youtubejpg

zdroj: youtube.com

U nás sa hovorí, že po hodoch býva bolenie brucha.

Alebo že najprv hojno - potom ho..o.

Nuž, je zrejmé, že v tomto zápase zákonitosť života platila dokonale. Lebo už veľmi dlho, budú to roky, som neľutoval čas strávený pred obrazovkou. Lebo už veľmi dlho, budú to roky, som neuvažoval intenzívnym spôsobom o spánku v priebehu stretnutia FC Barcelona.

Hrať o 22:00 a predviesť takéto niečo? Ja fakt neviem, či to hráči robia naschvál. Alebo či je to jednoducho realita. Že sa nedokážu vyhecovať ani v derby zápase. Že na smrť unudia každého fanúšika na svete. Veď povedzte, existuje niekto, kto sa nenudil? Kto nenadával? Kto neuvažoval o spánku? Ako je možné v priebehu pár dní podať tak diametrálne odlišný výkon? Tak odovzdaný?

Veď za toto by hráčov vypískali aj na hodovom zápase na vidieku niekde v Slovenských horách a guľáš by po jeho skončení nedostali ani náhodou. A vôbec nemierim na výsledok, ani na atraktivitu hry. Súper bol úplne inak zameraný ako ten v predchádzajúcom kole. Po otvorenom futbale ani stopy a päťčlenná obranná línia s tromi hráčmi v ďalšom defenzívnom postavení pred ňou bola ťažko preniknuteľnou stenou.

Mierim na nasadenie. Na chuť hrať. Na snahu behať.

Nebaví ma, a ani nikdy nebavilo, pozerať sa na prechádzajúce sa milionárske hviezdy. Chôdza smerom do útoku.

Chôdza! Nie šprint, ani klus. Chôdza...

Nebaví ma pozerať sa na karikatúru špičkového hrotového útočníka. Toto je Suárez? Radiátor v gumených čižmách? Stena paneláku? Kde je ten predátor? Kde je ten býk ruvajúci sa vo vzduchu, na zemi, všade a všetkými možnými spôsobmi? Je unavený z programu? Tak nech sa sám vypýta dole. Ak by si pozrel svoje výkony v posledných zápasoch na videu, musel by sa zvaliť od smiechu. Keby to nebolo smutné, zvalil by som sa veru aj ja. Kam sme to dospeli, že musím zo seba dostať zlosť nahromadenú sledovaním jeho výkonov?

timesofindiajpeg

zdroj: timesofindia.com

A Alba? Ležérnosť prvého stupňa? Z arogantným výrazom nadradenej superstar prihrám loptu tak, aby každý jeden pozerajúci sa človek pochopil, že sa mi jednoducho nechce a že ma celý ten futbal v podstate otravuje? Kam sme to dospeli?

Ale k zápasu. Slabé. Slabučké. Nehodné La Ligy. Súper bol trápny a zaslúžene cestuje o poschodie nižšie. Náš tím sa, bohužiaľ, prispôsobil. Dopredu sme okrem gólovej akcie a krásneho momentu s Messiho volejom a zákrokom hosťujúceho brankára neukázali vôbec nič. Naopak, vzadu nebyť brankára, inkasujeme určite aspoň dva krát. Biedne hrali obaja krajní obrancovia, nesústredene stopérska dvojica. Záloha síce opticky dominovala, ale bolo to extrémne statické a tentokrát chýbal vírivý pohyb s menením miest. Kolmá hra skoro žiadna, jediným hráčom snažiacim sa o čosi také bol Roberto. V útoku ako-tak zahral Messi a Griezmann. Suárez nula. Nič.

Fatiho súboj bol na červenú kartu bez akejkoľvek diskusie. Trochu to vyplynulo z hry a snahy získať loptu, ale aj tak. A ak si niekto chce na túto tému podiskutovať, nech si v podobnej situácii predstaví napríklad Ramosa. Druhá červená bola rovnako jasná a celkom dobre nechápem, ako mohla kosť po takom zásahu vydržať a nezlomila sa. Brutálne, nepochopiteľné. Ale taký je asi futbal.

Teším sa len z jednej veci. Len jedna pozitívna vec mi robí radosť. Že najbližší zápas hráme o 19:30 a ja nemusím (na svoje pomery) ponocovať.

