FC Barcelona vs. Real Valladolid

hodnotenie hráčov


sportskeeda comjpg

Messi, zdroj: sportskeeda.com

 

Skončilo sa ďalšie stretnutie, tentokrát víťazné, nami sledovaného tímu.

Pozerajúc na priebeh oboch polčasov si dovolím poznamenať poznámku o pomerne pomalom a nedostatočne dôvtipnom predstavení v prvej polovici bez dostatočnej schopnosti poradiť si s pevne postavenou obrannou hrádzou súperových bojovníkov plynule prechádzajúcou do druhej polovice plnej zaujímavej zábavy kombinovanej s neskutočným zahadzovaním tých najvyloženejších streleckých príležitostí prichádzajúcich po otvorení hry a fyzickom odpadnutí protivníka.

Áno, prvý polčas hrala Barca príliš pomaly a staticky, v druhom polčase to bola už celkom slušná jazda.

Ale efektivita ostala pravdepodobne pevne uložená v nedobytnom sejfe plnom myšlienok a príprav na dôležité stredajšie stretnutie vo vyraďovacej fáze Ligy Majstrov na pôde veľmi nebezpečného Lyonu.

Inak si nedokážem vysvetliť zlyhania takých útočných es, akými naše mužstvo disponuje.

Messi mohol napriek mdlému výkonu odísť úplne pokojne domov za rodinkou s hetrikom, Suárez mal dokonalú príležitosť zlomiť neformu a premeniť ju vo formu, no a Boateng mohol svoj debut na legendárnom Camp Nou okoreniť krásnym gólom po špičkovej kolmici a perfektne načasovanom nábehu za obranu.


sportenglish comjpg

Boateng, zdroj: sportenhlish.com


Je to teda len nedostatočnou efektivitou snáď nespôsobenou nekvalitou, ale len slabou koncentráciou na ten daný konkrétny moment?

Verím, že áno.

Zápas o ligové body mohol skončiť pohodlným víťazstvom v pomere 5-0, pretože na našej strane bolo šancí dostatok a súper sa napriek sympatickej snahe nedostal absolútne do ničoho a nula v kolónke striel na našu bránu potvrdzuje moje slová.


Poďme sa pozrieť na výkony hráčov jednotlivo:

 

Ter Stegen: 7

Obrovskou a určite nespornou výhodou nemeckého brankára je jeho schopnosť zachovať si aj v krkolomných momentoch absolútne chladnú hlavu. Takisto počas sobotňajšieho večera s pokojom a sebe vlastným prehľadom kontroloval rozohrávku tímu a pôsobiac miestami ako tretí stopér si s každou hernou situáciou dokázal poradiť. Chytať nemal čo, Valladolid nedokázal priamo našu bránu ohroziť ani v jednom prípade.

Pri hodnotení brankára si ale dovolím vytiahnuť aj hodnotenie súperovho brankára, nášho odchovanca. Masip podal fantastický výkon a bez jeho celozápasového doslova gala predstavenia by zápas skončil podstatne iným výsledkom.

Masip včera za 10, bez diskusie.


marca comjpg

Masip, zdroj: marca.com

 

Roberto: 6

Pravý obranca za seba nepustil nič a nikoho. Veľmi sústredený výkon smerom dozadu, postrážil svoju stranu a zapájaním sa do kombinácie dokázal v dostatočnej miere podporiť aj vyvezenie lopty počas napádania súperom. Útočná činnosť ale slabšia a to mu známku zrazilo o jeden bod dole.

 

Vermaelen: 7

V pohode vymazal v spolupráci stopérskej dvojice útok protivníka a nedovolil ani v jednom prípade, aby došlo k ohrozeniu našej brány. Spoľahlivý a zodpovedný výkon okorenený dostatočnou tvrdosťou. Tento hráč jednoducho nič nevymýšľal – len súpera zastavil. Pekný výkon.

 

Piqué: 10

Absolútny líder v našom tíme výkonom porovnateľným s výkonom brankára súpera. Vyhral úplne všetky súboje hlavičkové a aj tie odohrávajúce sa na zemi. Blokoval strely, zastavoval súpera v bezpečnej vzdialenosti od pokutového územia. Bonusom bolo vybojovanie pokutového kopu po absolútne zbytočnom súperovom zákroku. Stopér bol iste najlepším hráčom zápasu z našej strany.

Výborné, vynikajúce, perfektné.


beinsports comjpg

Piqué, zdroj: beinsports.com

 

Alba: 6

Výkon porovnateľný s kolegom na opačnej strane. Chýbala podpora smerom dopredu. Obranná činnosť perfektná a sústredená. O nábehy do priestoru sa v niektorých momentoch pokúšal, nedokázal ich ale pretaviť do ničoho nebezpečného.  


