FC Barcelona – Rayo Vallecano

hodnotenie hráčov


ter Stegen: 8

Zachytal si celkom dostatočne a prakticky všetko boli reálne šance na skórovanie. Bol sústredený a poradil si. Snažil sa o rýchlu rozohrávku aj so stopérmi a niekoľkokrát aj cez stredovú líniu.

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Alba: 5

Pred ofenzívnym obrancom operoval Dembélé a úplne mu tým zatvoril priestor na typické nábehy. Hráč po pár pokusoch pôsobil apaticky a mentálne ako keby nebol v zápase. Dozadu sa vracal poctivo, ale aj tak za sebou nechával príliš veľké medzery, ktoré spoluhráči vypĺňali len zriedkavo. Slabý výkon od veterána.


Araújo: 5

Prioritne je to stopér a hoci vie zahrať celkom slušne aj na pravej strane obrany, teraz to tak nebolo. Chaotická spolupráca – nespolupráca s krídelníkmi, nula centrov. Aj Smerom dozadu to bolo s chybami pri pozičnej hre, viackrát sa súper dokázal presadiť práve cez jeho priestor.

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Christensen: 7

Kľúčový zákrok pri super veľkej šanci súpera, keď na absolútne poslednú chvíľu špičkou kopačky dokázal odkopnú loptu. Inak pozične celkom slušne, rozohrávka pokojná. V našej obrane podľa mňa najlepší hráč.


García: 5

Bez zbytočných faulov, so snahou o vynášanie lopty, pokusy o prihrávku cez dve línie. Ale aj veľké pozičné chyby, neskorá reakcia na pohyb protihráčov. Slabší výkon, príliš veľa dier okolo stopéra.


Gavi: 4

Neskoro a prekvapujúco nedôrazne v súbojoch. Kde sa podela hráčova dotieravosť a zdravá agresivita? Nedokázal sa prepracovať k lopte a ak aj áno, nič konštruktívne s ňou nedokázal urobiť. Slabý výkon, nepodarený zápas.


Pedri: 8

Jeden z mála svetlých zjavov v našom drese. Pohyblivý, s dobrým a správnym vedením lopty. Pokusy o streľbu. Snaha o rýchlu kombináciu, ale bez úspechu, spoluhráči príliš nepomáhali.

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Busquets: 6

Bolo ho vidieť, bolo ho cítiť. Napriek tomu to nebolo také vyvážené, ako zvyčajne. Hra bola pre jeho štýl nevhodná, príliš chaotická, príliš často prerušovaná. Nedokázal určovať tempo zápasu, lebo nebol na rozbeh čas. A ak sa plynulosť na chvíľu zlepšila, súper okamžite prerušil hru. Veľmi priemerné.


Lewa: 7

Ruval sa. Dokázal sa dostať k zakončeniam a dva-tri krát nechýbalo veľa. Pravdepodobne sa mal po zápasníckom chvate na neho pískať pokutový kop, ale čo už, sme v Španielsku. Trochu viac šťastia a pokoja a bude to lepšie. Teraz trochu nervózne.

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Raphinha: 6

Snaha celkom určite bola na zodpovedajúcej úrovni. Ale pravdepodobne nervozita z prvého ostrého stretnutia hráčovi mierne zviazala nohy a hlavu. Nesprávne riešenia, prekvapujúco zbrklé pokusy o zakončenie. Z môjho pohľadu nesprávne mentálne nastavený, nesústredený. Ako keby ho rozptyľovalo všetko okolo neho.


Dembélé: 6

Platí to isté, ako u kolegu na opačnej strane. Bez myšlienky, chaotické, nepresné, nesústredené.striedajúci hráči


Auba: 6

Nový účes. Do hry sa príliš nedostal, napriek tomu mohol zápas ako pravý žolík rozhodnúť. Výborná šanca, výborné zakončenie. Len so šťastím obranca zabránil ceste lopty do siete.


De Jong: 8

Výborné vedenie lopty. Presne načasovaný príchod do súboja. Rýchly prechod kolmo ku bráne cez dve línie. Prečo takto nehráva vždy? Určite bol oživením statickej hry, priniesol energiu a rýchlosť. Len škoda, že nestrhol aj spoluhráčov.


Fati: 6

Čakal som, že práve on by mohol rozhodnúť. Je to strelec, ktorý dá gól aj z pološance. Len sa do nej musí dostať. Teraz sa veru nedostal a tak jeho výkon hodnotím ako veľmi priemerný. Nezmenil dianie na ploche tak, ako zrejme podľa očakávaní zmeniť mal.


Roberto: 5

Hral? Nehral? Zmenu nepriniesol. Možno viac pokoja, to je všetko. Hra nemala tempo a hráč sa do nej prakticky nedostal.


Kessie: 6

Sila a agresivita v podstate v poriadku. Pohybovo určite nadaný. Trochu problém s prácou s priestorom, občas hral celkom mimo svojej pozície. Zakončil jednu z mála akcií gólovo, ale z jasného ofsajdu.


zdroj: twitter-fcbarcelona.com

tréner


Xavi: 6

Z môjho pohľadu nemal na začiatok stavať hneď hráčov dostatočne neznalých špecifiká hrania na Camp Nou. Všetci novici v našej zostave pôsobili nervózne a premotivovane. Podľa mňa mali začať starí harcovníci, aspoň teda z pohľadu dĺžky pôsobenia v našom drese. A postupne sa do hry mali dostávať aj nováčikovia.Priemerná známka: 6,12


FC BARCELONA TOP: Pedri + de Jong + ter Stegen

FC BARCELONA TROP: Gavi


Peter Maďar

megabarca.sk