FC BARCELONA vs. RCD Espanyol

hodnotenie zápasu


FEqz4MGXoAQqrbWjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

V jednom starom hite sa spieva:

ČO BOLO DOBRÉ, STÁLE DOBRÉ JE.

Nuž a Xavi bol sakramentsky dobrý hráč. Som rád, že jeho DOBRO (kvalitu) bolo vidieť aj v tomto stretnutí. Samozrejme, že za tak krátku chvíľu toho príliš veľa urobiť nedokázal. Ale esprit a nálada a chuť bola u hráčov evidentne na inej úrovni.

Viac úsmevu, viac energie.

Výkon tímu úplne dokonalý nebol. To ale v tejto fáze sezóny vzhľadom na naše postavenie v tabuľke nemožno očakávať. Chvíľu potrvá, kým hráči dobehnú resty kondičné a aj resty psychické. Aká dlhá bude tá chvíľa? Príliš dlhá isto nie. Podľa záberov z tréningov naordinoval tréner uvoľnenie a smiech a kopu aktivít na pozdvihnutie tímového ducha. To podľa mňa pomôže a zaberie.


FErMCpUWUAA_2qUjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Krásny bol pohľad na základnú zostavu a na osem odchovancov klubu v nej. A že si nepočínali vôbec zle. Nízky vekový priemer a menej skúseností prinieslo občasné chyby, a naivné riešenia. Ale prinieslo tiež zdravú agresivitu a drzosť. Hru na riziko naordinoval tréner správne. Pokusy krídiel preniknúť v súbojoch jeden – jeden priniesli viackrát stratu lopty, ale priniesli aj toľko očakávané prečíslenia a snahu o zakončenie. Toto je cesta. Rozložiť obranu súpera rozložením útočnej činnosti do celej šírky ihriska.

To sa mi páči, to ma baví, to je Xavi.


FEvv32FXEAwQLKvjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Výborný bol Gavi, vysoký štandard predviedla dvojica Busquets a Nico. V obrane vynikol García. No a v útoku si prekvapivo slušne počínal mladučký a nebojácny Abde.

Výhra priniesla skvelé a nesmierne dôležité tri body. Snáď aj upokojenie v hlavách. Súper mňa osobne prekvapil pomerne čistou hrou a veľmi slušnou úrovňou. Raúl de Tomas hral skvelý zápas a mali sme veru šťastie, že nestrelil minimálne jeden gól.

FEt7I3AWUAMow82jpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Priebeh:

86' Raul de Tomas (Espanyol) sa dostal do dobrej šance, keď si zbehol na center zo strany, ale z blízkosti bieleho bodu posadil svoj hlavičkový pokus len kúsok nepresne - strela sa od ľavej žrde odrazila preč.

84' Presný center smerujúci na biely bod si spracoval Landry Dimata (Espanyol). Predskočil obranu súpera a slušnou hlavičkou poslal loptu len tesne vedľa pravej žrde.

82' STRELA DO ŽRDE! Raul de Tomas (Espanyol) sa rozhodol pre priame ohrozenie zo štandardky z asi 25 metrov. Jeho pokus bol takmer perfektný, ale na jeho sklamanie skončil len na ľavej tyčke.

73' Brilantná individuálna akcia! Abdessamad Ezzalzouli (Barcelona) si našiel svoju cestu do šestnástky cez prekážky v podobe obrancov súpera vystrelil. Jeho pokus ale skončil niekoľko centimetrov nad brvnom.

70' Raul de Tomas (Espanyol) sa ocitol sám v sľubnej šance po prevzatí dobrého pasu na hranici pokutového územia. Jeho pokus o fúz preletel vedľa ľavej žrde. To bola šanca!

65' asistent rozhodcu zdvihol zástavku a hlavný arbiter fúkol do píšťalky. Frenkie de Jong (Barcelona) síce zasunul loptu do siete, ale bol v postavení mimo hry.

48' Barcelona strelila gól! Memphis Depay (Barcelona) poslal loptu do stredu brány okolo ruky, ktorú vystrel prekonaný Diego Lopez.

46' Hráč z tímu Espanyol fauloval súpera. Arbiter fúkol do píšťalky a odpískal faul. Hlavný arbiter ukázal na bod vzdialený 11 metrov od bránky. Pokutový kop pre Barcelona!

45+1' Zaznel hvizd a v prvom polčase tohto zápasu už viac akcie neuvidíme.

31' Veľkú šancu premárnil Sergio Busquets (Barcelona), keď po vybojovaní si priestoru vypálil zo strednej vzdialenosti do ľavej časti bránky. Nanešťastie pre neho, Diego Lopez sa ukázal a fantastickým zákrokom pokus zmaril.

