FC Barcelona vs. Real Valladolid

hodnotenie hráčov


sportskeeda comjpg

zdroj: sportskeeda.com


Ani večerná únava, ani náznak prechladnutia, ani tma a zima číhajúca za oknami nedokázali zmazať úsmev na mojej tvári.

Úsmev naznačujúci, že výkon Barcelony je tento krát v najlepšom poriadku a že hra má tie najvyššie požadované parametre.

Že sa hráči bavia na ihrisku, že je to celé v pohybe, že všetko nezadržateľne smeruje k jedinému možnému výsledku.

Nadarmo sa protivník snažil, hral na „malom“ ihrisku s líniami tesne vedľa seba.

Nadarmo sa mu podarilo po našom šťastnom góle vyrovnať rovnako šťastným gólom.

Nadarmo meral cestu do metropoly Katalánska.

Dostal výprask, aký už veru dávno nie.

S pestrou zábavnou hrou blaugranas si nedokázal jednoducho poradiť. Do kombinácií po celej ploche na Camp Nou sa zapájali všetci hráči a bolo to vidieť. Celá hra sa odvíjala v pohybe, v tempe vyhovujúcom práve našim hráčom. Dominancia bola totálna a k tomu som ešte videl jeden obrovský bonus v podobe výkonu najlepšieho hráča na svete. Pretože napriek výborným výkonom ostatných, napriek rozdeleniu strelených gólov medzi viacerých hráčov, napriek pevnej obrannej hre a napriek rozhodnej zálohe čnel na ihrisku prejavom práve on. Urobil si zo zápasu svoju vlastnú šou. Previedol znovu niečo neuveriteľné a nadpozemské.


marca com 2jpg

zdroj: marca.com


Ako to povedal tréner súpera po zápase:

Z Messiho kopačky vyšli zázraky, môžeme mu len tlieskať, tešiť sa z jeho hry."


Veru, tlieskajme mu a tešme sa z jeho hry.

S úsmevom a nepochopením rozdielu medzi možným a nemožným.  

barcablaugranes comjpg zdroj: barcablaugranes.com


Aj štatisticky Barcelona zápas absolútne ovládla a počet striel ukazuje obrovskú ofenzívnu smršť valiacu sa na súpera. Výkon bol teda vynikajúci, pôsobil uvoľnene, prakticky bez námahy. Určite to tak v skutočnosti nebolo, ale pôsobilo to tak.

Ľahkosť, krása, zábava.


dddpng

 

 Ako si v tomto konkrétnom zápase počínali naši hráči?

 

Základná zostava:

 

Ter Stegen: 7

Brankár sa dostal iba k jednému zákroku po výbornom priamom kope súpera. Ten dokázal vyraziť skvelým reflexom, bohužiaľ len do stojaceho protihráča. Od neho sa odrazila lopta za bránkovú čiaru. Škoda, inak by bolo ďalšie čisté konto. Stredné, či občas dlhé prihrávky neboli úplne sto percentné a to v kombinácii s nedostatkom možnosti predviesť nejaké super zákroky prinieslo známku uvedenú pri jeho mene.


Semedo: 7

Nebol som s výkonom príliš spokojný. Nepochopiteľne nervózny začiatok pripisujem nedostatočnej koncentrácii. Viac krát sa zamotal do kľučiek a prišiel o loptu. Zbytočný faul pred našim inkasovaným gólom pramenil práve z takejto straty. Potom sa našťastie upokojil a zatvoril svoju čiaru. Nábehy dopredu veľa úspechu nepriniesli, hra sa väčšinou presúvala na opačnú stranu. Priemerný výkon.


Piqué: 8

Stopér úplne perfektne v spolupráci so svojim kolegom uzatvoril vzdušný priestor a nepustil tam nikoho. Výborný aj pri hre po zemi, prekvapil aj rýchlosťou v bežeckých súbojoch. Výborne vytláčal pozičnou hrou ťažisko až ku stredovej čiare. Zakladal útoky, vyvážal loptu. Veľme presvedčivý.  


