FC Barcelona vs. Real Betis

hodnotenie hráčov


goaljpg

zdroj: goal.com


Základná zostava:


Ter Stegen: 10

Veľmi slušný výkon, pokračoval v úrovni z predchádzajúceho zápasu. Dva-tri špičkové ťažké zákroky. Góly chytiť nemohol, to by bola vyslovene otázka šťastia. Presne rozohrával, dobre čítal hru. Viac sa urobiť nedalo.


Roberto: 7

V prvom polčase trpel na nedostatočnú podporu od nášho pravého krídelníka, ktorý ho nechával často osamoteného proti dvom súperom. Jasne, že potom vyzeral odchovanec, ako ten spôsobujúci chyby. Z môjho pohľadu ale nehral úplne zle, snažil sa svoj priestor pokryť a až na pár momentov sa mu to darilo. V druhej polovici sa paradoxne viac zapájal do útočnej hry a výsledkom boli dve špičkové asistencie. Tie mu v mojich očiach zvýšili bodové hodnotenie.


Piqué: 5

Viackrát sa nechal vytiahnuť útočníkom skoro k poliacej čiare a nemal tak šancu reagovať na hráča nabiehajúceho z druhej línie. Inkasovaný gól na konci prvého polčasu padol presne takto. Vo vzduchu si poradil, po zemi mal problémy s disponovanými protihráčmi. Nebolo to vôbec isté a dominantné. Slabší výkon.


kickoffjpg

zdroj: kickoff.com


Lenglet: 4

Pozičné chyby striedali nepresné prihrávky a laxný prístup do súbojov. Nedôrazný vo vlastnom pokutovom území, nedôrazný v tom súperovom. Príliš sa nevyznamenal ani pri vyvážaní lopty po otvorené priestoru. Slabé.


Alba: 7

Vysoké nasadenie. Tvrdá práca počas celého zápasu. Vykrýval aj pozičné chyby stopérov, jazdil po čiare a snažil sa v kombináciách hľadať spoluhráčov smerujúcich dopredu. Prinieslo mu to asistenciu pri krásnej akcii so zakončením do prázdnej brány. Veľakrát musel použiť svoju rýchlosť, veľakrát sa to vyplatilo.


Busquets: 6

Úplne dokonalé to nebolo, ale nebol to ani úplný prepadák. Viac sa darilo smerom dopredu. Dozadu mal problém s rýchlosťou, ako skoro vždy. Nestíhal zachytávať pohyb súpera a to občas spôsobilo prečíslenie v protiútoku. Priemer.


De Jong: 7

Zo zálohy určite najlepší. Veľa nabehal, bojoval v súbojoch. Snažil sa o maximálnu kolmú hru. Správne sa rozhodoval a tak raz išla lopta od nohy z prvej, inokedy ju dokázal podržať a prípadne otočiť ťažisko hry. Zaujímavý prejav, aj smerom dopredu a aj smerom dozadu.


Pedri: 7

Napriek drobnej postave silný v súbojoch. Snažil sa o dirigovanie tempa hry a celkom mu to išlo. Technické finesy ukázal v menšom rozsahu, ako zvyčajne. Ale poradil si. V druhom polčase už pôsobil pomerne unavene, čo bolo vzhľadom na počet odohraného v poslednej dobe pri jeho veku pochopiteľné.


Dembélé: 7

Dopredu vynikajúci a nečitateľný. Treba si uvedomiť, že aj keď nedá z každej akcie gól a nie každý pokus o prienik skončí úspešne, je stále nebezpečný a viaže tak na seba viac obrancov. Rýchly s kúzelnou zasekávačkou. Tvrdá strela. To bolo fajn. Mrzelo ma ale jeho defenzívne flákanie. V jeho veku a s jeho rýchlosťou sa jednoducho mal so svojim hráčom vrátiť. Nechával spoluhráčov samých a veru bolo vidieť aj reakciu na tieto momenty. Potom, samozrejme, vyzerá obranca ako babrák. Ale nebudem negatívny. Hral dobre, bol nebezpečný a vydržal bez zranenie. Je to veľká zbraň.


acefootballjpg

zdroj: onefootball.com


Fati: 7

Dobrý pohyb. Dobrý návrat do obrany. Dribling úplne nevychádzal. Kombinácia výborná a skvele si nabiehal do priestoru. Jedno zakončenie letelo len pár centimetrov vedľa tyče. To nakoniec prinieslo na jednej strane pozitívny moment – penaltový zákrok, na strane druhej pravdepodobne zranenie. Striedal skoro na svoje pomery a ukázalo sa, že meniskus je poškodený a hráč vynechá možno až tri mesiace.


cnnjpeg

zdroj: cnn.com


Griezmann: 9

Tak toto bol po dlhej dobe špičkový výkon. Vynikajúci pohyb, presná kombinácia. Perfektne v prvom polčase previazal obranu s útokom. V rýchlosti dokázal vyvážať loptu. Na počudovanie ukázal výborný prvý dotyk a okamžité zrýchlenie hry. Boli sme jeho zásluhou nesmierne nebezpeční a aj on sa dostal do niekoľkých zakončení. Chýbali len centimetre. To, že pokazil pokutový kop, mu známku znížilo. Ak by ale takto hrával vždy, bola by to paráda. Bol som z neho doslova nadšený.


taiwannewsjpg
zdroj: taiwannews.com


Striedajúci hráči:


Trincão: 5

V zápase veľa neukázal. K lopte sa dostával, ale ako keby nevedel, čo s ňou robiť. Podarili sa mu občasné kombinácie s pravým obrancom, ale celkovo nebolo to úplne prevedčivé.


Messi: 10

Možno práve toto je cesta pre kapitána tímu. Nastúpiť do zápasu v druhom polčase. Plný energie a chuti. Roztrhať súpera. Hra sa po jeho príchode mierne spomalila, ale zlepšila sa efektivita. Krásne bezdotyková asistencia, premenený pokutový kop, presné a nekompromisné zakončenie pri góle z hry. Veľmi dôstojné, veľmi presvedčivé.


sport esjpeg

zdroj: sport.es


Pjanić: -

Krátky čas na hodnotenie.


Braithwaite: -

Krátky čas na hodnotenie.


Tréner:

Koeman: 8

Zaujímavé rozostavenie na začiatku stretnutia. Bohatšia záložná formácia zhustila nebezpečný priestor a mala zabrániť súperovi rozvinúť po zisku lopty protiútok. Messi sedel na lavičke a hráči tým dostali prekvapujúcu voľnosť v kombináciách. Ovocie v podobe výborného vstupu do stretnutia to prinieslo a potvrdilo správnosť trénerského rozhodnutia. Hráči ale vypracované šance nepremenili. Striedania prišli v správny čas a zlomili vývoj zápasu. Dobrá práca.Priemerná známka tímu: 7


FCB TOP LINE:

Ter Stegen + Griezmann + Messi


FCB légia skazy:

LengletHodnotenie zápasu: 8

Šancí na 10 gólov na našej strane, možno na 4 u súpera. Pokutový kop sa pískal dvakrát, oba rozhodnutia boli správne. Jeden premenený, jeden nie. Červená karta, gól z ofsajdu. Hra atraktívne, obrany v oddychovom móde. Mne sa to páčilo, bavil som sa a nemal som ani v jednom momente strach o osud zápasu. Boli sme lepší. Mladíci potešili, hra v prvom polčase celkovo veľmi rýchla, taký totálny futbal. Spokojnosť.


Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk