FC Barcelona vs. SD Eibar: hodnotenie hráčov


FC Barcelona ukončila prvú polovicu ligovej sezóny 2018/2019 vo veľkom štýle a z môjho pohľadu v absolútnej pohode.


Priznám sa, už dávno som nevidel tak takticky a ukážkovo presne pripravené mužstvo.

V pokoji a kľude, šetriac nesmierne dôležité sily, si Barca poradila s inak veľmi sympaticky bojujúcim Eibarom. Nechala ho vybehať, trochu sa zahriať a prepotiť dresy hrajúc v šetriacom pokojnom móde, aby zrazu prepla na maximum a streliac prvý gól prinútila súpera k ešte väčšej porcii nabehaných kilometrov.


0_La-Liga-Santander-FC-Barcelona-v-Eibarjpg

Suárez 2+1, zdroj: roadtosport.com


V druhom polčase, samozrejme, Barca na dvadsať minút zapla na absolútne maximum a slabo reagujúcemu súperovi naložila ďalšie dva góly, pričom ešte v uvedenom úseku hry nepremenila dve obrovské superšance a tým ma obrali o presný tip na výsledok.

V tom momente bolo všetkým aktérom jasné, ako zápas skončí. Súper už len behal a snažil sa aspoň o čestný úspech, lenže s prehľadom hrajúca stopérska dvojica s vynikajúcim Ter Stegenom za chrbtom žiadny náznak komplikácie nedovolila.


Zhrniem: absolútne zaslúžené pokojné víťazstvo sebavedomej a takticky perfektne pripravenej Barcelony v peknom zápase proti súperovi chcejúcemu hrať futbal.


Futbol-La_Liga-FC_Barcelona-Deportivo_Alaves-Ernesto_Valverde-Abelardo_Fernandez-Futbol_331476874_93765668_1024x576jpg

Gól Barca, zdroj: imagenesmi.com

 

V preview k zápasu (klikni) som položil niekoľko otázok týkajúcich sa očakávaní a teraz sú na rade aj odpovede:


Otázka 1:

  „Bude tentokrát výkon dostatočne atraktívny zo strany FCB?

Očakávanie:

(predpokladám absolútne nasadenie a krásny futbal)

Realita:

Výkon bol dostatočný na dosiahnutie výsledku, miestami až dokonalý.

Dvadsať minút v druhom polčase to bolo asi najlepšie v tejto sezóne.

 

1545398894_907475_1545399124_noticia_normaljpg

Arthur - TATRA, zdroj: as.com


Otázka 2:

„Bude efektivita Barci v poriadku a strelíme aspoň 4 góly?“

Očakávanie:

(tipujem výhru 5:0)

 

Realita:

Nuž, výhra 3:0 je o triedu, ako sa hovorí.

Šance veru boli aj na 5, či 6 gólov.

 

Rozoberiem výkony hráčov detailne, ak dovolíte.

 

Ter Stegen: 9

Skoro dokonalý výkon. Perfektné čítanie hry, aktívne zapájanie sa do kombinácie so stopérmi. Presné prenášanie hry. Dve strely, jedna nohou a jedna hlavička, skončili úplne v pohode v jeho rukách. Podal výborný výkon a zaslúžene mal čisté konto.

 

Roberto: 6

Vo včerajšom zápase trochu komótny pohyb, nevedel sa dostať do tempa. V kombinácii skôr komplikované riešenia. Nábehy dopredu do voľných priestorov boli slušné a spoluhráčmi aj akceptované. Dostával sa na krídle k centrom, tie ale veľakrát úspech nepriniesli. Naopak, prihrávka rovno z autu na nabiehajúceho Suáreza vedúca ku krásnemu gólu bola lahôdková a zdvihla hráčovi známku o jeden stupeň.

