FC BARCELONA vs. BETIS SEVILLA

hodnotenie zápasu


FFx4LYHXwAAuaE-jpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Letí, letí, všetko letí, čo má krídla, všetko letí…

Barca letí…


Letí dole tabuľkou La Ligy na miesta, ktoré sú doslova nedôstojné histórii a štatútu klubu. Prehra. Na domácej pôde. Opäť po jedinej poriadnej šanci súpera, ktorý si na ňu jednoducho počkal a potom ju využil. A po jedinej poriadnej chybe našej defenzívy, ktorá jednoducho skôr-neskôr prísť musela.

Smola? Nešťastný moment?

Alebo neschopnosť dotlačiť loptu do siete súpera akýmkoľvek spôsobom?

Nestrieľame góly, nepremieňame ani tie najčistejšie šance. Hráme pekne, ale neúčelne. Držíme loptu, ale nič z toho nevyprodukujeme. Strácame body a je jasné, že na titul nemôžeme pri momentálnej strate ani pomyslieť. Chýba gólový ťahúň, strelec. Chýbajú bleskurýchle krídla schopné roztiahnuť hru a zrýchliť ju. A preto to skončilo takýmto nechceným výsledkom.

Príliš veľa hráčov ma neuspokojilo svojim prejavom a na to doplácajú aj hráči s uspokojivým prejavom. Nie sme mašina s vyrovnanými výkonmi, individuálne rozdiely medzi najlepšími a najhoršími sú priepastné.

Snáď Araújo a Dembélé po svojom príchode, v niekoľkých momentoch ukázal pekné veci Abde. Štandard predviedol Busquets. Sklamal, a koľkýkrát už, Depay.

Pohybovali sme sa správnym spôsobom, tlačili sme, napádali súpera. Snaha bola nepopierateľná. Energia v mužstve hmatateľná. Sme živší, ako nedávno. Ale stále je to málo...


FFx1sS8XEAIEGJIjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Priebeh:

81' Obrovská škoda tejto príležitosti, z ktorej sa skúsil presadiť Abdessamad Ezzalzouli (Barcelona). Loptu si spracoval po presnom pase, ale pokus nasmeroval na míle ponad brvno.

79' Juanmi (Betis) s gólovým zakončením! Juanmi (Betis) dostal prihrávku, ktorú mu ako na podnose pripravil Cristian Tello, dobre sa zorientoval v šestnástke a strelou do pravého spodného cípu siete upravil skóre zápasu na 0:1.

77' Ousmane Dembele (Barcelona) vyslal na gólmana parádnu strelu. Ale jeho snaha neskončila gólom, pretože o fúz minula ľavú žrď.

76' Ousmane Dembele (Barcelona) vystrelil ihneď po dobrej prihrávke. Snaha z hranice šestnástky ovocie nepriniesla, keď skončila vedľa ľavej tyče.

75' Clement Lenglet (Barcelona) sa zbavil svojho strážcu a centrovanú loptu hlavičkou usmernil do pripraveného gólmana.

62' Ousmane Dembele (Barcelona) vystrelil z hranice veľkého vápna. Jeho pokus končí tesne vedľa ľavej žrdi.

61' Ousmane Dembele (Barcelona) napálil svoj pokus z hranice veľkého vápna. Jeho snaha ale o niekoľko centimetrov preletela okolo pravej žrde.

53' Juanmi (Betis) s neuznaným gólom pre postavenie mimo hry.

47' Návšteva na dnešnom zápase je 66520 divákov.

10' Philippe Coutinho (Barcelona) si nabehol na presný pas a sám pred brankárom umiestnil loptu k ľavej žrdi. Rui Silva predviedol svoje kvality a štýlovo strelecký pokus zlikvidoval.


