FC Barcelona vs. RCD Mallorca

hodnotenie hráčov

 

Sobota večer, otvorené nealko pivo a zápas FC Barcelona. Výborná kombinácia a pre mňa osobne zmysluplne vyplnený čas. A bonusom k tomu všetkému bol výkon milovaného klubu.

V prvom polčase striedal jeden nápaditý útok druhý a nebyť ľahkovážnosti v zakončení, stav mohol byť úplne pokojne 7:1. Pestrá hra plná aktívneho pohybu a presných kombinácií na malej ploche občas prerušený dlhým pasom prenášajúcim hru do voľných priestorov.

Šanca za šancou.

S hetrikom mohol už po polčase odpočívať Suárez, za celý zápas mohol nastrieľať pokojne 5 gólov a nikto by sa nečudoval. Prvý hetrik v našich farbách mohol mať na svojom konte aj Griezmann.

Až 17 krát sme trafili medzi tri žrde brankára hostí, čo je jednoducho fantastické číslo.

Hra bavila, góly boli prekrásne.

Ozaj, dokázali by ste vybrať ten naj? Ja veru nie...


depor comjpg

zdroj: depor.com


Tlak od najväčšieho rivala domácich potvrdený poobedným víťazstvom sa do výkonu našich hráčov našťastie nepreniesol a tak som bol krásou výkonu doslova opojený bez ohľadu na silu súpera.

Pretože Barcelona takto dokáže hrať proti akémukoľvek protivníkovi.

Ak chce.

Real Madrid, teš sa na El Clássico!!!

 

Ako vyzeral zápas podľa štatistík?


 

Screenshot_2019-12-08 la liga - Hada Googlompng

 


Ako vyzeral zápas v podaní jednotlivých hráčov?

 

Základná zostava:

 

Ter Stegen: 7

Fantastická asistencia na prvý gól zápasu ma namaškrtila a tak som ostal mierne sklamaný po chybe znamenajúcej inkasovanie druhého gólu do našej siete. Situáciu jednoznačne nezvládol a bola to jeho chyba. V rozhodnutom zápase a za jednoznačnej prevahy, takže sa nič nedeje. Pripisujem to vyslovene nedostatku sústredenia sa. Veď za celý zápas čelil len jednej strele okrem tých gólových. A tú chytil vynikajúcim spôsobom, hoci bola tečovaná podobne, ako tá prvá gólová. Za výkon 5, za asistenciu 9. Priemerom je teda 7.

 

Roberto: 10

Vo veľkej pohode a forme hrajúci odchovanec si na ihrisku robil to, čo chcel. Totálne zatvoril pravú stranu smerom dozadu a vynikajúcim spôsobom pracoval smerom dopredu. Ak by jeden jeho nemenovaný spoluhráč nepredviedol všetko svoje umenie, bol by práve náš univerzál najlepším hráčom na hracej ploche. Naozaj výkon svetových parametrov plný aktívneho pohybu, presných kombinácií a nebezpečných prihrávok z krídelných priestorov.  


bleacherreport comjpg

 zdroj: bleacherreport.com


Lenglet: 6  

Pomerne nesústredeným dojmom pôsobiaci stopér nepredviedol príliš atraktívny výkon. Neskoré príchody do súbojov spôsobovali množstvo faulov v nebezpečných oblastiach ihriska. Slabá spolupráca s ľavým obrancom. Podcenil súpera?

 

Piqué: 7

Svoj štandard si asi odohral, ale mňa osobne príliš neohúril. Nič výnimočné tentokrát v ponuke nemal, súper ho takisto extra nepreveril. Priemerný výkon v móde šetriacom hráča na zápas proti Interu?

 

Firpo: 5

Možno bolo jeho smolou, že hral v priestore obhospodarovanom talentovaným odchovancom Barcelony patriacim Realu a hosťujúcim v Mallorce. Ten odohral výborný zápas a doslova sa s našim obrancom zahrával nútiac ho priveľa faulovať. Rýchlostne na neho teda určite nemal a pozičná hra bola tentokrát neviditeľnou súčasťou hry. Slabší výkon.

 

De Jong: 9

Výborné predstavenie svojich kvalít predviedol mladý hráč viackrát, hoci TOP momentom bolo vyvezenie lopty a následná prihrávka do čistej gólovej šance Griezmannovi. Páčila sa aj blesková kombinácia pred Messiho gólom. Stále viac si rozumie so spoluhráčmi a rovnako si spoluhráči začínajú rozumieť s ním.  


sportskeeda comjpg

zdroj: sportskeeda.com

 

Rakitič: 10

Dokonalá práca. Neprehral ani jeden relevantný súboj, získal obrovský počet lôpt v súbojoch využívajúc svoj fyzický fond. Aktívnym čítaním hry získaval priestorovú výhodu pre okamžité otáčanie hry smerom dopredu. Kolmá hra a inteligentné riešenia. Najlepší hráč sveta mal chrbát zakrytý špičkovým výkonom strednopoliara.


marca comjpg

zdroj: marca.com

 

Busquets: 8

Nevyhral každý jeden súboj, to je pravda. Ale určite ich bola väčšina. A jeho oblúkové prihrávky na nabiehajúcich hráčov prevažne z pravej strany boli fantastické. Nebezpečné zakončenie hlavou mohlo v pohode skončiť gólom. Podarený výkon.

