FC Barcelona vs. Real Madrid

hodnotenie hráčov

 

El Clássico. Najväčší z futbalových zápasov.

Očakávaná búrka ale neprišla, na ihrisku sa stretli dve pomerne vyrovnané mužstvá hrajúce v rovnakej forme.

Je možné priznať, že Real mal snáď mierne viac z hry a asi môže mať zo zisku bodu rozporuplné pocity. Naopak, Barca je zrejme so ziskom bodu po zápase spokojnejšia, aj keď mohla nakoniec aj ona oslavovať víťazstvo.

Teda pre mňa osobne je remíza spravodlivým vyjadrením videného. Zápas zlý určite nebol, nasadenie príkladné z oboch strán.

Góly nepadli, pretože obe obrany pracovali v podstate dokonale a šancí priveľa nebolo. Tie s pomenovaním gólové boli identické, nebezpečná hlavička a vykopnutie stopérom z bránkovej čiary.

Inak taktické šachy prezentované hlavne dôrazom na zabezpečenú obranu. Aj po zápase sme na prvom mieste, neprehrali sme. Takže asi v poriadku.

Piskot divákov na konci je určite možné pochopiť, ja osobne by som ale nepískal.

Futbal je jednoducho taký a ako sa hovorí:

„Každý zápas je iný.“


yahoonews comjpg

zdroj: yahoonews.com

 

Ako vyzeral zápas podľa štatistík?


Screenshot_2019-12-21 la liga - Hada Googlompng

 

 

Ako vyzeral zápas v podaní jednotlivých hráčov?

 

Základná zostava:

 

Ter Stegen: 9

Náš brankár a obrovská opora podal v tomto zápase vynikajúci výkon. V spolupráci s celým tímom dokázal udržať na uzde kompletnú útočnú snahu súpera. Čisté konto je výbornou vizitkou. So všetkým, čo prešlo až k nemu, si bez problémov poradil.  


eveningstandard1 comjpgzdroj: eveningstandard.com


Semedo: 5

Tak trochu rozporuplný prejav. Smerom dopredu to na hodnotenie vôbec nebolo, keďže sa nedostal k žiadnemu nábehu. V obrannej činnosti si niekedy poradil, v niektorých prípadoch ale nie. Naša pravá strana nefungovala správne a výkon pravého obrancu k tomu prispel. Bol správne nahradený iným hráčom.

 

Lenglet: 6

V počasí sa takýto stav nazýva STRIEDAVO OBLAČNO. Striedanie super zákrokov a neistých súbojových stretov. Priveľa faulov. Ten najväčší, a to musím priznať, bol penaltový.

 

Piqué: 10

Bez elitného stopéra by to zrejme nešlo. Hral opäť vynikajúco a predviedol dokonalý výkon. Nepustil smerom na bránu nič, fantasticky zasiahol na bránkovej čiare. Výborne čítal hru a dokázal byť koncentrovaný počas celého zápasu. Súbojovo dostatočne dôrazný a napriek tomu odohral stretnutie bez jediného faulu. Skvelé, skvelé, skvelé.


barcablaugranes comjpg zdroj: barcablaugranas.com


Alba: 6

Štart do zápasu vynikajúci. Potom ale vytratenie sa do zabudnutia. Teda ak vezmem do úvahy hru smerom dopredu. Slabá presnosť prihrávok, ani jedna poriadna finálne. Forma po zranení v tomto zápase nebola úplne najlepšia. Vzadu si viac-menej poradil, hodnotenie celkovo je preto priemerné.

 

De Jong: 7

Bojovnosť tentokrát prevyšovala technické možnosti. Súper hral veľmi umne a v zálohe tak trochu dominoval. Spolupráca so spoluhráčmi nemala nikdy dlhé trvanie, jednoznačne chýbal Busquets. Kombinácia nebola podložená kreativitou a pokojom. Napriek tomu bol práve Holanďan najlepším článkom nášho stredu poľa.

