FC BARCELONA vs. REAL MADRID

FCehmdqWEBALlpBjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Prehrali sme. Ja viem. Videl som zápas, videl som dva góly v našej sieti a len jeden v súperovej. A viem, že to všade na svete znamená prehru. Napriek tomu, a možno pôjdem proti všeobecnému názorovému prúdu plnému zloby a hejtu, som s výkonom nášho mužstva spokojný.

Nie úplne na sto percent.

Nie tak, aby som pri hre odpadával od slasti.

Ale tak triezvo, pokojne a pokorne.

Hrali sme podľa mňa na maxime momentálnych schopností. Behali sme a atakovali oveľa skúsenejšieho a konsolidovanejšieho protivníka hlboko na jeho polovici. A úspešne. Tlačili sme na neho pri rozohrávke, získavali lopty, otáčali hru. Snažili sa o kreatívne riešenia a prichádzali logicky aj šance. Protivník, nesmierne koncentrovane pôsobiaci, si postrážil defenzívu skoro na jednotku s hviezdičkou. Prešlo toho do nebezpečných zón primálo. Ako väčšinou v takomto type stretnutí. Nuž a to, čo do nebezpečných zón prešlo, sme nedokázali pretaviť v gól. Pričom šance Desta a Piquého jednoducho musia skončiť v bráne, ak chceme dobrý výsledok.

My sme nepremenili, súper po rýchlom protiútoku áno.

Nedáš, dostaneš.

Pravidlo futbalu, pravidlo života.

FCeRwNIWEAAFKoojpeg

Zápas bol z môjho pohľadu absolútne vyrovnaný, hraný vo vysokom tempe. Zaujímavé individuálne výkony na oboch stranách, výborná návšteva. Remíza by svedčala oveľa viac, 2:2 by bolo spravodlivým vyjadrením. Napriek prehre som spokojný. Bavilo ma to. Nevidel som mužstvo odovzdané, videl som mužstvo túžiace po úspechu. A ten príde, skôr ako neskôr. Máme budúcnosť, máme perspektívu.

FCfWi-hWQAIfalxjpeg

Priebeh:

21´ Vinícius Júnior sa krásne dostal z krídla do šestnástky cez dvojicu hráčov. Následne spadol a pýtal si pokutový kop. Oscar Mingueza s ním v kontakte bol, hlavný arbiter nepískal penaltu.

24´ Vinícius Júnior dostal prihrávku za obranu, obišiel ter Stegena, no nemal to na strelu. Nemeckého gólmana zasekol ešte dvakrát, až tak strieľal. Obetavý Jordi Alba zrazil pokus na roh. Nakoniec sa pískal ofsajd Brazílčana.

25´ Memphis Depay naviezol loptu po ľavom krídle do šestnástky, prihrával do lepšej pozície. Ansu Fati prepúšťal za seba, úplne voľný Sergiño Dest v stopercentnej možnosti trestuhodne prekopol bránku.

32´ Real Madrid dal gól! DAVID ALABA sa ako stopér rozbehol dopredu podporiť ofenzívu a vo svojom prvom El Clásicu si otvára strelecký účet! Vinícius Júnior poslal loptu dopredu, Rodrygo ju poslal pred šestnástku, kde Rakúšan ostal voľný a zakončením na zadnú žrď nedal šancu ter Stegenovi.

35´ Lucas Vázquez nadvihol prudký center Depaya z priameho kopu na roh. Aj ten zahral Holanďan a Gerard Piqué vo výbornej pozícii tesne minul hlavičkou vzdialenejšiu žrď!

48´ Philippe Coutinho v dobrej šanci, strieľal zvnútra pokutového územia. Jeho pokus bol zrazený na rohový kop. Barcelona však jasne chce ísť za vyrovnaním.

60´ Éder Militao poslal výborný pas za obranu Barcelony, Dest loptu neodvrátil a Vinícius Júnior bol sám pred ter Stegenom. V poslednej chvíli sa americký obranca vrátil a chybu napravil.

