FC Barcelona vs. SSC Neapol

youtubejpg
zdroj: youtube.com

Na úvod som nútený poznamenať, že som zápas vopred vnímal ako vyslovene pohárový. Teda aj očakávania boli po výsledku prvého zápasu (1:1) zamerané hlavne na postup do TOP 8.

Tak trochu taktiky, skoré skórovanie a potom udržanie stavu taktickou hrou. Viac-menej to prebiehalo podľa mojich predstáv a preto ma prvý polčas potešil, no a ten druhý neprekvapil.

Horúce počasie, dôležitosť výsledku a očakávaný presun do Portugalska zohrali svoju rolu a hráči sa po vybudovaní si náskoku zamerali na pozornú defenzívu bez bezhlavého hnania sa do útoku a tým pádom rizika vrátenia súpera do hry po prípadnom vydarenom brejku do príliš otvorenej obrany. Takticky skvelé zvládnuté, vysoká efektivita, gól po rohovom kope (po akej predlhej dobe?), pozorná obranná hra. Fantastický gól Messiho, mierne kontroverzný gól Lengleta, podivná ruka-neruka nášho kapitána. Určite sa mi páčili vynikajúci Lenglet a v pohode hrajúci Messi. Potešil Semedo krásnymi výletmi po čiare. Svoju úlohu splnil v strede ihriska veľmi dobre hrajúci De Jong a neviditeľnú prácu kryjúc chrbát útočne naladenému spoluhráčovi odviedol Roberto.

Naopak, sklamaním bol pre mňa herný prejav Rakitiča a Griezmanna. Viac v hodnotení hráčov.

Celkove teda určite spokojnosť s postupom, je to 13-ty krát za sebou, čo sa nášmu klubu podarilo postúpiť medzi 8 najlepších tímov v Európe.

Málo? Veľa?

Herne to bolo v prvom polčase veľmi kvalitné, druhý sa zmenil na taktické manévre a tie sme zvládli rovnako úspešne.

Pred zápasom proti Bayernu som miernym optimistom. Opatrným, ale predsa len optimistom. Ukázali sme, že vieme brániť, vieme hrať obetavo a blokovať strely. Vieme byť efektívni a presní. A ak bude mať svoj deň Messi, môžeme poraziť aj ťažkého súpera s rovnakou skratkou svojho klubového názvu, ako máme my.

FCB vs. FCB.

yahoojpg
zdroj:  yahoo.com

Priebeh zápasu:

2´ Dries Mertens mal obrovskú šancu na otvorenie skóre. Hostia prešli dopredu po ľavom krídle, Gerard Piqué prihrávku od Insigneho zrazil na vlastnú bránku a belgický útočník trafil žrď.

10´ Barcelona dala gól! Ivan Rakitić poslal z priameho kopu center na hranicu malého vápna. CLÉMENT LENGLET postrčil rukou Demmeho, ten zacúval a zrútil Koulibalyho. Razom ostal sám, vyskočil a hlavičkou nedal šancu Ospinovi.

tribunnews comjpg

zdroj: tribunnews.com

11´ Gólový moment ešte riešil VAR, nakoľko sa skúmalo, či Clément Lenglet náhodou nefauloval. Presný zásah ale platí.

23´ Barcelona dala gól! LIONEL MESSI sa postaral o fantastický moment, pretože si loptu hodil do troch obrancov, čo sa zdalo ako stratená situácia. Argentínčan aj tak prešiel a parádnou obaľovačkou k zadnej žrdi vystavil do role štatistu i Ospinu a to ešte obstrelil ďalšiu dvojicu obrancov.

30´ Domáci predviedli výbornú kontru po ľavom krídle. Luis Suárez dostal prihrávku a strieľal k žrdi, fantasticky zareagoval David Ospina. Vzápätí ostal bez šance, keď center de Jonga prepadol cez Ruia a Lionel Messi sám pred kolumbijským gólmanom rozvlnil sieť. Presný zásah nakoniec pre ruku pri spracovaní neplatí.

33´ Chvíľu sa nehralo, pretože systém VAR riešil, či pri spracovaní nezasiahol Lionel Messi loptu rukou. Nakoniec zahral, čiže gól neplatí! Stav ostáva 2:0.

40´ Kalidou Koulibaly vyvážal loptu zo svojej šestnástky, dobehol ho Lionel Messi a zozadu mu loptu vypichol práve vo chvíli, kedy obranca SSC odkopával a spravil náprah nohou. Namiesto lopty zasiahol Messiho, toto by mohla byť penalta. Zdravotné problémy majú obaja, potrebujú ošetrenie.

41´ Rozhodca penaltu nepískal, ale systém VAR rieši, či by nemala byť.

44´ Po takmer päťminútovom riešení situácie hlavný arbiter rozhodol, že budeme sledovať penaltu pre Barcelonu.

45+1´ Barcelona dala gól! Autorom gólu z pokutového kopu je LUIS SUÁREZ. Loptu poslal razantne po svojej pravej ruke, David Ospina išiel na opačný smer.

45+3´ José María Callejón sa nedostal k centru na ľavom krídle. Dostal druhú šancu, Neapol to skúsil po zemi. Ivan Rakitić vo vlastnej šestnástke fauloval Mertensa, čiže penalta aj na strane Neapolu.

45+5´ Neapol dal gól! LORENZO INSIGNE ešte vykresal iskierku nádeje pre SSC, v druhom polčase na Nou Campe hostia určite nechajú všetko. Kapitán talianskeho celku poslal loptu po trávniku po svojej pravej ruke, Marc-André ter Stegen stranu nevystihol.

71´ Hirving Lozano ostal úplne nestrážený pred malým vápnom, kde dostal presný center od Insigneho. Ten mohol byť o niečo nižší, keďže Mexičan hlavičkoval v záklone nad. Šanca to ale bola ohromná.

81´ Mário Rui poslal zľava nádherný center na hranicu päťky. Striedajúci Arkadiusz Milik sa odpútal od obrancov a hlavičkou napol sieť. Jeho presný zásah neplatí pre ofsajd.

90+4´ Giovanni Di Lorenzo sprava dostal loptu k malému vápnu a prudko ju nastreľoval medzi tri žrde. Marc-André ter Stegen predviedol dobrý zákrok.