch, proti ľahším súperom, je to vhodná a správna voľba. Zaujímavý bol prejav Desta, svoju úlohu naplnil do bodky. Slabšie to bolo v podaní Pedriho hrajúceho premiérovo na netypickej pozícii DM. Nesadlo mu to, ale nič sa nedeje. Nuž a sklamaním bolo naskočenie (či nenaskočenie) Busquetsa vracajúceho sa po krátkej pauze spôsobenej zranením. Nestíhal, kazil.

Celkove ale zopakujem spokojnosť s výkonom mužstva, s prejavom, s efektivitou, s nasadením.

Je na čom stavať. Hra bavila a baví. Teším sa z toho.

Tešíš sa z toho aj Ty? Alebo to vidíš inak?

outlookindiajpg
zdroj: outlookindia.com

Priebeh zápasu:

10´ Messiho prihrávku využil Griezmann, obišiel gólmana ale už bol z uhla, tak ešte prihrával pod seba voľnému Coutinhovi. Jeho strelu na bránkovej čiare zneškodnil jeden z obrancov hostí!

16´ Herrera musel vyrážať nepríjemný ďalekonosný pokus Griezmanna!

16´ Griezmann znovu nebezpečné pálil! O kúsok minul vzdialenejšiu žrď.

23´ Griezmann sa po tečovanom lobe od Coutinha zjavil osamotený pred Herrerom, s prekvapivým pokusom o zakončenie medzi nohy ale neuspel!

30´ Barcelona dala gól! Po Albovej prihrávke na päťku neuspel Coutinho, sieť napokon v skrumáži rozvlnil na druhý pokus kolenom MARTIN BRAITHWAITE.

42´ Barcelona dala gól! ANTOINE GRIEZMANN si počkal na hlavičku odvracajúceho Moncayolu a fantastickým volejom skóroval! Herrera cez hradbu tiel takmer nič nevidel. 2:0 pre Barcelonu.

57´ Barcelona dala gól! Braithwaite nedokázal z rýchleho protiútoku včas zakončiť, bol odzbrojený Roncagliom, pripravený Griezmann si ale našiel opustenú loptu a do stopercentnej pozície ju poslal skórujúcemu PHILIPPOVI COUTINHOVI!

68´ Po nevydarenej rozohrávke Barcelony a chytrej prihrávke Budimira pálil z veľmi výhodnej pozície Torres, opečiatkoval však iba brvno ter Stegenovej brány! Na druhý pokus poslal loptu do náručia nemeckého gólmana!

70´ Skórovať sa podarilo aj pred chvíľou Dembélému, potom čo pre neho pripravil pozíciu Trincao. Lenže Trincao sa nachádzal v ofsajdovom postavení, takže gól neplatí.

73´ Barcelona dala gól! Z hranice šestnástky sa nechytateľnou strelou prezentoval LIONEL MESSI. Domáci vedú už 4:0!

74´ Žltú kartu dostáva Lionel Messi (FC Barcelona).

78´ Tvárou v tvár ter Stegenovi sa ocitol Gallego, jeho prízemnú strelu z uhla brankár vykopol nohou!

90´ Na 5:0 mohol upraviť Trincao, ľavačkou ale minul protiľahlú žrď.

90+2´ Herrera s vypätím všetkých síl zneškodnil strelecký pokus Messiho z priameho kopu.

zdroj: en24world.com

"V tomto zápase sme mali dobré aj zlé momenty. Osasuna mala v prvých minútach druhého polčasu svoje šance, zaslúžila si jeden gól. Je to otázka koncentrácie a zníženia rytmu. Nemôže sa to diať. Chceli sme hrať predovšetkým na polovici súpera, takže sme potrebovali ofenzívnych hráčov a deviatku, ktorá bude typickejšia, než Messi či Griezmann. Mali sme dobrý rytmus, skóre sme otvorili dosť neskoro, pretože príležitosti sme mali už skôr. Situácia je stále veľmi ťažká, strácame body a do konca tohto roka odohráme ešte 6 zápasov. Nemôžeme robiť chyby. Včera sme vedeli, že keď mužstvo hrá zle, môže mať problémy s výhrami. V súčasnosti je silné Atlético, vyhráva, ale sezóna je veľmi dlhá."

OSASUNA PAMPLONAJagoba Arrasate

uninfutbolerajpg

zdroj: uniónfutbolera.com

"Myslím si, že dnes sme nehrali presvedčivo. Naša obrana bola miestami slabá, čo v kombinácii s talentom Barcelony v strede poľa zapríčinilo, že súper sa ľahko dostával pred našu bránku. V ofenzíve sme mali dosť príležitostí na to, aby sme strelili nejaký gól, ale vo všeobecnosti sme nesúperili tak, ako sme chceli. Zradilo nás mnoho vecí. Je pravda, že kalendár je náročný, získali sme 1 z 12 bodov a nie som spokojný. Musíme pozerať dopredu, získať späť hráčov, ktorí nie sú dostupní a ukázať našu najlepšiu verziu. Do Vianoc nás čakajú dôležité zápasy so súpermi, ktorí s nami môžu bojovať o pozície, takže sa musíme snažiť."

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com