Lenglet: 10

Najlepší hráčov výkon od príchodu do tímu. Nielen kvôli strelenému gólu, aj keď ten samozrejme hodnoteniu výrazne pomohol. Hráč ale vyhral absolútne všetky súboje. Tvrdosťou a vynikajúcim čítaním hry si dokázal vybudovať v tomto zápase rešpekt. Nepriechodný múr. Dopredu proti súperovým prihrávkam vyrážal v pravý moment a čisto odoberal lopty perfektne si časujúc svoj pohyb.


Alba: 7

Smerom dozadu odohral výborné stretnutie a cez svoju čiaru nepusti ani jeden útok. Horšie to bolo smerom dopredu, keď si síce v dostatočnej miere nabiehal a dostal aj niekoľko výborných lôpt, finálna prihrávka tento krát nebola silnou stránkou ľavého obrancu.


De Jong: 8

Domáca záloha určovala v dostatočnej miere tempo hry a naša nová akvizícia opäť dokázala svojim fyzickým fondom a schopnosťou súbojovo sa pretlačiť cez protihráča vytvárať prevahu v dôležitom priestore. Pokúšal sa o kolmú hru prihrávkami a aj pohybom. Niečo vyšlo, niečo nie. Moderný prejav bol podporený vysokou kvalitou hráča.  


Vidal: 9

Platí to isté, ako pri hráčovi vyššie. Súbojovo neprekvapujúco silný. Úvodné minúty boli z jeho strany trochu chaotické, potom si ale našiel svoje miesto a zapájal sa aj do kombinácií. Schopnosť nečakaného prekvapujúceho nábehu má v krvi a predviedol ju niekoľko krát. Len tesne minul dve lopty letiace na hlavičkové zakončenie. Prihrávka kráľa večera sa ale minúť nedala a tak si indiánsky bojovník vylepšil známku aj streleným gólom.

diarioas comjpg

zdroj: diarioas.com


Busquets: 9

Toto bol presne typ zápasu pre legendu Barcelony. Tempo sme určovali práve my a spôsob prechodu cez stredovú zónu ihriska sme mali takisto pod totálnou kontrolou. Výborné krytie lopty, časté pokusy o prekvapujúcu kolmú prihrávku pomedzi brániacich súperov a pozičná hra na vrcholnej úrovni urobila z hráča legendárneho futbalistu. Včera to opäť dokázal.


Suárez: 8

Jazda na plný plyn. Nabehal kvantum kilometrov. Akčný rádius od čiary k čiare. Zabiehal za obranu a bol na svoje pomery pomerne presný a pokojný v kombináciách. Strácal minimum lôpt a dokázal na seba naviazať viac obrancov otvoriac tak priestor spoluhráčom. Nábeh na Messiho prihrávku skvele načasovaný, zakončenie typické. Škoda nepremeneného úniku po skvelom uvoľnení sa. Veľmi dobrý výkon.


Fati: 6

Súper vediac o jeho kvalitách trochu pritvrdil v súbojoch. Hra telom je samozrejme pri extrémnych rozdieloch v stavbe tela medzi mužom a dieťaťom výhodou robustnosti. A tak dostal slušnú dávku mužského futbalu priamo pocítiť. Skúšal úniky a kombinácie, raz aj s krkolomnej pozície zakončoval, ale k príliš veľa veciam sa nedostal. Skúsenosti sú ale celkom určite na nezaplatenie.


Messi: 10

ONE MAN SHOW.

Dva strelené góly. Dve asistencie.

Päť ďalších gólovo nedotiahnutých prihrávok do čistých šancí pre spoluhráčov. Tridsať krát mohutné hučanie Camp Nou po jeho kľučkách.