FFxl8RlXwAU9eZtjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Zostavy:

Screenshot 2021-12-09 at 09-32-14 BAR 0-1 BET Barcelona - Betis Zostavypng


Screenshot 2021-12-09 at 09-33-12 BAR 0-1 BET Barcelona - Betis Zostavypng

Prehľad:

Screenshot 2021-12-09 at 09-36-44 BAR 0-1 BET Barcelona - Betis Prehad zpasupng


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:

Screenshot 2021-12-09 at 09-35-50 BAR 0-1 BET Barcelona - Betis tatistikypng


Hodnotenie hráčov:

hráč hodnotenie MEGABARCA.SK známkater Stegen Nič, potom zase nič a zase nič. Bez práce. Bez nebezpečenstva. A potom zrazu gól, hoci z ofsajdu. Nuž a za chvíľu ďalší gól, tentokrát rozhodujúci. Ako to hodnotiť? 6Araújo Najlepší hráč na ploche v našom drese. Skvelý a dominantný. Aj vo vzduchu, aj na zemi. Pozorný, dostatočne tvrdý. Presný. 9Lenglet Celkom slušný výkon. Pozorný v súbojoch, bez faulov, snaha o vyvážanie lopty. Lepší priemer. 7Dest Strašné. Kam sa podel ten nádejný hráč plný energie a kvality? Bieda. Pozičné chyby ako na bežiacom páse. Problém v súbojoch. Nesústredený. A vrcholom bola scéna z krátkometrážneho dokumentárneho filmu s názvom AKO NEBRÁNIŤ SÚPERA. Takto slabo som ho ešte hrať nevidel… 2Alba Dozadu zodpovedne a pozorne, dopredu vôbec nič. Bez presného centra, slabšia kombinácia. Priemerný prejav. Dokáže hrať oveľa lepšie. 6Gavi Svoje si určite odohral, hral tvrdo v súbojoch a veľmi dobre sa ponúkal do kombinácie. Skončil predčasne pre náznak zranenia po údere do hlavy. 6Nico Zapadol do priemeru, hoci patril k tým lepším hráčom. Darilo sa mu držať loptu na v našej moci, slušne kombinoval. V napádaní bol úspešný a získal v súbojoch niekoľko lôpt. Občas zastavil rodiaci sa protiútok taktickým faulom. 7Busquets Presne taký výkon by som od veterána očakával. Pokoj na lopte, prenášanie hry, diktovanie jej rytmu. Patril celkom určite k tomu lepšiemu. Silný v súbojoch, veľmi technický s loptou na nohe. Spokojnosť. 7Coutinho Začiatok vynikajúci, postupne sa doslova vytrácal. Nedokázal udržať výkon na úvodnej úrovni. Kde je chyba? Kondícia? Hlava? 6Depay Katastrofa. Bez myšlienky, bez nápadu, bez nasadenia. Bez zakončenia, bez šance, bez energie. Slabučké. Obrovské sklamanie. 2Abde Škoda, preškoda tej obrovskej šance. Prestreliť bránu z takej blízkosti je svojim spôsobom umenie. Inak obrovské nasadenie, obrovská snaha. Skúšal, jazdil, zrážal sa. Bojoval. Otázka je, či to stačí na hranie v našom drese. 6striedajúci hráči
Dembélé Ak by dal gól, či dva, bolo by to oveľa veselšie hodnotenie. Nedal. Lenže jeho vplyv na hru bol po príchode na plochu okamžitý. Prebral sa celý útok. Obrancovia si s ním nevedeli poradiť a za pár minút vyslal niekoľko nebezpečných striel. Všetky si dokázal sám vypracovať výbornou individuálnou činnosťou. 8F. de Jong Nič extra nepriniesol. Prebral úlohu v strede ihriska, ale nebolo to skoro vôbec cítiť. Žiadny rozdiel, žiadna zmena. 6L. de Jong Málo času na hodnotenie. xPiqué Málo času na hodnotenie. xPuig Zvykol v minulosti doniesť na ihrisko energiu a chaos. Taký dobrý chaos prinášajúci vpredu prečíslenie a prevahu. Tentokrát o bol len chaos. Slabý v súbojoch, slabý v kombinácii. Nepresvedčivé. 4tréner
Xavi Tréner, čo sa s tým dá robiť? Kto bude strieľať góly? Neupadneme po nádejnom štarte do letargie a pomaly aj do beznádeje? Ako si s tým poradíš? Páčilo sa mi jeho žitie pri čiare, neustále povzbudzovanie hráčov a pokyn za pokynom. Ale prehrali sme… 6PRIEMER FC BARCELONA 5,87
FCB TOP: Araújo + Dembélé
FCB TROP: Dest + Depay
FFxwoMRXEAUGraPjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Vyjadrenia po zápase:

FC BARCELONA – Xavi

Xavi Hernández na tlačovej konferencii po zápase proti Betisu vyhlásil, že Barcelona si nezaslúžila prehrať, ale inkasovala gól po vlastnej chybe.

