FC Barcelona vs. San Sebastian

youtubejpg

zdroj: youtube.com

Teda, ešte stále mám zimomriavky pri spomienke na výkon v prvom polčase. To bolo jednoznačne najlepšie, čo sme mohli doteraz v sezóne z našej strany vidieť. Každý jeden hráč podal výkon na hranici svojich schopností. Vysoké a efektívne napádanie súpera prinášalo okamžitý zisk lopty a enormný tlak na hosťujúcu obranu.

Dokonca aj Messi (zrejme po prečítaní si mojej predchádzajúcej kritiky) vstúpil do seba a predviedol sa tentokrát ako pravý kapitán. Aj herne, aj burcovaním spoluhráčov, ale hlavne prístupom. Presoval, rozohrával, nevláčil zbytočne loptu do viacerých hráčov. Celkovo pôsobil uvoľnenejšie a mal som pocit, že s tímom viac žije. Nech mu to teda vydrží čo najdlhšie. Veľmi dobre sa predviedol de Jong, skvele pracoval Alba. Stopérska dvojica sa drobným chybám nevyhla (Mingueza ani väčšej), ale vo všeobecnosti podali vynikajúci výkon. Nuž a aj Griezmann napriek slabučkej efektivite ukázal herne neuveriteľné veci. Bol doslova všade, hral sústredene a presne. Svoju rolu zvládol mladučký Pedri. Až sa mi nechce veriť, čoho je schopný v takom veku. Zaváhanie pri inkasovanom góle napravil perfektným výkonom podčiarknutým neuveriteľným obranným zákrokom.

V druhom polčase nás súper hrajúci s väčším rizikom zatlačil a viackrát visel gól doslova na vlásku a len špičkové zákroky brankára a obrancov nás udržali vo vedení.

Vyhrali sme ale zaslúžene, boli sme v súčte polčasov lepším tímom. Súper bol skvelý, nie nadarmo sa vyhrievali pomerne dlho na čele ligového pelotónu. Hrali rýchlo a presne, nebáli sa vytiahnuť obranu vysoko a útočiť s viacerými hráčmi. Nám sa príliš nevydarili striedania, keď dvojica Trincão a Aleñá nezapadli do diania a namiesto upokojenia hry priniesli chaos.

Zápas ako taký mal obrovské tempo, málo hluchých minút a naopak, veľa akcií, gólových šancí a skvelých individuálnych výkonov. Nepokazila ho žiadna kontroverzia typická pre Španielsko.

Takže zhrnuté a podčiarknuté: veľmi dôležité body podložené skvelým výkonom proti ťažkému súperovi vo vynikajúcom zápase. Toto by som chcel vidieť pravidelne. Toto by ma ozaj bavilo.

pikiranrakyatjpg
zdroj: pikinrakyat.com

Priebeh zápasu:

10´ Dest našiel z pravej strany Pedriho, ktorý hlavičkoval azda pár centimetrov vedľa Remirovej bránky.

20´ Žltú kartu dostáva Adnan Januzaj (Real Sociedad San Sebastian).

25´ Obrovská šanca Barcelony! Prípadný gól Albu by však neplatil, pretože pri svojom nábehu za obranu bol v ofsajde.

28´ Real Sociedad San Sebastian dal gól! Gól strelil WILLIAN JOSÉ. Barcelona nedokázal odpratať loptu úplne do bezpečia a po rohovom kope prišla prihrávka na pravú stranu a odtiaľ okamžite smerovala prihrávka cez päťku na nabiehajúceho Williana Josého, ktorý usmernil loptu do prázdnej bránky.

31´ Barcelona dala gól! Gól strelil JORDI ALBA. Domáci sa teraz natlačili do šestnástky súpera, kde mali nepríjemný tlak. Celá situácia vyvrcholila spätnou prihrávkou na Jordiho Albu, ktorý technickou strelou usmernil loptu do rohu bránky.

