FC Barcelona vs. Rayo Vallecano

hodnotenie hráčov

 

Ďalší zápas, ďalšie víťazstvo, dalšie tri body a zase o kus bližšie k vytúženému titulu v La Lige.

Zápas proti slabému súperovi z úplného dna tabuľky sa niesol celkom určite v očakávaní stredajšej odvety tohto sezónnej edície Ligy Majstrov proti Lyonu.

Hráči nášho klubu mali doslova výnimočne úplne voľný týždeň a tak dostatočne zregenerujúc mohli v pohode nastúpiť na tento, s prihliadnutím na súpera a okolnosti, lepší tréning a akési rozohranie sa, či rozohranie sa do zápasového rytmu.

A tak to veru aj vyzeralo.


marca comjpg

zdroj: marca.com


Existuje taký výraz: VYHRAŤ V SUCHOM TRIČKU.

Ak to bolo cieľom zápasu, a ja si myslím, že určite áno, potom to skončilo úplne perfektne. Súper síce skúsil niečo urobiť a podarilo sa mu po zjavnom podcenení situácie zo strany našej obrany premeniť svoju jedinú šancu, ale pomýšľať na čokoľvek iné okrem prehry pri momentálnej obrovskej sile Barcelony určite nemohol.

Pretože po fantasticky zvládnutej sérii zápasov proti extrémne náročným protivníkom na ich pôde je Barca mentálne vysoko, s obrovskou vierou vo vlastnú kvalitu a vlastné sily.


mini_2019-03-09-BARCELONA-RAYO-VALLECANO-07JPG

zdroj: fcbarcelona.com


Z hráčov a z celého tímu sa to jednoducho šíri a súper po dávke barcelonského sebavedomia pochopí nutnosť svojej porážky.

FC Barcelona aj v totálne šetriacom móde hrajúc odhadom na 40% svojich možností totálne dominovala a strelila gól vtedy, keď sama chcela. Tretí gól bol mimochodom úplne úžasný. Valverde znovu presne ukázal, ako sa robí veľké trénerstvo. Nechal hráčov potrebných proti Lyonu trochu pobehať a rozohrať sa (Arthur, Rakitič, Busquets) a hráčov schopných pošetriť sily svojim štýlom hry (Messi, Suárez, Piqué) nechal hrať celý zápas.

Takže mužstvo je rozohrané, oddýchnuté a motivované, v dobrom psychickom rozpoložení a s výborne nastavenou efektivitou.

Lyon, teš sa... 


fc barcelona comjpg

zdroj: fcbarcelona.com

 

Ako sa darilo našim hviezdam:

 

Ter Stegen: 7

Brankár včera zo svojho umenia nemohol ukázať nič. Dostal gól po určite gólovej strele, lenže potom sa k nemu dostal už len jeden center tesne pred koncom zápasu. Rozohrávka takisto nebola tentokrát potrebná, hra sa odohrávala počas drvivej väčšiny času príliš ďaleko od našej brány. Desať minútové pasáže bez dotyku s loptou boli pre Ter Stegena častým údelom.

 

Semedo: 7

Výborným pohybom po čiare smerom dopredu sa dostával po primeranej prihrávke pravidelne až za obrannú líniu súpera. V druhom polčase táto jeho schopnosť po príchode Dembélého ešte viac vynikla. Penalta bola absolútne jasná, kolenom zastavený protipohyb bol jednoznačným faulom. Potvrdil VAR a svojou reakciou potvrdil aj hráč súpera. Dozadu nemusel veľa zo svojich schopností predviesť, aj keď pred inkasovaným gólom zaváhal spolu s Piquém práve on.

 

Umtiti: 6

Hlavičkové súboje povyhrával, séria rohových kopov od súpera nepriniesla absolútne žiadne nebezpečenstvo. Našu hru rozvíjal jeho stopérsky kolega a tak sa po zranení vracajúci hráč skoro vôbec do hry nedostával. Nebol potrebný žiadny super výkon, protivník neškodil.


Piqué: 7

V pohodovom tempe sa venoval hre ďaleko od vlastného pokutového územia. Mám pocit, že sa po jeho zákroku mala pískať penalta pre súpera. Alebo sa mýlim? Chybu pri inkasovanom góle napravil premenením zjavne nacvičeného signálu po Messiho centri. Slušný výkon, ušetrené sily.

 

Alba: 6

Hral? Nehral? Namôjdušu ani neviem. Viem, že na ihrisku sa nachádzal, videl som aj návraty smerom dozadu, aj nábehy za obranu smerom dopredu. Ale takisto šetril sily a včera ich musel ušetriť strašne veľa. Počkajte na tú stredajšiu explóziu. Body som mu strhol za zbytočnú gestikuláciu a nepochopiteľnú nervozitu a podráždenosť.

 

Arthur: 8

Výborné krytie lopty a fantastickú schopnosť správnej pozičnej hry predviedol mladý strednopoliar v prvom polčase. Dostal sa do príjemného rytmu v podstate jasného zápasu a dobre sa pripravil na stredu. Predpokladám jeho zaradenie do základnej zostavy. Má perfektnú formu a ukázal ju aj včera.  

 Melito-696x464jpg

zdroj: 90min.com


Busquets: 7

Získané lopty jedna za druhou. Zastavoval súpera už tesne pre deliacou čiarou a nedovolil mu rozvinúť žiadny nebezpečný protiútok. Smerom dopredu klasická rozohrávka, niekedy na dva, niekedy hneď na prvý dotyk. Zmena smeru súperom očakávanej prihrávky je týmto hráčom často používaná a spôsobuje mierny chaos u súpera. Aj rýchlosť hry včera vyhovovala.

 

Vidal: 9

Zrejme náš najlepší hráč. Dostal sa do dvanástich súbojov a dvanásť ich aj vyhral. S prehľadom a v spolupráci s Busquetsom zatvorili priestor a v pokoji zbierali loptu za loptou. Aj dopredu sa snažil nabiehať a rýchlymi kombináciami narúšať trojradovú obranu protivníka. Vo veľmi dobrej forme hrajúci Čiľan si zaslúži pochvalu a obdiv.

 

Coutinho: 5

Nebolo to ono. Nebolo to ono. Nebolo to ono. Stále mužstvo ťahá niekto iný. Stále to nie je talentovaný hráč z Brazílie. A tak neostáva nič iné, ako počkať na jeho moment. Lebo ten určite príde. Vtedy, keď to nikto nebude čakať. Rozhodne nejaké veľké finále, uvidíte.

 

Rakitič: 9

Vysoká známka napriek pomerne krátkemu pobytu na ihrisku. Akcia pred gólom Suáreza bola návratom do krásnych časov nebrániteľnej TIKI-TAKA. Krásna séria narážačiek na jeden dotyk so zakončením do prázdnej brány. Nádhera.

Preväzovanie a neskutočné zrýchlenie hry pri črtajúcich sa protiútokoch:

RAKITIČ. 


90min comjpg

zdroj: 90min.com

 

Dembélé: 7

Bez zakončenia. Bez predvedenia povestnej rýchlosti. Súper zatiahnutý pred svoje pokutové územie v extrémne obrannom postavení je ale ťažko prekonateľný týmito atribútmi zdobiacimi hru mladučkého Francúza. Ale kombinácie s Semedom pomáhali vytvárať tlak na pravej strane útoku a spolupráca týchto dvoch hráčov je v niektorých prípadoch vyslovene vhodná. A bola taká aj včera.

 

Malcom: -

Len kozmetická zmena. K lopte sa snáď ani nedostal.

 

Suárez: 7

Odbojovaný zápas zo strany uruguajskej deviatky bol tým lepším z doteraz predvedených výkonov. Dokázal si loptu spracovať, presadil sa niekoľkokrát aj v súboji jeden na jeden. Krásny gól. Mám taký pocit, že jeho forma včera znovu o niečo vyrástla.


marca com ijpg

zdroj: marca.com

 

Messi: 7

Trochu si pobehal, trochu ponahrával, trochu pokombinoval. Vyskúšal si priamy kop, vyskúšal si penaltu. Dres môže v pohode použiť aj nabudúce. A napriek tomu strelil víťazný gól a pripravil asistenciou gól pre Piquého.

Messi je aj v takto nízkom nasadení svetovým hráčom.  


Valverde: 10

Ak to mal takto pripravené, a ja tomu verím, znovu predviedol umenie najvyššej kvality. Namiesto nezmyselného naháňania výsledku 8-0 nechá hráčov rozohrať sa, prestrieda po polčase tých behavých a ostatých nechá hrať sa. Oproti predchádzajúcim rokom je teraz Barca v perfektnej fyzickej a psychickej kondícii, hráči nie sú zatavení a to ma napĺňa obrovským obdivom k trénerovi.

Vie presne, čo robí.

Mužstvo zvláda ťažké zápasy s maximálnym nasadením a tie ľahšie dokáže kontrolovať aj v šetriacom móde. Rím sa už opakovať nebude.

Bravó, tréner.


skysports comjpg

zdroj: marca.com

 

Priemerná známka tímu: 7,3

 

FCB TOP LINE:

Vidal + Valverde + Rakitič


FCB légia skazy:

Coutinho


Hodnotenie zápasu: 5

Ľahký tréning proti slabučkému súperovi. Niekoľko pekných momentov pobavilo Camp Nou. Bez zranenia. Penalta bola stopercentná, ale aj proti nám sa zrejme po zákroku Piquého mala pískať. Celkovo asi až príliš pohodový zápas.

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?


Peter Maďar

megabarca.sk