Mužstvo dnes neodohralo najlepší zápas, nedokázalo nad súperom dominovať. Betis k tomu strelil gól z protiútoku. Aké boli dôvody?

"Je pravda, že sme mali problémy s rozostavením, v ktorom sme začali zápas. Dal som Busquetsovi inštrukcie, vďaka čomu naša hra začala vyzerať lepšie. V druhom polčase sme dominovali, ale taký gól by sme nemali inkasovať. Pracovali sme tvrdo, pripravovali sme sa na tento zápas sledujúc video analýzy hry Betisu. Urobili sme chybu a gól sme inkasovali v momente, kde sme hrali dobre. Dnes sme mali smolu. V poslednom zápase proti Villarrealu nám pomohlo šťastie, keď sme nehrali dobre, proti Betisu to bolo iné. Taký je futbal a musíme sa zlepšiť. Zápasy tohto typu treba vyhrávať."

Akým spôsobom je možné lepšie využiť Depaya, aby si vytváral viac gólových šancí?

"Memphis je veľmi aktívny, ale v útoku musí byť lepšie porozumenie medzi ním a ostatnými hráčmi. Útočníci by mali byť agresívnejší, tak ako to robia obrancovia. Musíme si hľadať viac príležitostí, strieľať, hrať jeden na jedného. Súper neodpúšťa. V druhom polčase sme hrali dobre, ale nedokázali sme streliť góly, čo Betis využil. Keď máme dobré momenty, musíme strieľať góly a rozhodnúť o výsledku."

Myslel si si, že prehra prípade tak skoro? Môžu byť fanúšikovia hrdí na svoje mužstvo aj napriek prehre?

"Ja si myslím, že áno a ty? Hrali sme proti ťažkému súperovi, ktorý vedel, akým spôsobom sa má brániť, vypojiť z hry Sergia Busquetsa. V útoku nám chýbalo trochu trpezlivosti. Ale po celý čas sme to skúšali, hľadali sme si príležitosti. Myslím si, že dnes sme si nezaslúžili prehrať, rovnako ako sme si nezaslúžili víťazný gól proti Villarrealu. Taký je futbal, okolnosti sa obrátili. Veľká škoda, pretože tento zápas bol veľmi dôležitý."

Môže mať táto prehra vplyv na morálku pred zápasom proti Bayernu?

"Pokúsim sa zabezpečiť, aby sa tak nestalo. Hráčom som povedal, že taký je futbal a som na nich hrdý kvôli ich prístupu a odvedenej práci. Tento zápas sme mali pod kontrolou, ale nedokázali sme streliť gól a prehrali sme po našej chybe. Je to sklamanie, pretože hru Betisu sme analyzovali do hĺbky."

Nasadil si dnes takúto zostavu s tým, že v stredu je zápas proti Bayernu?

"Niektorí hráči majú v nohách veľa minút, iní mali drobné zdravotné problémy. Náhradníci sú dostatočne dobrí, aby mohli nahradiť Frenkieho de Jonga či Gerarda Piquého. Nemyslel som na Bayern, len na aktuálnu situáciu."

Pracuješ so svojim mužstvo na tom, aby lepšie reagovalo po inkasovanom góle a mohlo zvrátiť osud zápasu?

"Áno, samozrejme, tento aspekt je veľmi dôležitý, ale zdá sa mi, že mužstvo je v dobrej psychickej forme. Je jasné, že dnes sme nahnevaní, pretože sme si zaslúžili viac, ale taký je futbal."

Myslíš si, že Barcelona je schopná poraziť Bayern?

"Áno, nechybne tam ideme s cieľom získať tri body. Je to pre nás veľmi dôležité, pretože víťazstvo nám zabezpečí postup do ďalšej fázy a v inom prípade závisíme od Benfiky. Ideme na jeden z najťažších štadiónov na svete, ale chceme tam vyhrať."

Ako sa cíti Gavi po tom, čo musel opustiť ihrisko kvôli poraneniu hlavy?

