FC Barcelona vs. Real Valladolid

hodnotenie hráčov

zdroj: twitter-fc barcelona.com

ter Stegen: 10

Opäť plný počet. V jednej jedinej minúte si poradil zo super šancou hostí skvelým zákrokom. Následne mu pomohol pri dorážke na čiare kolega stopér a ďalšiu tvrdú strelu z hranice pokutového územie kryl s prehľadom. Inak sústredená rozohrávka a vysokým postavením eliminovaná akákoľvek snaha súpera o dlhý prekvapujúci nákop. Čisté konto sa jednoducho počíta.


Baldé: 7

Zaujímavý výkon. Až tak strašne ma neohúril, ale odviezol sa na veľmi slušne fungujúcom vlaku. Neriadil ho, nešoféroval. Ani neurčoval to, kde ten vlak zastaví, kde zrýchli a kde spomalí. Skôr počas jazdy dával veľký pozor, aby sa nikomu nič nestalo. Solídny, vzadu si to postrážil, držal si priestor a bleskovo sa vracal. Vpredu si ale často nesprávne načasoval pohyb.


Araújo: 7

Práce príliš veľa nemal. Pozbieral nejaké pokusy vzduchom, dobre strážil ofsajdovú líniu. V súbojoch na zemi dôrazný a precízny. Málo fauloval vďaka skorému príchodu k súperovi. Slušné, ale predsa mi od neho chýba viac v útočnej činnosti pri štandardných situáciách.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Koundé: 9

Prekvapenie? Alebo ani nie? Vynikajúci ako pravý obranca, výborný aj ako stopér. Zápas mu vyšiel a doslova si ho podľa mňa užíval. Miestami som nedokázal určiť, či sa ako blesk po pravej lajne presúva Dembélé, Raphinha, alebo práve Koundé. Rýchly a presný, vynikajúca ponuková činnosť. Čerešničkou na torte bol zákrok na bránkovej čiare po strele protivníka. Ten zákrok rozvášnil dokonca aj zvyčajne pomerne chladného ter Stegena.


García: 9

Presný, dôrazný, rýchly, premýšľajúci. Bez faulov, sústredene, inteligentne. Dokonalé vyvážanie lopty, výborná rozohrávka. Potvrdiť to ešte proti silnejšiemu súperovi a bude to paráda. Bola aj teraz, ale taká zatiaľ menšia.


Gavi: 7

Podstatne lepší výkon, ako naposledy a prednaposledy. Zlepšená bojovnosť a výborný súboj. Získaval veľké množstvo lôpt. Ešte mierne viazla kombinácia a presnosť v nej, ale energie odovzdal viac.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Pedri: 10

Skvelá forma. Jazda po celé trvanie zápasu. Dôraz v súbojoch, pohyb. Ponuka na prihrávku excelentná. Inteligentné vozenie lopty. Nábeh do zakončenia priniesol krásny gól. Poklad podal vynikajúci výkon a pre mňa bol jedným z dvoch mužov zápasu.


Busquets: 8

Odohral veľmi dobré stretnutie. Vyhovoval mu dostatok času a priestoru. Vtedy je jeho herná inteligencia totálne dominantná. Dirigoval tempo a rozdával prihrávky do čiar, otáčal hru správnym spôsobom. Múdro nechal behanie a finalizáciu akcií spoluhráčom, on sa venoval prioritne stráženiu priestoru v jeho výsostných vodách.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Lewa: 10

Tri šance, dva góly. Snajper prvej kategórie znovu ukázal, že to jednoducho vie. V Čechách kedysi (možno aj teraz) na folkových festivaloch kričali pesničkárom slovo „UMÍ“. Nuž teda, Lewa „UMÍ“ celkom určite tiež. Hral na hrote, ale dokázal odtiahnuť stopérov a otvoriť priestor na nábeh krídlam. Kombinoval, atakoval. Výborný, na plný počet.

Raphinha: 9

Dravec sa ukázal tiež vo výbornom svetle. Ťažko brániteľný. Nevypočítateľný pohyb, skvelá rýchla kľučka a odvážne riešenie v súbojoch jeden proti jednému. Výborná kombinácia, výborné napádanie. Chýbal len gól.


Dembélé: 9

Začal mierne nervózne, postupne ale pridával a pridával. Kúril pod kotlom a súper sa veru veľmi slušne zahrial pri snahe o bránenie nášho krídla. Perfektne sledoval hru a ukázal aj skvelý návrat do obrany pri ojedinelom protiútoku hostí. Nebezpečný, viazal na seba dvoch-troch obrancov.striedajúci hráči


de Jong: 7

Podobne ako v poslednom zápase, aj teraz okamžite začal behať a bojovať. Toto bol výkon, aký by mal predvádzať stále. Energický, s dobrým krytím a vedením lopty. Odolný v súbojoch a odvážny v prienikoch. Nie alibistický a profesorský. Presne takýto de Jong je správny de Jong.


Fati: 6

Tentokrát nenaskočil do zápasu správnym spôsobom, je pravde, že už bolo rozhodnuté a tak aj tempo trochu upadlo. Menej ponuky v kombinácii a vpredu slabší pohyb.


Roberto: 8

Pozorný, vo veľmi dobrej forme hrajúci už pomaly veterán. Solídny ako po väčšinu kariéry. Skúsene dokázal podržať loptu, či vyviezť ju do bezpečia. Dobrý pohyb a ponuková činnosť. Pekné a správne čítanie hry a dotiahnutie akcie po odrazenej lopte až do gólu. Spokojnosť.


Kessie: 6

Pobehal, pobojoval, poprihrával. Ale času mal k dispozícii menej, zápasová energia bola už niekde na 30-tich percentách, vlak už spomaľoval, vchádzal do stanice.


Ferran: -

Málo času na hodnotenie.


tréner


zdroj: twitter-fc barcelona.com

Xavi: 10

Musím mu dať plný počet, niet mu čo vytknúť. Zostava odvážna, útočná, s mladými hráčmi. Posadil Albu, posadil Piquého. Diriguje to tak, aby mužstvo bolo úspešné a darí sa mu to. Vyhrali sme, hrali sme dobre, divákov prišlo veľa. A prídu zase. A áno, aj na Xaviho.


Priemerná známka: 8,25


FC BARCELONA TOP: Pedri + Xavi + ter Stegen + Lewa

FC BARCELONA TROP: -


Peter Maďar

megabarca.sk