youtubejpeg
zdroj: youtube.com

Tréner nášho klubu povedal po zápase:

„Nechápem, ako sme mohli tento zápas prehrať...“

Mne neostáva nič iné, ako súhlasiť. Pretože, hoci sme vôbec nehrali dobre, tento zápas sme prehrať nemali. Mali sme vyhrať a to dokonca o viac gólov. Jeden z rozhodujúcich momentov sa bez debaty odohral hneď v úvode, keď sme po aktivite hráčov v súperovom pokutovom území získali dokonalú šancu na otvorenie skóre a na zatlačenie súpera do psychickej jamy. Z pre mňa nepochopiteľných príčin si loptu zobral hráč hrajúci na hrote nášho útoku využívajúc hlavne silu. Hráč bez príliš kvalitnej kopacej techniky. Hoci na ihrisku boli v tej chvíli iní, zjavne oveľa schopnejší hráči. Prečo nekopal pokutový kop niekto z trojice Pjanić – Griezmann – de Jong? Nuž, za toto rozhodnutie sme podľa mňa zaplatili privysokú daň. Body odleteli do vesmíru a náš odstup od vedúceho mužstva narástol na nedostižné číslo. A strata najväčšieho rivala deň po nás ma rozľútostila ešte viac, pretože v prípade nášho plného bodového zisku by sme už boli zavesení na jeho chrbte.  Ďalším dôležitým momentom bola stopercentná šanca do druhého polčasu vstupujúceho Dembélé, ktorý sa po krásnom vysunutí po Pedriho prihrávke rútil sám neatakovaný na brankára hostí. Nič, šanca premárnená. A okamžite po tom urobil školácku chybu inak slušne hrajúci Araújo a my sme inkasovali. Nepochopiteľné. Namiesto bezproblémového vedenia 2:0 sme zrazu prehrávali 0:1. Do konca ostávalo dosť času a aj sme si dosť príležitostí dokázali vypracovať. Otočiť sme mohli a mali. Lenže doplatili sme na to, na čo už toľkokrát v tejto zvláštnej sezóne. Prakticky nulová efektivita. Zahadzovanie šancí, premárnenie príležitostí. Vpredu totálna bieda. Smutné je, ak súper dostane jednu-dve šance a je z toho gól, my si vypracujeme aj v takto slabom zápase päť-šesť šancí a dáme jeden. No nič, ostáva len opäť zabudnúť, opäť odpustiť a opäť cez víkend dúfať v niečo iné. V lepší výkon, lebo tento bol slabý. V lepší výsledok, lebo tento bol nedostatočný. Trápenie, trápenie, trápenie.

Bolí ma prázdny pohľad v Messiho očiach. Chýbal, to priznávam...

youtube2jpeg

Ak si odmyslím skóre, s výkonom mužstva som nespokojný. Prvý polčas bol slabý a sklamal ma hlavne môj „kôň“ Griezmann, od ktorého som očakával dirigovanie hry, určovanie tempa, presnú kombináciu. A dočkal som sa odrážanie lôpt ako od radiátora, spomaľovanie hry, nepresnej kombinácie. Bývalý spoluhráč Palíček by po ňom cez zápas vykrikoval, že hrá ako v gumákoch. Veru, tak nejak to pôsobilo. Slabý bol v tejto fáze zápasu aj Firpo, ktorého som podozrieval z klamania v dvoch záležitostiach.

Prvá: či je naozaj z Brazílie.

Druhá: či je naozaj futbalista.

Pretože jeho spracovanie lopty a práca s ňou bola na úrovni nižšej ligy v našich končinách. Odskok lopty a snaha o následné získanie prinášali fauly na hranici kariet. Našťastie, v druhej polovici sa zlepšil a pôsobil sústredenejšie.

Druhá polovica bola o niečo lepšia, pomohol príchod Dembélé. Dokázal rozbehať spoluhráčov a presadiť sa v súbojoch jeden-jeden.

Priebeh zápasu:

7´ Bola nariadená penalta v prospech Barcelony.

8´ Martin Braithwaite (FC Barcelona) nepremenil pokutový kop, keď triafa len vedľa.

25´ Barcelona dala gól! Gól strelil MARTIN BRAITHWAITE, ktorý dostal za obranu súpera milimetrovú prihrávku a tú následne usmernil z prvej k tyčke. Gól napokon neplatí, pretože systém VAR potvrdil ofsajd.