15' Nico (Barcelona) padá k zemi po zákroku obrancu v pokutovom území. Rozhodca však ukazuje hrajte ďalej.


Zostavy:


Screenshot 2021-11-22 at 10-29-28 BAR 1-0 ESP Barcelona - Espanyol Zostavypng

Screenshot 2021-11-22 at 10-30-14 BAR 1-0 ESP Barcelona - Espanyol Zostavypng

Prehľad:

Screenshot 2021-11-22 at 10-27-32 BAR 1-0 ESP Barcelona - Espanyol Prehad zpasupng

Návšteva:

74.418


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:

Screenshot 2021-11-22 at 10-25-28 BAR 1-0 ESP Barcelona - Espanyol tatistikypngHodnotenie hráčov:

hráč hodnotenie MEGABARCA.SK známkater Stegen Výborný v rozohrávke, poradil si aj pod tlakom. Chytil viac veľmi nebezpečných centrov z krídelného priestoru. Veľmi dobre si tentokrát postavil tyče, pomohli mu teda parádne. 7Mingueza Každý útok, ktorý sa dostal až do nebezpečnej zóny, išiel po našej pravej strane. Mladík doslova horel. Nedokázal si poradiť s protivníkmi. Veľa faulov, veľa pozičných chýb. Prioritne je stopér a s priestorom na pravej strane obrany si poradiť príliš nevie. 4Piqué Slabší výkon. Nenadviazal na tie predchádzajúce, keď bol lídrom v obrane. Pomalšie reakcie, neskoré reakcie na nápaditú hru súperov. Problémy s vyvážaním lopty a rozohrávkou na dlhšiu vzdialenosť. 5García Prekvapenie v stopérskej dvojici. Perfektné čítanie hry. Pozične výborný. Dostatočne dôrazný a presný pri rozohrávke. Ukázal dobrú formu. 8Alba Len priemerné predstavenie. Už hral určite lepšie zápasy, teraz to nebolo úplne to pravé. Do obrany to ešte ako-tak fungovalo, dopredu ale bola podpora tentokrát slabšia. 6de Jong Trochu stratený, trochu zmätený, trochu nesvoj. Príliš veľa pozičných chýb, príliš veľa prehier v súbojoch. Chýbala jeho typická priamočiarosť a vyvezenie lopty cez dve línie. Slabší priemer. 6Nico Vynikajúci. Presný a tvrdý. Dôrazný v súbojoch a zároveň fantasticky technicky pripravený. Spracovanie lopty lahôdkové, prvý dotyk absolútne správny. Pokojný. Trochu viac drzosti pred pokutovým územím a bude aj gólový. 8Busquets Neuveriteľne pokojný s loptou na nohe. Perfektná, skoro futsalová technika. Prehľad a chirurgická presnosť. Veľmi dobre pohybovo, ak neberieme do úvahy rýchlosť. Viackrát si bol po pokyny u trénera a okamžite ich aplikoval do hry. Super výkon. 8Gavi Kde sa tento chlapec ukrýval? Jazda od začiatku do konca. Skvelý pohyb, perfektné krytie lopty. Ukryté prihrávky. Podržanie hry a následné prekvapujúce zrýchlenie. Dôraz v súbojoch. Vynikajúci, najlepší hráč na ihrisku v našom drese. Diamant. Obrúsený. 9Depay Vybojoval penaltu, podľa môjho skromného názoru správne odpískanú. Po viacerých záberoch som sa ako laik rozhodol, že to faul bol. Hráč pokutový kop presvedčivo premenil. Dostal sa aj do ďalších šancí, úspešný už ale nebol. Vplyv na hru je striedavý, raz to ide, v inom momente nie. Priemer, hoci určite ten vyšší level priemeru. 7Ilias Prekvapivé meno v zostave. Mladík si na začiatku odbil pár nervóznych minút, čo bolo pochopiteľné. Potom sa celkom pekne rozbehol a nestratil sa. Bol aktívny a hoci nie všetko vyšlo podľa jeho predstáv, zanechal príjemný dojem. 6striedajúci hráči
Abde Uf. Tak toto bol víchor ako sa patrí. Taká drzosť? Také nasadenie? Lietal po čiare a ruval sa o svoju šancu. Rýchly a odvážny. Motal hosťujúcu obranu celkom zaujímavým spôsobom. Ešte trochu viac pokoja s loptou a v rekciách na rozhodnutia rozhodcu a bude to perfektné. 8Demir Krátky čas na hodnotenie. xAraujo Krátky čas na hodnotenie. xPuig Naskočil do zápasu a okamžite z neho aj vyskočil. Nepodarené predstavenie. Málo v hre, obrovské pozičné výpadky. Práca s loptou nepokojná. Súbojovo katastrofa. 4Coutinho Ako keby ani nehral. Nedokázal podržať loptu. Nedokázal ju vyviezť. Slabé. 4tréner
Xavi Osem odchovancov znamená prvý bod. Správne naladenie orchestra znamená druhý bod. Časté pokyny kapitánovi počas hry tretí. Výborné koučovanie od čiary a hlasné povzbudzovanie hráčov štvrtý. Presne načasované striedanie prinieslo piaty bod. Jeho meno prinútilo fanúšikov urobiť absolútne skvelú atmosféru – bod číslo šesť. No a počet písmen v jeho mene to dokončilo. Tréner dostáva bez problémov desať. 10PRIEMER FC BARCELONA 6,57
FCB TOP: Nico + Busquets + Gavi + Xavi
FCB TROP: Puig + Mingueza + Coutinho