38´ Obrovská šanca domácich! Griezmann obišiel brankára, ktorého prekonal, ale tesne pred bránkovou čiarou dokázal jemne nadvihnúť loptu hlavou jeden z obrancov, ktorý tak zariadil, že lopta skončila len na brvne.

41´ Žltú kartu dostáva Sergio Busquets (FC Barcelona).

43´ Domáci začali oslavovať gól na 2:1, ale ich radosť veľmi rýchlo prerušil postranný arbiter. De Jong sa podľa neho ocitol v ofsajde.

43´ Barcelona dala gól! Gól napokon platí a strelil ho FRENKIE DE JONG, ktorý dostal z ľavej strany ideálnu prihrávku na päťku, kde bol neomylný.

55´ Nebezpečná šanca sa teraz črtala Griezmannovi, ale z päťky triafa namiesto do odkrytej bránky len do brankára.

57´ Griezmann s ďalšou nebezpečnou šancou, ktorú ale dokázal Remiro reflexívne vyraziť.

58´ Žltú kartu dostáva Ander Barrenetxea (Real Sociedad San Sebastian).

74´ Po výbornom defenzívnom zákroku je ošetrovaný Pedri, ktorý počas neho narazil nepríjemne do tyčky.

80´ Žltú kartu dostáva Robin Le Normand (Real Sociedad San Sebastian).

85´ Isak mohol vyrovnať! To by však v domácej bránke nemohol stáť ter Stegen, ktorý jeho pokus z bezprostrednej blízkosti vychytal.

88´ Žltú kartu dostáva Trincão (FC Barcelona).

90+3´ Žltú kartu dostáva Carles Aleñá (FC Barcelona).

zdroj: marca.com

"Zaslúžili sme si vyhrať v tomto zápase nad týmto súperom, ktorý vedie ligu nie náhodne. Prvý polčas bol fantastický. Možno sme mali streliť viac gólov, ale v druhom polčase sme to mali ťažšie, preto je víťazstvo pre nás tak dôležité. Hrali sme dobrý presing, niekedy je to riskantné, ale Real dnes urobil to isté, bol to otvorený zápas. Išlo o náročné stretnutie, ale táto intenzita je pre nás kľúčová, aby sme boli úspešní. Prvý polčas bol v našom podaní výborný, rýchlo sme vyrovnali a potom sme šli do vedenia. Druhý polčas bol iný, ale nezabúdajme, že sme hrali proti ťažkému súperovi. Intenzita a nasadenie hráčov dnes bolo dobré."

SAN SEBASTIANImanol Alguacil

marcjpg

"V defenzíve sme videli najlepšiu Barcelonu za posledné obdobie. To o nej hovorí veľa, pretože k tomuto zápasu pristúpila s rešpektom. Už nejaký čas sme nevideli tak agresívnu a intenzívnu Barcelonu, dokonca aj Messi dral trávnik, aby získaval lopty a to sa od neho nevidí často. Nebolo fér, že sme sa ujali vedenia, súper nás prevyšoval, ale pravda je taká, že zápas bol otvorený a mohli sme remizovať, pretože v druhom polčase Barcelona už nemala toľko energie, no nám chýbala presnosť. Mali sme jasné šance v zápase s najlepšou Barcelonou v tejto sezóne, ale je potrebné ešte ich aj využiť. Pozitívne je to, že sa dostávame do šancí. Škoda, že ju Isak nevyužil, zvyčajne nezahadzuje jasné príležitosti, ale niektorí hráči Barcelony dnes takisto mali podobné či dokonca ešte lepšie šance a tiež ich nevyužili. Najdôležitejšie je, že sme si tvorili príležitosti. Ak sme v tabuľke vysoko, tak si to zaslúžime. Po tomto zápase však odtiaľto odchádzame smutní z dôvodu prehry. Sme spokojní len z polovice, pretože v prvom polčase sme nevideli taký Real Sociedad ako vždy. V ďalšej fáze zápasu sme videli už našu najlepšiu verziu, hrali sme priamočiaro, odvážne. Súper premárnil svoju šancu rozhodnúť zápas v prvom polčase."

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com