Aleňa: 8

Tento hráč znovu ukázal svoj neuveriteľný talent. Znovu bol neuveriteľne kolmý a jeho preberanie lopty priamo do pohybu je fantastické. Drobné chybičky sa, samozrejme, občas objavia. Lenže toto je svieži vietor a obrovská budúcnosť našej zostavy. Perfektne sa dokáže pohybovať, pripomína tigra. Prikrčený, s nízko položeným ťažiskom, predvádzal svoju výnimočnú schopnosť ťahu smerom na bránu. Nie je, a ani v sobotu nebol, gólový. Ale je v ňom neuveriteľná schopnosť a talent. Toto je DNA FC BARCELONA. Verte mi a zapamätajte si jeho meno.

 

Busquets: 7

Znovu som v priamom prenose videl, aký rozdiel je hrať s Busquetsom a aký bez neho.

Motor, počítač, inteligencia.

Neukázal svoje umenie v plnej paráde, to si určite necháva na neskôr. Na tie najdôležitejšie momenty. Spoľahlivý výkon potrebný na dosiahnutie rovnováhy medzi obranou a útokom. Presná parketa pre legendárneho záložníka.


Vidal: 6

Zo začiatku som mal obavy po niekoľkých nepresnostiach. Ale hráč dostatočne bohatý na skúsenosti z ťažkých zápasov dokázal upokojiť svoj prejav a podal síce priemerný výkon, ale zodpovedný a dostatočne sústredený. Oddych tak doprial pre rozhodujúcu časť sezóny sily zbierajúcemu Rakitičovi. Chiľan určite lepšie, ako naposledy.

 

Coutinho: 7

Po príchode na ihrisko oživil hru zálohy a znovu zrejme ukázal, že je v prvom rade hráč vhodný do tejto časti ihriska. Šikovné zapájanie sa do kombinácií, slušné driblingy. Inteligenciu a techniku potrebnú pre hru v strede ihriska nesporne predviedol. Rýchlosť potrebnú pre hru na krídle jednoducho predviesť nemohol. Nemá ju.


90min comjpeg

Messi & Coutinho, zdroj: 90min.com

 

Rakitič: 6

Upokojenie hry a plynulejší prechod do útoku bol príchodom hráča dosiahnutý. Príjemné rozohratie sa pred zápasom v Lyone. Tam bude potrebný odpočinutý a plne sústredený.

 

Dembélé: 6

Pozitívom bol jeho fyzický prejav pri návrate po zranení. Rozohral sa, vyskúšal si po dlhšej dobe zápasové tempo a znovu rozbehol bleskurýchle svalové vlákna do svojich obľúbených činností. Veľa toho nepredviedol, lopta ho až tak veľmi neposlúchala.

Ale on to rozbalí naplno v Lige Majstrov, cítim to v kostiach.


euprimetimefootball comjpeg

Dembélé, zdroj: euprimetimefootboll.com

 

Boateng: 5

Bojoval, behal, snažil sa. Nebolo to až také zlé, ale zatiaľ na Barcu málo. Trochu podľa mňa trpel na celkovú hru tímu, nie je to typický ťahúň, skôr by sa asi prispôsobil. Šancu nepremenil trestuhodným spôsobom, dokonca to vyznelo až komicky.

Nervozita?

 

Suárez: 5

Druhá nízka známka za sebou a to som vážne hľadal akýkoľvek dôvod na vyššie ohodnotenie. Masip chytal určite parádne, lenže Suárez musí takú šancu premeniť so zaviazanými očami a voskom naplnenými ušami zobudený o tretej ráno. No nič, len trpezlivo čakať na prelomenie jeho aktuálnej formy.

Príde to. Určite.


Messi: 7

Nekonečné šetrenie síl pokračuje. Príde ešte v tejto sezóne atómový výbuch a uvoľní sa našetrená energia v ten pravý moment? Určite áno a potom zase budeme ochkať a neveriacky krútiť hlavami nad neskutočnosťou a nemožnosťou predvedeného. Tentokrát to ale nebolo práve ideálne. Na svoje pomery a nastavenú latku priemerný výkon.


Valverde: 7

Základná zostava bez Rakitiča, Suáreza a Lengleta si v zápase so súperom poradila a získala povinné tri body. Hráči si tentokrát naozaj oddýchli a aj tí nastúpivší neskôr sa len trochu zahriali pri nepotrebnosti otáčania nepriaznivého skóre. Taktika vychádzala k spokojnosti, emočného prejavu sa zrejme pre trénerovu povahu nedočkáme.

 

Priemerná známka tímu: 6,6


barcelona-1-0-real-valladolidjpg

FC Barcelona, zdroj: everythingbarca.com

 

FCB TOP LINE:

Piqué + Aleňa

FCB légia skazy:

Suárez + Boateng


Hodnotenie zápasu: 6

Nudný priebeh v polčase prvom, oživujúci v polčase druhom. Súper slabý, nepredviedol teda absolútne nič. Barca na štvrť plynu hrala, bohužiaľ, len to potrebné k zisku bodov. Sústredenie pri tutovkách katastrofálne. Potešil výkon Masipa, určite bol ozdobou zápasu.

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?

Peter Maďar

megabarca.sk