Vyjadrenia po zápase:

FC BARCELONA – Xavi

Dojmy

"Trpeli sme, to je zrejmé. Je ešte priskoro, trénovali sme len málo. Som spokojný s prístupom a výsledkom, ale veľa sme trpeli. Teraz nie je ľahké poraziť kohokoľvek, ale musíme sa zlepšiť. Ešte budeme hrať lepšie. Ide o tri dôležité body."

Hra

"Miestami som videl dobrú Barcelonu. Dominovali sme po 70-75% zápasu, potom to bolo horšie. Myslím si, že sme nepochopili, kedy v správnom momente útočiť do voľného priestoru. Bol to vhodný deň na to, aby mohli hrať krídelníci a ťahať hru centrálnymi záložníkmi z druhej línie. Páčila sa mi naša obrana, taktický poriadok. Dobre sme otvárali krídla, aj keď nemáme typických krídelníkov. Stavili sme na mladých hráčov a myslím si, že táto dvojica si poradila dobre. Musíme zlepšiť koncovku, mať loptu a pokojne ju rozohrávať."

Mladíci

"Chcel som, aby krídelníci hrali otvorene a chodili do súbojov jeden na jedného. Nie je to jednoduché, ale poradili si dobre. Nie je jednoduché útočiť na líniu zloženú z piatich obrancov. Musíme byť nebezpeční po krídlach, nielen stredom."

Pokutový kop

"Naživo by som odpískal pokutový kop, aj iní mi povedali, že to bola penalta. Nevidel som však opakované zábery, aby som to mohol posúdiť lepšie."

Pokles formy v druhom polčase

"Nie je to problém kondičky, ale interpretácie hry. Musíme mať loptu na polovici súpera a ukázať osobnosť. Nemyslím si, že náš problém bol fyzický."

Výhra

"Samozrejme, že je dôležitá. Budujeme projekt a tri body nám dodajú veľa radosti. Darilo sa nám vyše 70 minút. Espanyol musel urobiť krok vpred, aby vyrovnal a vtedy sme mali hrať na jeho polovici."

Problémy v obrane

"Súpera sme dobre naháňali, často sme získavali loptu. To je kľúčové, musíme pracovať na pokrývaní. Súper sa mohol otáčať a tak by to nemalo byť. Je to otázka koncentrácie a skôr zásluha Espanyolu, než naša vina."

Agüero

"Nedávno som s ním hovoril a neviem nič o ukončení jeho kariéry. Informácie, ktoré sa objavili v tlači, sú nepravdivé."

Tri zranenia

"Nico si vyvrtol členok, nezdá sa to byť vážne. Busquets má problémy s lýtkom a tiež to nie je také vážne. Mingueza mal v koncovke len kŕč. Všetky tieto zranenia sú dôsledkom obrovského úsilia mužstva."

Riešenie problémov bez prestupov

"Hráči, ktorých máme, sa musia zlepšiť, musia nám dať viac. Najmä záložníci musia nabiehať do pokutového územia."

Trpenie

"Viac som si užíval hru, keď som bol na ihrisku. Dnes som v koncovke trpel, tak ako všetci. Vyhrávať nie je jednoduché, všetci súperi sú zorganizovaní a dobre pracujú takticky. Futbal sa v posledných rokoch zmenil."

Boj o titul

"Sme ďaleko, ale zostáva veľa kôl. Prečo nie? Máme skúsenosti z posledných rokov, kde sme dokázali stiahnuť veľa bodov. Vďaka prístupu, úsiliu a obetavosti pôjde Barcelona hore. Som optimista, ale uvidíme. Môžeme ašpirovať na všetky trofeje. Sme Barcelona a musíme veriť."

Benfika

"Som pokojnejší, ale v utorok nás čaká ďalší boj. Musíme nabrať sily, bude to ďalšie finále. Hráme doma a z pohľadu hodnôt nemôžeme zlyhať. Futbalovo sa musíme zlepšiť."