57´ Barcelona s obrovskou šancou! Z ničoho nič sa zoči voči brankárovi ocitol Dembèlé, ktorý nechal Dmitrovića vyniknúť. Lopta sa ešte odrazila k de Jongovi, ktorý v snahe prelobovať hosťujúceho brankára posiela loptu len presne do jeho rukavíc.

58´ SD Eibar dáva gól! Gól strelil KIKE GARCÍA. Ten využil fatálnu chybu Araúja, po ktorej sa rútil sám na ter Stegena a bol neomylný.

67´ Barcelona dala gól! Gól strelil OUSMANE DEMBÈLÉ, ku ktorému prepadla lopta z ľavej strany a osamotený vyrovnáva strelou do protismeru. Pekná akcia od domácich.

71´ Barcelona mohla ísť do vedenia! Center Dembèlého vyrazil brankár Dmitrović len do dobiehajúceho Braithwaita, od ktorého sa lopta odrazila len tesne vedľa.

75´ Žltú kartu dostáva Sergio Álvarez (SD Eibar).

83´ Žltú kartu dostáva Recio (SD Eibar).

90+1´ Po spätnej prihrávke na päty sa dokázal k lopte dostať Trincão. Ten si ešte obhodil troch brániacich hráčov a následne vyslal strelu len tesne vedľa.

zdroj: marca.com

"Nehľadali sme veľmi hráčov medzi líniami, existovali možnosti na prihrávky pre Braithwaitea, ale nerobili sme to. Neviem prečo, možno kvôli nedostatku túžby viac riskovať v ofenzívnej hre. Je to ďalší zápas, v ktorom sme mali veľa príležitostí na strelenie gólu. Nemyslím si, že nám chýbali skúsení hráči. Všetci vieme, že mužstvo je v procese prestavby, okrem toho je niekoľko dôležitých hráčov zranených a museli sme hrať s mladšími. Aj napriek tomu boli na trávniku niektorí starší hráči. Chýbal nám niekto taký ako Leo, ktorý robí rozdiel už dlhé roky. Ale ako je možné, že sme nevyhrali tento zápas? Vytvorili sme si množstvo príležitostí, nepremenili sme pokutový kop a Eibaru sme darovali gól. Dnes sa udialo množstvo vecí. Dnes chýbal Leo, Antoine naposledy penaltu nepremenil a Martín využil jedenástku v Lige Majstrov. Preto hráči medzi sebou rozhodli, kto ju má zahrať. Ak mám byť reálny, vyhrať ligu bude veľmi ťažké. V živote nič nie je nemožné, ale je potrebné vziať do úvahy bodovú stratu a mužstvá, ktoré sú na prvých miestach. Zdá sa, že Atlético je veľmi silné, neinkasuje veľa gólov a vyhráva svoje zápasy. Bude to ťažké."

SD EIBARJosé Luis Mendilibar

wikipediajpeg

zdroj: wikipedia.com

"Konečne sme tu niečo získali. Je to bod, ktorý chutí ako víťazstvo. Zápas plynul veľmi rýchlo, rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. Keď som sa pozrel na tabuľu, bol už nadstavený čas. Myslím si, že je to efekt tvrdej práce, šťastia a efektivity v situáciách, ktoré sme si vytvorili. Zo všetkého po trochu. Hráči veľa behali a dokázali pracovať. Mali sme šťastie s pokutovým kopom, ktorý Barcelona nepremenila. To nás oživilo, podobne ako to, že sme sa ujali vedenia. Mali sme šťastie, ktoré nám chýbalo predtým. Dnes odtiaľto odchádzame s dobrými pocitmi a získaným bodom. Pre naše hlavy je to veľmi dobré. Myslím si, že Barcelone chýbal najlepší hráč sveta. Chýbal Messi a vždy, keď sme sem predtým prišli, nikto ho nebol schopný ubrániť od toho, aby strelil 2 góly. Dnes sme však toho súpera nemali. Vedeli sme, že sú skvelí, najlepší. Ale jeden z nich robí rozdiel a dnes tu nebol. Barcelona aj napriek tomu môže vyhrať všetko, má hráčov, aby to dokázala. Je pravda, že liga je vyrovnanejšia a Blaugranas ťažko získavajú body, aby majú hráčov, aby triumfovali vo všetkých súťažiach, v ktorých súperia."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com