FC Barcelona vs. Real Sociedad

youtubejpg

zdroj: youtube.com

Bol práve tento zápas tým povestným, ktorý vyhráva titul?

Zápas, keď v extrémne dobrej forme hrajúci súper neskutočne sťaží cestu favoritovi za tromi bodmi?

Keď sa príliš nedarí a napriek tomu sa výhra vydrie?

Keď je možno remíza spravodlivejšia?

Možno to bol taký zápas, možno nie. Herne som niečo podobné očakával. Súper pred krátkym časom dokázal naložiť Realu Madrid na Santiago Bernábeu 4 góly ako nič. Vyhrali za sebou 6 zápasov a bojujú o účasť v budúcoročnej edícii Ligy Majstrov.

Nebolo to teda určite jednoduché a momentálne v slabšej forme hrajúca Barca nemohla počítať s úplne ľahkým zápasom. To sa nakoniec aj potvrdilo, keď asi len silou vôle a chcenia ostali body doma a opäť sme sa dostali na prvé miesto tabuľky.

Či tak bude aj po zápase arcirivala? To sa uvidí až v nedeľu po 22:45.

barcablaugranesjpg

zdroj: barcablaugranes.com

Náš zápas proti Realu Sociedad priniesol celkom slušný futbal držiaci mňa osobne v napätí až do samého záveru. Niekoľko šancí, ktoré sme si dokázali vypracovať, góly neprinieslo a tak rozhodol pokutový kop odpískaný až po kontrole systémom VAR. Súper mal v zápase veľmi dobré fázy, výborne sa pohyboval a skvele kombinoval. Čistú šancu si však nevypracoval, defenzíva nám tentokrát zahrala príkladne a stopérska dvojica bola jednoducho skvelá. A ešte aj v nej svojim výkonom dominoval najlepší hráč na ihrisku – Piqué. Páčil sa mi aj výkon Busquetsa, ktorý fantastickým čítaním hry, skúsenosťami a neuveriteľným pokojom nahrádza nedostatok rýchlosti. Snaživý vstup do zápasu mala naša nová akvizícia Brathwaite, neskôr sa ale vytralila.

Zhrnuté a podčiarknuté: zápas ma držal v napätí, skvelý súper, slušná návšteva, víťazstvo. Pozerať sa jednoznačne oplatilo.

yahoonewsjpg
zdroj: yahoonews.com

Priebeh zápasu:

14´ Žltú kartu dostáva Clément Lenglet (FC Barcelona).

29´ Fantastický Remiro podržal svoj tím! Messi si narazil s Busquetsom a potom sa zjavil sám pred bránou, avšak na pozorného brankára Realu si neprišiel.

40´ Krásna kombinácia v podaní domáceho celku viedla k obrovskej šanci, ktorá ale gólom nekončí. Po rýchlej súhre sa nakoniec k strele z ideálnej pozície dostal Messi, ale o kúsok minul hosťujúcu svätyňu.

42´ Žltú kartu dostáva Lionel Messi (FC Barcelona).

56´ Žltú kartu dostáva Mikel Merino (Real Sociedad San Sebastian).

60´ Messimu dnes asi nie je dopriate! Po narazení od Griezmanna sa dostal do ďalšej obrovskej šance, lenže z hranice malého vápna bránu prestrelil.

61´ Žltú kartu dostáva Gerard Piqué (FC Barcelona).

67´ Messi potiahol loptu niekoľko metrov, potom roztiahol hru do strany na Albu a ten z prvej hľadal na zadnej tyči nabiehajúceho Rakitića, ktorý ale v skluze na loptu len o kúsok nedosiahol.

76´ Žltú kartu dostáva Ander Guevara (Real Sociedad San Sebastian).

80´ Po konzultácii s videom sa bude kopať penalta pre Barcelonu za hranie rukou v pokutovom území!

80´ Žltú kartu dostáva Mikel Oyarzabal (Real Sociedad San Sebastian).

81´ Barcelona práve strelila gól! Tak nakoniec sa LIONEL MESSI predsa len dočkal! Remiro síce vystihol smer strely argentínskeho fotbalistu, lopte v ceste za bránkovú čiaru zabrániť nedokázal.

88´ Žltú kartu dostáva Sergio Busquets (FC Barcelona).

FC BARCELONA – Quique Setién

"Vedeli sme, že pôjde o ťažký zápas. Real Sociedad zvíťazil v šiestich prípadoch v rade, z toho raz na Bernabéu, je finalistom Kráľovského pohára. Dobre hrá s loptou, nikdy ju neodkopne a keď sa dostane spod presingu, má tak kvalitných hráčov, že súperovi môžu narobiť problémy. Zápas sme mali pod kontrolou s výnimkou niektorých fáz. Vytvorili sme množstvo nebezpečenstva, myslím si, že viac ako súper. Nakoniec sme strelili gól vďaka systému VAR, ale mali sme ho streliť skôr. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať. Na to, aby sa vytvorili čisté gólové šance, je potrebná trpezlivosť. Napríklad ako v prípade akcie z koncovky prvého polčasu. Niekedy chceme akcie zakončiť rýchlejšie. Tento zhon však zapríčiňuje straty a vystavuje nás protiútokom. Je to však normálne, pretože niektorí hráči majú chuť na to, aby akciu zakončili. Snažíme sa to kontrolovať, ale nie je to jednoduché. Musíme to zlepšiť. Súper bol výborný a veľmi intenzívny, množstvo vecí robí dobre. Má skvelých hráčov. Traja či štyria by mohli bez problémov hrať v Barcelone. Dostať sa cez presing nebolo jednoduché, ale keď sa nám to podarilo, vytvorili sme nebezpečenstvo. V druhom polčase sme stratili určitú vieru a súper hral veľmi pokojne a trochu nás zatlačil. Z výhry mám však veľkú radosť, umožní nám, aby sme boli pokojnejší a ujali sa pozície lídra."

1211003673jpg0jpg

REAL SOCIEDADImanol Alguacil

"Za to, čo sme v tomto zápase urobili, sme mali aspoň remizovať. Plne rešpektujem rozhodcov. Je to veľmi ťažká práca. Pokiaľ rozhodca videl pokutový kop, to znamená, že bola ruka. K rozhodcom musíte mať veľkú úctu. Pískajú to, čo vidia. Táto jedenástka zahrala proti Barcelone veľmi dobre. Pred niekoľkými dňami sme hrali veľmi ťažký zápas a dnes bol ďalší. Všetci naši hráči majú skvelú formu a je to vidieť. Mužstvo hrá veľmi dobre a je schopné čeliť aj Camp Nou. Je nespravodlivé, že sme prehrali, zaslúžili sme si minimálne remízu. Je to predovšetkým naša zásluha. Máme veľkú úctu k našim súperom a kolegom, k takým ako Quique Setién. Náš tím odviedol proti Barcelone skvelú prácu a preto nehrala na svojej úrovni. Videli sme video z posledných zápasov Barcelony. Riskovali sme. Naša hra mala veľký vplyv na to, ako tento zápas vyzeral. Narobili sme súperovi množstvo problémov pri preberaní lopty. Chýbala nám efektivita v zakončení. Dokážeme strieľať góly, ukázali sme to neraz. Sú však dni, kedy sme efektívni a niekedy sa prihodia také momenty ako dnes. Mali sme veľa príležitostí, ale lopta nechcela padnúť do bránky. Prehra nás bolí. Na náš výkon som však hrdý. "