FC Barcelona vs. Slávia Praha

hodnotenie hráčov


Ani neviem, ako by som začal.
Pokazil sa mi počítač, na ktorom zvyknem pracovať, písať, ukladať a tvoriť.
Akoby aj on chcel ešte viac zhoršiť stav mojej duše po utorkovom večere. Nečakal som veru ani náhodou taký herný prejav, aký predviedla nesmierne mdlo pôsobiaca
Barcelona.
Pretože po sklamaní po víkendovom ligovom zápase mala predsa prísť útočná smršť ničiaca všetko, čo jej príde do cesty.
Smršť, ktorou hráči dokážu, že vedia zabojovať o fanúšika.
Smršť, ktorá pošle sympatického súpera domov s poriadnym nákladom.

Lenže smršť neprišla. Nekonala sa. Niet jej.

Namiesto toho som bol svedkom pomalej a neatraktívnej hry. Nasadenie vhodné skôr pre hodový predsezónny zápas niekde na vidieku pri oslavách výročia nejakého malého klubu.

Ale v Lige Majstrov? To vážne?

fadeaway comjpg

zdroj: marca.som


Paradoxne, zápas mohol bez problémov skončiť vysoko v náš prospech. 4-5 gólov by pri bežnej efektivite do súperovej siete padlo. Šancí sme dokázali napriek výbornej aktívnej obrane hostí vypracovať dostatok. Je ich nepremieňanie výsledkom aktuálneho stavu? Alebo len zápas blbec? Prikláňam sa k prvej verzii. Som presvedčený, že vo vnútri mužstva je nejaký problém.

Nespokojnosť nevyťažovaných hráčov? Alebo?


Štatisticky bol zápas jednoznačný a potvrdil to aj tréner hostí na pozápasovej tlačovej konferencii:

"Hráčom patrí veľká poklona za to, čo dokázali. Na druhú stranu vieme, že sme mali aj kus šťastia. Súper nás žmýkal ako citrón a my sme to prežili iba vďaka vôli a nasadeniu. Paradoxne, nepodali sme tak dobrý výkon ako doma."


standard uk cojpg

zdroj: standard.co.uk


Ako si počínali domáci hráči?


Základná zostava


Ter Stegen: 6


Na predvádzanie svojho umenia priestor nedostal, priamo na bránu nesmerovala ani jedna strela súpera. V útoku boli protivníci bezzubí a tak sa brankár venoval viac rozohrávke. Tá nebola úplne stopercentná a niekoľko dlhých pasov nenašlo svojho adresáta. Je pravda, že sa adresát niekedy ani neunúval proti lopte vyštartovať...


Semedo: 6


Dopredu celkom dobre, nábehy za obrannú líniu hostí vychádzali. Ak by bol premenil milión percentnú šancu, otvoril by celý zápas a ten by určite dopadol inak. Lenže nepremenil. Smerom dozadu to už taká sláva nebola a krídlo v drese Slávie si vo svojom priestore celkom slušne dovoľovalo. Priemerný výkon.


Piqué: 7


Hrôzostrašná chyba v úvode po prílišnom machrovaní sa mu vypomstila. Inkasovaná žltá karta znamená stop v najbližšom zápase. Jeho výkon po tomto momente ale stúpol strmo hore a do konca zápasu držal protivníka na uzde. Hasil aj zaváhania svojho stopérskeho kolegu. Smerom dopredu by mohol a mal byť nebezpečnejší, to mu už po niekoľký krát vyčítam aj po tomto zápase.


marca comjpg

zdroj: marca.com


Lenglet: 6


Viac chýb, ako by sa patrilo. Mierne jeho forma upadla v porovnaní so začiatkom sezóny a zrejme príde čas aj pre Umtitiho. Fauly a neskoré príchody do súbojov poznačili výkon stopéra. Vpredu pri štandardných situáciách takisto nič.


Alba: 5


Je otázka, nakoľko ovplyvnil jeho výkon počas pobytu na ihrisku náznak zranenia, kvôli ktorému cez polčas skončilo jeho pôsobenie. Pretože, poviem to rovno, nestálo to za nič. Príliš slabá aktivita smerom dopredu, keď práve obranná línia súpera tvorená miestami až z ôsmych hráčov a vytiahnutá vysoko od brány mu vytvorila dostatok voľného priestoru na svoje typické výlety po čiare. Aj v tomto prípade hráč vyslovene potvrdil totálnu stratu formy.  


Busquets: 6


Smerom dopredu dokázal hru previazať, aj keď som mal pocit, že ju občas zbytočne spomalil. Chýbal mu jeho typický chladný kalkul pri zmene rytmu hry. Ak sa hra roztiahla, nedokázal reagovať ani pozične správnym spôsobom. Mierne sa strácal v kombinácii a nevšimol som si ani jeden pokus o kolmú prekvapivú prihrávku za obranu. Hráči sa pritom ponúkali, trebárs Griezmann bol v pohybe po ofsajdovej línii prakticky non-stop.


De Jong: 8


V zálohe určite najlepší. Prvý polčas sa zahrieval, v tom druhom bol motorom našej hry. Jazdil, bojoval, skúšal kombinácie a aj individuálne prieniky vidiac zúfalú kvalitu spolupráce so spoluhráčmi. Bol výborný. Znovu.


Vidal: 6


Stále ma máta ten moment tesne pred gólom. Ofsajd-neofsajd rozhodol o neuznaní výbornej kombinácie po troch hráčov. Ale okrem toho sa záložník potuloval všade tam, kde ho to práve napadlo. Príliš nedodržiaval vzdialenosti medzi hráčmi a uvoľnil tak priestor pre zrod prípadných protiútokov. Nebol tak fyzicky dominantný, ako býva jeho dobrým zvykom.


yshoo comjpg

zdroj: yahoo.com


Messi: 9


Je to asi priveľa, ale chcem mu vliať trochu energie aspoň známkou o trochu vyššou, ako by bola normálne. Pretože do šancí sa nielen dokázal dostať, ešte si ich aj sám vypracoval. Ak by jeho efektivita bola rovnaká, ako zvyčajne, odišiel by s hetrikom a zrejme by sme sa na zápas pozerali inak. Priamy kop nepadol do brány. Strela volejom z pokutového územia zázračne vytlačená mimo. Navedenie lopty pomedzi troch v tom momente zúfalých protihráčov a výborná strela okolo bezmocného brankára - spojnica a chýbajúcich 5 cm. Tečovanie skvelej prihrávky mladého krídelníka a reflexný zákrok súperovho brankára. Veru, tri góly mu padnúť mohli, ak by bol v bežnej pohode. Nebol. A mám pocit, že ani nie je.


1570185997_de42ajpg

zdroj: marca.com


Griezmann: 6


Pohyb po ofsajdovej línii bol neustály, so záhadných dôvodov k nemu lopta nesmerovala. Tradične pracoval pre tím, odťahoval obrancov od čiary smerom do stredu a otváral tak priestor Semedovi. Tak sa zrodila aj super šanca, ktorej nepremenenie určilo ráz zápasu. Inak nič extra, priemerný výkon.


Dembélé: 6


Netuším, či je to trémou, alebo laxnosťou, alebo prílišným chcením. Tri prihrávky dá skvelé, potom ale tri neskvelé - priam hrôzostrašné. Na môj vkus príliš málo využíval svoju extrémnu rýchlosť. Pri spôsobe bránenia sa mal práve touto svojou silnou stránkou presadiť. Alebo sa o to aspoň pokúšať. Prihrávka do gólovej šance pre Roberta bola zaujímavá a takisto mohla byť rozhodujúcou.


Striedajúci hráči


Roberto: 7


Fanúšikmi podceňovaný hráč príkladne bojoval. V dostatočnej miere zatvoril svoju stranu pri obrannej činnosti a ešte popri tom dokázal vyvážať loptu, či si dokonca úspešne nabiehať za obranu súpera. Tak sa zrodila aj jedna z top šancí domácich, keď zakončeniu chýbal smer. Gól by v tom momente celkom určite morálne položil protivníka a nás by naopak nakopol.


Fati: 8


Výborný vstup. Rozhýbal hru a viazal na seba viac hráčov. Pokúšal sa presadiť v súbojoch jeden - jeden a dopadlo to celkom zaujímavo aspoň v niekoľkých prípadoch. Akcia pred gólovou prihrávkou na Messiho bola lahôdkou a mala skončiť gólom.  


Rakitič: 4


Jeho príchodu som nerozumel a nerozumiem doteraz. Hráč, hoci ho fakt obdivujem, trpel na ihrisku ako kôň. Nemá hernú prax, nemá sebavedomie a bolo to vidno. Nič ani dopredu, nič ani dozadu.


Tréner:


Valverde: 4


Základná zostava bola v poriadku. Obranná štvorica podľa očakávania v najsilnejšom zložení. Záloha s jedným pohyblivým hráčom, s jedným silovým a s jedným súbojovým takisto nemala mať problém. Útok napriek zraneniu Suáreza tiež s dostatočnou kvalitou. Vychádza mi z toho len jeden možný záver. Hráči súc mimo formy nie sú dostatočne prebudení a motivovaní trénerom.

A práve toto tentokrát trénerovi vyčítam.


marca com 2jpg

zdroj: sport.es


Priemerná známka tímu: 6


FCB TOP LINE: Messi, Fati, De Jong

FCB légia skazy: Rakitič, ValverdeHodnotenie zápasu: 4


Napriek skorému začiatku a asi aj nepríliš atraktívnemu súperovi slušná návšteva atakujúca hranicu 70 000. Naozaj veľmi veľa šancí, dokonca absolútne čistých gólových na strane domácich. Čisté konto.
To sú pozitíva.

Slabučká efektivita, nedostatočný pohyb a výsledok sú negatíva.
Slávia príliš neukázala. Celkove remíza nezaslúžená, mali sme určite vyhrať. Napriek slabému výkonu sme boli oveľa lepší, ako hostia. Trúfam si povedať, že ak by nastúpil do stretnutia Suárez, niečo by svojim typickým spôsobom premenil.

Lenže to je, samozrejme, KEBY...Ako hodnotíš hráčov Ty?Peter Maďar

megabarca.sk