Prepáčte mi toto hodnotenie, ale mám nazbierané a potreboval som to dať zo seba von. Zápasy a fanúšikovanie beriem vážne a prežívam ich naplno. V tejto sezóne sa to ale zbiera a zbiera a potom to takto pretečie cez okraj pohára. Som frustrovaný po najhoršom výkone hráčov v sezóne 2019/2020.

sportskeedajpg

zdroj: sportskeeda.com

Priebeh zápasu:

10´ Začiatok stretnutia je podľa očakávaní pod kontrolou domácich, lenže z ničoho-nič mal veľkú šancu Adrián Embarba. Dostal pas za obranu súpera a dostal sa až do malého vápna. Pokus z uhlu mu Marc-André ter Stegen vytesnil.

14´ Barcelona získala rohový kop. Lionel Messi centroval na prednú žrď, v podstate sa pokúsil streliť priamo gól, ale Diego López si dal veľký pozor.

22´ Lionel Messi poslal veľmi peknú strelu z priameho kopu, ale mieril tesne nad brvno bránky Diega Lópeza. Ten môže rozohrávať päťku.

25´ Antoine Griezmann poslal veľmi peknú loptu do šestnástky, kde Luis Suárez skúšal oblúčikom prehodiť Diega Lópeza. Rozvlnil iba bočnú sieť.

44´ Obrovská šanca, Espanyol mohol vyhrávať. Dídac Vilà potiahol loptu po ľavom krídle. Jeho center zrazil Clément Lenglet do ter Stegena, odrazenú loptu David López posunul späť na Vilu a ten zakončením po trávniku trafil žrď.

45´ Žltú kartu dostáva Raúl de Tomás (RCD Espanyol Barcelona).

49´ Žltú kartu dostáva Anssumane Fati (FC Barcelona). Jeho poriadne tvrdý zákrok šľapákom ešte bude riešiť VAR, či to nemá byť červená karta.

50´ Anssumane Fati sa na ihrisku dlho nezdržal a poriadne komplikuje život domácim, pretože išiel podrážkou do súboja a poriadne tvrdo trafil Calera. Najskôr z toho bola žltá karta, ale rozhodca sa na situáciu pozrel cez VAR a je to červená.

53´ Pol Lozano predviedol obdobný faul ako Fati a tiež dostal žltú kartu, no situáciu si rozhodca ide pozrieť znova.

53´ Espanyol teda presilovku dlho nehral, pretože hlavný rozhodca si pozrel záznam cez VAR a červenú kartu dostáva aj Pol Lozano.

56´ Barcelona dala gól! Domáci sa dočkali vysneného gólu po peknej akcii. Jordi Alba poslal loptu do šestnástky, Antoine Griezmann prihral pätou na Messiho, ktorý trafil obrancu pred sebou, ale odrazenú loptu dostal pred päťku LUIS SUARÉZ a spred Diega Lópeza sa nepomýlil.

69´ Sergi Roberto poslal veľmi peknú loptu na roh malého vápna, kde sa ocitol voľný Lionel Messi a poslal bombu k žrdi. Diego López ju skvele zlikvidoval.

90+4´ Žltú kartu dostáva David López (RCD Espanyol Barcelona).

RCD Espanyol Barcelona oficiálne zostupuje do Segundy División!

zdroj: beinsport.com

"Je pravda, že sme dnes neodohrali dobrý zápas. Súper nám skomplikoval život vďaka efektívnej hre v obrane, vďaka intenzitnej a prísnej hre. Nemali sme priestor ani presnosť, aby sme mohli efektívne prejsť cez Espanyol. Bol to ťažký zápas. Súper hral veľmi dobre pozične a znemožnil nám efektívnu hru. V takýchto podmienkach je ťažké vytvárať si šance."

RCD ESPANYOL - Francisco Rufete

medium_2020-07-08-b8c35b3bbbjpg

zdroj: alkhaleejtoday.com

"Mám pocit frustrácie, pretože mužstvo odohralo dobrý zápas a urobilo viac, než súper. Zdalo sa, že v zápase je málo napätia, ale to, čo sa stalo v priebehu tých pár chvíľ, bolo šialené. Ak sa niekedy prihodí niečo zlé, potom je potrebné sa natrápiť. Situácia pred týmto zápasom bola veľmi zlá, povedal som chalanom, že to musíme dohrať so vztýčenými hlavami. Po zápase som im pogratuloval. Fanúšikovia Espanyolu sú veľkí a zaslúžia si veľa, pretože nás podporujú už dlhé roky. Pokúsili sme sa zahrať najlepšie ako vieme. Som hrdý, že môžem byť trénerom tohto tímu. Budúcnosť bude tak dobrá ako naša hra v tomto zápase."

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com