 

Griezmann: 8

Konečne gól, konečne zakončenie s uvoľnením a nie so silou. Asi mal dostatok času premyslieť si spôsob zakončenia počas sólového úniku od polovice ihriska. Ďalšiu šancu nevyužil, ale aktívna hra ho určite zdobila. Ponuková činnosť do kombinácie bola príkladná. Práca smerom dozadu ako vždy dôsledná. Hráč ukázal jednoznačný nárast formy a to je výborným znamením.


sportsmole co ukjpg

zdroj: sportsmole.co.uk


Suárez: 9

7 zakončení. A ako vždy, z čistých pozícií nedá gól a potom z nemožnej pozície vykúzli niečo, za čo by jeden nemenovaný egoista žil celý rok a ihneď by za to dostal Zlatú loptu. Práca na hrote bola nevyhnutnou pre svojho kapitána a odviedol ju na 100%. Pohyblivý, súbojovo silný.


eveningstandard comjpg zdroj: eveningstandard.com


Messi: 10

Ja už fakt neviem, ako opísať výkon tohto blázna. Lebo ako inak nazvať predstavenie podobné tomu zo sobotňajšieho večera? Jeden kút brány, druhý kút brány a jedna strela okolo obrancu v podstate z miesta presne k žrdi. S takou ľahkosťou, ako strieľa góly tento hráč, ich nestrieľa nikto iný. Ako nič. Keď chce, tak gól dá. Ukázal to aj včera. Plus k tomu prihrávky do gólových šancí, práca na zmene rytmu hry. Všetko s absolútnou inteligenciou, ako počítač. Ako hra ovládaná myšlienkou, keď tá je okamžite prenesená do pohybu končatín. Bol nebrániteľný, pretože nikto nikdy nevedel, čo práve urobí, ako zakončí a kam zakončí.

Opäť dokonalé.

Jednoducho MESSI.


1186983474jpg0jpg

zdroj: barcablaugranes.com


Tréner hostí Vincente Moreno:

„Nakoniec sa vždy objaví jeden človek a zariadi to všetko po svojom.“

 

Striedajúci hráči:

 

Aleňa: -

Jedno zakončenie, ale inak sa do hry príliš nedostal a času na predvedenie čohokoľvek bolo primálo na hodnotenie.

 

Vidal: 5

Išiel zo súboja do súboja, miestami príliš tvrdo. Nenaskočil na vlak zápasu podľa naučeného scenára. Zvykne to byť oveľa lepšie.

 

Pérez: -

Príliš krátky čas na hodnotenie.

 

Tréner:


Valverde: 9

Tréner pôsobil oveľa živšie a ja sa na jeho prejav a prácu pozerám s oveľa väčším rešpektom po pozretí sa neuveriteľnej série MATCH DAY na RAKUTEN TV. Páči sa mi reštart Rakitiča. Mužstvo pôsobí uvoľnenejšie a to je takisto určite jeho zásluha. Hra sa celkovo zlepšuje a v tomto zápase bola naozaj nesmierne atraktívna.  

 

Vyjadrenie trénera:

"V tomto zápase sme si vytvárali šance. Škoda, že nám súper strelil 2 góly, ale ukázali sme sa z tej dobrej strany. Už sa blížime k polovici sezóny. Je dobré, že naše pocity sú čoraz lepšie. V tomto roku sa objavili aj ťažké momenty. Počas prvého mesiaca sme sa nemohli spoľahnúť na našich útočníkov, museli sa dostať do formy za behu.“

 

 

Priemerná známka tímu: 7,9

 

FCB TOP LINE: Messi, Rakitič, Roberto

FCB légia skazy: Firpo

 

Hodnotenie zápasu: 9

Krásna atraktívna hra v prvom polčase ma vyslovene zabávala a priniesla doslova úsmevné momenty, keď po krátkych kombináciách súperovi hráči asi ani netušili, kde a proti komu práve hrajú. Druhý polčas bol už trochu v šetriacom móde, ale aj tak bolo vypracovaných obrovské množstvo šancí. Gólov sme mohli nastrieľať aj 10 a to by bola iná jazda.  

 


Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk