youtubejpg

FC Barcelona vs. SD Eibar

Dámy a páni, Barcelona to dala na pána.

Upiekla nádhernú tortu so štyrmi bonbónikmi na ozdobenie. Šľahačka v podobe temperamentnej hry pretkanej šancami, nápaditými kombináciami celkom iste hosťom skysla a nechutila. Súperova SD karta sa naplnila niečim iným. Zážitkom a skúsenosťou z postavenia sa najlepšiemu hráčovi v histórii hry zvanej futbal. Pretože kapitán nášho tímu vystrájal a nechcelo sa mu skončiť.

Je späť. Vo forme. S chuťou.

bleacherreportjpeg

zdroj: bleacherreport.com

Ďakujem aspoň takto na diaľku všetkým hráčom, hoci ich jeden zatienil svojou gala šou. Hra mala hlavu a pätu, obrana uhrala nulu, záloha pripravila pôdu pre útočníkov a vyvíjala extrémny tlak na súpera. No a útok komentovať vôbec nebudem.

Ďakujem aspoň takto na diaľku hráčom Realu Madrid, že vypočuli moju prosbu a prehrali. Sme prví, opäť sa nachádzame na čele súťaže. A už cez víkend sa ukáže, či sme tam právom.

givemesportjpg
zdroj: givemesport.com

Priebeh zápasu:

14´ Barcelona dala gól! Dámy a páni toto je LIONEL MESSI v plnej kráse! Messi dostal prihrávku a nasadil krásne jasle Arbillovy a okolo Dimitroviča otvoril skóre stretnutia

19´ Vidalovu strelu vyrazil Dimitrovič opäť na kopačku Vidala, ktorý ale z dorážky trafil iba bočnú sieť

27´ Rakitič si Messim si narazili loptu v pokutovom území, až sa Messi dostal do zakončenia, ibaže prekopol bránu a navyše stál v ofsajde

37´ Barcelona dala gól! Ani som nestihol poriadne dokončiť svoju myšlienku o výbornom napádaní hostí a už LIONEL MESSI zase predviedol svoju genialitu, keď mu prihral Vidal a on obišiel možno troch súperových hráčov a bezproblémov prekonal Dimitroviča

40´ Barcelona dala gól! LIONEL MESSI je proste pán futbalista! Rakitič vybojoval loptu v rohu a našiel svojou prihrávkou Messiho, ktorý ešte prihral za seba na voľného Griezmanna, ale k nemu výborne pristúpil jeden z brániacich hráčov, no lopta sa dostal k Messimu a ten zavŕšil hattrick

43´ Už mohlo byť 4:0, ale Dimitrovič sa teraz predviedol, keď najprv vychytal Griezmanna a následne aj Busquetsa, ktorý stál páru metrov pred ním

44´ Griezmann dostal skvelú prihrávku a rútil sa na bránu, no fauloval ho Dimitrovič, lenže penalta z toho nebude, keďže Griezmann stál v čase prihrávky v ofsajde

51´ Griezmann krásne našiel Rakitiča, no toho zoči voči vychytal Dimitrovič

64´ Tak tento roh vyzeral oveľa nebezpečnejšie! Do hlavičkového zakončenia sa dostal Enrich a Piqué si zrazil loptu do brány, no pre faul zakončujúceho hráča gól neplatí

76´ Barcelona dala na 4:0, ale Lenglet, ktorý prihral pred prázdnu bránu na Umtitiho stál v ofsajde

82´ Barcelona zahrávala rohový kop a vznikla z toho krásna akcia, na ktorej konci stál Vidal a dokázal upratať loptu do brány, lenže stál v ofsajde

87´ Barcelona dala gól! Koncert Barcelony a jej kapitána pokračuje! Braithwaite poslal strieľaný center pred bránu, ktorý vyrazil Dimitrovič presne na LIONELA MESSIHO a ten si ho položil na zem a dal ďalší nádherný gól

89´ Barcelona dala gól! Radosť zo štvrtého gólu ešte poriadne neutichla a už sa domáci hráči tešia opäť. Arhur poslal loptu na Braithwaiteho, ktorý vystrelil, no jeho strelo Dimitrovič zase vyrazil, ale iba presne na ARTHURA a ten sa už nepomýlil

FC BARCELONA – Quique Setién

„Očakávali sme presne takýto zápas, v ktorom nám to takto pôjde. V iných zápasoch nám chýbalo zakončenie, aj keď sme hrali dobre. Dnes to bolo iné, dnes šlo všetko dobre. Už do prestávky sme viedli o tri góly, čo nás upokojilo a mohli sme tak uvažovaž nad tým, čo nás čaká.”

SD EIBARJosé Luis Mendilibar

"Vieme, že Barcelona nepotrebuje veľa k tomu, aby strelila gól. Po strelení prvého gólu hrala slobodne a neponáhľala sa. Barcelona sa postará o to, že do radov súpera sa vkradnú pochybnosti. Za stavu 3:0 sme už nemali, čo robiť, mohli sme len bojovať. Výsledok je jasný."