zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Toto ma fakt baví.

Toto ma fakt zaujíma.

Takáto Barça je zábavná.

Takto nejako si predstavujem našu hru. Už po niekoľkýkrát po sebe sme predviedli výborný výkon. Fascinuje ma, že konečne po dlhých mesiacoch hľadania dokážeme hrať rovnakým štýlom bez ohľadu na súpera. Jasné, sú výnimky a pritrafí sa aj slabší zápas. Ale už dlho sme práve my tým tímom, ktorý určuje ako sa bude hra vyvíjať, aké tempo bude mať a ako sa to vlastne skončí.

Presvedčila sa o tom dvakrát Sevilla, ukázali sme to na pôde PSG, aj teraz v lige. V nej ťaháme užasnú šnúru prinášajúci obrovskú porciu bodov. A tá porcia nás vyniesla na druhé miesto v priebežnej tabuľke, pričom na vedúce mužstvo strácame už len štyri body.

Výborné výkony, výhra za výhrou, aktuálne skvelá forma.

Os-sVFPbjpeg

Vyzerá to veru dobre. Nakoniec môže byť sezóna zaujímavá aj z hľadiska zisku trofeje, či dokonca trofejí. Pretože zaujímavá je už len kvôli výraznému omladeniu kádra, v ktorom hrajú čoraz dôležitejšiu úlohu mladíci, niekoľko z nich je dokonca odchovancov.

Aj v tomto stretnutí sa na hru dalo pozerať a len s námahou som hľadal v pamäti obdobie, keď som pred televízorom zaspával od nudy, alebo neveriacky krútil hlavou nad katastrofálnymi chybami a stratami bodov. Veľmi sa mi páčil bez ohľadu na strelený premiérový gól výkon mladého stopéra a pravého obrancu Minguezu. Bol perfektne pripravený mentálne a po Messim bol pre mňa našim najlepším hráčom. Predbehol aj inak opäť skvelého Busquetsa, ktorý trochu odišiel v druhom polčase. V tom prvom si ale robil čo chcel.

EwnpcDFW8AIY8DCjpeg

Zápas určite ovplyvnil výkon rozhodcu. Pokutový kop už nebol ani smiešny, bol vyslovene trápny. Je neuveriteľné, čo sú schopní rozhodcovia odpískať. A na oplátku ponúkol absenciu akejkoľvek reakcie na pomerne brutálny zákrok na Albu, ktorého protihráč zrazil a prešiel ako tank. No, nevadí. Stáva sa. Aj keď na môj vkus v našich zápasoch pričasto.

Teším sa na ďalšie zápasy tak, ako som sa tešieval za éry Pepa Guardiolu. Hra plná krátkych rýchlych prihrávok a bleskových narážačiek a kombinácií v trojuholníkoch mi prináša nostalgické spomienky na to neuveriteľné obdobie. Individuálne majstrovstvo hráčov a ich mladícke chcenie ma napĺňa vyslovene nádejou do budúcich sezón. Z Barcelony bude za chvíľu znovu neporaziteľná mašina. Hotovo.

A otázka na záver:

DOKÁŽEŠ URČIŤ, KTORÝ GÓL BOL KRAJŠÍ?

MESSI, ALEBO GRIEZMANN?

footballespanajpg

Priebeh zápasu:

14´ Barcelona dala gól! Gól strelil LIONEL MESSI. Tak toto bola fantázia! Lionel Messi napriahol spoza šestnástky a nádherou strelou od brvna otvára stav dnešného zápasu!

33´ Po perfektnej a rýchlej akcii domáceho tímu sa zoči voči brankárovi ocitol Jordi Alba, ale jeho zakončenie z uhla končí len na brvne!

35´ Barcelona dala gól! Gól strelil ANTOINE GRIEZMANN. Francúzsky útočník napodobnil svojho argentínskeho kolegu, keď nádhernou strelou spoza šestnástky nedáva hosťujúcemu brankárovi najmenšiu šancu.

41´ Po centri z ľavej strany dokázal de Jong prelobovať hosťujúceho brankára, ale lopta skončila len na brvne!

45+1´ Z brejku hrozili hostia, ale Mir bol pravdepodobne faulovaný ter Stegenom!

45+3´ Tím Huesca práve strelil gól! Gól strelil RAFAEL MIR, ktorý pokutový kop premenil bez problémov.

48´ Žltú kartu dostáva Dani Escriche (SD Huesca).

53´ Barcelona dala gól! Gól strelil OSCAR MINGUEZA. Ten vyskočil na rohový kop najvyššie a presne umiestnenou hlavičkou prinavracia svojmu tímu dvojgólové vedenie.

57´ Rozdiel mohol byť opäť jednogólový! To by však museli hostia využiť svoju obrovskú šancu! Po vysokom centri hlavičkoval Escriche loptu na Mira, ktorý prakticky z bránkovej čiary poslal hruďou loptu len nad!

61´ Žltú kartu dostáva Pablo Insua (SD Huesca).

71´ Fernández Llorente vybehol von zo šestnástky, kde si ho Messi obhodil, ale jeho následné zakončenie z uhlu končí len na vrchnej sieti bránky.

90´ Barcelona dala gól! Gól strelil LIONEL MESSI. Ten ťahal loptu od polovice ihriska a perfektne umiestnenou strelou spoza šestnástky zvyšuje rozdiel dnešného zápasu.

zdroj: blaugranagram.com

"Odohrali sme dobrý zápas, s mojimi hráčmi som spokojný. Rýchlo sme strelili 2 góly, v prvom polčase sme hrali vysoko a získavali sme lopty na polovici súpera. V druhom polčase sme už neboli tak vytiahnutí, ale z celkového pohľadu to bol v našom podaní dobrý zápas. Vždy som hovoril, že táto súťaž je dlhá. Po tom ako sme strácali body v úvodnej fáze ligy, tak sme zareagovali správnym spôsobom. Hráči si veria a aj v to, že naďalej môžeme bojovať o titul. Samozrejme, že si už nemôžeme dovoliť zakopnutia, pretože predtým sa ich prihodilo veľa. Myslím si, že sme zlepšili niektoré aspekty. V poslednom čase máme lepšiu efektivitu a nerobíme toľko individuálnych chýb. Mužstvo si verí a systém s trojicou obrancov posilnil obranu. Kvalitu našich hráčov využívame na maximum. Bude to mimoriadne náročné, pretože pred nami sú ešte ťažké zápasy proti náročným rivalom. Samozrejme, že všetko záleží od nás samotných a od toho, či si udržíme súčasnú úroveň. V nedeľu hráme ťažký zápas na výjazde, ale ani naši súperi nemajú ľahkých protivníkov. Ak nehráte dobre, tak potom môžete stratiť body. Mladí hráči v mužstve sa dobre rozvíjajú a Barcelona potrebuje ďalšie zmeny. Je dobré, že hráči ako Messi, Busquets či Alba pomáhajú a majú dobrý vplyv na mužstvo. Musíme v tom pokračovať."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com