"Nehovoril som s ním, pretože ho zrejme odviezli do nemocnice. Zdalo sa, že sa mu po tom údere trochu točila hlava. Uvidíme, ako bude jeho situácia vyzerať."

Čo si myslíš o Coutinhovi, môže po zápase v základe nabrať viac sebavedomia?

"Dnes začal dobre, bol aktívny. V druhom polčase sme však chceli hrať po oboch krídlach a on taký nie je. Aj napriek tomu si myslím, že sa ukázal v dobrom svetle."

Dembélé bol dnes po príchode veľmi aktívny a jeho hra oživila aj fanúšikov. Čo si o ňom myslíš?

"Je to skvelý hráč, veľmi si verí. Musíme o neho dbať, pretože existovalo riziko obnovenia zranenia. Ale keď je zdravý, v útoku nám dáva veľmi veľa. Dnes nemal ďaleko k streleniu gólu. Bol to Dembélé, ktorého chceme vidieť."

Čo si myslíš o výkone Arauja a Lengleta v dnešnom zápase?

"Piqué mal po posledných zápasoch drobné zdravotné problémy a preto som stavil na túto dvojicu, ktorá zahrala dobre. Cítili sa dobre aj vtedy, keď sa Busquets stiahol dozadu. Ukázali sa aj v útoku a to od stopérov v Barcelone očakávame."

Myslíš si, že môže Barcelona odohrať v Mníchove celý zápas tak intenzívne ako v druhom polčase dnešného stretnutia?

"Myslím si, že áno. Pripravujeme sa na tento zápas, aby sme bojovali o víťazstvo. Vieme, že Bayern je mimoriadne náročný súper. Ideme tam s ambíciami a uvidíme, ako sa tento zápas skončí."

Ansu Fati proti Bayernu nenastúpi. Je to už konečné rozhodnutie?

"Nechcem riskovať, nechcem ho stratiť na ďalšie dva mesiace. Liga Majstrov je veľmi dôležitá, ale rovnako La Liga aj Copa del Rey. V tejto sezóne budeme potrebovať našich krídelníkov, preto si na Fatiho musíme dávať pozor."


FC BARCELONA – Alba

Dnes ste zaznamenali prvú prehru pod Xaviho vedením. Čo rozhodlo o takomto výsledku?

"Myslím si, že máme veľa čo zlepšovať. Súper bol dnes veľmi priamy, využíval svoje šance a my sme mu nedokázali streliť gól. Pred nami je mimoriadne dôležitý zápas v Lige Majstrov a musíme byť lepší."

Čo by ste podľa teba mali zmeniť?

"Aj keby sme tento zápas vyhrali, aj tak by som povedal, že musíme niektoré veci zlepšiť. S loptou na polovici súpera musíme byť pokojnejší. Určite bolo vidieť niekoľko pozitív, ale je jasné, že musíme hrať lepšie."

Aký má na vás táto prehra vplyv?

"Barcelona musí vždy vyhrávať, predovšetkým na domácom trávniku. V tejto sezóne to nerobíme. Aj víťazstvo vonku nás stojí veľa. Som presvedčený, že sa nám túto situáciu podarí zvrátiť, pretože tvrdo pracujeme, učíme sa nové schémy. Dnes sme urobili krok späť, náš súper bol konkrétnejší ako my."


FC BARCELONA – Puig

Priebeh zápasu

"V druhom polčase sme mali niekoľko dobrých šancí. Je zlé, že sme stratili body, ale hrali sme dobre, trénujeme dobre... Niekedy sa tak stane."

Zlá efektivita

"Proti Villarrealu to bolo podobné. Lopta aj vtedy nechcela padnúť do siete, ale nakoniec sme strelili tri góly. Taký je futbal. Dnes o víťazstve Betisu rozhodol faktor šťastia. Gól súpera prakticky ukončil zápas."

Ďalšie minúty

"Samozrejme, že je to pre mňa veľmi dôležité. Ako hráč som tu šťastný. Uvidíme, či budeme dosahovať lepšie výsledky, hrať pekne a ako si v stredu poradíme v Lige Majstrov."

Zápas proti Bayernu

"Do Bayernu pôjdeme po všetko, plne nabití. Tento zápas je pre nás ako finále, ktoré musíme vyhrať. Sme veľmi jednotní a musíme zo seba dať všetko."


Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com, flashscore.com