Výraz pochopenia reality na tvári protihráča uvedomujúceho si, že mu práve pomedzi nohy prešla lopta z prvého dotyku malého génia. Keď zapol Messi na plný plyn, nedokázal ho nikto zastaviť.

Robil si na ihrisku to, čo práve chcel a nikto mu nedokázal zabrániť. Obrana súpera v panike ustupovala a nechávala mu dostatok priestoru na kombinovanie a dribling. Priamy kop bol neuveriteľný a len potvrdil vracajúcu sa formu.

Messi je mimozemšťan a včera to pochopil aj súper.

arizonadailystar comjpg

zdroj: arizonadailystar.com


Striedajúci hráči:

 

Griezmann: 6

Odrobil si svoje smerom dozadu, dopredu bol v niekoľkých náznakoch protiútokov, ale výraznejšie sa nepresadil.


Roberto: 6

Vystriedal nekomfortne sa cítiaceho Albu a do konca zápasu už len zatvoril cestu vedúcu k prípadnému inkasovanie. Podarilo sa mu typickým spôsobom niekoľko krát vyviezť loptu, na svetoborné veci ale nebolo dostatok času.


Rakitič: 7

Takisto len taktické striedanie. Vybojoval víťazne pár súbojov, ale dokázal pokaziť aj jednoduché prihrávky. Nie je v zápasovej praxi a tak aj forma je slabšia. Ukázalo sa to napriek neuveriteľnej prihrávke na Messiho pred jeho druhým gólom. Tým si Ivan zvýšil známku o jednu úroveň.

eveningstandard comjpg

zdroj: eveningstandard.com


Tréner:


Valverde: 10

Výborne poskladaná základná zostava od začiatku dominovala a určovala dianie na ploche. Zahral si a cenné skúsenosti dostal mladučký Fati, za čo takisto patrí trénerovi potlesk. Šnúra siedmych víťazstiev ide vyslovene k duhu. Možno len drobnosť, asi by som za rozhodnutého stavu poslal do hry dvojicu Aleňa a Peréz a nie Rakitiča so Griezmannom.

Ale to je iba detail. Dobrá robota, dobrý výkon.

Ak je za prehry zodpovedný tréner, je zodpovedný aj za výhry. A táto bola úplne jasná.

marca comjpg

zdroj: marca.som


Vyjadrenie trénera:

„Začali sme veľmi dobre, do polčasu sme získali vedenie. Nebolo vysoké, ale myslím si, že sme zahrali dobre. Je to týždeň s trojicou zápasov a je dôležité, aby sme ho začali dobre."

„Čo môžem povedať k Messimu? Vždy vieme, že sa objaví nejaký moment a to bez ohľadu na zápas. Je vidieť narastajúcu formu a do hry sa zapája čoraz viac. To je pre nás výborné."

"Messi má jednoducho taký talent, že ho nemožno porovnávať s ničím. Vždy, keď sa dotkne lopty, predvedie niečo výnimočné. Pri téme o ňom mi začínajú chýbať slová."

 

Priemerná známka tímu: 7,9

 

FCB TOP LINE: Messi, Busquets, Lenglet

FCB légia skazy: -

 

Hodnotenie zápasu: 10

Súper bol doteraz na súperových ihriskách nebezpečný, keď dokázal remizovať na Santiago Bernábeu a aj doma s Madridskými Atlétmi. Zdobí ich výborná obranná hra a minimum inkasovaných gólov. V zápase na Camp Nou ale narazili na motivovanú Barcu majúcu určite chuť napraviť si reputáciu po chabom výkone v Prahe. Podarilo sa jej to? Určite áno. Bola to krásna jazda, s výbornou atmosférou na tribúnach a aj medzi hráčmi. Komunikovali, behali, kombinovali, strieľali góly a dostávali sa aj do ďalších šancí. Perfektný večer s čerešničkou na torte v podobe výkonu Messiho.

Barca, bravó!!!


V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?


Peter Maďar

megabarca.sk