FC Barcelona vs. Paris Saint-Germain

EuYR59KWYAIE-Nyjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Veľmi zaujímavý prejav hráčov, málo vídaný pokoj na lopte. Rýchla cirkulácia lopty v stredovom priestore s následnou kolmou prihrávkou ma hráča v pohybe smerom k súperovej bráne. Vysoká individuálna kvalita ofenzívnych šíkov. Ľahkosť pri zakončení a neskutočná schopnosť obísť brániaceho súpera v súboji jeden-jeden. To som videl od nášho súpera.

A čo som videl v tomto stretnutí od nás? Málo. Pomalá hra, statická a nepresná. Záloha produkovala príliš mnoho nepresností a útok jej vôbec nepomohol. V obrannej činnosti sme boli nedôrazní a viackrát sme zaváhali v práci s priestorom. Mohli sme inkasovať aj viac. Nie o veľa, ale ešte dva-tri góly určite.

Smerom dopredu sme ponúkli len niekoľko brejkov. Možno pokutový kop po ruke sa pískať mohol, rovnako sa ale určite mohol pískať aj proti nám po tom, ako Griezmann (nechtiac) pristúpil nohu hrdinovi hostí Mbappé.

Naši Francúzi zostali v tieni tých súperových Francúzov. Prepadli sme na všetkých frontoch, nevyrovnali sme sa protivníkovi vôbec v ničom.

Facka, realita, súčasnosť.

Porovnanie najväčších hviezd oboch tímov?

MESSI vs. MBAPPÉ?

Náš kapitán prehral KO...

sportsillustratedjpg

zdroj: sportsillustrated.com

Nedarilo sa nikomu v našom drese a je otázkou, čím to bolo spôsobené. Strachom? Únavou? Alebo jednoducho privysokou kvalitou súpera?

A ako hovoria mnohí fanúškovia:

„A to ešte nehral Neymar!“

Liga Majstrov je teda pasé. Domáci pohár Copa del Rey je veľmi ďaleko a pri našej neschopnosti odohrať zápas s akýmkoľvek súperom bez inkasovaného gólu si postup do finále predstaviť nedokážem. Nuž, ostáva nám veru len La Liga. Aspoň tam sa musíme poruvať o čo najlepší výsledok. Dokončiť generačnú výmenu a postupne sa opäť prepracovať späť na vrchol. Dokážeme to? Dokážeme!

Priebeh zápasu:

14´ Griezmann dostal dobrú prihrávku za obrancu na ľavú stranu šestnástky, zoči-voči brankárovi PSG ale neuspel. Gólman Navas jeho zakončenie vyrazil.

18´ Pekná kombinácia hostí skončila prihrávkou na ľavú stranu pokutového územia Barcelony na Icardiho, ktorého ale lopta nesadla a jeho slabú strelu okolo vybiehajúceho brankára ter Stegena odkopol vracajúci sa Pedri na rohový kop.

20´ Prvú žltú kartu dostáva za držanie rozbehnutého Pedriho Idrissa Gueye (Paríž Saint-Germain). Priamy kop pre Barcelonu.

26´ De Jong pri nábehu za nákopom do šestnástky spadol v súboji s Kurzawom, ktorý Holanďana zasiahol zozadu do nohy. Hlavný rozhodca ukázal na penaltový bod a loptu už sú zobral Lionel Messi, penaltu ale ešte musí potvrdiť VAR.

27´ Barcelona dala gól! Domáci otvárajú skóre! LIONEL MESSI vystrelil z penaltového bodu do pravého horného rohu brány PSG. Aj keď gólman hostí Navas vystihol stranu, tak na takto umiestnenú strelu nemal šancu dosiahnuť.

29´ Messi sa prekľučkoval do šestnástky PSG a posunul loptu na os ihriska na voľného Dembèlého, ktorý však z výbornej streleckej pozície vystrelil úplne nezmyselne z prvej a slabo. Gólman PSG Navas s týmto pokusom nemal žiadny problém.

32´ Paríž dal gól! Je vyrovnané! Kurzawa si nabehol na ľavé krídlo na výborný pas zo stredu poľa a z prvej posunul loptu na hranicu šestnástky na Verrattiho. Ten ju hneď prihral do šestnástky na KYLIANA MBAPPÉHO, ktorý si ju posunul doľava okolo Lengleta a zblízka strelou k tyči nedal šancu brankárovi Barcelony ter Stegenovi.

35´ Mbappé našiel prihrávkou z ľavého krídla v šestnástke rozbehnutého Kurzawu, ktorý vystrelil zľava cez obrancu a jeho strelu po zemi k vzdialenejšej tyči musel brankár ter Stegen vyraziť končekmi prstov na rohový kop.

37´ Dembèlé vysunul prihrávkou na ľavú stranu útočnej polovice Barcelony do úniku Griezmanna, ktorý svoj šprint skončil až v šestnástke PSG. Jeho strela po zemi skončila tesne mimo ľavej tyče Navasovej brány.

38´ Kean si spracoval na hranici šestnástky prihrávku z pravého krídla a pohotovo z otočky vystrelil po zemi k ľavej tyči. Ter Stegen opäť výborne zasiahol a loptu vyrazil.

45´ Na center od rohovej zástavky si na prednej tyči výborne nabehol Icardi, ktorý prudkou hlavičkou nasmeroval loptu tesne mimo domácej brány.

47´ Mbappé si naviedol pred šestnástkou Barcelony loptu na pravačku a technickou strelou zakrútil loptu tesne mimo ľavej tyče ter Stegenovej brány.