 

Lenglet: 8

Veľmi koncentrovaný výkon. Pomerne nenápadný, ale o to cennejší. Tvrdo pracoval celý zápas a potvrdil vysoko nastavenú latku. Vo vzduchu dominantný a v kombinácii s Piquém absolútne ovládli pokutové územie. Z množstva centrov súpera sa k zakončujúcim útočníkom cez našich stopérov dostali len dva.

 

Piqué: 9

Včera bol Piqué jednoducho neprekonateľný. Ani vzduchom, ani po zemi, ani z ľavej strany, ani z pravej. Pomerne málo aktívny, na jeho pomery, v útočnej fáze pri štandardných situáciách. Potvrdil určite ale svoju momentálnu top formu.

 

NKnaduxAjpg

Piqué, zdroj: fcbarcelona.com


Alba: 7

Stále od neho čakám viac. Po týždňovom zápasovom oddychu mi oddýchnutým nepripadal. Ale prispel k čistému kontu tímu svojou rýchlosťou a obratnosťou. Nábehy boli takisto presne načasované. Ale... stále mierne nedosolené a nedokorenené.

 

Rakitič: 8

Tvrdo odpracovaný zápas. Taktika určená pre toto stretnutie s aktívnym a v priestore zálohy nebezpečným súperom nabádala k zatiahnutiu sa a k vyplneniu prázdnych miest. Súper bol bez šance na rýchly brejk, pretože Rakitič stred jednoducho zatvoril. Eibar nemal šancu na nič iné, ako na skúšanie kombinácií a veľa behania, na čo v konečnom dôsledku doplatil otvorením priestoru a inkasovaním gólov. A do takéhoto štýlu bol Rakitič dokonalý.

Výborne, Ivan.

 

Busquets: 8

Zberné miesto BUSQUETS sro? Presne tak. Hráč včera pozbieral všetko, čo sa okolo neho čo i len mihlo. V perfektnom bloku s Rakitičom tvrdo pracoval na ovládaní pre nás nebezpečného priestoru. Pozične vytláčal súpera k čiaram a odtláčal ďaleko od možnosti ohroziť Ter Stegena. Nútil ho nesmiernou pracovitosťou a aktívnym napádaním k chybám, ktoré viedli k množstvu extrémne nebezpečných brejkov. Veľmi podarený večer v Busiho podaní.

 

Arthur: 9

Nová Barcelonská už hviezda aj tentokrát potvrdila fantastickú formu. Náš najlepší záložník. S výborným pohybom plným ponúkania sa do kombinácie. Blesková otočka a prenesenie hry síce len na kratšie vzdialenosti, ale aj tak dokázal niekoľkokrát výborným spôsobom spôsobne spôsobiť dostatočnú paniku, až chaos v radách Eibaru. Podržal loptu v ťažkých situáciách využívajúc svoje nižšie položené ťažisko. Pripomína nezlomnú TATRU, takú tu oranžovú. Tá išla vždy, všade a stále.

 

Coutinho: 8

Každou minútou si dovolil viac a viac. Ukázal velikánsky kus toho, čo v ňom je. Mal som pocit, že jeho forma sa vracia, čo je fantastické zistenie pred náročnou druhou polovicou sezóny. Niekedy prehral rýchlostný súboj, niekedy neprihral presne. Lenže vyvážil to úžasnými technickými finesami a kombináciou v trojici s Messim a Suárezom.

Tiki-taka?

 Philippe-Coutinho-911232jpg

Coutinho, zdroj: express.com.uk


Suárez: 10

Suárez je jednoducho jeden z hráčov presne podľa môjho gusta. Robil protihráčom zle, otravoval im život behajúc poza ich chrbty.


Je v ofsajde?

Nie je?

Zbehol si?

Nabieha práce teraz?

A kde je dočerta Messi?

Aha, tam beží.

Uf, Suárez zmizol, ten beží inde.


Panika, akú spôsoboval v obranných radoch súpera ma bavila. Dva góly a nepremenená tutovka.

Suárez.

