FC Barcelona vs. Valencia CF

hodnotenie hráčov

 

Nechal som si pred hodnotením svoje myšlienky trochu upokojiť, boli ešte aj ráno plné adrenalínu a mohutnej radosti po krásnom večernom predstavení v divadle CAMP NOU (pravdou však je aj to, že som nemal čas, dnešný bicyklový deň mi zobral strašne veľa času).

Vyše 80 000 divákov priamo na štadióne muselo celkom určite zažiť doslova futbalovú extázu, pretože výkon Barcelony bol jednoducho za plný počet bodov.

Nie tých do tabuľky, ale tých do hodnotenia.


barcablaugranes com1jpg

zdroj: barcablaugranes.com


Hra plná agresivity a pohybu, vynikajúca súbojová odolnosť hráčov prinášala neustály tlak na súperových bojovníkov a tak sa neprekvapivo stalo, že v 20 minúte bolo 2:0 a držanie lopty v pomere 82% - 18% je ešte aj na naše pomery priam neuveriteľné.

Barca na súpera od začiatku pustila oheň a síru a tomu sa odolať nedalo.

Hrdinom úvodu bol fantastický mladý muž, tínedžer majúci v sebe obrovskú vieru v svoju kvalitu a zdravú drzosť. Gól a asistencia potešili, ale jeho pohyb, ponuková činnosť a schopnosť kombinácie vysoko prevýšili akékoľvek očakávania.


skysports-ansu-fati-barcelona_4775525jpg

zdroj: skysports.com


Stretnutie bolo jednoznačné a naznačilo hranice možností nášho tímu. Sú veľmi vysoko a je iba na hráčoch, aby takýto futbal predvádzali vždy.

Potom budú veľmi ťažko poraziteľní.

 

V tomto konkrétnom zápase boli výkony vynikajúce a zodpovedať tomu bude aj moje hodnotenie. Možno privysoké, možno príliš emočné, ale takto som to večer cítil a takto to cítim aj teraz.

 

Ter Stegen: 7

Čo s našimi brankármi? Tri strely na bránu a dva inkasované góly? Štatisticky katastrofa, samozrejme. Lenže chytať u nás pri útočnej hre sobotňajšieho štýlu je ťažké. Súper sa do viacerých šancí nedostane, preto sa na premenenie tých pár sústredí na maximum. To sa stalo aj tentokrát. Góly boli nechytateľné.  

 

Semedo: 6

Ak niečo prešlo pred našu bránu, prišlo z pravej strany. Tej, ktorú má vyárendovanú práve náš pravý obranca. Niečo mi na jeho výkone prekážalo a nedokážem to celkom presne pomenovať. Kombinácie mu príliš nevychádzali a ani s finálnymi prihrávkami si nepotykal. Smelý prienik do pokutového územia zakončený parádnou strelou do tyče bol, samozrejme, krásnym momentom. Škoda, že ojedinelým.

 

Piqué: 7

Urobil chybu pri prvom góle súpera nesprávnym pozičným postavením? Asi trochu áno, pridal sa k sérii drobných po sebe nasledujúcich zaváhaní spoluhráčov. Urobil chybu pri druhom góle súpera? Možno takú drobnú. Bol proste pri oboch. Ku cti mu slúži obrovské nasadenie pred obidvoma bránami a jeho lišiacka schopnosť počkať si po štandardnej situácii na prípadnú možnosť zakončenia. Včera to vyšlo dokonca gólovo.

 

Lenglet: 8

Vo výbornej forme hrajúci obranca aj včera potvrdil vysoký kredit a nepustil okrem zaváhania pri prvom góle súpera do príliš veľa možností. Veľmi dobre sa pohyboval a pozične dokonca prevýšil aj stopérskeho kolegu. Veľmi dobrý výkon.

 

Alba: 7

Zatvorená čiara po jeho ľavici bola nepriechodná. Trochu trpel na neprítomnosť Messiho, ale napriek tomu krásne kombinoval na malom priestore s mladíčkom v našej zostave a so spoluhráčmi vo včera neskutočne pohyblivej záložnej formácii.

 

De Jong: 10

Gala predstavenie číslo jedna. V podstate dokonalý výkon plný fantázie a pohybu. Slnečný cirkus prinášajúci čerstvý vietor a myšlienky do zálohy. Dravec plný chuti po úspechu a výhrach.  Asistencia po perfektnom zastavení hry v momente, keď všetci súperovi obrancovia čakali rýchlu narážačku na spoluhráča? Geniálne vypojil troch hráčov a do uvoľneného priestoru naservíroval presnú loptu priamo na nohu benjamínka. Následným gólom a pokračujúcou pohybovou aktivitou si latku výkonnosti nastavil neskutočne vysoko. Bude sa aj v budúcich zápasoch pohybovať podobne vysoko?


sportskeeda comjpg

zdroj: sportskeeda.com

 

