FC Barcelona vs. Real Madrid

hodnotenie hráčov


eurobarca hujpg

zdroj: eurobarca.huZákladná zostava:Neto: 8

Neuveriteľný výkon. Obrovské šance súpera počas zápasu a ešte väčšie v záverečnej vabank hre ho buď dobre postaveného triafali, alebo reagoval skvelým postrehom. Perfektne rozohrával, rýchlo a presne vysunul niekoľkokrát hráčov do brejku. Trochu slabšie čítal hru a nepokrýval úplne dokonale otvorený priestor za chrbtom stopérov. Zbytočná a lacná chyba pred koncom zápasu, keď mu z rúk vypadla istá lopta a dostala sa k súperovi, znamenala inkasovaný gól. Na penaltu nárok nemal, na prvý gól tiež nie.


sporttimesjpg

zdroj: sporttimes.com


Dest: 9

Z môjho pohľadu najlepší hráč v našom drese. Perfektný pohyb a sebavedomie v súbojoch. Rýchlostne vygumoval ľavé krídli súpera a smerom dopredu zamestnával obranu protivníka. Kombinačne slušné. Sústredený počas celého zápasu. Skvelý.


marcajpg

zdroj: marca.som


Piqué: 7

Bojoval zo všetkých síl a stále platí, že je to náš najlepší stopér. Vyhrával súboje a že boli ťažké, nepochybujem. Predvídal a predskakoval súpera. To, že ho v jeho práci nedokázala podporiť dôležitá priestor obsluhujúca trojica Busquets – De Jong – Lenglet, je jednoducho fakt. Za góly nemohol, sám všetko neutiahne.


Lenglet: 4

Slabý výkon a obrovské množstvo nedostatkov. Neskorý príchod do súbojov prinášalo príliš veľa faulov. Odkopy za bránkovú čiaru prinášali súperovi rohové kopy a znamenali nebezpečenstvo. Vrcholom bol stupídny zákrok na Ramosa. Ten priniesol rozhodujúci moment zápasu. Penalta bola bez pochýb odpískaná správne a náš hráč zrejme nemal zápas ani dohrať.


Alba: 7

Po zranení ani stopy. Veľmi dobrý pohyb a sústredená práca smerom dozadu. Skvelá prihrávka na gól, niekoľko nebezpečných centrov. Žiaľ, niekoľko centrov neprešlo cez brániacich hráčov. Ale nábehy boli skvele načasované, priestor uvoľnený pohybom spoluhráčov dokázal využívať veľmi presne. Slušný výkon.


De Jong: 6

Slabšie predstavenie. Hráč nedokázal vyhrávať súboje a aj pozične sa miestami doslova strácal. Nepresná kombinácia a neskorá reakcia na stratu lopty. Viac zbytočných faulov. Vyviezť loptu nedokázal. S Busquetsom hrali od seba príliš ďaleko.


Busquets: 4

Tento zápas vyzliekol legendárneho pivota donaha. Absolútne nestíhal. Nehral presne, nehral rýchlo, nehral predvídavo. Neskoro v súbojoch. Do niektorých sa ani nedostal. Ani jeho silná stránka, čítanie hry, mu príliš nešla a vyslovene sa párkrát nechal opiť rožkom. Vrcholom bola jeho pohodová reakcia na nábeh súpera do čistej šance medzi zúfalých stopérov, keď si v miernom pokluse vychutnal gólové zakončenie do našej brány. Pomaličky už hádam stačilo...


zimbiojpg

zdroj: zimbio.com


Coutinho: 6

Veľmi priemerné. Neosolené, neokorenené. Bez šťavy. Snaha sa uprieť nedá, to ani náhodou. Ale nestačilo to na spôsobenie chaosu u súpera. Slabšie kombinačne. Po skvelej prihrávke Fatiho mal streliť hlavou gól, možno by zápas rozhodol.


Pedri: 7

Perfektná škola. Skúsenosti. Výborný akčný rádius, slušný pohyb. Skúšal aj na malom priestore kombinovať. Ponúkal sa na prihrávky. Bojoval v súbojoch. Nádejný výkon mladíka. Nebolo to ale na celý zápas, toľko energie nemal.


Fati: 8

Aj ďalší mladík presvedčil. Strelil gól a mal dve nebezpečné situácie. Skúšal sa presadiť jeden na jedného, kombinoval, centroval. V druhom polčase sa začal vytrácať, čo je ale vzhľadom na vek logické.


forbesjpg

zdroj: forbes.com


Messi: 8

Konečne plnokrvný výkon. Prihrával, kombinoval, behal, bránil, zakončoval. Lenže nedal gól. Geniálne sa uvoľnil cez súperovho stopéra, zakončenie ale nebolo Messiovské. Škoda, mal to byť gól. Po výbornej bleskovej kombinácii sa vrútil do pokutového územia a bol jednoznačne zastavený faulom. Penalta sa, na počudovanie, nepískala. Ale ukázal, že je to v ňom. Jeho čas snáď príde už v najbližšom zápase a že prelomí čakanie na gól a smolu v zakončení. Kto si to odnesie?

footyheroesjpg

zdroj: footyheroes.com

Striedajúci hráči:


Dembélé: -

Krátky čas na hodnotenie


Griezmann: -

Krátky čas na hodnotenie


Trincão: -

Krátky čas na hodnotenieBraithwaite: -

Krátky čas na hodnotenie


Tréner:

Koeman: 6

Extrémne odvaha pri základnej zostave. Šanca pre mladučkých hráčov, prípadne pre novicov v tak vážnom zápase. Ale pochválim ho za to, pretože to jednoznačne dodalo zápasu a hlavne nášmu výkonu šťavu. Vôbec to nebolo zlé. Čo mu ale musím jednoznačne vytknúť, je neskoré striedanie. Spôsob a počet a typy hráčov boli v poriadku, v poriadku ale nebol čas striedania. To sa malo uskutočniť, samozrejme, hneď po inkasovanom góle. Bola by väčšia šanca otočiť vývoj. Takže, Ronald, nabudúce oveľa rozhodnejšie, prosím!Priemerná známka tímu: 6,13


FCB TOP LINE:

Dest + Neto + Alba + Fati + Messi


FCB légia skazy:

Busquets + LengletHodnotenie zápasu: 10

Keby som bol neutrálny fanúšik, zápas by som si užil naplno. Ja fanúšik som, neobjektívny a veľakrát vyslovene zaslepený a zaujatý. A aj tak ma zápas uspokojil. Hra sa prelievala hore-dole, šanca striedala šancu. Každý z tímov mal šance na rozhodnutie, gólov mohlo padnúť oveľa viac. Viac by sa mi páčila remíza povedzme 3-3, ale naša produktivita bola tentokrát slabšia. Nechýbali kontroverzné momenty, či rozhodnutia. Po dlhej dobe špičkový zápas La Ligy. Napriek prehre.


Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk