FC Barcelona – RCD Mallorca

hodnotenie hráčov


zdroj: barcauniversal.com

ter Stegen: 7

Brankár v tomto stretnutí nemal až tak veľa práce. To, čo išli na bránu, chytiť dokázal s jednou jedinou výnimkou, keď po štandardnej situácii nemal šancu na zakončenie z absolútnej blízkosti. Raz sa prekvapujúco vybral aj na centrovanú loptu a dokázal ju boxovať do bezpečia. Rozohrávka v kľudnom režime.


Alves: 6

Smerom dopredu sa celkom slušne ponúkal do kombinácie a nabiehal si do stredu ihriska, ale centre tentokrát neboli adresné a míňali hlavy spoluhráčov. Dozadu si až na dve-tri chybičky dokázal poradiť, hoci absencia rýchlosti bola aj teraz zreteľná.


Araújo: 7

Pôsobil nervóznym dojmom. Súboje vyhrával skôr na polovici plochy, pred vlastným pokutovým územím a priamo v ňom si dával na dôraz pozor. Rozohrávka bola taká trochu na istotu, chýbal prekvapujúci prvok. Málo nebezpečný pri početných priamych a rohových kopoch.


Piqué: x

Krátky čas, striedanie kvôli zraneniu.


Alba: 8

Výborný dopredu. Slušná kombinácia v trojuholníkoch, rozumel si s dvojicou Depay a Gavi. Dokázali podržať loptu a zmenou miesta sa dostať k centrom, či dokonca zakončeniam. Hýril aktivitou a odmenou mu boli aj dve asistencia. Tá prvá bola luxusná. Dozadu bez problému.


Gavi: 7

Rád sa pozerám na jeho pohyb. Hrá ešte tak detsky, s radosťou a chuťou. Nič nikomu nedá zadarmo. Iste, v súbojoch niekedy rozdá až príliš, ale rovnako veľa aj prijme. Ponuková činnosť excelentná. Trochu mu chýbalo viac odvahy do zakončenia.


FdJ: 8

Ukázal obrovskú mieru talentu. Vyvážal loptu, zrážal sa so súperom, kombinoval. Neustály pohyb a nábehy. Zrýchľoval hru a hlavne v prvej sedemdesiat minútovke zápasu ma jeho výkon uspokojil. Potom sa začal pomaly vytrácať. Jedinou vadou boli nesprávne finálne riešenia.


Busquets: 8

Kráľ zálohy si poradil so zápasom veľmi dobre. Dôsledne pracoval s priestorom. Menil rytmus hry a využíval svojimi krátkymi prihrávkami pohyblivosť Gaviho a FdJ. Symbióza fungovala a zabezpečila prevahu v strede poľa. Gól bol prekrásny, strela precízne umiestnená a dostatočne razantná. Mal by veru strieľať oveľa častejšie.

zdroj: barcauniversal.com

Ferran: 5

Hral v podstate na opačnej strane, ako je zvykom. A to sa ukázalo ako neprekonateľná prekážka. Nedostal sa do rytmu a príliš ani do hry, Útoky sme ťahali skôr po ľavej strane. Ale pracoval, makal a vracal sa do obrany. Šance klasicky nepremenil, hoci do náznakom sa dostať dokázal. Trochu sklamanie.


Auba: 5

Super šanca v úvode stretnutia mohla a aj mala skončiť v bráne súpera a určiť tak ráz ďalšieho priebehu. Neskončila. Naopak, skončil hráč. Nedokázal nadviazať na výkony zo začiatku pôsobenia v našom drese. Snaha bola tentokrát príliš málo na to, aby sa zapísal do štatistík. Dochádza mu viditeľne para...


Depay: 9

Najlepší hráč v našom drese. Nie kvôli krásnemu gólu po perfektnom nábehu a výbornom spracovaní lopty. Ale celý čas hrozil, tlačil sa do zakončenia, pohyboval sa v nebezpečných priestoroch a neraz dokázal pobaviť aj prácou s loptou, či dokonalým spracovaním dlhého pasu. Veľmi presvedčivý.

zdroj: marca.com

striedajúci hráči


García: 7

Dobre. Spokojnosť. Málo faulov, výborné vyvážanie lopty a presná rozohrávka kolmou prihrávkou aj cez dve línie obrancov. Zahral si viac, ako si myslel, bol ale dobrým lídrom obrany.


Dembélé: 5

S loptou bol v kontakte málo. Zakončenie neprišlo, asistencia neprišla tiež. Slabšie predstavenie a tak trochu sklamanie, v otvorenej obrane si mal podľa mňa počínať oveľa precíznejšie a odvážnejšie.


Fati: x

Teším sa z jeho návratu, hodnotiť ale naozaj nie je čo.

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Lenglet: x

Málo času na hodnotenie.


tréner


Xavi: 7

Vyhrali sme. Nie ľahko a vôbec nie jednoducho. Pri početnej maródke a nahustenom programe asi veľa možností na základnú zostavu nemal a ani do hry vzhľadom na priebeh nebolo možné pustiť hocikedy hocikoho. Povzbudzoval, radil, burcoval.Priemerná známka: 6,92


FC BARCELONA TOP: Busquets + Depay + Gavi

FC BARCELONA TROP: Dembélé + Auba + Ferran


Peter Maďar

megabarca.sk