FC Barcelona – Viktoria Plzeň

hodnotenie hráčov

zdroj: twitter-fc barcelona.com

ter Stegen: 8

Absolútne bez zákroku. Jedna strela na bránu, jeden gól. Inak úplne bez práce. Výnimkou potvrdzujúcou pravidlo bolo len jedno vybehnutie a vyboxovanie lopty po ojedinelom centri súpera.


Alba: 7

Ukázal veľkú chuť a pomerne slušnú aktivitu. Ponúkal sa do kombinácie a aj kombinoval. Poslal niekoľko presných centrov a nádhernou kolmicou vysunul do šance aj Fatiho. Solídne.


Christensen: 7

Od začiatku pozorný a sústredený. Dostatočne dobre čítal hru a darilo sa mu aj držať obrannú ofsajdovú líniu. Drobné zaváhanie bolo spôsobené faulom protihráča, inak

by pravdepodobne bol v „penaltovom“ súboji dostatočne skoro. Presne rozohrával. Nie svetové, ale rovnako solídne, ako pri hráčovi o riadok vyššie.


Koundé: 8

Tiež solídna defenzívna práca, hoci občasné pozičné zaváhanie sa ukázalo. Vynahradil to ďalšou asistenciou na gól. Dobre sa pohyboval, presne prihrával.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Roberto: 8

V obrane výborný a pozične veľmi dobrý. Center na gól hostí síce prišiel z jeho strany, ale bolo to po chybe iného hráča počas útočnej akcie, kde kapitán sa v tom momente nachádzal skoro pri rohovej zástavke. Vyvážal loptu, bol pokojný v práci s ňou. Ponúkal sa do kombinácie a aj kombinoval na malom priestore. Presne načasované nábehy. Som s jeho výkonom veľmi spokojný.


Kessie: 8

Výkon bol takým lepším priemerom, solídny, sústredený, bojovný. Známku si v mojich očiach vylepšil presnou hlavičkou prinášajúcou prvý gól do siete súpera. V záložnej formácii tvrdil muziku práve on.


Pedri: 7

Trochu oddychový výkon, nemusel zabrať úplne naplno. Užíval si dostatok priestoru a snažil sa hru dirigovať.


De Jong: 7

Bojovnosť bez debaty, rozohrávka striedavo úspešná a neúspešná. Je iný ako Busquets. Niečo tomu chýbalo. Nadstavba.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Lewa: 10

Urobil zápas. Doslova a do písmena. Do čoho kopol, padlo do brány, alebo znamenalo šialené nebezpečenstvo. Nabiehal, ponúkal sa do kombinácie, kombinoval. A strieľal. Bol skvelý. Úžasný.


Fati: 6

Zlepšil sa. Už sa na to miestami dalo pozerať. Ak to bolo znamenie, že ide forma pomaličky hore, teším sa. Už tam boli nábehy, už tam boli pokusy o kľučky, už tam bolo zakončenie. Nebolo to ešte úplne očakávané, ale povedzme...


Dembélé: 10

Gól nedal. Lewa dal tri. Napriek tomu bol práve tento hráč z môjho pohľadu najlepším hráčom zápasu. Robil si vyslovene to, čo chcel. Vtedy, keď chcel. Prihrávky na góly boli bez debaty a akýchkoľvek pochybností svetové. Fantasticky dribloval, vynikajúca sa pohyboval. Ľahko, rýchlo a elegantne. Paráda.



striedajúci hráči


Piqué: 6

Hm, spomalil hru. Okamžite po svojom príchode. Ale zase svoje skúsenosti pretavil do výborného pozičného postavenia. Snažil sa aj smerom dopredu. Menej dynamický, menej pohyblivý.


Ferran: 8

Jaj, to zakončenie. Jaj, to spracovanie. Perfektné. Krásne. Tvrdé. Nekompromisné. Takto to má byť, takto to bolo. Bude ešte niekedy?


Gavi: -

Málo času na hodnotenie.


Depay: -

Málo času na hodnotenie.


Torre: -

Málo času na hodnotenie.



tréner


Xavi: 10

To, že hráči nabehali znovu viac kilometrov, ako súper, je jeho zásluha. To, že sme hrali agresívne a nesmierne aktívne, je jeho zásluha. To, že sme predvádzali doslova Ódu na radosť, je jeho zásluha. Plný počet.


Priemerná známka: 7,86


FC BARCELONA TOP: Dembélé + Lewa

FC BARCELONA TROP: -


Peter Maďar

megabarca.sk