Tak zatočiť loptu, ako v prípade prvého gólu, dokážu hádzanárske krídla vo výskoku a jeden môj bývalý futsalový spoluhráč s iniciálkami PZ. Druhý gól? Presne trafené na jediné možné miesto. Prihrávka Messimu do čistého nábehu bola lahodná a gól strelený z takej akcie by som si púšťal ešte veľa krát. Suárez bol vynikajúci a včera aj najlepší.


ijpeg

Luis Suárez, zdroj: espn.com

Messi: 9

Leo si v tomto zápase výborne zatrénoval, rozdal niekoľko perfektných pasov za obranu, niekoľko kolmíc. Kombinoval úplne v pohode s znovuzrodeným Coutinhom a so Suárezom.

Jeden gól strelil svojim neopakovateľným štýlom, aké ľahké to je...

Druhý mal na kopačke po neuveriteľnej kombinácii, nečakane to nepremenil.

Messi na 70% je nebezpečný ako kobra.

Aký bude v 100%-nom nasadení?

 

Dembélé: 7

Neskutočná rýchlosť. Neuveriteľne ľahko dokázal utekať vybehaným a unaveným súperom. Pri presnejšej finálnej prihrávke by bol Dembélé hrdinom zápasu, tri-štyri brejky mali skončiť gólmi.

Bol ladný pohybom, nepresný myšlienkami.

Ale v prípade potreby bude štvorica MESSI-SUÁREZ-COUTINHO-DEMBÉLÉ zbraňou hromadného ničenia.

A verte, príde aj taký zápas.

 

Vidal: 7

Náš nový Puyol predviedol na ihrisku presne to, čo predviesť mal. Tvrdo a aktívne napádal unavených protihráčov a v súbojoch na telo im odoberal aj posledné zvyšky síl. Miestami pôsobí zmätočne, ale to je pre súpera o to nečitateľnejšie.

 

960jpg

Arthuro Vidal, zdroj: givemesport.com


Semedo: 6

Času mal menej, ako by bolo vhodné. Nenaskočil úplne presne do rozbehnutého zápasového rytmu. Chýbala presnosť a miestami aj pozičná hra spôsobovala Semedovi problémy. Nie je to hráč na striedanie, oveľa lepší je v základnej zostave hrajúc od začiatku.

 

Valverde: 10

Znovu a znovu opakujem:

Valverde ukázal perfektné prečítanie súpera.

Eibar, silný v napádaní a pohybe, s bleskovým prechodom do útoku po získaní lopty od kombinujúceho súpera totálne vygumoval rozostavením hráčov.

Vynikajúco pripravil tím na mierne zatiahnutý spôsob.

Zatvoril stred ihriska a nútil súpera behať a behať a behať.

A v momente, keď urobil chybu, boli sme to my, kto vybehol do kontry a premenil hneď prvú šancu. Je pre mňa príjemné pozorovať rodiacu sa nečitateľnosť Barcelony.

Pozorovať tajomnosť a rôznorodosť našej hry.

Prerod od pokusov o totálnu dominanciu v prihrávkach prinášajúcu riziká pri strate lopty a nestíhaní návratu až po prinútenie súpera urobiť chybu a v bleskovom protiútoku si vypracovať prečíslenia a gólové šance.

Ešte veľakrát nám to v tejto sezóne získa body.

Doba, keď sa hralo iba TIKI-TAKA je preč, dámy a páni.

Máme toho v talóne viac.

Vďaka Valverdemu.


B9712636424Z1_20170717164709_000GJJ9F3F7A3-0jpg

Valverde, zdroj: lesoir.be

 

Priemerná známka tímu: 8

 

FCB TOP LINE:

Ter Stegen + Piqué + Suárez + Arthur + Messi


FCB légia skazy:

nikto


Hodnotenie zápasu: 8

Veľmi zaujímavý zápas proti aktívnemu súperovi. Ten si prišiel na NOU CAMP zahrať futbal a tak aj dopadol. Každopádne, Eibar prispel k pomerne atraktívnemu priebehu.

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?

Peter Maďar

megabarca.sk