62´ Luka Modrić mal priestor na strelu pred šestnástkou, vo výbornej pozícii mu padol do strely Eric García. Následne Chorvát prehodil loptu na päťku, Karim Benzema to v obrovskej možnosti napálil priamo do ter Stegena.

73´ Hostia to spravili vľavo skvele. David Alaba podporil útok a centroval za ter Stegena do päťky, voľný Karim Benzema nezakončil do prázdnej bránky. Aj keby sa tak stalo, pískal by sa ofsajd.

73´ Sergiño Dest sa znova uvoľnil pred pokutovým územím Realu Madrid, pokus slabšou ľavačkou namieril tesne nad brvno Courtoisa.

90+4´ Real Madrid dal gól! Domáci vyvinuli veľký tlak, no Memphis Depay neprestrelil hráčov pred Courtoisom a Dani Carvajal potom loptu odkopol, čím založil protiútok. Marco Asensio z ľavej strany šestnástky strieľal do rukavíc ter Stegena, ktorý vyrazil loptu a LUCAS VÁZQUEZ ju cez Garcíu poslal do siete, čím prakticky rozhodol o víťazovi.

90+7´ Barcelona dala gól! Sergiño Dest sa uvoľnil na pravej strane šestnástky, poslal loptu do päťky. David Alaba sa pošmykol a SERGIO AGÜERO zblízka prestrelil Courtoisa.

Screenshot 2021-10-25 at 14-38-20 BAR 1-2 RMA Barcelona - Real Madrid Zostavypng

Screenshot 2021-10-25 at 14-36-36 BAR 1-2 RMA Barcelona - Real Madrid Prehad zpasupng

Screenshot 2021-10-25 at 14-37-30 BAR 1-2 RMA Barcelona - Real Madrid tatistikypng

Vyjadrenia po zápase:

FC BARCELONA – Ronald Koeman

Počítal Real Madrid s takýmto scenárom zápasu?

"Prvý polčas sme hrali dobre, kontrolovali sme hru a mali sme gólové príležitosti. Mohli sme sa ujať vedenia, ale bolo to práve naopak, pretože gól nám strelili oni. Real sa potom mohol brániť a my sme si nevytvorili dostatok šancí. Urobili sme, čo sme mohli. Som veľmi sklamaný z výsledku vzhľadom na spôsob, akým sme pracovali ako tím."

Pred zápasom si povedal, že bude potrebné využívať šance. Ovplyvnilo to dnešný výsledok a odišiel Ansu Fati z ihriska z konkrétneho dôvodu?

"Zápasy medzi Barcelonou a Realom sú vždy na hrane. My sme sa snažili hrať náš futbal. Je to ťažké. O výsledku rozhodli detaily. Je veľká škoda, že sme sa nemohli ujať vedenia. Ansu tvrdo pracoval, aby pomohol tímu. Mal možnosť streliť gól, ale Real dobre bránil a bolo ťažké vytvoriť si dobrú šancu."

Je to viac ako len strata troch bodov?

"Je to Barcelona, takže prehra v El Clásicu znamená niečo viac. Rozumieme tomu, ale teraz nie je čas na to, aby sme stratili motiváciu. V stredu máme ďalší zápas. Sezóna je dlhá a stane sa ešte veľa vecí. Musíme sa zlepšiť a vyhrávať, aby sme stiahli náskok súperov. Dnes môžeme byť smutní, ale od zajtra sa pripravujeme na stredajší zápas."

Barcelona má problémy poraziť veľké kluby. Je to v Barcelone už normálne, alebo si myslíš, že títo hráči môžu hrať ešte lepšie?

"Samozrejme, že to od seba musíme požadovať. Dnes sme dokázali, že nie sme slabší ako Real, ale miesto 1:0 pre nás bolo 0:1 pre nich a všetko sa zmenilo. Ukázali sme, že sa zlepšujeme a že dokážeme bojovať vo veľkých zápasoch."

Ansu sa v jednom momente zrazil s Alabom a chytil sa za koleno. Čochvíľa na to, ho vystriedal Agüero. Stalo sa niečo?