50´ Mbappé našiel Icardiho na hranici šestnástky a Icardi ešte pätičkou posunul loptu na pravú stanu šestnástky našiel Keana. Jeho tečovanú strelu vyrazil ďalším výborným zákrokok gólman ter Stegen.

65´ Paríž dal gól! Hostia sa dostávajú do vedenia! Paredes vysunul krásnym pasom na pravé krídlo za obranu Barcelony Florenziho, ktorého center pred bránu ter Stegena ešte zrazil vracajúci sa Piqué. Lopta sa však odrazila priamo pred KYLIANA MBAPPÉHO, ktorý ju nekompromisne poslal do odkrytej brány domáceho tímu.

68´ Mbappé začína meniť zápas na svoju exhibíciu! Mbappé dostal ďalšiu výbornú prihrávku zo stredu poľa a až veľmi jednoducho sa dostal cez Desta priamo pred brankára ter Stegena. Ten výborným zákrokom zlikvidoval Mbappého gólovú príležitosť.

70´ Paríž dal gól! Hostia odskakujú už do dvojgólového náskoku! Paredes zakrútil loptu z priameho kopu na zadnú tyč, kde zostal úplne nepochopiteľne neobsadený MOISE KEAN a hlavičkou od zeme poslal loptu k bližšej tyči ter Stegenovej brány. Domáci gólman si na loptu siahol, už ju ale vyraziť nedokázal.

82´ Navas veľmi dlho váhal s rozohrávkou a takmer sa mu to vypomstilo. Svojím odkopom trafil napádajúceho Griezmanna, od ktorého sa lopta odrazila tesne mimo brány.

85´ Paríž dal gól! Mbappé završuje svoj hetrik! Parížania sa po zisku lopty dostali do prečíslenia 3 proti 2, na konci ktorého na hranici šestnástky posunul Draxler loptu na ľavú stranu na KYLIANA MBAPPÉHO, ktorý ju krásnou technickou strelou z prvej zakrútil do ľavého horného rohu ter Stegenovej brány.

zdroj: fcbarcelonanoticias.com

"No, na základe dnešného zápasu, najmä druhého polčasu, je hovoriť o postupe ťažké. Je potrebné priznať, že PSG bol lepší, ukázal sa v druhom polčase, má kompletnejšie mužstvo ako my. Musíme to akceptovať, ísť po tej istej ceste a zlepšovať sa. Takéto veci sa nám môžu prihodiť, pretože sme hrali so skvelým mužstvom, ktoré je pred nami vďaka fyzickej sile, skúsenostiam a ďalším veciam. Boli lepší a veľmi efektívni, predovšetkým Mbappé. Prvý polčas bol vyrovnanejší. Za stavu 1:0 sme mali veľkú šancu s Dembélém. V druhom polčase sme však čelili problémom v defenzíve a súper ukázal, že bol od nás lepší z pohľadu hry s loptou a predovšetkým na fyzickej úrovni. Je potrebné odohrať ešte jeden zápas, ale za stavu 1:4 je to zvyčajne ťažké. Mohol by som klamať, ale po domácej prehre 1:4 sú šance veľmi malé. Dnešný zápas ukázal, že nám chýbajú isté veci, aby sme sa dostali na lepšiu úroveň, predovšetkým na úroveň Ligy Majstrov."

PARIS SAINT-GERMAIN – Mauricio Pochettino

fcbarcelonanoticias 2jpeg

"Zaslúžili sme si vyhrať, dnes sme podali dobrý výkon. Je však potrebné pamätať na to, že ide o dvojzápas, ale sme spokojní, pretože tento výsledok nám dodá sebadôveru do ďalších zápasov a odvety v Paríži. Zostáva 90 minút, v priebehu ktorých musíme hrať s rovnakou intenzitou a koncentráciou. Je to len jeden zápas, nič viac. Máme úplný rešpekt voči histórii Barcelony a niektorým hráčom, ktorí sú veľkými majstrami. V futbale sa takéto veci stávajú, niekedy vo váš prospech, niekedy nie. Barcelona je úžasné mužstvo a k dvojzápasu pristúpila v skvelej forme. Niekedy je to otázka efektivity, šťastia. Musíme sa mierniť, dvojzápas je otvorený a zostáva ešte jeden zápas. Všetko sa rozhodne v Paríži a do zápasu musíme nastúpiť s rovnakou mentalitou. O 3 týždne budeme môcť ukázať, že si zaslúžime postu do ďalšej fázy. Teraz budeme myslieť na Monako, ale pri dnešnej koncentrácii môžeme naďalej rozvíjať túto úroveň. Dokonalosť neexistuje, zlepšujeme sa a musíme pracovať na mnohých veciach, ale som veľmi spokojný a hrdý. Všetci súhlasíme, že musíme myslieť iba na nasledujúci zápas. Je jasné, že Mbapé je skvelým hráčom, dnes to dokázal svojim hetrikom a predovšetkým nasadením v defenzíve. Špičkoví hráči vyznačujú cestu a jeho tri góly pritiahli pozornosť médií. O tom sme nemali žiadne pochybnosti a sme s ním spokojní. Sebadôvera musí byť vždy absolútna a on sa cítil pokojne. Včera na tréningu sa ma opýtal, koľkokrát som vyhral na Camp Nou. Odpovedal som mu, že raz a on odpovedal: tak zajtra vyhráš druhýkrát. Preto je špičkovým hráčom a teraz mi to pripomenul."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com