 

Rakitič: 6

Vynikajúci pri práci s priestorom. Výborný v súbojoch. Ale slabý v pohybe, slabý a nepresný v kombinácii. Nulový v kreativite. Smerom dopredu nedokázal vyviezť loptu a nedokázal si ani nabehnúť do prečíslenia pri náznakoch brejkových situácií. Za defenzívu viac, za ofenzívu menej, výsledkom je priemerná známka.

 

Roberto: 6

Práca v zálohe nepriniesla nič zaujímavé. Držanie lopty nebolo úplne precízne, chýbal takisto dostatok pokoja a trpezlivosti. Z nepochopiteľného dôvodu sa slabo hýbal, nebýva to u neho obvyklé. Po presune na pravú stranu obrany išiel výkonnostne poriadne hore a zlepšil si tak hodnotenie.

 

Griezmann: 3

Ani jedna strela na bránu, ani jeden pokus o zakončenie, ani jeden dribling, ani jedna prihrávka. Nič smerom dopredu. To by bolo za jedna. Ale obrovské penzum práce smerom do defenzívy, množstvo súbojov, veľa nabehaného. Slabučký priemer.


ronaldo comjpg

 zdroj: ronaldo.com


Suárez: 1

Ako veľmi ho mám rád, ako veľmi sa ho v drvivej väčšine prípadov zastávam, tak musím na plné ústa povedať: KATASTROFA. Najslabší výkon, aký som kedy od tohto hráča videl. Nepredviedol vôbec nič, dokonca svojou hrou kazil aj prácu svojich spoluhráčov. Bieda, preveľká bieda.


newsgroove ukjpg

 zdroj: newsgroove.uk


Messi: 7

Snaha kapitána narážala na slabé výkony svojich spoluhráčov v útoku. Jeden kazil všetko, druhý skoro všetko. Záloha sa do útočenia takisto nezapájala a tak snaha o čokoľvek ostala práve na Messim. Sám to napriek snahe, niekoľkým úspešným prienikom, dostatočnému množstvu v podstate kľúčových prihrávok nedokázal. Lepší priemer, ale nebolo to v žiadnom prípade úplne top.managingmadrid comjpg
zdroj: managingmadrid.com


Striedajúci hráči:

 

Vidal: 6

Výborný vstup do zápasu. Okamžite sa pustil do svojej práce a absolvoval súboj za súbojom. Škoda nesprávneho riešenia situácie, keď namiesto zakončenia zbytočne prihrával kapitánovi.

 

Fati: -

Príliš krátky čas na hodnotenie.

 

Tréner:


Valverde: 8

Mám silný pocit, že pripravil mužstvo hlavne na neinkasovanie. To sa podarilo. Ostali sme na čele tabuľky len vďaka taktike zameranej presne na výsledok. Správne vystriedal pravých obrancov. Chýbala dostatočná kvalita individuálnych výkonov smerom dopredu, ale to asi tréner nedokáže ovplyvniť.

 

Vyjadrenie trénera:

"Bol to vyrovnaný zápas, každý v tímov mal svoje momenty. Real hral vysokým presingom a týmto spôsobom vytváral nebezpečenstvo. V tomto smere sme trpeli. Napätie bolo veľké, rozhodca ukázal množstvo kariet. El Clássico je El Clássico. Končíme ho s Realom ako rovný s rovným. Dnes sme hrali doma, takže náš záväzok vyhrať bol o niečo väčší. Chceli sme to dosiahnuť, ale je normálne, že El Clássico je tak komplikované"


eveningstandard comjpgzdroj: eveningstandard.com


Priemerná známka tímu: 6,15

 

FCB TOP LINE: Piqué, Ter Stegen

FCB légia skazy: Suárez, Griezmann

 

Hodnotenie zápasu: 7

Dve silné mužstvá. Dve silné defenzívy. Zložitá situácia v hľadisku. Vysoké nasadenie. Rýchla hra, náznaky šancí. Chýbali jednoznačne góly a mne osobne aj lepší výkon domácich. Bod beriem.

 

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?

 

Peter Maďar

megabarca.sk