Busquets: 10

Gala predstavenie číslo dva. Ak má tento hráč okolo seba behavé tykadlá schopné podržať loptu a porozumieť majstrovej myšlienke, je stále absolútne svetovým hráčom. Neprehral ani jeden súboj. Naopak, okamžite po svojom zisku lopty vždy presne vyhodnotil vhodnosť prípadnej kolmej prihrávky dopredu, či upokojenia hry a postupnou výstavbou útoku. Bol skvelý a presný. Koľkokrát prečítaním hry dokázal bez akéhokoľvek kontaktu so súperom získať loptu a poslať ju na hrot? Perfektné, perfektné, perfektné. A viete, čo je najlepšie? Vôbec ho nebolo vidieť! Ako to vravel Guardiola? Že najlepší je, ak ho nevidno, len jednoducho viete, že je tam? Včera večer to bolo presne tak! Klobúk dole, pán profesor...

 marca comjpg

zdroj: marca.com


Arthur: 10

Gala predstavenie číslo tri. Naklonovať! Namnožiť! Perfektné krytie lopty a neuveriteľný celozápasový pohyb urobili z hráča jedného z hlavných postáv zápasu. Záloha bola vynikajúca a bolo to aj vďaka výkonu mladého Xaviho. Bleskové otočky nám predviedol niekoľko krát a dal možnosť spomenúť si tak na legendárneho hráča z nedávnej doby.


Arthur-Melo-FC-Barcelone-jpg

zdroj:newsbeezers.com

 

Pérez: 8

Súbojovo absolútne dominantný. Silný na nohách napriek nižšej postave. Rýchlosť a hlavne dynamika pohybu z neho robila v stretnutí veľmi ťažko brániteľného hráča. Výborné nábehy nikdy nekončili a naozaj opäť dokázal opodstatnenosť očakávaní do neho vkladaných.

 

Griezmann: 8

Tvrdá pozičná drina, odvádzanie obrancov niekam úplne inam otvárajúc tak priestor pre nábehy krídiel, či hráčov z druhej vlny. Do zakončenia sa dostal raz a jeho tvrdá strela skončila na žrdi. Po odraze ju „zabudnutý“ Piqué pohodlne zasunul za chrbát nešťastného brankára hostí. Aj tentokrát musím spomenúť neúnavný návrat hráča pod loptu okamžite po jej strate. To je správny návyk z predchádzajúceho pôsobiska, nech mu teda vydrží čo najdlhšie.

 

Fati: 10

Gala predstavenie číslo štyri. To najjagavejšie. Pretože v tak mladom veku si dovoliť také veci na plnom štadióne v drese takého klubu dokáže len: FATI! Viem, že je skoro na celkové hodnotenie. Ale ukázal, ako veľa talentu v ňom je. Ako veľa krásnej mladej drzosti a až bezstarostnosti. Nebál sa urobiť kľučku cez hlavu a zosmiešniť takého hráča, ako je Wass. Stopér reprezentácie Argentíny Garay ho pred asistenciou nedokázal zachytiť ani pohybom, ani telom, ani pohľadom. A nábeh pred týmto momentom? Viete čo, končím. FATI bol kúzelným bonbónom na vrchu nádhernej barcelonskej torty.


barcablaugranes comjpg zdroj: barcablaugranes.com


Striedajúci hráči:

 

Vidal: 7

Krátka epizóda. Za 20 minút dokázal pokryť svoj priestor a nechal tak dostatok času pre oddych Arthurovi. To bola v podstate jeho hlavná úloha.

 

Suárez: 10

Pri jeho vpustení do hry som si nahlas povedal, že teraz z prvého dotyku predvedie niečo nenormálne. Predviedol. Strela z miesta ukrytá poza obrancu a padajúca presne na bránkovú čiaru v milimetrovej vzdialenosti od tyče je nenormálna. Ale práve on také góly dokáže strieľať bežne. Druhým gólom z druhej strely len dokázal svoju schopnosť zakončiť z hocičoho. Veľmi sľubný návrat.

Veni, vidi, vici.


onefootball comjpg

zdroj: onefootball.com

 

Rakitič: 7

Dve desiatky minút určite neboli tým pravým momentom v očakávaní hráča, ale napriek mojej mimoriadnej náklonnosti musím uznať, že v zápase hrajúci záložníci boli zvolení trénerom dokonale a dokonalé výkony aj predviedli. Rakitič si zrejme bude musieť pomaličky zvykať na menšiu vyťaženosť.

 

Valverde: 10

Perfektne zvolená záložná formácia a totálne zvládnuté odvážne nasadenie mladých pušiek do útoku. Lebo priznajme si, mohol to poskladať aj inak. Zaradenie Fatiho od začiatku bolo určite pre viacerých ľudí okrem mňa prekvapením. Vytrel mi zrak, natrel si ma na chleba. Ak je on zodpovedný za prehry, je zodpovedný aj za výhry. A za takúto dominantnú výhru podporenú aj vynikajúcou hrou si odo mňa desiatku zaslúži. Skvelé, pán tréner.


squawka comjpg

zdroj: squawka.com

 

Priemerná známka tímu: 9

 

FCB TOP LINE:

Fati, De Jong, Atrhur,

Busquets, Suárez, Valverde


FCB légia skazy: -

 

Hodnotenie zápasu: 10

Keď pri pozeraní nadávam a skáčem a nechápajúc krútim hlavou a chodia mi desiatky správ, je to znamenie, že zápas je pozerateľný, že je bláznivý, že ma baví, že padajú góly, že sa hráči predbiehajú vo fintičkách, že je to proste BARCA. A v tomto zápase bolo všetko presne tak!


V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?


Peter Maďar

megabarca.sk