Držanie lopty 65%

"Dobrý výsledok je medzi 60 a 80%. Podstatnejšie je však to, aby držanie lopty slúžilo na to, aby sme si počas zápasu niečo vytvorili a boli lepší ako súper. Vďaka tomu sa dá v útoku urobiť veľa. Musíme byť odvážnejší, v útoku viac riskovať, ale je to otázka sebadôvery a času."

Náhradníci

"Musím dať dokopy káder, je to najhoršie obdobie. Je mi ľúto tých, ktorí zasadli na lavičku. Väčšina resp. takmer všetci dostanú šancu a budú hrať."

Abde a Gavi

"Abde bol v druhom polčase výborný. Je odvážny, Má veľký talent, tak ako Ilias. Gavi je veľmi dobrý, ale všetci sú takí. Nico, Pedri, veteráni..."


FC BARCELONA – Mingueza

Víťazstvo napriek trpeniu

"Výhra nad Espanyolom vás vždy naplní hrdosťou. Zápasy proti nim boli odmalička veľmi dôležité. Takéto víťazstva veľmi potešia, najmä na Camp Nou pred našimi fanúšikmi. V tejto ceste musíme pokračovať."

Dôležité tri body

"Mali sme v hlave body, ktoré sme v poslednom čase postrácali. Dnes bolo veľmi dôležité získať tri body a dobre začať prácu pod novým trénerom. Vďaka výhre v tomto zápase sme to zlomili, najmä po strate trojgólového náskoku v poslednom zápase. Sme veľmi šťastní."

Slová o Ronaldovi Koemanovi

"Najprv chcem povedať, že moje slová spred pár dní boli zle interpretované. Som veľmi vďačný Ronaldovi Koemanovi za to, čo pre mňa urobil. Mužstvu sa priveľmi nedarilo a mali sme zlú sériu. Každý robil to, čo bolo v jeho silách. Koemanovi, Schreuderovi a Larssonovi želám všetko dobré. Som im veľmi vďačný. Teraz prišiel Xavi. V šatni ide o veľkú zmenu. Som veľmi spokojný s tým, ako sa to vyvíja. V nasledujúcich zápasoch musíme vyhrávať."


ESPANYOL – Vicente Moreno

Penalta

"Nemám veľmi čo povedať. Táto akcia bola rozhodujúca. Postupom času sme hrali čoraz zrelšie. Chýbal nám pokoj. Tento pokutový kop nás rozhodil. Postupom času sme hrali čoraz lepšie a mali sme blízko k výhre. Pritlačili sme ich."

Plán na zápas

"Ak by sme sa rozhodli pre iný plán, nie je jasné, či by bol výsledok rovnaký. Hráme tak ako nám to najviac vyhovuje. Plán na zápas bol taký, na akom sme sa dohodli. Ak by sme remizovali, hovorili by sme o tom, že všetko funguje perfektne."

Hra v obrane v prvom polčase

"Donútil nás k tomu súper. S našou 5-člennou obranou sme mali problémy. Mali sme sa dlhšie držať na lopte na ich polovici. Takto sme mohli tento zápas vyhrať. Za takýchto podmienok a bez toho gólu z penalty bol ten zápas náš."

Prípravy na zápas

"Barcelona hrá s Xavim na lavičke inak. Nevedeli sme ako bude hrať. Zmenil systém, ktorý využíval v Al-Sadd. Už má vypracovaný herný štýl."

Šanca Dimatu

"Nehovoril som s ním o tom. Z 10 takýchto príležitostí 9 premení. Dnes to padlo práve na tú, ktorú nepremenil. Mali sme dostatok príležitostí na remízu a dokonca aj na niečo viac."


ESPANYOLRaúl de Tomas

Zahodené šance

"Mali sme veľa dobrých príležitostí, ale chýbalo nám šťastie, aby sme ich využili. Remíza by bola spravodlivá, ale vo futbale je potrebné strieľať góly. Skúšali sme to, ale nepodarilo sa."

Taktika

"Snažili sme sa brániť blízko seba, vydržať momenty, kedy mala Barcelona dlho loptu a útočiť na brejky. Som hrdý na mužstvo. Vynaložili sme veľké úsilie a odohrali sme dobrý zápas."

Čo chýbalo

"V zásade sme hrali, bránili a útočili dobre, ale je potrebné strieľať góly a dnes sme to neurobili."

Pokutový kop

"Na trávniku to vyzeralo ako žart. Je možné, že sa ho dotkol, ale zasiahol aj loptu. Nevidím tam žiadny zámer. Bez overenia opakovaného záberu to nie je penalta. Na začiatku sezóny nám bolo povedané, že takéto penalty sa nebudú pískať..."


Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com, flashscore.com