"S ním je všetko v poriadku. Nie je to o kolene. Niečo ho trápilo, ale nemyslím si, že ide o niečo dôležité. Odohral 70 minút a v tomto momente je to pre neho veľa. Musel zísť z ihriska, aby si oddýchol a pripravil sa na stredu."

Ako vnímali hráči túto prehru?

"Hráči sú sklamaní, podobne ako každý fanúšik Barcelony. Bohužiaľ, taká je situácia. Je to normálna reakcia. Musíme preanalyzovať tento zápas a zistiť, čo sme urobili zle. Vďaka podpore z tribún sme dnes čelili Realu. Nie je však čas na ľútosti, pretože v stredu hráme zápas."

Myslíš si, že Real mohol streliť viac gólov?

"Mal dve šance. Myslím si, že v tak vyrovnaných zápasoch je veľmi dôležité streliť prvý gól. Im sa to podarilo a vďaka tomu mohli hrať svoj futbal. Sú veľmi nebezpeční z protiútokov a ťažko ich kontrolovať. Chceli sme vyrovnať, takže sme im nechávali viac priestoru, preto mali viac šancí."

Barcelona zahrala oveľa viac centrov. Je to dobré alebo zlé znamenie?

"Často sme boli na lopte, ale v útoku sa musíme naozaj zlepšiť. Chýba nám finálna prihrávka, posledný center. Na posledných 10 minút sme do zápasu poslali Luuka de Jonga a musím priznať, že sa mi veľmi nepáčil piskot. Nevplýva to dobre ani na neho ani na celé mužstvo. Je to jeho úloha. Keď zostáva málo času a prehrávate, pošlete takéto hráča. Je to člen tímu a treba ho podporovať."

Chápeš frustráciu fanúšikov vyplývajúcu z toho, že mužstvo nedokáže vyhrávať veľké zápasy?

"Áno."

Súhlasíš s tým, že mužstvo je v prestavbe?

"Som s hráčmi. Všetci tvrdo pracujeme. Toto je téma pre vás."

Myslíš si, že to bola ľahká výhra Realu?

"Myslím si, že zápas bol na vysokej úrovni. Odohrali sme dobrý prvý polčas a zaslúžili sme si streliť gól. Real sa dobre bránil a my sme nemali priveľa šancí na vyrovnanie. Musíme to akceptovať a riskovať. Vieme, že Real hrá veľmi dobre na brejky. Myslím si, že mužstvo si dnes odviedlo svoju prácu. Nie taký výsledok sme chceli, ale musíme ísť ďalej."

FC BARCELONA – Sergio Busquets

"Nezaslúžili sme si prehrať. Mali sme veľmi dobré príležitosti. Mohli sme dokonca vyhrať. Kontrolovali sme hru, ale porazili nás po protiútokoch. Po tom ako nám strelili gól, mali sme ešte viac šancí. Je to veľká škoda. Robili sme, čo sme mohli, ale nepodarilo sa. Stratili sme tri body v El Clásicu, ale musíme sa pripraviť a pracovať ďalej. Neviem, či sa Frenkie zranil... Je to mladé mužstvo schopné veľkých vecí. Zlepšujeme sa. Snažíme sa zo všetkých síl. Zostáva veľa zápasov. V strede týždňa hráme proti Rayu. Strácame niekoľko bodov na predné priečky, ale budeme bojovať."

FC BARCELONA – Éric García

"Je to pre nás rana. Nie sme spokojní. Hrali sme dobre. Vytvorili sme si viac šancí ako oni. Druhý polčas bol vyrovnanejší a Real využíval protiútoky. Myslím si, že sme si zaslúžili viac. Spoluhráči mi veľmi pomohli. Je to moje prvé El Clásico. Bol to úžasný pocit, ale nepáči sa mi výsledok. Veľmi ďakujem fanúšikom za podporu. Musíme ísť ďalej. V prvom polčase sme mali prevahu, ale gól dali oni. V druhom polčase sme mali príležitosti, ale hrali na protiútoky. Myslím si, že to nie je úplne spravodlivý výsledok, ale musíme pracovať ďalej, pretože v stredu hráme ďalší zápas."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com, flashscore.com